Drobná rekonstrukce - z čeho ji zaplatit?

30. čvc 201570

Plánujete drobnou úpravu interiéru domácnosti? Přemýšleli jste nad tím, jestli je možné si vzít hypotéku i na menší částky, třeba na 150 tisíc?

 • ČSOB má hypotéky už od 200 tisíc. Vy jdete ještě dál? Už od 150 tisíc? Za usmolených 150 tisíc budete mít v zástavě byt třeba za milion?!?!

 • @jitulkaka  Nabízíme alternativu: úvěr ze stavebního spoření až do výše 500 000 ,- bez nutnosti zástavovat nemovitost. Tohle může být zajímavá alternativa pro někoho, kdo se chce vyhnout právě tomu, co jste zmínila.

 • @cmss_cz  A cim potom musim rucit? Staci prokazat dostatecnou vysi prijmu? Pokud nemam nasporeno, musim pres preklenovaci uver?

 • Sponzor fóra
 • @zbyndak  Ručit nemusíte ničím. Spořitelna zkoumá výši příjmu žadatele a účel, na jaký chcete peníze využít (bydlení). Ano, pokud na stavební spoření nespoříte, máte nárok pouze na překlenovací úvěr, jehož sazby jsou však v současné době poměrně přívětivé. Nicméně odvíjí se to klient od klienta, podle podmínek.

 • Nabídka toho, že nemusíte ručit je docela lákavá.
  Platí zde ale opět to, že z lišky do doby překlopení do řádného úvěru neodejdete - nepustí vás. Je to výsledek toho, že hypotéky klesly níže a klienti houfně přecházeli za lepšími podmínkami a refinancovali. Liška se proto zachovala proklientsky a ZPĚTNĚ změnila podmínky a zakázala refinancovat. Musíte buď zemřít, prodat nemovitost, nebo se rozvést.
  Ale chtěla sem dát spíš porovnání:
  Buřinka nabízí až 800 tis bez ručení a bez problémů při refinancování, to samé Raifka stavebko bez zástavy až 700tis. opět bez problémů při refinancování.
  Dnes už i nově můžete odejít z Wustenrootu. Ovšem Raifka a Wusten. ale bez zástavy. Když je zástava na stavebku - lepší úroková sazba, tak je to taky horší - pokuta 5% (jako u Lišky)
  Vyhla bych se Modré Pyramidě - stejné peklo jako u Lišky při odchodu. Prostě vás nechtějí pustit...
  Každopádně bych dnes volila asi Buřinku - mají anuitní splácení překlenovacího úvěru (stavební spoření je jen technický účet). Tj. platíte úroky z aktuální dlužné částky a můžete odejít kdykoliv.

 • @evulinka27  Díky za komentář. Chtěl bych podotknout, že ve většině stavebních spořitelen refinancování překlenovacího úvěru povoleno není, či je regulováno. Nicméně jsou jisté situace či podmínky, které si klient může při podpisu smlouvy vyjednat, které refinancování v určitém módu umožňují. V případě ČMSS jsou to životní stuace, které mohou nastat v době splácení meziúvěru - ty jste ostatně zmínila.

 • Doplňte si prosím informace. Pokud je úvěr nezajištěný, což vy tady propagujete jako plus. Jsou podmínky s vámi nesrovnatelné.
  Raifka - lze kdykoliv doplatit. Za vyčíslení bez zástavy nemovitosti klient zaplatí 1000 Kč a dále nic, může úvěr zdarma splatit. Pokud je úvěr zajištěn nemovitostí od roku 2012, zaplatí 5000 Kč za vyčíslení, a za předčasné splacení pokutu 5% AVŠAK max. 30 000 Kč. U vás se mi pokuta jednou vyšplhala až přes to 150tis
  Buřinka - do roku 2014 nic, od roku 2014 nezajištěný úvěr 1% z částky, u zajištěního dle fixace 3% na 3 roky, 4% na 5let, 5% na 10 let.
  Wustenrot - bez zajištění 1% z cílové částky, 0,5% pokud chybí rok do klasického vyčíslení. Při zajištění nemovitosti 3%, ovšem tu už se odchází těžko.
  Modrá Pyramida nepouští stejně jako vy Liška. Tím jsme pokryli všechny Stavební spořitelny v ČR.
  Ano, jsou tam sankce, někde více, někde méně. Ale důležité je, že všechny pouští a nedělají pupínky s vyčíslením. Dokonce i Wustenrot, který s tím dělal do nedávna problémy už u nových klientů při nezastavení nemovitosti pouští, protože se řídí zákonem o spotřebitelského úvěru. Tj. klient má právo ho kdykoliv doplatit.

Téma bylo zamknuto adminem. Není možné přidávat další odpovědi.

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat