Trouba s připařování vs. parní

Můžu vědět zda trouba s připařováním tedy nalitím vody do trouby je stejně dobrá jako parní trouba? Ta se připařuje automaticky? A parní trouby jsou ale také zároveň horkovzdušné nebo je jen parní? Děkuji
Odpovědět
Trouba s připařováním má jen prohlubeň, je to jen na přilepšení. Neumí udělat knedlíky, rýži, prostě uvařit v páře. Já mam parní Electrolux a super, teprve se s ní učím, ale zatím super. Konečně se mi povedli bramborové knedlíky.
Odpovědět
Jinak samozřejmě, že jde pára navolit, péct i klasický horkovzduch, gril. Pára je jen další možnost.
Odpovědět
@sokil děkuji a pošlete mi prosím odkaz na konkrétní model který máte?
Odpovědět
@chocolate22 Čistě parní umí jen páru. V dnešní době asi zbytečně zabírá místo, když můžete mít kombinovanou (100% pára plus klasický horkovzduch). V kombinaci se taky líp udělají některé věci - třeba se začne vařit s párou, a pak se zapne na závěr gril na křupavější povrch jídla apod. Ale někdo to má rád zvlášť, že si něco peče v horkovzdušné troubě a bokem v čistě parní může dělat ve stejnou chvíli třeba zeleninu a přílohu. Kombinace se liší tím, jestli umožňují jen přidávat páru k pečení (což je jako fajn, ale ve výsledku tohle může člověk udělat i v obyčejné troubě, prostě si dá na dno rendlík s vodou), nebo umožňují i 100% páry - třeba právě na ty knedlíky, zeleninu a rýži. Podle mě všechny modely fungují na tom principu, že se do nějaké nádoby lije před pečením voda.
Odpovědět
Je to jak píše @sokil jen dodám že: -trouba s připařováním má jen prohlubeň, ze které se po zahřátí trouby odpařuje voda a vytváří nějakou páru (to si ale s prominutím můžete dát rendlík do té úplně obyčejné trouby a bude to mít stejný efekt bez připlácení). -skutečná parní trouba má nádržku na vodu, ze které se voda čerpá do vyvíječe páry, takže můžete mít 100% páry i při 50°C což připařovací logicky nezvládne (při té teplotě se vody moc neodpaří). Mám BOSCH HSG636XS6, je k ní na Alze i uživatelská recenze, můžete si to tam najít. @bayt "Čistě parní umí jen páru." ani nevím že se takové dělají. Ta moje má normálně horní/dolní topné těleso i ventilátor na zadní straně, takže umí vše co běžné trouby, i horkovzduch.
Odpovědět
Ještě pár postřehů z praxe: -po roce používání se trouba ozvala s požadavkem na odvápnění. Zdá se, že to interně nějak počítá podle počtu použití páry a podle toho jakou tvrdost vody zadáte v nastavení. -pára absorbuje hodně vůně z pokrmu, přijde mi, že v kuchyni je vůně více než s běžnou troubou, je potřeba větrat/zapnout digestoř. Mám kuchyni oddělenou dveřmi, takže mi to nevadí ale takové ty kuchyně společně s obývákem na tom můžou být hůře -dovezená nedojedená pizza ohřátá v páře je stejná (ne-li lepší) než když ji zrovna vytáhnou z pece
Odpovědět
Děkuji, děkuji já se teď v tom už orientuju, už jsem projela diskuze.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?