Vestavná myčka

Jdu si pro opět pro radu. Máme výšku kuchyně 97 cm i s deskou. Jak se řeší v tomto případě vestavěná myčka? Je postavená na zemi a dodělává se nějaké čelo nad nebo se dělá nějaký podstavec?
Odpovědět
@jejeku podstavec by nesel-pak by jsi ji neotevrela. Ta spodni cast by narazela do soklu. My mame prodlouzenou desku (delsi nez celo mycky) a nicemu to nevadi, ze to presahuje. Puvodne me stolar udelal celicko, bez toho, aby to s nama probral, ale me se to nelibilo, tak to pak predelal za delsi dvirka...
Odpovědět
@kekita mohla bych poprosit o foto? Také řeším...
Odpovědět
@jani_ha posilam foto pred a po
Odpovědět
@jejeku jo, jeste jsem zapomela napsat, ze ale nemam tak vysokou kuchyn jak ty... jsi si jista tou vyskou? Ty jsi hodne vysoka? Ptz takova kuchyn me prijde ok tak pro cloveka vysokeho minimlane 180+
Odpovědět
@kekita Děkuji za fotky a radu. Výška je vzhledem k mým 184 cm OK. Už jednu takovou kuchyň mám, ale bez myčky a výška vyhovuje.
Odpovědět
@kekita A ještě prosím jeden dotaz, O kolik máš ty dvířka přesazené a nevadí ti to při ovládání myčky???
Odpovědět
@jejeku o cca 4cm, ale ty si k tomu musis jeste cca 6cm pricist... Pri ovladani to vubec nevadi a kdyz do ni skladas veci, tak stejne vzdycky stojis bokem. A jeste zalezi na tom, jak budes mit vysoky sokl u linky.
Odpovědět
@kekita Druhé řešení je super, moc děkuju, asi tedy také budu řešit takto. Diky
Odpovědět
Profilova fotka
bud se pořídí vyšší myčka nebo se posadit niz
Odpovědět
Také jsme řešili. Máme obyčejnou IKEA Metod na jejich vysokých Capita nohách, celkem i s deskou výška linky 100 cm. Ale protože Capita je vlastně výběhový model, tak k němu standardní řešení myčky neexistuje. Museli jsme to tedy hacknout. Vyřešili jsme to tou druhou zmíněnou možností, podstavcem. Tím pádem jsme se vešli do standardního IKEA korpusu i dvířek a už nebylo třeba nikde nic přidávat nebo odebírat. Myčka je Bosch. Podstavec má sám nastavitelné nožičky, aby to přesně pasovalo, a dělal ho stolař. K němu ještě soklík, aby to nebylo moc vidět. Zbytek kuchyně sokl nemá (zatím).
Odpovědět
Všem děkuji za rady. Uděláme to jako má keklita.
Odpovědět
@verunky Nakonec bude myčka standardně vysoká a budeme to řešit jako to má kekita. Jen mám na tebe ještě jednu prosbu. Jak se dělá detail napojení vysoké potravinové skříně a zbývající kuchyně. Jedná se mi o hloubku, kdy buď bde vyčnívat pracovní deska, nebo budou vyčnívat šuplíky potravinové skříně oproti šuplíkům v dolníčásti kuchyně? Nevím jestli mě správně pochopíš o co se mi jedná. Když tak zkusím namalovat.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@jejeku hloubka vysoke skrine je stejna jako standartni skrinky a pdaconvi deska o ten kousicek precniva, vyjimkou je kdyz kuchyn je bez uchytek a pracovni deska je zaroven s dvirky chapu to dobre?
Odpovědět
@verunky Ano pochopila jsi to dobře. Ještě jednou děkuji za rady.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Kamarádka má něco okolo 160 cm, výšku linky mají 92 cm a nemůže si to vynachválit 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?