Půdorys kuchyň + obývák

Zobraz úvodní příspěvek
Dobrý den, poprosím vás o zhodnocení návrhu na kuchyň a obývák. Je to vyhovující? Nechci mít varnou desku na otevřené straně kuchyně a digestoř by byla zapuštěná do skříňky. Děkuji
Odpovědět
1
2
Přikládám asi konečné řešení.
Odpovědět
Profilova fotka
@garfild no, právě že by mohly být zasunovací na druhou stranu. Ale nevím, co vše už máte hotové, takže chápu, že to asi nejde.
Odpovědět
@rebe @ptjj Opravdu domnělé katastrofické scénáře - explozivní knedlíky, padající hrnce... Troufnu si tvrdit, že pravděpodobnost ohrožení jakýchkoliv osob v okolí případného ostrůvku vařením je tak malá, ne-li žádná, že taková domněnka není úměrná vloženým financím do kuchyňské linky. Co se týče přístupnosti z druhé strany, pro dítě to přístupné není, protože ostrůvek je hluboký a za deskou dostatek místa mezi hranou a pracovní deskou, ověřte si to a nededukujte - vyvrátí vám toto každé solidní kuchyňské studio, kterému nepůjde jen o prodej. Zařadil bych podobné scénáře k názorům typu "dům nedýchá" či "topení elektřinou je drahé".
Odpovědět
Profilova fotka
@lukoid domnělé katastrofické scénáře 😁😁 vy asi moc nevaříte, co? 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@lukoid vzhledem k tomu, že s různou intenzitou vařím už téměř 20 let si mohu dovolit tvrdit, že vámi zmíněné "domnělé" katastrofické scénáře se nejen že můžou stát, ale také stávají, pokud se v kuchyni opravdu vaří a není víceméně na okrasu a na to, abyste si v ní ráno uvařil vajíčka a namazal chleba a odpoledne uvařil kafe. Můžeme být sebevíc opatrní, jsme pořád jen lidi. Pokud můžu riziko byť jen mírně snížit, tak to udělám, i když halt nebudu mít v kuchyni super extra poslední módu. V kuchyňských studiích bych se o tomto, s vaším dovolením, ani nebavila. O tom, že vroucí voda přetékající z hrnce dokáže hravě překonat 30 cm kuchyňské desky (nejčastější šířka ostrůvku bývá 90 cm), nemám vůbec žádnou pochybnost.
Odpovědět
Profilova fotka
@lukoid Vařím každý den a děti mám tři, takže velmi přesně vím, co dokáží a co ne. Nedostupný sporák bezpečně ukrytý na pracovní lince řadím k nejstupidnejším vtipům roku. Jak dlouho by naší 15měsíční dceři trvalo přistrčit schůdky a vylézt nahoru? Odhaduju tak deset sekund, víc ani náhodou. Také bych rád viděla to studio, kde ostrůvkové řešení sporáku vyjde výrazně levněji než standardní kuchyňská linka 😄
Odpovědět
Profilova fotka
@lukoid musím se holek zastat, protože u nás se mění situace každé 3 vteřiny, děti mi tu jezdí na odrážedle, lítají mi tu dva psi. Také jsme tudíž dali desku na linku a ostrůvek dali jen pro práci v klasické hloubce. Je to prostě ve všednodenní realitě s malými dětmi, obzvlášť pokud alespoň jedno z nich je typický neposeda, bezpečnější varianta.
Odpovědět
Tady je to jak na mimibazaru. Maminky to tam určitě už také rozebírají😉 Přizpůsobovat investici na generaci dětem, které během chvíle odrostou, je největší blbost. Pokud jsou tzv. neposedné, je to spíš o výchově a žádná realizace kuchyně (a fakt to není o módě) v tom nepomůže. Je-li kuchyně pro vaše ratolesti nebezpečím, doporučuji zábrany již na její hranici (a samozřejmě schovat schůdky!). K zamyšlení: jak to asi dělávali rodiče dětí dříve, kdy býval v kuchyni otevřený oheň a kde se pohybovalo dětí násobně více než dnes? Jestli on ten problém s nebezpečím není jinde. K diskuzi o praktičnosti kuchyně a prostoru kolem při aktivitě zvané vaření nepatří.
Odpovědět
Profilova fotka
@lukoid tak určitě... Děti, jen proto, že se někdy prostě chovají jako děti, jsou vždy jen a jen nevychované... 🤦 Většinou to říkají ti, co buď děti nemají vůbec, nebo mají děti, které kam posadí, tam najdou. 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@lukoid Zřejmě diskuse na mimibazaru důvěrně znáte, narozdíl od nás. Víte co? Udělejte si kuchyni, jak se vám líbí, bez ohledu na "obtěžující, krátkodobý problém" zvaný děti a nechte nás laskavě, ať si svou kuchyni přizpůsobíme svým potřebám a životním podmínkám. Vaše invektivy vůči diskutujícím jsou naprosto mimo zadané téma diskuse. Každý z nás zde přidal svůj názor na uspořádání kuchyně a důvody a zkušenosti, které ho k tomu vedou, a ať si tazatelka dle svého vkusu a životního stylu vybere přístup, který je jí blízký. Nevidím důvod, proč bychom měli toto téma dále rozvíjet a své pohledy jakkoli obhajovat a vy je opět rádoby "vyvracet", navíc velmi nevhodným a urážejícím způsobem. Zřejmě jste zapomněl, kam své příspěvky píšete, toto je fórum o stavbách a bydlení, nikoli o přístupu k výchově a chování dnešní mládeže. Až budete mužem v domácnosti s nejméně dvěma dětmi, které máte celodenně na starosti, můžeme se na toto téma dále bavit, do té doby vaše příspěvky působí poněkud trapně. P.S.: a k vašemu historickému exkurzu v závěru, najděte si, prosím, statistiky dětské úrazovosti dříve a nyní
Odpovědět
@ptjj Naopak, rozmilá... Téma rozjívených dětí kolem prostoru k vaření jste do diskuze vnesla vy - do té doby se příspěvky nesly v duchu praktičnosti a rozmístění. A mohlo tak zůstat, kdyby se ta hysterie kolem kuchyňských nástrah nestrhla v hlavní argument, jak kuchyni přizpůsobit nikoliv vaření, nýbrž dětem. Chápal bych to v malé bytovce, kde místa na hraní nemusí mít tolik, v domě je však prostoru dostatek a obvykle mívají děti vlastní pokoj, a tak mi přijde zohledňování jejich dovádění při realizaci kuchyně poněkud liché, fakt až hysterické. Se zkušeností z výchovy dítěte se vám úplně otevírat nebudu, neboť takovými obavami jako vy netrpím - jen to shrnu tak, že děti nejsou středobodem ani života ani dění v domě a pokud si ublíží, budiž jim to ponaučením. Trapný je spíš ten váš alibismus. K úrazu, a to o dost vážnějšímu, přijde spíš jinde než doma v kuchyni - to k těm statistikám, které jste si už zajisté prošla, abyste pak mohla usoudit, že sebebezpečnější realizace kuchyně na jejich výsledky nemá vliv. Návrh i realizace kuchyně se má primárně soustředit na komfort při vaření a stolování po dobu min. dalších 20 let, ne na odstranění překážek z dětského hřiště, které má mít své místo jinde. To je podstatou mých předešlých příspěvků, aby si včas maminky uvědomily, že při nemalé investici zohledňují krátkodobý a hlavně jednodušeji řešitelný problém, který dříve či později vymizí.
Odpovědět
Profilova fotka
@lukoid S někým, kdo oslovuje partnera v diskusi "rozmilá" nemá vůbec smysl dále cokoli rozebírat. Mějte se, drahý.
Odpovědět
Článek se načítá
@lukoid pro mě je zásadním důvodem proč nemít sporák na ostrůvku i to, že když se vaří, smaží, tak to občas prská, stříká a že by se mi chtělo po vaření ještě vytírat podlahu z druhé strany ostrůvku, to se mi fakt nechce. A když mi to přeteče, jsem ráda, že nemusím otírat obě strany ostrůvku, ale jen linku a šuplata zepředu pod sporákem. Taky vidím, jak vypadá stěna za sporákem umístěným klasicky na lince - nechtěla bych mít za ostrůvkem židle, jídelní stůl, gauč, všechno pěkně v dosahu prskajícího oleje nebo funícího papiňáku. Taky mi občas něco vypadne z rukou a ohodí přilehlý prostory a tak, zjevně jsem nešika :-D Jinak děti mám, starší v pohodě, to už má ve 4 letech rozum, ale ročnímu ani dvouletému dítěti prostě některé věci musíte vysvětlovat pořád dokola a fakt že přístup k bublajícím hrncům na klasicky umístěném sporáku blokuje moje pozadí beru jako zásadní plus. Ona ta poslušnost bohužel není ze dne na den, je to proces a nakou dobu holt trva nez dite spolehlive posloucha. A otevřený oheň jako argument neberu, zaprvé pokud se teda budeme bavit o době 1-2 generace zpět, tak to byla tak maximálně kamna, rozhodně ne otevřeny ohen a za druhé - kamna, přimotopy a podobné zdroje mají mnohem menší potenciál způsobit fakt vážné zraněni s nasledky nez hrnec horký polívky, konvice vrouci vody nebo pánev s olejem. Maloktery dite dobrovolne vleze do horicich kamen, zatimco strhnout na sebe neco z linky - to je raz dva.
Odpovědět
@lukoid a pokud se chcete ohánět statistikami - pominu-li dopravní nehody a tonutí, tak popáleniny a opařeniny jsou třetím nejčastější příčinou smrtelných úrazů u dětí. A nejvíce úrazů se stává právě DOMA. Takže vytvořit bezpečné prostředí je pravý opak alibismu, je to prevence, která má jít ruku v ruce s výchovou, aby se smráďata dožila dospělosti :-)
Odpovědět
Mám dvě malé děti (4 a 1 rok), varnou desku na ostrůvku a musim zatukat, že jsem nikdy žádný problém neměla, ba naopak, mám přehled o tom, kde se ratolesti nachází. A nikdy mi nic nevyteklo az na druhou stranu, kde je jídelna, protoze tu desku nemam na prostředku, takze tam mam 30cm. Spíš se mi už několikrát stalo, že jsem se otočila od dřezu a "zaslapla" dite, protože dozadu nevidím 🤷‍♀️ Jediná nevýhoda je digestor v prostoru, ta půjde teď u rekonstrukce pryč a chci ji na lince.
Odpovědět
Profilova fotka
@lukoid Způsob vaší komunikace je mi naprosto nepochopitelný. Proč vás vytáčí k osobním útokům to, že někdo preferuje jiné řešení kuchyně než vy? Chápu, že vám připadá fajn zavřít děti do klece, než vyrostou, vždyť to bude za pár let. Já preferuji trávit čas s dětmi, a to i při vaření. A velmi, opravdu velmi si přeji, aby se toho, že vyrostou, dočkaly ve zdraví. Víte, na zabití batolete stačí hrnek horké vody? Co teprve hrnec vody ze špaget když se vám dítě zamotá pod nohy... Pokud ho zabijete, budiž mu to ponaučením. Geniální!
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?