Nový design Modré střechy - je to tady! :)

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, máme pro vás velkou novinu, dlouho slibovaný nový design Modré střechy je zde! :) Ode dneška si novou Modrou střechu můžete vyzkoušet na https://beta.modrastrecha.cz a seznámit se s ní. Největším plusem nové verze je její mobilní verze – konečně se bude dát Modrá střecha pohodlně používat i na mobilu! :) A kromě mobilní verze přinášíme i několik vylepšení, která se vám jistě zalíbí: - sledujte, jaké obrázky jsou momentálně populární: https://beta.modrastrecha.cz/blogs/po... - nastavte si výběr témat, která chcete ve fotoblozích sledovat: https://beta.modrastrecha.cz/blogs/my... - prohlížejte si obrázky ve Fotoblozích ve vyšší kvalitě Přestože je za novou Modrou střechou mnoho práce a mnoho testování, ještě není dokonalá a určitě má spoustu chyb. Na dotažení do dokonalosti nyní potřebujeme vás a vaše postřehy. Určitě objevíte kopu nedostatků, které jsme my přehlédli, nebo jsme si na ně zvykli. Prosím, pokud najdete nějaký problém, chybu nebo nedokonalost, hlaste nám je přímo do této diskuse. Pomůže nám, pokud nám poskytnete co nejvíce informací o krocích, které jste dělali, ve kterém kroku nastal problém, jak se projevil, a v neposlední řadě, jaký prohlížeč používáte. Pokud byste k tomu přihodili i printscreen, bylo by to nejvíce mega. Za všechny postřehy budeme velmi vděční, věřím, že díky nim se nám nová Modrá střecha podaří dotáhnout do vymakané bezchybné podoby! :) Vychutnejte si náš nový design. Doufáme, že z něj budete mít stejnou radost jako my. :) Jana a tým Modré střechy
Profilova fotka
Poradíte, jak po novu přesouvat fotky v rámci alba? V mobilu to nikde nevidím (a v PC mi stále na novou verzi nejde přihlásit).
na stránce Kde se diskutuje mi vadí, že jsou vidět jen názvy skupin. Dřív bylo vidět alespoň pár slov z posledního příspěvku a už takhle při pouhém listování jsem poznala, jestli jsem to už četla nebo ne. Teď to musím celé rozkliknout a jít až na poslední stránku a podle ní rolovat zpětně do té doby než uvidím příspěvěk, který je mi povědomý, že už jsem četla a od něj zas čtu postupně až na konec.. zbytečně složité a otravné 🙂
Profilova fotka
@novydesignmodrestrechy Vyhledávání uživatelů existuje.. byť jsem to našla víceméně náhodou 😉
Profilova fotka
@dita_a_ivan áno, zoznam používateľov sme včera pridali 🙂 dali sme ho do pätičky, aby bolo možné prekliknúť sa na zoznam z každej sekcie, nie len z fotoblogov, ako to bolo doteraz.
Profilova fotka
Ta nová verze se mi opravdu nelíbí, bude mi hodně dlouho trvat, než si na ni zvyknu. Fakt nechápu proč se musí vždy to, co dobře funguje a je zaběhlý, nějakým způsobem "upgradovat". Většinou to bývá krok zpět než ku prospěchu. Ach jo 😞
@calwenka vážně je to o zvyku. Já prvně taky nebyla nadšená, přepla jsem na starou verzi, ale pak jsem si řekla ne, budu zkoušet. A vlastně jedu na nové verzi od jejího spuštění a už jsem si zvykla a líbí se mi 🙂
Z upozorneni mi nejde prokliknout se na prospevek do diskuze. Když jsem se prepla na starou verzi, slo to bez problemu.
Profilova fotka
nechci kritizovat "z principu", ale nový web působí nepřehledně jak intuitivně tak strukturou. v podstatě z něj momentálně využívám 50%. jsem zklamán.
Profilova fotka
@candat taky už jedu na nové.. a aspoň je ještě prostor něco vychytat. Když se to neodzkouší a nevyladí, tak jen reptat či nečinně čekat, až se to z té původní stejnak přepne, nemá smysl..
Profilova fotka
Písmo je hrozně velké na čtení. Mám display stažení na minimální velikost,ale i tak. Po chvíli z toho bolí oči.
Dobrý den, po dvou týdnech zkoušení si dovolím reakci na nový web. Font je velmi zle čitelný, rozložení chaotické. Jednotlivé grafické prvky se spolu bijí a vytvářejí vizuální chaos. Na mobilu, kde byla původní verze sice archaická, ale přehledná a relativně čistá, je nyní prohlížení nemožné, jednotlivé části překrývají jiné, neexistence responzivních prvků (např. písmo větší než boxy, do kterých se má vejít). Bohužel, ale zase díky za příklad, kde je možné ukázat, jak se to dělat nemá, to má taky svoji váhu, ukazovat špatné příklady je velmi poučné. Takže vlastně záslužný čin.
Profilova fotka
Z toho, co bylo napsáno jsem pochopila, že tato verze vznikla kvůli mobilním telefonům. Rozumím potřebě mít na mobilu jízdní řády, mapy apod., ale proč MS? A teď čtu od @thebusdriver , že i na mobilu je to k ničemu. Od začátku se snažím zvyknout a aktivně přispívám k vylepšení svými postřehy, ale i když něco opravili, základ je špatný - nepřehledný!!! Napříč celou MS chybí stránkování (kromě těchto diskusí), abychom našli starší věci (v blogu, ve skupinách, v seznamu uživatelů....). Musíme načítat a načítat a načítat třeba po čtyřech příspěvcích a tak místo abych kolečkem na myši projela co mě nezajímá a přešla na předchozí stránky, teď jen načítám bez konce a bez vyhlídky, že najdu, co hledám. NEBAVÍ MNE TO!!! Přestala jsem číst a prohlížet blogy, přestala jsem přidávat snímky do většiny svých alb, protože nechci trávit čas jejich hledáním. MS již používám jen na pokec s kamarádkami v jedné skupině. Mrzí mne to. MS jsem měla velmi ráda - byla skvělá.
Článek se načítá
Tak jsem tomu dala opět na chvíli šanci a nejsem z toho nadšená. Nejen, že velikost všeho je stále OBROVSKÁ (optimum začíná na -70%), ale když otevřu album, které má hodně fotek, tak díky postupnému načítání fotek při sjetí na konec alba nejde přečíst komentáře, dokud se vše nenačte (otevřu album, sjedu dolů na stránku a přečtu první komentář a v té chvíli se mi automaticky načtou další fotky, takže mě to posune někde doprostřed stánky a místo komentářů vidím nově načtené fotky a takto se to opakuje stále dokola). Pokud je album opravdu velké, tak není prakticky možné přečíst téměř žádné komentáře.
Profilova fotka
ADMINŮM - Ve skupinách nefunguje: - Příspěvky nelze opravit (překlepy), - Je-li k příspěvku více komentů a pole pro komentář je "nízko", dolní modrý pruh (patička) překrývá roletku se smajlíky, - Je málo pozitivních smajlíků, - Zvoneček obsáhne jen několik novinek a pokud načtu další, již nepoznám, které jsou nové a které jsem již viděla, - Když ve zvonečku rozkliknu novou zprávu ve skupině, nezobrazí se nový příspěvek, ale horní záhlaví, - Když ve zvonečku rozkliknu komentář, nezobrazí se příslušný komentář k příspěvku, ale ten příspěvěk, kde komentáře musím dalším kliknutím otevřít, - Jsou ztraceny příspěvky dříve označené křížkem a nově již značit nelze, - Nelze přes lupu vyhledat všechny příspěvky konkrétního člena skupiny nebo všechny fotografie od tohoto člena skupiny, - Fotografie přidané do příspěvku ve skupině se zobrazují v opačném pořadí, než byly zadány, - Chybí stránkování, abychom našli starší věci. Musíme co čtyři příspěvky kliknout na požadavek "načti více" a tak stále načítat a načítat a načítat.... je to nesmírně obtěžující. Nemůžete nastavit automatické načtení další části ve chvíli, kdy najedeme na poslední načtený příspěvek? Inspirujte se např. na AliExpres. Chceme číst a prohlížet a ne většinu času trávit načítáním, - Některým členům skupiny v nové verzi nefunguje odesílání příspěvků. Díky za pomoc.
teď se na to taky koukám @jitulkaka Když otevřu konkrétního uživatele a chci přečíst například jak začali stavět, tak zde je stránkování po 4 příspěvcích a je nutné kliknout na "načti více". tzn. podívat se na začátek stavby někoho, kdo hodně přispívá, je prakticky nemožné. Chybí mi ve fotoblogu při zobrazení všech fotek (miniatur) zobrazení popisu - dřív bylo možné pomocí popisu fotky hledat na stránce určitou věc (nepříklad když mě zajímá instalace krbu, tak ctrl+f a dám hledat slovo krb) nyní se pojmenování fotky sice při najetí na fotku zobrazí, ale nejde vyhledávat.
test
Profilova fotka
Můj osobní názor je že stará verze modré střechy je celkově přehlednější a lepší a líp se s ní dělá. A nebylo by možné ponechat fungovat obě verze, jak novou tak starou aby si každý mohl vybrat tu co mu bude líp vyhovovat tak jak je to možné teď ?
Nešlo by u nového vzhledu zase barevně odlišit navštívené vlákno? A vadí mi ten relativní čas vložení příspěvku, raději bych absolutní, tak jak je to ve staré verzi. A přijdou v příspěvku fakt zbytečné informace o uživateli (kdy se registroval, kolik toho napsal).
Profilova fotka
Jak funguje počítání upozornění? U zvonku mi svítí číslo 4, přitom po rozkliknutí zjistím, že mi jeden člověk dal Like na dvě fotky...
Profilova fotka
@xhex také mi to funguje úplně nesmyslně, někdy to svítí a nic tam není a nebo neodpovídá to číslo
tedy @jitulkaka to shrnula přesně. Speciálně fakt že upozornění na aktivitu a link ve sledovaných diskusích mne hodí na začátek diskuse, mne neskutečně irituje. Když něco sleduji, tak mne asi zajímá vývoj a ne historie - kanadske sruby - úvodní příspěvek z roku 2007 jsem za poslední týden viděl už asi osmdesátpětkrat, protože sledováni neukazuje poslední příspěvek a musím to rozkliknout a bác ho, jsem na začátku diskuse. Aby to nebylo dost, díky s odpuštěním hovadsky obrovskému písmu a reklamám (které chápu), se na první obrazovku nevejde ani stránkovací klikátko kterým se dá skočit na konec diskuse. Zde by se hodilo aby se ve sledovaných diskusích objevoval alespoň náhled posledního příspěvku, podobně jako je to v objektu upozornění. Ve staré verzi se sledovaná diskuse objevila na úvodní obrazovce bloku Fórum a kliknutí na náhled mne hodilo přesně tam kam jsem chtěl - na aktuální dění. Nový design mne nutí proklikat a přescrolovat tři další stránky a na každé musím čekat natažení mimochodem velmi pomalého java rozhraní s reklamami. Toto ostatně považuji za největší katastrofu. Staré rozhraní lítalo jako blesk, bez nemožných jezdicích a poloschovaných menu a jiných "eyecandy" vymyšleností. Na mobilu to vypadá lépe než stará střecha, to musím uznat, ale pro uživatele kteří jsou méně o fotkách a více o textu, a používají primárně PC je to jednoznačně krok zpět. Možná se MS snaží přiblížit vzhledu sociálních sítí, nicméně uživatelský komfort pro mne rozhodně klesl. Předchozí rozhraní byl vzhledově velmi čisté, příjemné pro oči, teď to na mne z obrazovky přímo řve, možná by pomohly méně saturované barvy. Pochválit musím hledání, je rychlejší a dostupnější než předtím, ale proč nejsou nalezené příspěvky a uživatelé aktivní odkazy? Opět nutíte uživatele ke zbytečnému proklikávání se stránkami a to je nepohodlné i na PC, o mobilním zařízení s omezenou plochou nemluvě.
Profilova fotka
@obludak Bohužel, dnešní doba diktuje podřizovat většinu menšině, proto většina u PC musí strpět naprostý nekomfort pro pohodlí pár lidí, kteří jdou prohlížet MS z mobilu. Asi už jsem starý člověk, protože téhle logice nerozumím 😒
Profilova fotka
Pekný večer všetkým, tak opäť dávam informačný update k tomu, čo sme v novej verzii vyriešili: - viacerým používateľom sa nedali pridávať fotky do albumu ani v skupinách - už by to malo všetkým fungovať - ďalším používateľom naopak nejaké fotky z albumov zmizli - tie sme obnovili a zabezpečili, aby sa v budúcnosti podobná situácia neopakovala - pridali sme chýbajúci Zoznam používateľov, ktorý je dostupný v päte stránky (aby sa doň dalo prekliknúť z každej sekcie, nie len z fotoblogov, ako to bolo v minulosti) - do profilov sme pridali možnosť filtrovať si príspevky podľa typu: Správy / Albumy / Články - albumy na úvodnej stránke sa už menia a zobrazujú sa vždy tie, ktoré boli naposledy aktualizované - opravili sme šípky na prehliadanie fotiek v albume - už by pri listovaní fotiek nemalo stať, že sa nechtiac fotka zavrie - po kliknutí na nový komentár pod krátkou správou alebo albumom sa dostanete priamo na komentár, ktorého sa upozornenie týka (nie na úvodný príspevok) - vyriešili sme problém s prihlasovaním sa do profilu, už by sa nemalo stať, že sa niekomu nedá do profilu prihlásiť - opravili sme nahrávanie titulnej fotky v profile, ktorú donedávna nebolo možné pridať - taktiež sme vyriešili problém s pridávaním nového článku - editor už funguje Na čom stále pracujeme a budeme najbližšie pracovať: - upozornenia by po otvorení nemali svietiť ako neprečítané - niektorým z vás nefunguje automatické načítavanie obsahu vo fotoblogoch a ďalšie príspevky sa zobrazujú až po kliknutí na Načítať ďalšie - toto by sa nemalo diať, príspevky by sa pri scrollovaní mali načítavať automaticky (to isté platí aj pre skupiny, Populárne obrázky, Inšpirácie, profily a pod.) - možnosť pridávať fotky do albumu priamo z náhľadu albumu (bez nutnosti klikať na Upraviť album, čo sú kliky navyše) - preklik na upozornenie na nový príspevok v diskusii by mal smerovať priamo na daný príspevok, nie na úvod diskusie - filtrovanie príspevkov, ktoré majú nejaké #oznacenie - a pomaly sa dostávame už aj k zútulneniu a sprehľadneniu prostredia, čo je najčastejšia pripomienka, ktorú od vás máme 🙂 A kopec kopec ďalších chýb a nedostatkov, ktoré postupne odhaľujeme aj vďaka vám. Ste skvelí, že nám všetko hlásite, postupne sa snažíme všetko opraviť a doladiť 🙂
Profilova fotka
Tak nová modrá střecha mi nefunguje Dnes mi zmizla nabídka nahoře na modré liště. Takže tam nemám upozornění, profilovku a zprávy. Nemám na co kliknout. Vůbec se tato verze neměla spouštět když nefunguje tak jak má. Nešel mi napsat ani tento komentář- nešel poslat. Tak jsem na staré verzi old.modrastrecha.cz a vše je super. Diskuze hned skočila nakonec! :-) ( ale už jsem byla připravena na klikání až nakonec) A co mě ještě naštvalo, tak mi v nové verzi zmizely staré zprávy co jsem si psala s různými uživateli!! Takže řady, odkazy atd jsou fuč. Nevím jak komu ale mě vůbec nevadila stará verze na mobilu.... Je fakt že je vyhledávání rychlejší, lepší Ale jak to tak přičítám - tady tu diskuzi-tak je víc proti než pro. Ale co mě nejvíc zajímá. Napraví to vývojáři někdy??????
Profilova fotka
Za poslední větu se omlouvám. Odpověď je už tady....
Profilova fotka
@jitulkaka ďakujeme za detailný popis konkrétnych problémov, ktoré si odhalila a pred pár dňami spísala. Všetko sú to naozaj vecné pripomienky a postupne ich budeme riešiť, niektoré by dokonca už mali byť aj zapracované, viď môj predchádzajúci komentár, kde som spísala veci, ktoré sme za posledné dni opravili. To otravné klikanie na Načítať ďalšie nie je zámer a už sme zistili, že v niektorých špecifických prípadoch sa to nespráva tak, ako sme zamýšľali. Obsah by sa pri scrollovaní mal načítavať automaticky, presne ako píšeš. Toto je tiež jedna z vecí, ktorým sa ešte budeme venovať 🙂 Je pred nami ešte veľmi dlhá cesta a sme si vedomí, že stránka nie je dokonalá. Ale stále je to živý proces, každým dňom sa malými krôčikmi posúvame a od prvého dňa spustenia je to už oveľa lepšie 🙂
Profilova fotka
@jana_martish no, tak to je fajn, že jste spokojení. Ovšem nechtěla bych být stavebník, který se tu radil, hledal inspiraci, prosil o radu.... V nové verzi tu přichází o - pro něj určitě drahocenný - čas. Ve staré verzi to "frčelo" a bylo přehlednější. Ovšem je mi jasné, že návrat ke starému modelu neplánujete, tak se snažím orientovat...
Profilova fotka
@bibi53 je pred nami ešte veľmi veľa práce k tomu, aby sme mohli byť spokojní 🙂 Neustále pracujeme na tom, aby sme v novej verzii chyby odstránili a vyladili veci, ktoré ste nám pripomienkovali (funkčné aj vizuálne). Ideme na to postupne, riešenie takýchto vecí chvíľu trvá. Od spustenia novej verzie sme prešli už dosť veľký kus cesty, no sme si vedomí toho, že ešte väčší kus cesty máme stále pred sebou 🙂
Profilova fotka
@luciekocur ďakujeme za spätnú väzbu a nahlásenie chýb. Môžeš mi prosím napísať, aký prehliadač používaš? A vedela by si mi prosím poslať printscreen stránky, kde vidieť, že ti zmizla hlavička stránky? Čo sa týka tých stratených správ, tak toto určite nie je zámer. Ak sa niečo v novej verzii nezobrazuje, neznamená to, že tie dáta sme úplne vymazali, znamená to len, že sa proste v novej verzii nejakým nedopatrením nezobrazujú a musíme to opraviť. Takéto veci sa dajú riešiť, ale potrebujem od teba viac info. Čo sa stane, keď klikneš na prijatú poštu, vidíš aspoň posledné prijaté správy? Zobrazuje sa ti tlačidlo Načítať viac? Nefunguje kliknutie na toto tlačidlo? Ďakujem, verím, že aj tento problém čoskoro vyriešime 🙂
Profilova fotka
@jana_martish Teď jsem si vyzkoušel moje zprávy na telefonu, android, defaultní prohlížeč od Samsungu, a nefunguje to úplně správně. Když z titulky kliknu na ikonu obálky, rozbalí se mi nějaký seznam nejnovějších přijatých zpráv v horní části obrazovky, přičemž na spodní části zůstává titulky, která je ale v této velikosti nepoužitelná a zbytečná. Předpokládám, že se ty zprávy zobrazily v nějakém vyskakovacím menu, což může být fajn na počítači, ale v mobilu je to divné. Když pak kliknu na zobrazit více, načte se mi nejnovější zpráva. Už tam ale alespoň vidím horní modrou lištu s rozcestníkem na Přijatou a Odeslanou poštu. Po kliknutí na jednu z těchto možností se mi ale nezobrazí očekávaný seznam zpráv, ale zase ta nejnovější v dané sekci. Takže když kliknu na Přijatá pošta, tak se vlastně nestane nic, protože do nejnovější zprávy mě to hodilo už v minulém kroku. Abych se dostal na seznam zpráv na který chci, musím kliknout ta šipku zpět vedle nadpisu. To mi po pravdě chvíli trvalo, než jsem si jí všiml. Když už jsem konečně v seznamu zpráv, tak vidím jen pár nejnovějších. Rolují dolů a klikám na načíst další. Zdánlivě se ale nic neděje. Ono se ve skutečnosti další zprávy načetly, ale do oblasti která nejde vidět a musím si do ní zaskrolovat. Stránka to ale nedala nijak znát, tak že se další zprávy načetly jsem zjistil v podstatě náhodou. Když si pak rozkliknu poslední načtenou zprávu, tak v závislosti na tom, jak moc jsem skroloval v seznamu se zpráva zobrazí třeba v půlce. Když pak skroluji zpátky nahoru k nadpisu Přijaté zprávy a klikám na šipku abych se dostal zpátky na seznam, seznam není na konci jak jsem jej nechal, ale musím skroloval zase dolů abych viděl odkaz na tu poslední zprávu. V podstatě se mi zdá, že skrolování ve správě ovlivňuje pozici v seznamu zpráv a obráceně.

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?