Alfahaus. Máte zkušenost s touto firmou?

Máte někdo zkušenosti s firmou alfahaus,která staví dřevostavby. Nikde jsem nenašel na tuto firmu reference a zkušenosti s touto firmou. Díky za odpovědi
Odpovědět
Uz skoro rok bydlime v dome od Alfahausu a po zkusenostech se stavbou i s bydlenim si dovolim jim udelat trosku reklamu. Vzhledem k tomu, jake firmy ve stavebnictvi casto podnikaji, je dobre vedet o kazde bile ovci :-) Mame mensi prizemni dum podle vlastniho projektu asi 105 zastavenych metru, difuzne otevrenou skladbu sten s vatou v predstenach, plastova trojskla. Podlahovka, elektrokotel - vice viz http://berunka.teptin.net/o-nasem-domku Postaveno bylo cca za 3 mesice, coz povazuju za velmi dobre, vzhledem k podlahovce a betonovym podlaham (ktere musi vysychat). Ve spicce delalo na baraku 12 lidi (to uz se trosku motali). Dulezitejsi je samozrejme kvalita, ke ktere nemam vytek (ackoliv jsem docela narocny). Byl jsem na stavbe kazdy den, v prumeru nekolik hodin, takze mam docela dobrou predstavu jak co delaji. Vsechno funguje jak ma. Co se tyce topeni, podle odectu jsme za ten rok protopili asi 16tis. Za maly zazrak u nich povazuju to, ze kvalita vitezi nad marketingem, coz byva obvykle obracene. Nektere podle mne dulezite informace, ktere by jim u nas pomohly uz ve fazi vyberu, jsem se dozvedel jen tak mimochodem nebo az kdyz jsem se vic pidil. Sadrovlaknity desky misto sadrokartonu dava kde kdo, ale kdo dava No Coat rohy do vsech spoju sten a stropu? Ptali jste se u stavebnich firem odkud berou drevo? Tak to porovnejte s http://www.ladenburger.de/web2010/ces... Dalo by se napsat urcite i vic, ale pro predstavu to asi staci. Pokud bych stavel dalsi dum, byli by u pro mne jasni favoriti. Takze pokud vybirate stavebni firmu, doporucuju nechat si od nich udelat nabidku. Treba zjistite, ze nektere veci se daji udelat lip :-)
Odpovědět
s fa Alfahaus jsme začali stavět letos na jaře. Vybrali jsme si ji z několika dost dobře podstatných důvodů. První není to velká firma, proto přístup je opravdu o klientovi, alespoň ten pocit z toho mám, nic není problém a na všem co jsme se dohodli platilo. Vztah s firmou udržujeme stále a je to velmi příjemné zjištění, že se po ukončení dodávky ke svému klientu neotočí zády. Další neméně podstatný důvod byl, že jsou ochotni a schopni postavit prakticky cokoliv, individuální požadavky zapracovat v rámci možnosti i při výstavbě a to bez nějakých nesmyslných vícenákladů apod. Pokud tedy nechcete vybudovat další patro :-) Při stavbě zaměstnanci jsou velice slušní a u práce přemýšlejí, není to "o tupém zatloukání hřebíků" Čekali jsme na první zimu a ta v podstatě dosud nepřišla, proto kotel nejede a při tom v domě je stále 22 st. Protože jsme si splnili sen s vnitřním krbem ten zapalujeme pravidelně, ale ne z důvodu zimy, ale pro ten pocit tepla rodinného krbu. Jestliže se v nějaké místnosti malinko ochladí, vše se dostane zpět vaší přítomností. Zvolili jsme Alfa-difu, což je difuzně otevřená varianta. K tomuto nás "přesvědčili" právě ve firmě a v některých případech si raději necháme poradit, tak doufám, že vše bude O.K. Topení, vodu a el. jsme volili vlastní cestou a nebyl s tím problém (např. u RDR by po nás chtěli nějakou smluvní pokutu, že jim nepracují jejich zaměstnanci - nechápu) a cokoliv by jsme volili svého by se z ceny normálně odečetlo (u RDR pouze určitá směšná procentuální část). Vytápění je el. kotlem, máme radiátory, podlahovka nám nepřirostla k srdci, ale nikomu nerozmlouvám. Takže pokud to mohu shrnout ALFAHAUS mohu s klidným svědomím doporučit, pokud si zachovají stejné hodnoty.
Odpovědět
A mohl bych se zeptat jak jsou na tom z cenami, nikde to nemohu najít? A na kolik vás vyjde ten váš? Moc děkuji za odpověd.
Odpovědět
@jc máte moc pěkný domeček,taky zvažujeme bungalov.Nechali jste si ho postavit na klíč? A co cena?Dělali jste si sami základ.desku?Díky
Odpovědět
@jc Ahoj, hrozně se mi líbí váš domeček, mohl bych se zeptat kolik bych si měl připravit kdybych taky takový chtěl? Děkuji
Odpovědět
Ahoj. K tem cenam - je to strasne rozdilny, ale pocitejte minimalne 2M bez desky. Na desku jsem si udelal "minirizeni" zvlast - za uplne stejne zadani byly nabidky od 200tis (za ktery se deska nakonec postavila) az do 400tis, coz je dvojnasobek(!). Nas dum byl navic o neco drazsi, protoze mame difuzne otevrenou konstrukci (zadny polystyren, OSB), mame vsude predokenni rolety (+100kkc), svetlovod (15-20kkc), podlahovka, lepsi paleny tasky, termostaty v kazdym pokoji, kotel s ekvitermem, ... Takze je potreba nechat si udelat rovnocenne nabidky nebo srovnavaci tabulku s odecty. Topime jen elektrickym kotlem a ciste podlahovkou a je to super. Ani psovi to kupodivu nevadi, ona ta podlaha prekvapive neni moc tepla - tim jak je dum dobre izolovany, jede topeni i v mrazech na minimum. Puvodne jsme chteli krbovky, ale bylo by to jen pro romantiku (cenove je to nesmysl) a tak jsme je obetovali na ukor jinych veci. Kdyz jsem pocital navratnost krbovek, byly to desitky (radove 30), bez zapocitani prace se drevem, kominika, vymeny kamen nebo soucasti, ... Podle odectu nam vychazi topeni (vcetne minule zimy, ktera byla o dost studenejsi nez ta letosni) na 15-16kkc/rok. Coz je v elektrice velmi dobre. Dalsi sezona by mela byt levnejsi i proto, ze menime dodavatele a jistice (z 25A na 20A) a i pri stejne spotrebe bychom meli nizsi naklady.
Odpovědět
P.S. Vcera jsem zrovna predelaval pritulky web, tak jste mozna chytli vypadky a podivne vystupy.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
jj ta cena je hodně idividuální umí za 2M, ale také za 20. Záleží na velikosti a obecně na vybavenosti domu. Dá se ale ušetřit na věcech, které budete dělat tzv. svépomocí, pokud máte dobré kamarády, či v rodině elektrikáře, topenáře/vodaře apod. Rovněž tak zateplení podlah a betonování jsme si prováděli sami, resp. betonáž fa HŠ Betony - velmi doporučuji, jak jednání tak kvalita a rychlost. A Alfa - žádný problém. Po této poněkud mrazivější zimě, tedy cca 3 týdny mrazů, jsme zjistili, že od doby zavedení HDO jsme v tom do současnosti okolo 16 tis spotřeby el., topíme elektrokoltlem, jak už jsem psal máme radiátory, což je na výtop domu poněkud delší. A pokud byla chuť a čas zapálili jsme krb, který udělal až někdy moc velké horko.
Odpovědět
@jc mám dotaz k tomu ekvitermu, máte kotel od Prothermu? Já mám pocit, že nám to topenář zapojil blbě, resp. dodal špatný čidlo venku a zároveň termostat, ketrý neumí komunikovat s ekvitermem. Poradíte?
Odpovědět
@suflicek jo a na stránkách Alfa, je náš domeček v sekci patrové domy pod č. 12
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
máte někdo čerstvou zkušenost s tou firmou? A nikde na jejich stránkách jsem nenašel jaké je standardní vybavení domu, resp. co vše obsahuje uvedené cena domu...je pouze uvedeno, že je od horní hrany ZD a, že je s DPH..nic víc..
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@bravela my tedy s Alfahausem jednáme taky a spíš bych řekla že přístup byl úžasný. Stavbu začneme do 14 dnů tak uvidíme, na technické chyby při stavbě máme dozor :-) sanitu jsme měli ze sika nakreslenou, ne od Alfahausu. Spilovat 15 cm ? to snad ani nejde
Odpovědět
Profilova fotka
@bravela můžete ukázat prosím fotky z realizace ? Vzhledem k tomu, že budeme taky stavět, bylo by super vidět , zda to takhle zkazili :-(
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
Chci se také podělit o své zkušenosti s firmou alfahaus. Nedávno nám dostavěli dům, mají ho na svých stránkách. http://www.alfahaus.cz/realizace/patr... (dům v Sokolově). Nejdůležitější podle mě na takové velké investici je aby jste si vybrali skutečně kvalitní a seriózní firmu. Jsem rád že jsme s Alfahausem stavěli. Jejich přístup je profesionální, na začátku nám vše vysvětlili, probrali jsme všechny materiály, barvy, zařízení atd, v mnohých věcech nám poradili, co by bylo a kde lepší a také z jakého důvodu. Pomohli nám vyřídit všechny potřebné dokumenty, stavba samotná probíhala hodně rychle, řemeslníci jsou fakt šikovní. Neříkám že vše proběhlo bez jakýchkoliv komplikací, jenomže v případě problému se k nám nikdy neotočili zády, snažili se věci řešit. Používají kvalitní materiály a také kvalitně dělají, co se týče ceny, myslím že je odpovídající, ale to si musí rozmyslet každý sám. Za největší plus považuji u firmy Alfahaus spolehlivost.
Odpovědět
S tím souhlasím, vždyť nás stavba bude stát všechny úspory, nejde zrovna o malou investici. Reference co tu píšete nevypadají špatně.
Odpovědět
Nezkoušeli jste někdo zoom365.eu. ?Poskytují tam z databaze informace na dodavate dřevostaveb http://www.zoom365.eu/ALFAHAUS-Analyz...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Dobrý den všem. Rada by som sa s Vami podelila o našu skúsenosť s firmou Alfahaus. V prosinci 2014 nám firma dostavala náš domček - bungalov - zastavaná plocha 108 m2. Dom sme si nechali stavať na klíč - firma nám urobila všetko, vrátane základovej desky. Sami sme si robili iba plavajúcu podlahu a dlažbu v technickej miestnosti a špajzke. Čo sa týka celého priebehu stavby od A po Z, tak sme boli maximálne spokojní a firmu možme len doporučiť. Robotníci boli veľmi šikovní a všetko sa stíhalo podľa plánu. Oceňujeme aj rýchlu komunikáciu a ústretovosť. Ked bol nejaký problém, tak všetko sa dalo vyriešit a nemali problém Vám dvihnúť telefón aj o 19 hod večer alebo sa stretnúť cez víkend. Ked sme si vybrali napr dlažbu, ktorá nebola v štandarde, tak ochotne nám ju položili - cena sa samozrejme zvýšila iba o ten rozdiel, ale naopak ked sme niečo nechceli vobec ale niečo bolo lacnejšie - napr plavajúcu podlahu sme si robili samy, tak sa cena zase odpočítala - v tomto smere boli naozaj férovi. Čo sa týka ceny domu, tak je to velmi individuálne. Záleží aký typ stien domu si vyberiete, či si dáte okna v dvojske alebo v trojske, či si ponecháte strechu v štandarte alebo si radšej priplatíte,.... záleží len na Vás, ale možem povedať že my sme s cenou boli spokojní - na čom sme sa dohodli na začiatku, tak to platilo. Robotníci tu odviedli skvelú prácu s kvalitnými materiálmi a firmu Alfahaus možme len doporučiť. Dúfam, že Vám náš príspevok aspon trochu pomože pri rozhodovaní. :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Dobrý den, ráda jsem si přečetla komentáře všech zde zúčastněných v rámci stavby společnosti Alfahaus. Hledám společnost, která by mi postavila dřevostavbu. Bohužel u Alfahausu nemohu najít žádný ceník za dům na klíč, od kterého bych se mohla odrazit. Kontaktovala jasem je již 2x, ale stále se mi nikdy neozval. Nemáte s tím prosím někdo zkušenost? Děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
@stavbamartina a koukala jsi na http://www.alfahaus.cz/ ? projektových domů i s cenami na klíč tam mají dost, aby jsi ee měla od čeho odrazit. Telefon neberou ? U nás problém nebyl vůbec žádný s kontaktem
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
@suflicek ahoj prosim te chteli bychom tuto firmu oslovit, ale radi bychom se predtim podivali do nejakeho domu od nich postaveneho, nejste nahodou nekde pobliz brna nebo nevite o nekom? Predem diky
Odpovědět
@jarkapeter ahoj prosim te chteli bychom tuto firmu oslovit, ale radi bychom se predtim podivali do nejakeho domu od nich postaveneho, nejste nahodou nekde pobliz brna nebo nevite o nekom? Predem diky
Odpovědět
@klara619 Ahoj. Bohužial sme v blízskosti v Prahy a nikoho v okoli Brna kto ma dom od Afahuaus nepozname. Skús kontaktovať priamo Alfahaus, aby ti dali kontakt na niekoho v okolí Brna, kde stavali. Mne už takto pár ľudí volalo, že dostali kontakt od Alfahaus, či sa možu infomovať ako sme boli spokojní, respektíve aj príst pozrieť.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Dobrý den, ráda bych obnovila tuto diskuzi ohledně spokojenosti s firmou Alfahaus, konkrétně se mi jedná o zkušenosti s jejich difuzně otevřenou konstrukcí domu. Předem velice děkuji za reakce k dané problematice.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Ahoj, mohl bych s někým probrat pár věcí ohledně stavby na klíč od firmy Alfahaus? Pokud má někdo zkušenosti tak se prosím ozvěte bud sem do soukromé zprávy nebo na můj mail: iantra@centrum.cz díky
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Profilova fotka
Vážení...moje zkušenosti s firmou ALFAHAUS z Chýnova jsou naprosto úžasné !!!!! Podotýkám, že jsem si tuto firmu našel na veletrhu v Praze zcela náhodně a líbila se mě jejich nabídka dřevostaveb. Následně po získání pozemku v Chotovinách u Tábora jsme oslovili pana PODLAHU, který má celou firmu na svých bedrech. Od prvotního jednání až po předání domku jsme NEMĚLI žádné problémy s realizací. V roce 2019 jsme vyřizovali povolení a administrativu v souladu s firmou a říjnu 2019 nám na pozemek přijeli kamiony a za 48 hodin byl domek postavený. Všechno, co firma ALFAHAUS při realizaci prováděla bulo neuvěřitelné a já jako laik jsem to nechápal. Za celou dobu jsme neměli ani jednu jedou problémovou věc, časový harmonogram byl dodržován. Neustále jsme byli v kontaktu s panem PODLAHOU, který nám vždy naše dotazy obratem vysvětlil. Dne 13. března 2020 jsme od pana PODLAHY obdrželi náš vysněný domek. Tak, když si to spočítáte, tak za 5 měsíců od počátku stavby jsme domek dostali do užívání. Domek máme tak, jak jsme si ho přesně přáli. Mohu tuto firmu doporučit. Majitelé domku z Chotovin 30.07.2020 Moc děkujeme firmě ALFAHAUS z Chýnova a zvlášť panu PODLAHOVI!!!! 🙂 🙂 🙂
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Ahoj, má někdo nějaké novější zkušenosti s firmou Alfahaus? Cca 3 roky zpět. Děkuji
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?