Nový design Modré střechy - je to tady! :)

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, máme pro vás velkou novinu, dlouho slibovaný nový design Modré střechy je zde! :) Ode dneška si novou Modrou střechu můžete vyzkoušet na https://beta.modrastrecha.cz a seznámit se s ní. Největším plusem nové verze je její mobilní verze – konečně se bude dát Modrá střecha pohodlně používat i na mobilu! :) A kromě mobilní verze přinášíme i několik vylepšení, která se vám jistě zalíbí: - sledujte, jaké obrázky jsou momentálně populární: https://beta.modrastrecha.cz/blogs/po... - nastavte si výběr témat, která chcete ve fotoblozích sledovat: https://beta.modrastrecha.cz/blogs/my... - prohlížejte si obrázky ve Fotoblozích ve vyšší kvalitě Přestože je za novou Modrou střechou mnoho práce a mnoho testování, ještě není dokonalá a určitě má spoustu chyb. Na dotažení do dokonalosti nyní potřebujeme vás a vaše postřehy. Určitě objevíte kopu nedostatků, které jsme my přehlédli, nebo jsme si na ně zvykli. Prosím, pokud najdete nějaký problém, chybu nebo nedokonalost, hlaste nám je přímo do této diskuse. Pomůže nám, pokud nám poskytnete co nejvíce informací o krocích, které jste dělali, ve kterém kroku nastal problém, jak se projevil, a v neposlední řadě, jaký prohlížeč používáte. Pokud byste k tomu přihodili i printscreen, bylo by to nejvíce mega. Za všechny postřehy budeme velmi vděční, věřím, že díky nim se nám nová Modrá střecha podaří dotáhnout do vymakané bezchybné podoby! :) Vychutnejte si náš nový design. Doufáme, že z něj budete mít stejnou radost jako my. :) Jana a tým Modré střechy
Profilova fotka
@dita_a_ivan hele , ale ve staré mi to jde ;-)
Profilova fotka
@marvac jj.. nějak jsem to dotlačila přes telefon, ale pro změnu mi nejde přesouvat pořadí v rámci alba..:-N
Profilova fotka
Nešlo by prosím v nové verzi nastavit ve fotoblogu natrvalo kde se budou budoucí příspěvky objevovat? Sice se mi před přidáním objeví tři možnosti na výběr, ale při situaci kdy je můj prst rychlejší než myšlenka ochrany své identity už nemám jinou možnost než příspěvek úplně smazat místo zviditelnění třeba jen pro přátele 😕.....na staré tohle fungovalo líp
Profilova fotka
@marvac trvalé nastavenie viditeľnosti neplánujeme, ale v pláne je, že po publikovaní krátkej správy bude môcť jej autor zmeniť viditeľnosť aj spätne. Čiže ak omylom zverejní niečo pre všetkých, no chcel len pre priateľov, nebude potrebné správu zmazať úplne, ale bude stačiť iba zmeniť viditeľnosť 🙂
@janamartish Dobrý den Jani, mohu se zeptat, kde ve svém profilu najdu profily, které sleduji? Děkuji
Profilova fotka
@petrasalvett nájdeš ich vo svojom fotoblogu, v ľavom stĺpci, kde je aj fotoportrét. Ak ideš na mobile, tak pod infom o dátume registrácie klikni na "Zobrazit více informací" a tam nájdeš aj zoznam fotoblogov, ktoré sleduješ 🙂
Profilova fotka
Zdravím vás. Musím říct, že za půl roku nové verze se pro mne uživatelsky téměř nic nepohlo k lepšímu. Jako moderátor skupiny stále nemohu spravovat uzavřenou skupinu. Kdokoli vstoupí, stane se členem skupiny a já bych jej neměla vyloučit, pokud neporušuje pravidla. Měli jsme uzavřenou skupinu, v ní sdíleli soukromí a vy jste nám ji bez jakékoli informace otevřeli a požadavek na uzavření skupiny neakceptovali. Proč?! Považuji to za nehoráznost. Asi jako že by se někdo rozhodl, že budou e-maily veřejné a každý by se mohl ve vašem e-mailu hrabat. Členové skupiny si často stěžují a dnes i já jsem nemohla do skupiny vstoupit - "stránka neexistuje, najděte si jinou, máme jich tu dost". Není to vtipné. A stává se to hodně často. Proč?! Pokud chci vložit několik snímků do příspěvku ve skupině, musím čekat několik minut, než se načtou. Ne několik sekund, ale několik minut!!! Proč?! A nechtějte mi tvrdit, že snímky pořízené nejlevnějším mobilem, jsou příliš objemné. Ve skupině není možné dohledat starší příspěvky, pokud nejsou označeny křížkem. Dříve bylo možné zadat nick do vyhledávače a zobrazily se všechny příspěvky této osoby a společně se stránkováním, bylo možné dohledat i rok starý příspěvek. Dnes už toto nelze. Proč?! Stránkování jste nevrátili ani do fotoblogů. Dříve bylo spravování alb snadné - byly řazeny podle data založení a díky stránkování bylo možné konkrétní album během chvíle najít. Teď se alba řadí podle data aktualizace, takže nevím, kde album aktuálně je a musím trpělivě projít celý fotoblog s tím soustavným načítáním.... Proč?! No a načíst nové snímky do alba je také peklo. Otevřu album, chci srolovat dolů pro kontrolu posledních snímků, abych mohla tematicky navázet, přičemž se co kousek načítá a pak musím vyrolovat zpět nahoru, abych otevřela úpravy. Tempo načítání snímků je vražedné a není kontrola nad výsledným řazením. To až snímky uložím a zase sroluji dolů, zjistím co chci upravit a znovu musím vyrolovat nohorů k úpravám. Proč?! Proč nemohou snímky naskakovat a řadit se přímo? Upozornění (zvoneček) v pozdějších odpoledních hodinách přestává fungovat. Proč?! Je tam počet, ale nové příspěvky a reakce se nezobrazí, takže nevím, kdo co píše a nemohu reagovat. Mnohé příspěvky už pak nikdy nenajdu, nebo je náhodně objevím až po dlouhém čase. A pokud už upozornění funguje, zobrazí se jich jen 10 a po rozkliknutí "zobrazit více" zmizí rozlišení nových upozornění od starých, ale více upozornění se stejně nenačte. Aby se skutečně zobrazilo více, je třeba ještě "načíst další". Proč?! No a dál - když kliknu na konkrétní upozornění - komentář k příspěvku ve skupině, předpokládám, že si jej budu moci přečíst, ale on se nezobrazí. Abych si jej přečetla, musím komentáře ještě aktualizovat. Proč?! Měli byste udělat uživatelskou anketu spokojenosti s novou MS. Asi by vás nepotěšila, ale snad by vás probrala z bláhového sebeuspokojení. Přála bych vám, aby se vám více dařilo.
Profilova fotka
@jana_martish Bylo by možné dát na stránku modré střechy tlačítko zpět, když jsem třeba na profilu někoho a prohlížím si jeho profil a všechny příspěvky tak že třeba si kliknu na jeho album a když si chci prohlížet dál jeho příspěvky od toho samého místa co jsem byl tak bohužel když kliknu v prohlížeči google chrome zpět tak se mi to automaticky vrátí na úvodní stránku a zase musím rolovat až dolů o několik stránek a najít si zase konkrétní příspěvek což je fakt na palici, takže pokud by to šlo udělat tak abych se vrátil z toho rozkliknutého příspěvku či alba zpět tam kde jsem skončil tak by to bylo fajn. 😉 Díky.
Profilova fotka
Ahoj, aktuálně nelze přidávat popisky k vlastním fotkám - na mobilu ani v PC verzi. Prosím o nápravu. Děkuji.
Profilova fotka
@dita_a_ivan popisky k fotkám sa zatiaľ dajú pridávať len cez možnosť Upraviť fotky, kde vieš pridať popis k viacerým fotkám naraz. Vieme, že to nie je optimálne riešenie v prípade, že chceš pridať popis iba k jednej fotke, alebo k tej fotke, ktorú máš v albume aktuálne otvorenú, a túto možnosť ešte máme v pláne dorobiť 🙂
@jana_martish Zdravím, Jméno přispěvatele na fóru je z nějakého obskurního důvodu aktivní java prvek a nemohu přes pravé tlačítko otevřít profilovou stránku v novém panelu/okně. Pokud narazím na zajímavý odkaz typu "podívejte se u mne v albu" je celkem peklo se na to podívat a pak se vrátit na čtení tam kde jsem přestal, nedejbože chtít si to otevřít pro pozdější přečtení. Musím hledat na stránce jestli na toho uživatel někdo nereagoval, protože citovaná jména v ostatních příspěvcích jako odkazy fungují. Když na hlavní stránce do fulltext vyhledávání zadám jméno uživatele, tak bych čekal že první odkaz bude na jeho profil. Místo toho se objeví nejdříve příspěvky ve kterých ho někdo označil nebo lepším případě odkazy na poslední modifikovaný fotoblog. Chápu že se to řadí chronologicky, ale když hledám uživatele a vím jak se jmenuje, tak bych čekal nějakou priorizaci - profil, příspěvky a alba, citace. Když zadám jméno nepřesně, čekal bych výpis podobně se jmenujících uživatelů. Některá jména jsou prostě nezapamatovatelná, zpětné dohledání zajímavého příspěvku nebo tématu je pak hodně komplikované. Když si uvědomím během psaní, že bych měl někoho označit a kliknu na "odpovězte" na jeho odkazu, místo na pozici kurzoru se mi to vloží na konec rozepsaného příspěvku. Prkotina, ale snažím se psát příspěvky slohově pěkné a občas předělávám třeba půlku příspěvku aby to nebylo plácání páte přes deváté, takže citace doplňuji průběžně tam kde patří. Obecně musím nový design pochválit, od spuštění se hodně věcí zlepšilo, ale v tomhle ta ergonomie prostě kulhá.
Článek se načítá
Profilova fotka
@obludak fotoblog konkrétního uživatele se dá vyhledat přes Seznam uživatelů v modrém pruhu dole na každé stránce.... jestli dobře chápu, jak jste to myslel
@ptjj na PC žádný modrý vyhledávací pruh dole není. Jedno vyhledávací pole je v hlavičce stránky, a jedno na zápatí, řekněme namodralé. Obě dávají stejné výsledky, chronologicky seřazené fulltextové výsledky bez pokusu o relevanci, viz můj předchozí příspěvek. Samozřejmě chápu, že ne každý vyhledává jméno uživatele, často se hledají jen klíčová slova a v tom případě to funguje velmi dobře, výsledky jsou vesměs použitelné odkazy. Když hledám nějaké konkrétní data, většinou stejně použiju google s parametrem +site:modrastrecha.cz Výsledek je v dobrém formátu, dobře se s tím pracuje a popravdě je relevantnější než vyhledávání tady na MS. To ale nekritizuji, Google má na vyhledávací engine úplně jiný rozpočet a MS nehledá špatně. Přesto si myslím že shoda na jméno uživatele, název vlákna, případně název blogu by měla mít pro vyhledání vyšší prioritu než citace nebo divoké slovo někde v příspěvku, který mnohdy s hledaným termínem nebo uživatelem nesouvisí. P.S. uživatele poslední dobou hledám jako @username, ale to je takový oslí mústek který si myslím neměl být potřeba.
Profilova fotka
@jana_martish díky za odpověď
Profilova fotka
@obludak pokud sjedete na stránce úplně dolů, je to v PC i na mobilu:
@ptjj no vidíte a jsem za trolla 🙂 Hledal jsem vyhledávací pole a tohle jsem fakt přehlídnul, díky.
Profilova fotka
@obludak v pohodě 😉 prostě o tom každý ještě neví, já to vím jen proto, že se to, myslím, zrovna v tomhle vlákně probíralo kdysi. Je to tam dost skryté a dřív to fungovalo trochu jinak, řekla bych víc intuitivně. Tohle je zase praktické v tom, že tam je přístup z kteréhokoli místa. Tak aspoň jedna věc vyřešena, a tím zbytkem už bude muset poradit admin.
mě třeba v nové verzi chybí funkce co byla ve staré verzi. Jak se najelo myší na profilovku uživatele, tak se zobrazila ikonka se základními informacemi. Někdy se chci kouknout odkud uživatel je, pokud to má nastaveno na svém profilu. Teď musím otvírat jeho profil.
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Profilova fotka
Ahoj, nefunguje mi možnost přidat uživatele k oblíbeným (fce "sledovat"). Oko problikne, ale to je vše.. Díky za radu.
Profilova fotka
@dita_a_ivan Též jsem si toho všiml 👍
Profilova fotka
@dita_a_ivan @jarin1 Ahoj, ďakujeme za upozornenie, malo by to byť už v poriadku 🙂
Profilova fotka
@michaela_recht ano, díky, už funguje
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Neviem kam to vlozit. Aplikacia Modrastrecha uz nefunguje alebo je nejaky problem v mojom prijimaci?
Profilova fotka
Ještě jsem se s novou verzí nesrovnala a když potřebuji něco najít, většinou se musím vrátit ke staré verzi. Neukazuje se upozornění na novou poštu, klik na někoho z přátel má za následek hlášku, že uživatel je neaktivní a fotoblog je prázdný
Profilova fotka
@esmeralda2 ano, taky mi nefungují upozornění, vidím jen jejich počet u 'zvonku'🔔. Takže tímto se rovnou všem pisatelům omlouvám, že zpětně nereaguji, ale příspěvky se mi nezobrazují 🤷🏻‍♀️
Profilova fotka
@esmeralda2 @dita_a_ivan Děvčata, já jsem se rok snažila sžít s novou verzí a pak jsem to vzdala. Nejednou jsem sepsala výčet problémů, ale ani se nesnažili odpovědět nebo snad něco řešiit :-|
Profilova fotka
@jitulkaka až se mi to blbě říká, ale jestli budu potřebovat další vzdělávání nebo prostudování celého tohoto vlákna, abych zjistila, jestli to, co hledám, je funkční, tak až skončí stará verze, skončím tady po těch letech také
Profilova fotka
@esmeralda2 Ano, jsem na tom stejně :-(
Profilova fotka
Dobré ráno! Je (již) funkční přesouvání fotek mezi alby? Bohužel se mi stále nepodařilo zjistit jak na to... Díky 🙂

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?