Nový design Modré střechy - je to tady! :)

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, máme pro vás velkou novinu, dlouho slibovaný nový design Modré střechy je zde! :) Ode dneška si novou Modrou střechu můžete vyzkoušet na https://beta.modrastrecha.cz a seznámit se s ní. Největším plusem nové verze je její mobilní verze – konečně se bude dát Modrá střecha pohodlně používat i na mobilu! :) A kromě mobilní verze přinášíme i několik vylepšení, která se vám jistě zalíbí: - sledujte, jaké obrázky jsou momentálně populární: https://beta.modrastrecha.cz/blogs/po... - nastavte si výběr témat, která chcete ve fotoblozích sledovat: https://beta.modrastrecha.cz/blogs/my... - prohlížejte si obrázky ve Fotoblozích ve vyšší kvalitě Přestože je za novou Modrou střechou mnoho práce a mnoho testování, ještě není dokonalá a určitě má spoustu chyb. Na dotažení do dokonalosti nyní potřebujeme vás a vaše postřehy. Určitě objevíte kopu nedostatků, které jsme my přehlédli, nebo jsme si na ně zvykli. Prosím, pokud najdete nějaký problém, chybu nebo nedokonalost, hlaste nám je přímo do této diskuse. Pomůže nám, pokud nám poskytnete co nejvíce informací o krocích, které jste dělali, ve kterém kroku nastal problém, jak se projevil, a v neposlední řadě, jaký prohlížeč používáte. Pokud byste k tomu přihodili i printscreen, bylo by to nejvíce mega. Za všechny postřehy budeme velmi vděční, věřím, že díky nim se nám nová Modrá střecha podaří dotáhnout do vymakané bezchybné podoby! :) Vychutnejte si náš nový design. Doufáme, že z něj budete mít stejnou radost jako my. :) Jana a tým Modré střechy
Profilova fotka
@jana_martish + v diskuzi mi přijde divné, že můžu dát líbí se mi to i na vlastní příspěvek. Stejně tak nahlásit nevhodný příspěvěk a poslat soukromou zprávu by u vlastního příspěvku být nemuselo.
Profilova fotka
@jakuda to tak bylo i ve staré verzi ...dokonce se můžeš sám navrhnout do Vybrali jsme 😁
Profilova fotka
@jakuda to je pro ty, co se mají hodně moc rádi! Úplně nejvíc! 😂
Profilova fotka
@zmrz_lina a hlavně když mají v albu pět fotek a z toho čtyři jsou cizí 😁😁
Profilova fotka
@jana_martish Prohlížeč Google Chrome. Zprávy si teď nemůžu zobrazit protože nemám na co kliknout. Když to šlo tak jsem měla zprávy pouze od letošního ledna. Starší už ne. Ale na old.modrastrecha.cz jsou všechny. Děkuji za zpětnou vazbu. :-)
Mě se na mobilu strašně dlouho načítají všechny obrázky a ikonky s popisem(např.popis fotky). také mi více vyhovovalo,že v albu jsem dala "přidat fotky" a bylo.teď musím přes upravit album,tam se mi na mobilu občas podari přehazet pořadí fotek,jak mi to tam poskakuje podle načítání..
Profilova fotka
@dannu mmch nemohu přijít na to, jak přesunout pořadí fotek. V PC držením myši, ale na mobilu netuším jak.
Profilova fotka
@dannu to je jedna z vecí, ktorým sa v blízkej dobe budeme určite venovať, chceme dať možnosť pridávať fotky do albumu priamo z náhľadu albumu (bez nutnosti klikať na Upraviť album, čo sú kliky navyše). Úplne rozumiem, že ti to predtým vyhovovalo viac, aj to tak spravíme 🙂
Profilova fotka
@dita_a_ivan zmena poradia fotiek na mobile je technicky veľmi náročná funkcia, preto je možné meniť poradie fotiek len na počítači. Totiž na počítači sa fotky posúvajú tak, že na fotku klikneš, držíš a posúvaš. Na mobile keď klikneš, držíš a posúvaš sa, tak si posúvaš stránku hore / dole. Mobil bude mať pravdepodobne vždy obmedzenejšie možnosti ako počítač, ktorý sa ovláda myšou.
Profilova fotka
@dita_a_ivan ale čo je dôležitejšie a to som zabudla zmieniť, tak musíme vyriešiť to, že sa ti fotky do albumu nahrajú v náhodnom poradí, nie v poradí, v akom máš fotky v telefóne uložené. To by mohlo vyriešiť to, že už nebudeš mať potrebu meniť poradie fotiek 🙂
Profilova fotka
@jana_martish V komentářích pod fotkami se mi nedaří rozkliknout profil autora konkrétního komentáře, vždy mi to hodí odkaz, že stránka neexistuje. A věk... mně to ukazuje, že mám nastavené pět, někdy vidím 49, zadávat ho ani nechci a opravit to nejde. Osobně je mi to celkem jedno, ale dostala jsem na to upozornění.
Profilova fotka
@renulka12 dakujeme za upozornenie, urcite to vyriesime. Vek nebol, ani nebude povinny udaj, musime to nastavit tak, aby kazdy mohol zakliknut aj to, ze nechce uviest vek 🙂 rovnako tie prekliky na profil ludi z komentarov, to tiez opravime. Este raz vdaka a keby si objavila cokolvek dalsie, daj nam vediet 🙂
Článek se načítá
@dita_a_ivan Já sama nevím 🙂 podle mě jsem to nějak podržela a asi tahem přesunula? Fakt netuším, ale poslední fotku, mám mezi velikonocemi, takže si to vysvětluju takto 😄
Profilova fotka
@dita_a_ivan už sme opravili tú chybu, že fotky sa do albumu nahrávali v nejakom divnom poradí a už by sa mali nahrávať podľa toho, ako ich máš uložené vo svojom zariadení. Keď budeš mať niekedy chvíľu čas a nejaké nové fotky, môžeš vyskúšať 🙂 aspoň už nebudeš na mobile potrebovať možnosť prehadzovať fotkám poradie 🙂
Profilova fotka
@jana_martish mě nejdou od minulého týdne přidávat fotky do alba,ani na PC ani na telefonu..nějak nemůžu najít tlačítko,,přidat fotku,,. 🤔 😒 😞
Profilova fotka
@jana_martish děkuji za zprávu. Mám další dotaz:) v nové verzi nemohu dohledat "Informace o projektu"/ "Moje zkušenosti s bydlením" . A dost to postrádám..
Profilova fotka
Chci se jeste zeptat, bude nekdo resit ten neprakticky a neesteticky nepomer velikosti pisem a ruznych poli? Treba kdyz rozkliknu tuhle diskuzi, nevidim z jejiho obsahu na prvni pohled nic, jen velky nadpis a hromadu dalsich popisku. Je treba rolovat a neni to ani hezky.
Profilova fotka
:/
Profilova fotka
Můž aktuální názor po několika týdnech užívání: Já se v tom novém designu bohužel pořád nějak plácám, i když se vážně snažím a na starý design už nechodím, abych se naučila s tímto, tak spíš podvědomě omezuju svůj pobyt tady jen na rychlé prohlédnutí diskusí a s fotoblogy, inspiracemi, kolekcemi se mi nepracuje dobře. Neustále nevím, kde jsem, pořád na mě odněkud vyskakují kolekce a neustále se do nějakých kolekcí proklikávám, aniž bych to chtěla. Pod každou fotkou v kolekci je obří nadpis (asi alba, ze kterého fotka pochází), který mě vůbec nezajímá a spíš působí rušivě. Jsem jediná, koho toto štve? :-/
Ciselnik spatne odpocitava. Tohle je posledni fotka z alba
A kdyz vam chybu nahlasuju, nevidim, co pisu. Nejde to posunout.
Profilova fotka
@ptjj to teda nejsi, to mi věř. Je to tu všechno na dlouhé lokte, pořád jen klikat tam-zpět, myslím, že to dost lidí odradí. Starou MS taky nenavštěvuju, ale byla rozhodně pružnější. Nechápu, komu tohle udělalo radost 🤔.
Profilova fotka
já už sem moc nechodím a dle počtu nových příspěvků na našem fóru zřejmě nejsem sám. dřív jsem to tady bral i jako relax, možnost pokecat s přáteli, sem tam se na něco zeptat ohledně stavby. teď je to boj. ve svém volném čase nemám zájem studovat, kde, proč a jak se doklikám k "něčemu". toho mám dost v práci. navíc nechápu, proč nová grafika působí stroze a schematicky jako z 90.let. typický příklad jak zmršit funkční věc. viz. nové windows vs windows xp, 2007 apod. kdybychom měli možnost přepnout si natrvalo na novou nebo starou verzi, bylo by to řešení 🙂
Profilova fotka
@tomas80 to jsem taky připomínkovala, že málokdo bude ochotný trávit tu tolik času. Ale asi všechny připomínky k nepružnosti střechy jsou zbytečné. Tvůrci chtěli novelizaci a jdou si za tím 😢.
Profilova fotka
@tomas80 bohužel s tebou musím souhlasit. Můj čas je vzácná věc a nechci ho ztrácet marně ... Modrá střecha pro mě byla relaxem při obědové pauze, nebo večer, kdy po celém hektickém dni jsem si otevřela alba bydlení, zahrady .... nebýt toho, že tady mám kamarádky, už sem ani nelezu ... Na druhou stanu jsem velká optimistka a věřím, že admini stále konají a novou verzi upravují ke spokojenosti nás, uživatelů ... co třeba nechápu mimo jiných věcí je, že kliknu na aktuální příspěvek ve Fóru a hodí mě to na začátek diskuse ... a nebo když se netrefím na název, kliknu u příspěvku na uživatele, tak mě to hodí do jeho Fotoalba .... a další a další věci ... 😄
Profilova fotka
@petra_d @bibi53 kdyby to "upravili" podle staré verze, bylo by po problému. chytrému napověz, hloupého ...... 🙂
@tomas80 @petra_d @bibi53 Nový design byl spuštěný jako zkušební verze. A aby autoři získali zpětnou vazbu. V tuhle chvíli můžete v klidu fungovat na starém designu a až budou provedené změny, zkusit zase novou verzi. Pokud máte chuť pomoct svojí zpětnou vazbou vývoji portálu, dejte si nový design. V tuhle chvíli vás nikdo nenutí nový design používat. @jana_martish Nestálo by za zvážení udělat nějaký "buglist", kde byste sepisovaly připomínky tady z fora a k nim třeba komentář, jestli už bylo opraveno, bude, nebude, případně kdy. A podle toho se můžeme rozhodovat, jestli už zase zkusíme nový design nebo ne. A případně na tom bude vidět i nějaký progres a na čem pracujete. Případně k tomu dát třeba hlasování, co je pro koho důležité jako změna a tím byste měli i nastavené nějaké priority nebo aspoň náznak toho, co je pro uživatele důležité.
Profilova fotka
@atilius paráda, kde se to přepíná?
@tomas80 najeď vpravo na človíčka, upravit profil a tam je vzhled, pod ním je možnost volby - nový-starý
No já jsem úplně běžný uživatel, proto očekávám jednoduchost, přehlednost, logicnost a to mi bohužel zcela chybí! Už mám zvoleny starý vzhled, i když snaha byla velká se naučit novému, myslím ze heslo v jednoduchosti je síla, je vypovídající . Snad se podaří upgrade MS 🍀👍

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?