Skryté aneb vyfrézované úchytky

Dobrý den, prosím o názor se zkušenostmi z vyfrézovanými úchytky. Spokojeni nebo byste si to už nedali ? Ráda bych na tmavé kuchyni vyfrézované tzn. skryté, ale truhlář mi to rozmlouvá. Mluvil něco o tom, že takhle chytám za dřevo a čistila bych to víc než takhle když chytám jen za úchytky. Jenže mně se v tomto případě úchytky nelíbí 😞 Předem děkuji za názor.
Odpovědět
@lulitka9 dobry den, vyfrezovane nam nas truhlar taky rozmlouval, ja nechtela klasicke uchytky. Nasledne jsme presli k zlabkum, ale ve vysledku se mi to taky nelibilo, no a nakonec budeme mit vsechny skrinky push-up, kdy prostor mezi supliky a dvirky vzdy bude jen 3mm. :) chtela jsem cistou linii kuchyne.
Odpovědět
@gepe Ahoj, prosím tě, a proč je rozmlouval? A jaký je rozdíl oproti těm žlábkům?
Odpovědět
@bayt hoj, ty vyfrezovane vypadaji napr. podobne jako maji treba v ikee u komod Malm pokud se nepletu. Zlabky jsou bud nerez nebo alu listy, ktere se davaji do vyfrezovaneho mista, tj. nechytas primo ty dvirka prsty jako u tech jen vyfrezovanych. Zlabky se daji i nastrikat do barvy. U vyfrezovanych pokud jsem to dobre pochopila, i musi I lepit abs pasky ci co na to vyfrezovane - casto zkosene. Me se nelibilo nakonec ani jedno, cca 3cm-4cm mezi supliky, vizuelne to protinalo linku.. ale kazdymu se libi neco jinyho :)
Odpovědět
@gepe Taky právě chci čistou linii kuchyně. Nevíte o kolik je dražší ten push-up?
Odpovědět
@lulitka9 my jsme teda ten push up systém nechtěli, resp. já snad i jo, ale muž ne...prej jim to děsně zlobí v práci, stačí o to zavadit kolenem a otevře se to, někdy se to porouchá a pak se to otevírá furt, ale nemám s tím osobní zkušenost a zda kvalitnější systém bude třeba jiný... máme to na některých vestavěných skříních doma, ale pravda, žádná extra značka, a je to za trest
Odpovědět
@lulitka9 nevim o kolik oproti vyfrezovanym ci zlabkum.. budeme mit od Hettichu push open s tichymi dojezdem, 15 zasuvek (supliku). Rozpocet na 12 vychazel na necelych 35t (7nizsich zasuvek a 5 vyssich). Jeste jsme delali zmeny a budeme mit 15 pokud se nepletu v poctu :-N . Nepocitam jeste push u skrinek u stropu, avsak u nich uz byla nizsi castka a taky push u skrinek, ve kterych budou klasik vysouvaci supliky. Prave budeme mit taky tmavou kuchyn a jak jsem psala, nic se mi nelibilo. Kuchyn bereme jako investici na xx let, tak jsme tak pojali vse vcetne pojezdu. @bayt manzel nejdriv o tom taky nechtel moc slyset, avsak maji je v praci a v pohode. Nakonec se taky sam nadchl. Hettich ci Blum jsou nejkvalitnejsi a dozivotni zaruka.
Odpovědět
Profilova fotka
Já, po zkušenosti z minulé kuchyně, opět jsem zvolila přesah dvířek. Je to čisté na pohled, dobře se to otvírá a ještě líp udržuje ;-)
Odpovědět
Úchytky se mi nelíbí, mám ráda čisté linie. Tudíž je celá naše kuchyň bez úchytek a jsem maximálně spokojená. Vše se otevírá skvěle. Vrchní jsou s přesahem a spodní viz foto.
Odpovědět
@gepe No jsem zvědavá s čím přijde truhlář. Protože mi přišlo, že co jsem řekla, že chci, tak mě upozornil, že je to drahé aniž bych se ptala 😄 Můj jen kroutil očima 😄 Ale beru to tak jako vy, je to na xx let a proto chci mít kvalitní kuchyň. Co vím, tak ten push-up chci mít u skříňky, kde je odpadkový koš a jinak bych všude ráda přesah dvířek. @geszl A máte nehty? Někde jsem i četla, že ten kdo má nehty, tak je většinou bez nich 😄 Nemám velké nehty ale takový střed. 😄 @bayt Taky bych se asi bála to mít všude u dolních skříněk. Horní skříňky jdou prý jen z toho zpod chytnout a jede to samo nahoru.
Odpovědět
@mitoma Děkuji za inspiraci a super 🙂 Ano, vypadá to i mnohem lépe. A ani nehty tam nenecháváte? 🙂)
Odpovědět
@lulitka9 ne a to nosím delší nehty. Vše jde snadno otevřít a nemá s tím problém ani malé dítě.
Odpovědět
@lulitka9 mne vyhovuji nase vyfrezovany, nehty mam nejkratsi jak jen to jde 😄
Odpovědět
Článek se načítá
@lulitka9 me se prave treba nelibi, ani zlabky ani ty vyfrezovane. Co jsem si nasla ilustracni fotky kuchyni s frezou nebo zlabky na tmave kuchyni, tak ta linie... :-N na bile ci svetle kuchyni se to opticky za me schova.. na tmave, i kdyz nam truhlar rikal, ze by zlabky nechal profi nastrikat, tak uz ta mezera mi vadi 🙈😁
Odpovědět
@lulitka9 no, uvidite s cim prijde Vas truhlar ;)
Odpovědět
Profilova fotka
@lulitka9 Momentalne mam kratke nehty, ale mela jsem i dlouhe, tady si clovek nehty nepolame. A tim, ze jde o hladka dvirka, nic se neprodrazuje. Tip on mame na vezich a uprimne, nechtela bych to na cele kuchyni. A u tip on musite resit otvirani mycky, coz se prodrazi 😉 Asi si kazdy bude chvalit to sve, za me je proste nejlepsi presah dvirek 😀😉
Odpovědět
@qeszi Tak tak, kazdymu vyhovuje neco jineho 👍😀 ono se u push up dvirek prodrazi oproti jinym zpusobum otevirani vse. Nastesti mame hodne schopneho zakazkoveho truhlare s vybornymi napady i na nestandardni reseni v kuchyni, tak u nas se niceho nebojim 😊
Odpovědět
@qeszi A jak prosím vypadá přesah u šuplíků? Chápu u horních skříněk, ale když mám třeba 3 šuplíky nad sebou?
Odpovědět
Profilova fotka
@majak78 My mame jen dva supliky plus jeden vnitrni. Pokud jsou tri, horni dva jsou u sebe, otviraji se shora a ze spodu a dolni opet shora 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@majak78 Takhle je to s temi tremi supliky, jen bez tech nerezovych list 😉
Odpovědět
@qeszi Mooc děkuji! a v tom místě, kde se to otevírá, nemáš na skříňce žádnou tu C lištu? Je to všechno prostě z toho materiálu na skříňky?
Odpovědět
Profilova fotka
@majak78 Ano, presne tak, zadne listy, vse z lamina 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@qeszi můžu se zeptat, jak se u těch přesahů řeší otevírání myčky? Je tam také normální přesah a nic víc?
Odpovědět
Profilova fotka
Ano, presne tak, jen presah 😉
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
@gepe Blum ano, Hettich je prisernost..
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 11 měsících
Profilova fotka
@lulitka9 nejhorší co můžete dát na kuchyňskou linku je push-up.. 👍
Odpovědět
@jiri_erba Proč příšernost? Všichni si ho chválí, i my ho máme a zatím bez problémů.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?