Dřevostavba a skryté průsaky vody - riziko

Ahoj, chtěl bych si nechat postavit dům na klíč a už jsem byl tak nějak rozhodnutý pro dřevostavbu difuzně uzavřenou. Mám kolem sebe pár lidí s dřevostavbou a za mě super. Konkrétně chci bungalov s podlahovou plochou přibližně 100m2. Chtěl bych, aby mě stavba bez velkých zásahů do konstrukce přežila - dejme tomu tedy 60-70let. Poté už beru, že jakýkoliv dům vyžaduje větší rekonstrukci, takže mi je jedno jestli to jsou keramické cihly, ytong nebo dřevostavba. Každopádně teď jsem na youtube narazil na videa, kde došlu ke skrytým průsakům vody v dřevostavbě a po pár letech k nákladným rekonstrukcím a v jednom případě se jednalo už i o život ohrožující situaci. Konkrétně: https://www.youtube.com/watch?v=iuSXV... https://www.youtube.com/watch?v=MVWDY... Tohle mě upřímně dost vyděsilo. Přeci jen dům si nepořizuji na 5let. Má otázka tedy je, jak velké riziko podstupuji, že se mi něco takového může stát? Proti keramickým ušetřím cca 10%, což je při dnešním úrokových sazbách pro mě dost, ale ta videa mě donutily znovu přehodnocovat možnosti. Díky za názory.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od paprikac:

Ahoj, chtěl bych si nechat postavit dům na klíč a…
@paprikac To riziko je síce malé, dá sa urobiť prípadné opatrenia, aby sa to nedostalo až do tohoto stavu, kedy je únik masívny a dlhodobý, ale vylúčiť sa to nedá. Ako alternatívu ku keramickým tehlám a ytongu doporučujem VPC, prípadne betónové panely, či už z klasického betónu alebo betónu s pridaným liaporom, tie sú drahšie, ale výstavba je výrazne rýchlejšia.
Odpovědět
Profilova fotka
Určitě je možné, že se stane nějaká závada, kde voda nateče do konstrukce. Jednorázové vyplavení je nepříjemné ale zásadně nevadí. Horší je když je to dlouhodobé a trvá to x let nebo měsíců. Při stavbě domu je vhodné do konstrukce zabudovat čidla vlhkosti alespoň na těch nejvíce namáhaných místech jako jsou koupelny sprchové kouty. Dneska je k dispozici spousta variant. Jinak dřevostavba za mě je dobrá volba, ale určitě by šel do difúzně otevřené skladby. Například naše domy jsou zkonstruované tak, že když něco někde vyteče Tak voda proteče pod dům izolace vyschne sama díky odvětrávání a nic moc se neděje. Jen se musí na tu závadu včas přijít a nenechat to dlouhodobě.
Odpovědět
dřevostavbu difuzně otevřenou
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?