Skleněná příčka oddělující kuchyň/obývák

28. lis 201960

Dobrý den,

snažil jsem se tu dohledat ale nenašel.

Nemáte někod zkušenosti/kontakty se skleněnou příčkou oddělující kuchyň od obývacího pokoje ?

Máme dlouhý prostor K+O (9 m délka, 3,1 šířka) zakončený francouzským oknem. Kuchyn v protějším konci - chceme odhlučnit.
Chceme tam postavit aspoň částečně na šířku skleněnou stěnu až po strop. Orienatční vizualizace v příloze.

Máte někdo zkušenosti, popř. tipy u koho/cena ?

Předem moc děkuji za rady/tipy.

Vojta

 • @vojtababka  pohledej sklenáře v okolí-vyjde to skoro vždycky líp, než z nějakého studia. Ale pokud to děláš kvůli odhlučnění, tak mě to přijde jako blbost - sklo ti zvuk nepohlcuje, jenom odráží a nikdy nevíš, jestli to po instalaci nebude ještě horší...

 • @vojtababka  máme kuchyň s obývákem asi 10,6 x 3,6m, čili ještě delší jak vy a přijde mi to jako prd vzdálenost. Opravdu si nedokáži představit ještě nějakou skleněnou příčku. Jestli ještě nemáte, tak počkejte až budete mít postaveno a zaplněno vybavením. Pak bych případně oslovoval sklenáře, ale nevěřím, že by jste to pak dělali.

 • z praktického hlediska bych to nedělala 🙂
  - údržba
  - zas tolik se to neodhluční

 • Sponzor fóra
 • Upřímně, tohle si nedovedu představit a to mám hodně dobrou představivost. My máme prostor 9,4 x 5,6 m a narvat tam, byť skleněnou, stěnu, ten prostor to opticky zmenší a zabije... ještě si to rozmyslete, ono to nijak neodhluční, to jste měli postavit oddělenou kuchyni...

 • @vojtababka  jakoukoliv polostěnou neodhlučníte, potřebujete kompletní stěnu včetně dveří. I potom budete potřebovat masivní a minimálně dvojité sklo, a masivní, tj, těžké, dveře. Používá se to v kancelářích a opravdu to funguje. Bez dveří jsou to ale vyhozené peníze a fakt velká plocha na údržbu.
  Neudržovaná skleněná stěna je, no jak to napsat kulantně, nevzhledná.
  Polostěna může fungovat na znesrozumitelnění komunikace, protože se zvuk rozbije a není čistý, ale nebude významně slabší, zejména pokud chcete oddělit například hluk vaření od televize, budete asi zklamání.

 • Příspěvek byl smazán adminem, neboť nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?