Firma Lignia - zkušenosti

Dobrý den máte nějaké zkušenosti s firmou Lignia z poslední doby?Nejlépe někdo kdo má dům lignia194.
Odpovědět
Dobrý den, máme podobný dům od Lignia (prodloužená 164), který byl dokončen loni - tak se klidně ptejte :-) Každopádně: - cena platila, žádné vícepráce oproti dohodnutému rozsahu - harmonogram byl dodržen - s průběhem jsme byli spokojeni, jen se tomu člověk musí věnovat - jezdit na stavbu, řešit věci přímo s dělníky apod. - např. s elektrikářem si domluvit zásuvky, s vodařem kde kohouty na fasádu apod. Po stavbě jsme měli jednu reklamaci a Lignia se k tomu postavila výborně - během 3 dnů proběhla obhlídka, zjištění problému a za další cca týden proběhla oprava a to pak včetně přemalování. Za nás tedy spokojenost.
Odpovědět
Dobrý den, odkud jste? Jak to probíhalo se zakladovou deskou? Dělali jste si ji sami, nebo vam Lignia někoho místniho doporučila?A kolik vás stála? Taky si nejsme jestli jestli nám vybraný dům schválí odbor územního plánování(asi nejaka letošní novinka) tak jestli jste dokumenty(plany) pro vyřízení stavebního povolení dostali až po zaplacení nějaké zálohy nebo předtím(neradi by jsme zaplatili zálohu aby jsme se pak dověděli že vybraný dům nebudeme moct postavit). Děkuji za Vaši odpověď.
Odpovědět
Dobrý den, s Lignií právě stavíme, sice jiný dům než vy, ale i tak se Vám mohu podělit o několik zkušeností. Co se týká desky, tak pokud nebudete stavět někde v Praze kde firma Lignia staví na Herinku, tak si desku budete muset zrealizovat sami (Jelikož je firma ze Znojma možná i tam by byla schopna ji zrealizovat, či někoho doporučit). Cena desky Vám můžu říct svojí 150m2 do L mě vyšla cca na 220 000,- ,ale deska se dělala v zimě(u nás žádná zima nebyla) a materiál uvnitř (jil-pisek) jsem musel nahradit štěrkem (nic jiného k dispozici nebylo) aby se to dalo v tuto roční dobu zhutnit. Takže kdybych to dělal teď,tak budu něco okolo 190 000,- vše svépomocí (sám) i včetně izolace soklu, protiradonu... Dokumenty dostanete po podpisu smlouvy, žádná záloha se neplatí (nevím, zda jste již měli schůzku s panem jednatelem), ale nečekejte nic světoborného, dostanente pár pohledů, půdorys, výkres základové desky a technické zprávy. Vy si samozřejmě budete muset sehnat vlastního projektanta, který Vám udělá situačku atd....protože lignia řeší pouze projekt pro vrchní stavbu. Jinak já jsem s projektovou dokumentací (tak jak mi byla předána + dokumentace od mého projektanta) na stavebním úřadě nepochodil (nelíbila se jím právě část od Lignie). Co se týká termínů, tak nám termín začátku montáže posunuli od 14 dní, ale to byla naše chyba (nepřipravená deska). Pak přijeli tesaři, udělali konstrukci, zaklopili, pak střecha atd..... Celkové s řemeslnými pracemi jsem spokojen, s chlapama se dá na všem domluvit, rádi vše vysvětli a poradí.... Kdyby Vás cokoliv zajímalo, nevájte napsat, rád Vám poradím, upřesním jednotlivé etapy, protože právě teď u mne probíhají.
Odpovědět
@s5d Moc děkuji za vaši odpověd.
Odpovědět
@standa777 dobry den ,ted jsem firmu oslovil s poptavkou,a jak tady probiram recenze jsem trosku v rozpacich,jsem z brna a rad bych videl hotovy dum ,nebylo by mozne se podivat,dekuji Vam za odpoved,syrovatka jan
Odpovědět
@gadik ano, píšu vám zprávu
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
@gadik Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda jste využil firmu Lignia ke stavbě domu. Pokud ano, mohu vás požádat o vaší zkušenost? Děkuji Irena
Odpovědět
@irena_delisa Dobrý den, máme od roku 2019 postaven dům Lignia 136A (v předchozí variantě, bez klimy) a bydlíme dobře a spokojeně 😉 Co se týče zkušeností, je to velmi specifické: a) Jednání s Lignií, resp. panem Komihou, je pro někoho značný a nepřekonatelný problém, jelikož je to člověk samorost... my jsme se asi nějak naladili na správnou notu, takže za mě docela dobrý. b) Co se týče stavby, každou část dělá jiná parta, pokud stavbu dělají "místní" není v podstatě problém, pokud natrefíte na "východní" pracovníky, pak je třeba si vše velmi důkladně hlídat (to je ale asi problém všech staveb). c) Kvalita provedení, v základu se jedná o levný / základní standard, nicméně, v mém případě nikdo nic extra neodfláknul, až na výjimky (viz bod b), s pracovníky lze domluvit i některé změny, logicky za příplatek. d) Co se týče finanční části, vše dodrženo dle smlouvy, resp. pokud se s p. Komihou jedná na rovinu, pochopí i takové excesy, jako že banka nechce k datu splatnosti zaslat peníze, protože musí mít zpětnou vazbu od odhadce. Příplatky za "vícepráce" v podstatě nejsou - vše dle smlouvy. Nicméně je třeba se připravit na to, pokud je např. ne zcela rovná základová deska (tu si dodáváte sami, lze i domluvit přes Lignii), tak za toto se připlácí. e) I přes nepřízeň počasí byl harmonogram prací dodržen a stavba rostla přímo před očima. Parta stavařů je dobře sladěná (v našem případě), takže nebyly žádné prostoje nebo konflikty. Celkově shrnuto, za velmi slušné peníze dostanete funkční dům, téměř připravený k nastěhování, ale nic víc, nic míň. Poměr cena / výkon je v tomto směru vyvážený. O zkušenostech a dalších věcech by se dalo popsat x-desítek řádků. Pokud máte dalších dotazů (tipy za co si připlatit, na co si dát pozor a podobně) nebo jste v okolí Brna a chcete mrknout na dům, pošlete mi prosím soukromou zprávu. Přeji šťastnou ruku při výběru realizační firmy a jsem s pozdravem. J.B.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@muchylin Dobrý den, chceme s manželem stavět s touto firmou. A chceme se dozvědět celkový průběh stavby, pocházíme ze Znojemska. Zda je možnost se o to s námi podělit, budeme velice moc rádi. Moc děkuji.
Odpovědět
@michaelakon Dobrý den, nejlépe se zeptat přímo Lignie, resp. p. Komihy, je také ze Znojemska. Nicméně, stavba je rozdělena do několika "etap". Před první a po každé etapě se platí určitá částka, dle smlouvy, až do celkové výše. Smlouvu je Lignia ochotna měnit akorát na základě potřeb banky, na ostatní výtky nebere ohled. Každou etapu dělá jiná parta chlapů, na Moravě máme štěstí, že jsou to "místní". Stavební deník ze strany zhotovitele stavby se nevede, stejně tak stavební dozor. Díky tomu, že chlapi pro Lignii dělají již velmi dlouho, mají zaběhnuté co kdo kdy a jak dělá a díky tomu na sebe navazují a nejsou tak prostoje. Nejdéle trvá vyschnutí anhydritové podlahové vrstvy. Celá stavba domu se většinou, dle počasí, stíhá do tří měsíců. Základovou desku Lignia přímo nedodává, ale po domluvě je schopna ji zřídit. Zřízení i úklid staveniště si zajišťuje Lignia sama. Lignia vám dodá nejzákladnější projektovou dokumentaci, včetně osazení domu do pozemku. Pokud máte přísnější stavební úřad, můžete mít s tímto trošku problém. Nám i ostatním, se kterými jsem v kontaktu, dodala Lignia vše co bylo ve smlouvě, resp. v zadávací listině, jen stačilo namontovat světla, kuchyňskou linku, nábytek a mohlo se bydlet... Snad to takto bude stačit, pokud však chcete více informací, mohu vám je poskytnout po telefonu. J.B.
Odpovědět
Dobrý den, velice moc děkuji za Vaší rychlou odpověď. Určitě bychom byli moc rádi o více informací, máme hodně otázek. M.K.S.
Odpovědět
Článek se načítá
@michaelakon Poslal jsem Vám soukromou zprávu, tak mrkněte.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@muchylin Dobry den, prosim mohu vas nejak kontaktovat a doptat se na par veci? Dekuji
Odpovědět
@vaxxi Poslal jsem Vám soukromou zprávu.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Dobrý den,taky by mě zajímaly zkušenosti s firmou Lignia, nejlépe z poslední doby,nebo kdo má s nimi postaveno, jaká byla a je spokojenost. Moc Vám děkuji.
Odpovědět
@janamd89 Myslím, že tu bylo ve stručnosti vše podstatné řečeno. Bydlíme v domě od Lignie cca 3 roky a na nějaké zásadní nedostatky si nemůžeme stěžovat. Myslím, že poměr kvalita / cena je dobrá. Samozřejmě, pokud půjdete k nějaké osvědčené / známé společnosti, dostanete za mnohem více peněz určitě více vychytávek a více kvality. Pokud ovšem někdo hledá slušné bydlení za co nejmény peněz, je Ligina / Lignera vyhovující volbou. My máme vesměs pozitivní zkušenosti, ale vím o lidech, kteří spokojeni nejsou (to je ale tak nějak asi u každé společnosti).
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Diskuse pokračuje po 9 měsících
Profilova fotka
@muchylin Dobrý den,a vy mate k možnosti nějaký vzorový dům na který se da mrknout od této firmy lingera? Nějaké tipy na co si dat prosím pozor? Po Novém roce to chceme řešit tak se člověk bojí aby nenaletěl někomu jako třeba : ekonomické stavby 🙈děkuji moc za info Denisa Exela@seznam.cz
Odpovědět
@denise_boxikova Dobrý den, vše podstatné k firmě Lignia / Lignera bylo již řečeno v této diskuzi. Vzorové domy jsou pouze ty ve kterých žijí jejich majitelé, žádný "jen na čumendu" neexistuje. Pokud chcete více informací, mrkněte do soukromých zpráv.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?