Vaše zkušeností s kuchyněmi z Ikei a sika?

Krásný den...prosím máte někdo zkušenosti s kuchyněmi od ikei a sika?Chtěli by jsme si nechat od jedné či druhé firmy nechat udělat,ale mám obavy aby to nebyl šmejd...Děkuji za vaše zkušenosti 🙂
Odpovědět
Ikea kuchynsky nabytek mam nejen v kuchyni, ale i v koupelne, v obyvaku a v pracovnim koute. Smejd to urcite neni. Korpusova drevotriska je stejna, kterou pouzivaji truhlari - ve stejne cenove kategorii. Nemam s ni zadny problem.
Odpovědět
Mam 4 roky kuchyn Metod z Ikey, pouze desku jsem si koupil jinde. Vyhoda je, ze si kuchyn sestavite sami, zvladne to i zenska a usetrite za montaz. Korpusy jsou ok, mozna ne v takove kvalite, ale neni to zadny problem. Dulezite jsou pojezdy, panty a kovani a to je vse od BLUM. Spotrebice mam vlastni Electrolux, v Ikee jsou nektere spotrebice predrazene. Jinak mam koupelnovou skrinku s umyvadlem - taky pecka . A pak mam skrine v detskych pokojich a to uz takova pecka neni.
Odpovědět
@wries moooc Vám děkuji za odpověď
Odpovědět
Můžu se zeptat, proč jen od těchto dvou? My kuchyň zrovna řešíme a už u nás byl první truhlář (nedohodli jsme se, tlačil nás kam potřeboval on), pak jsme byli v Oresi (nevybrali jsme si dekor), IKEA (vybrali jsme dekor, ale kvalita pokulhávala- dvířka byla jak polepená papírem), Sýkora (výborný přístup, krásné a kvalitní kuchyně, ale neskutečné ceny), teď tu byl 2. truhlář (čekáme na nabídku). Ono to asi vypadá, že jsme neskutečně vybíraví, ale my prostě víme, co chceme a co ne. V provizoriu jsme žili do teď (cca 17let) a když si teď děláme kuchyň, tak to bude pořádně a podle našich představ. Já doporučuju si obejít těch studií co nejvíc a opravdu okoukat a osahat všechno na místě. Moc to pomůže.
Odpovědět
Máme i IKEA, měli jsme i na bytě. Poměr cena/kvalita je podle mě výborný. Kuchyň co máme teď, nám nacenili od 220(Oresi) - 320(Schmidt) tis. (s prací, bez spotřebičů). V IKEA, jsme se dostali do 130 tis. (bez práce).
Odpovědět
@kafr zkuste kuchyně Nobilia. Zatim nemám osobní zkušenost (řešíme teprve projekt na dům), ale vím, že u nás bude tato značka v užším výběru spolu se Sýkorou. Je spousta recenzi i tady a všichni se shodují na velmi dobře kvalitě.
Odpovědět
Máme z důvodu stěhování už 3. kuchyň Ikea a jinou bych ani nechtěla - kvalita za opravdu rozumné peníze a můžete si ji sami navrhnout i sestavit. Díky Ikea jsem mohla po škole i s minimální mzdou vybavit svůj 1.byt v r. 2009 (viz foto kuchyně) a vypadal moc útulně a byl praktický a funkční. Pokud chcete ale, aby vám kuchyň navrhl i udělal někdo jiný, využijte některé z kuchyň. studií. My i v našem už posledním bydlení snad - domě- budeme mít opět Ikea většinu, protože třeba záruku 25let na kuchyň opravdu oceníme. A s reklamací ostatních výrobků vůbec není problém...toť má zkušenost 😉
Odpovědět
Kuchyňa je fajn len tie spotrebiče by som dal asi iné. Ale celkovo kuchyňe pekné aj praktické
Odpovědět
Viděl jsem kuchyni z Ikea a nevypadal vůbec špatně. Spotřebiče měli ale lepší.
Odpovědět
@jitka_vavrinkova děkuji mooooc za odpověď ♡
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím, Ikea kuchyň mají všichni naši přátelé a nemohou si jí vynachválit, poměr cena/výkon je vynikající. Já teď spíš řeším spotřebiče - a to konkrétně lednici jinou než z Ikeii, realizace kuchyně nás čeká někdy v březnu 🙂 Kuchyň včetně spotřebičů v Ikea nás vyjde na cca 230 tisíc včetně desky od truhláře, u Sika i Oresi by to bylo podstatně více...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Nevím jak Ikea, SIKO zatím spokojenost. Každopádně se v SIKU při objednávání kuchyně určitě zeptejte, jestli vám dají slevu. Někdy se stačí zeptat a vyhoví vám. Případně koukněte na slevové kupóny, v SIKU je dávají na kuchyně docela často https://www.vimvic.cz/slevy/siko-koup...
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?