Šatna nebo vestavěná skříně

9. led 2019210

Pěkný den všem, prosím o vaše názory. Šatny nebo vestavěné skříně?

Manžel chce šatny, já vestavěné skříně.

Moje argumenty pro skříně - líp přístupné z pokoje, člověk nemusí s každým kouskem ven když se chce prohlédnout v zrcadle, méně prachu než v regálech v šatně... na šatně se mi nelíbí to, že podle mne bude v regálech daleko rychleji sedat prach, a taky ta "přístupová cesta" - prostě další zbytečné metry navíc.

Co si o tom myslíte?

 • @amy80  U šatny zavřu dveře a je uklizeno. 🙂

 • tak ono záleží kolik šaten, jak velkých a kam plánujete. já bych tedy šatnu brala, kdybych ji mít mohla. a kvůli zrcadlu fakt nikam chodit s každým kouskem nemusíš. zrcadlo si lidé dávají přímo do šatny 😉 co se týká prachu, tak nemohu posoudit, když nemám zkušenost, ale já třeba měním sezonní věci. co se používá, na tom se ti prach neusadí a zbytek mám v pytlích nebo krabicích.

 • @amy80  satna je fajn, ale pouze pokud nezmensuje/neubira prostor obytnym mistnostem. 🙂

 • Sponzor fóra
 • A proč by měla být šatna o otevřených regálech? šatna může být o vestavěných skříních s regály 😉

 • Šatna by nám zbytečně zmenšila pokoje takže u nás budou opět šatní skříně Ikea pax pro které máme spoustu místa na chodbě a pak každý bude mít skříň ještě v pokoji.

 • Já jsem pro šatnu. Máme dokonce dvě. Jednu u ložnice, druhou u pokojíčku syna. Máme skříně uzavřené. Do šatny mohu dát i některé věci, které jsou na pohled jen tak volně ne moc pěkné - tzn. kabelky rozvěsit, krabice s vyřazenými věcmi, prkno na žehlení... Zavřu jezdící dveře a nikdo nic nevidí. .-)

 • @amy80  Záleží kde ty šatny chcete mít, kolik jich chcete mít. Podle mě velké plus je, že dveře šatny zavřu a je uklizeno. Do šatny si taky můžete dát zrcadlo nebo jakou šatnu máte na mysli, takovou tu americkou i s botama a tak? Já osobně bych tam boty mít nechtěl, ale já jich mám jen pár 🙂 Na boty bych si udělal botník mimo šatnu. Když budete mít šatnu, tak bude více místa v pokojích.

 • Satna - vsechno vidis a kdyz se oblikas nerusis ev. dalsi spici osoby v pokoji. Pokud je dost velka vejde se obleceni vsech je to ideal, nemusis pri uklozeni pradla obchazet pokoje.

 • V bytě mám dvě vestavné skříně, v domu šatnu (která z venku má dveře jako vestavná skříň). Nevidím v praktičnosti žádný rozdíl.

 • Asi by záleželo jak by byla skříň i šatna veliká a co všechno byste v ní chtěli mít, myslím objem věcí, jestli jen na oblečení nebo případně i nějaké sezonní věci. Pro kolik lidí by byla šatna, nebo by jich bylo více? šatnu si můžete udělat jak chcete, kdežto skříň bude pořád jen skříň.

 • Pokud je prostor, tak určitě šatnu! Vestavky jsou fajn, ale ten otevřený prostor nic nenahradí + ta ložnice je bez skříní taková prostornější, útulnější..ale určitě bych se rozhodovala podle místa, mini ložnici a velkou šatnu bych asi nechtěla 🙂

 • Kdyby se vešla, byla by určíte v ložnici šatna. V te mohou byt taky skříne a dokonce i světlo. Hlavni plus: doma mě nikdo nevzbudí, když vstává do prace v pět ráno. A zrcadlo tam může byt taky

 • Já bych byla pro šatnu, pokud je místo. My jsme se jí bohužel museli vzdát, tak budou skříně... 😉

 • Šatna zabere víc místa
  Nedá se lehce zrekonstruovat
  Vestavná skříň nemusí být jen ta s mimo jezdícími dveřmi,
  ale designová, neviditelná, bezúchytková stěna
   s jakoukoliv barvou a strukturou, kdekoliv v bytě.
  Škoda, že už nedělám návrhy interieru,
  ale můžu Vám zrenovovat veterána, na to jsem se přeorientoval.

 • @lancar  nebylo by foto neviditelné skříně? 🤔

 • Sponzor fóra
 • Nemám, pokusím se nafotit, až tam budu, je to povedené.
  Nepředstavujte si žadnou vědu. (horší to je vyrobit)
  Nesmí to být klasická skříň - bedna, ale jen ucelaná dvířka od podlahy po strop. Výškově rozčleněná. Pod stropem je "archiv" tam se chodí jednou za rok. Věc, která leží doma dva roky bez použití se vyhazuje.

 • @amy80  V plánu byla šatna, nakonec vznikl jen výklenek kde byly šatní tyče v ložnici za závěsem -nezbylo nám dost místa a musela jsem se tak šatny vzdát. Vzhledem k tomu, že já vstávám jako první a jsem nejnáročnější na oblíkání 🙂) (všechno mi šíleně trvá) tak vše po 3 letech překopáváme a z pokoje pro hosty jsme udělali velikou šatnu. Skříně jsou z Ikei pax vč.dveří- vyšlo to prostě bezkonkurenčně nejlevněji (hlavně to příslušenství - šuplíky, výsuv na kalhoty atd., zrcadlové dveře) a kupujeme postupně. Takže je to fakt o stylu života. Každému vyhovuje něco jiného. Je to o tom jak se kdo cítí. Já než abych měla mini šatnu, kde se stejně neobléknu tak raději jiné řešení. Jinak máme ještě kumbál-šatnu v podkroví v šikmině bez oken. Jsou tam sezónní věci a vše co ještě nemá své místo, ale na pohodlné oblékání to není. Vzhledem k tomu, že je u nás každé ráno boj o koupelnu tak ten náš předělaný pokoj je pro nás nejlepší řešení.

 • @lancar  ale tak všechny skříně jsou od země po strop, pokud jsou brány jako vestavné, ne? my takovou plánujeme do ložnice, pěkně ode zdi ke zdi a chci fakt nenápadnou. nahoru plánuji dávat sezonní věci. takže v létě zimní a opačně. horší to bude u dětí. tam to nejde ode zdi ke zdi a bude muset být i bočnice.

 • Všechno to nejsou šatní skříně ale je to opravdu jednoduché. Podobně jako skříně v kuchyni. Nechávám pro ně niky. Bočnice někdy nevadí

 • @lancar  páni, ta první kuchyně je úchvatná. zapuštěnou tímto stylem jsem ještě neviděla 🙂 a ty dveře ve zdi, to je jako ta skříň? tu teda fakt nevidím 😃 my budeme muset mít klasiku se šoupacími dveřmi. nic prostorově úspornějšího asi neexistuje 😬

 • @blahova_andrea 😃 😃 😃 vsak je neviditelna 😬

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Články od našich partnerů
  Levnější stín s venkovní roletou VELUX
  HELUZ opět hledá fotku, která zastíní všechny ostatní
  Ulehčete si rekonstrukci střechy se Zlatou taškou
  Archiv článků od partnerů