Firma Lucern dřevostavby - máte zkušenosti?

Zobraz úvodní příspěvek
Dobrý den! Hledám nějaké reference nebo zkušenosti na firmu Lucern dřevostavby. Vybíráme firmu na montovanou dřevostavbu na klíč. Pozemek máme v okolí Prahy, proto i firmy radši místní. Typovky od ověřených firem se nám moc nelíbí a hlavně všude kam se kouknu, ty domu jsou plus mínus stejné, Nova, Solo, Largo, Kubis a spol. Atrium a Haas jsme bohužel vyřadili kvůli ceně. V užším výběru máme HK dřestav, Wood System, Celet. Vextu jsem vyřadila pro málo zkušeností, staví jenom 2-3roky. Rýmařov neflexibilní a masovka, která nám moc nevyhovuje. Při hledání informací jsem "objevila" firmu Lucern dřevostavby. Nabízí celkem hezké domky a chtěla bych u nich dát nacenit náš domek. Nevím o nich ale téměř nic. Na webovkách píšou, že 15let zkušeností,ale v obch. rejstříku mají registraci od r.2013. Možná je to přejmenovaná nějaká jiná firma, která zanikla a teď se prezentuje jako Lucern. Standardy jsou celkem slušné. Konstrukce jako všude výběr z několika možností, v něčem ale je to vyšší level. Třeba podlahy nad přízemým jsou betonové ve standardu (možnost anhydritu), okna trojskla,vytápění elektr.podlahové ve standardu, baterie hansgrohe a pod. Koukala jsem i na facebook a vypadá, že staví dost a provedení slušné. Co mi ale chybí jsou informace o nich - kvalita, důvěryhodnost, přístup, zkušenosti. Nerada bych postavila dům s někým, u koho veškeré záruky a servis budou v budoucnu neuplatnitelné, když zaniknou. Díky za postřehy, třeba i na jiné firmy. Barb
Odpovědět
@cofka Dobrý den. Abych byl upřímný, tak jsem si právě kvůli Vám založil účet, abych mohl na Váš příspěvek reagovat. Nechci se vůbec vyjadřovat k tomu, jak soudíte mou osobu (auto, oblečení) - to jste dala rovnou všem najevo, jaký jste člověk. K čemu se však chci vyjádřit je pomlouvání konkurence. NIKDY jsme se ke konkurenci nevyjádřili špatně - pomlouvačně! Na to si dávám opravdu pozor! Jediné co říkáme je, aby klient porovnával porovnatelné. Pod Vaším nickem bohužel nevíme kdo se skrývá (je anonymní) - zda náš potenciální zákazník či konkurence? Každopádně 60 tisíc (a klidně i více) za studii si bereme jen v případě náročného pozemku, domu a individuálních přání. Z této částky je však vždy velká část vrácena při podpisu smlouvy. Pokud jste měla složitý pozemek, tak jsme ani nemohli předem dát lepší info, protože jsme to bez studie ani nemohli vědět - to samé platí o ceně. Nicméně jsme velice rádi za naše klienty, kteří s námi spolupracují a důvěřují nám - my jsme se jim za to - pevně věřím - odvděčili profesionálním přístupem a splnili jsme jim jejich sen! Mějte se moc fajn a do budoucna Vám přeji šťastnou ruku při volbě té správné firmy. S pozdravem, Lukáš Černík (jednatel LUCERN)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Ráda se podělím o zkušenosti s firmou LUCERN. Vše proběhlo naprosto v pohodě bez problémů. Drobné nedostatky byly vždy ihned odstraněny. Během celé stavby skvělá komunikace a profesionalita. Projekt včetně finanční stránky dodržen. Přikládám pár fotografii časovým průřezem stavby. Dotazy mailem. vanhom@centrum.cz
Odpovědět
@lucern_drevostavby_jednatel @cofka Po přečtení této diskuze jsem nemohla jinak, než se také zaregistrovat a reagovat na připomínky. Na první schůzku s panem jednatelem a architektkou jsme dorazili s tím, že nám firmu představí, vysvětlí technologie a společně pak naceníme námi předem vytvořené návrhy domů. Bohužel neochotné až arogantní vystupování pana jednatele a jeho velmi strohé odpovědi nás v podstatě vypakovaly během 10 minut s pocitem, že takové "socky", které si nechali nacenit dům jen za cca 4 mil., jsou pod jeho úroveň a nehodlá s nimi ztrácet čas. Když jsme schůzku domlouvali, bylo nám řečeno, že paní architektka s námi vše probere a vytvoří cenovou nabídku, bohužel na schůzce působila jako sekretářka, která za celou dobu v podstatě nepromluvila. Přitom jejich typové domy se nám velmi líbí a do té doby firma patřila mezi naše horké kandidáty.
Odpovědět
@neudorff Dobrý den. Můžete se prosím podepsat? Jen bych rád řekl, že více jak 50% našich realizovaných domů je pod 4 mil. Jediný, kdo odejde do 10 minut je klient, který nemá pozemek a my dokážeme "pouze" odpovídat na jeho dotazy. Každému klientovi nabízíme naše služby zdarma - získání studie a to věřím, že bylo nabídnuto i Vám. Tedy pokud máte ten zmiňovaný pozemek. Pokud se Vás naše jednání dotklo, tak se omlouváme a proto bych rád věděl o koho se jedná, abychom se mohli poučit. Předem děkuji a přeji hezký zbytek dne, LČ
Odpovědět
@ponickova Právě, kromě tohohle fóra jsem nic nenašla. :/ A taky by mě to zajímalo. Přemýšlíme nad několika firmami, které staví dřevostavby a Lucern je jednou z nich.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Dobrý den , aktuálně stavíme s Lucernem RD v okrese Nymburk. Již se dokončuje vnitřek. Prozatím velká spokojenost od prvotního jednání , tak řešeni studie s architektkou , předání projektu bylo s menším předstihem, tak vlastni realizace. Oceňují profesionální přístup od zaměstnanců Lucern až po najaté firmy , které spolupracují při realizaci. Stavět se začalo koncem října 2020. Takže dle fotek docela fofr a to mame rok covid. Výhled předání je takový, že budeme bydlet zhruba rok po první schůzce s Lucernem. Cena s ohledem na vzhled a nabízené standarty se nám zdá přijatelná. Samozřejmně tam hraje roli vkus daného zájemce o RD.
Odpovědět
@stanislav_pycha Rád bych reagoval na příspěvek pana Stanislava Pýchy. Jsem dozor dřevostaveb a konkrétně ve Vysokém Újezdu dozoruji pro klienta několik domů, které realizuje právě firma LUCERN. Co se týká firmy LUCERN, tak ta staví pro našeho klienta již několikátý dům a to třetím rokem. Tím chci říct, že kvalita, zodpovědnost a profesionílní jednání firmy LUCERN je na top úrovni. Proč sem ale nyní píšu, je především proto, že jsem se ještě nikdy nesetkal s takovou drzostí, aby se zde vyjadřoval někdo, kdo vůbec nedozoruje konkrétní stavbu (pan Pýcha na stavbě lucernu a mých klientů NIKDY nebyl), což je mimochodem v rozporu s dobrými mravy ČKAIT. Pane Pýcho, Vy jste totiž soused jedné z investorek, na kterou jste neoprávněně podával několik odvolání jak na stavební úřad, tak na kraj. Vaše požadavky jsou a byly velice nestandardní a každý se nad nimi pozastavoval. Jak stavební úřad, tak kraj dal jednoznačně za pravdu investorům. Vy nadále úmyslně a vědomě škodíte. Vaše pověst po Vysokém Újezdě je jaká je a tento Váš příspěvek je tomu příkladem. To jak se zachová LUCERN nechám na nich, ale já osobně bych Vás žaloval za křivou pomluvu.
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@stanislav_pycha V tom případě prosím o okamžité doložení fotek s vlhkoměrem, kde je patrné, jak firma lucern zaklápí vnitřní prostor a dřevo vykazuje vlhkost. Já tyto fotky mám a dřevo mělo před záklopem vlhkost 12-17 %. Za další nevím, co byste měl na stavbě pohledávat - pro Vás je to úplně cizí stavba a jediné Vaše posouzení je z pohledu Vašeho, sousedského okna - to jsou i jediné fotky, které máte. Mimochodem ano, na stavbu pršelo, prší na všechny rozdělané stavby - zděné, dřevostavby, apod.. To ale není nic špatného. Stavby firmy lucern navíc certifikuje VVUD, který byl na kontrole sousední stavby - vše bylo zaprotokolováno a změřeno.. Bylo by dobré říci, že máte se všemi sousedy problém z důvodu vašeho plotu, kdy chcete po sousedech, aby Vám plot zaplatili. Když to sousedi nechtěli udělat, tak jste je posílal až na kraj a vydíral jste je - viz Váš problém z PBŘS. Ano, přesah tam přesahoval, normální soused by to vždy podepsal, ale Vy ne.. Proto se udělala v PD změna, nicméně problém to nebyl, problém jste byl Vy a Vaše chování nad kterým všichni sousedé jen kroutí hlavou. Dále bych Vás ujistil, že jsem v oboru dřevostaveb znalý deset let. Spolupracuji úzce s VVUD. Vy ale žádné zkušenosti s dřevostavbami nemáte a nic o nich nevíte, což jsme si mohli zjistit. Bylo by fajn, aby jste se choval jako člověk, který je znalý a nesoudí dřevostavbu podle toho, zda na ní při výstavbě prší - ono totitž na ní opravdu prší, to se asi shodneme. Zbytek jsou Vaše výstřely o poškození firmy lucern a developera merkucio o kterém píšete, že vše dělají jen pro zisk.. Žádný developer nenabízí takový standard jako tento developer. Domy jsou prvotřídní a lidé které v nich bydlí jsou maximálně spokojeni.
Odpovědět
@petrzahorovsky jen taková vsuvka. Rozhodně to developer Lucern dělá jen pro zisk. Pro co taky jiného? Za to bych se vůbec nestyděl, právě naopak. Vést firmu ke ztrátě asi není ta správná cesta. A pokud chci být ziskový stále(ať už finančně nebo z pohledu získání spokojených zákazníku), tak stavím v požadované kvalitě, protože pokud bych to dělal nekvalitně, tak bude můj záměr krátkodobý, protože mě "doženou" nespokojené recenze mých zákazníků na mě. Takže nad tím se nepohoršujte. Co se týče zbytku tématu, nejsem znalý místních poměrů, nicméně by pro mě asi nebyly předmětné invektiva nezúčastněných stran, řešil bych tyto věci s konkrétním finálním zákazníkem, který bude v domě bydlet (který třeba může čerpat i s poznatků pana Pýchy) a s ním bych tyto náležitosti klidně ověřil. Rozumím samozřejmě tomu, že se snažíte bránit těmto invektivám z důvodu PR a zachování dobrého jména, nicméně nějaké dohadování na fóru vám k tomu nepřispěje. Jeden relevantní důkaz vždy vyřeší více než padesát slohovek...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@stanislav_pycha Dobrý den, pane Pýcho, děkuji za Váš komentář. Vaše věta o „vlhkoměr není důkaz“ a „konstrukce se nevysuší ani za dva měsíce“ jen dokazuje to, jak dřevostavbám rozumíte. Přeji Vám mnoho úspěchů v dozorování zděných domů. Dřevostavby prosím přenechte odborníkům. PS: sondy provádíme poměrně často a výsledek by Vás zřejmě překvapil Vás a otevřel nové obzory. Ať se Vám daří, Fajn den, PZ
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@katerina1985 Dobrý den, asi marně doufám, že po tolika letech tohoto uveřejněného příspěvku budete reagovat odpovědí, ale zkusím to. Nejspíš jsme se rozhodli pro Firmu Lucern,... mohu se zeptat, jak dopadla stavba a zda přetrvává spokojenost s baráčkem? Děkuji Kopecká Gabriela
Odpovědět
@gabikopi Dobrý den, mám stejný dotaz jako paní Gabriela. Jsme na začátku jednání a rádi bychom dostali zpětnou vazbu, abychom se mohli vyvarovat všem případným problémům. Trochu nás zneklidnily komentáře pana Pýchy. Děkuji předem
Odpovědět
@jakub_staerz Dobrý den, chtěla bych zeptat, jak dlouho spol.Lucern připravuje projektovou dokumentaci (v rámci smlouvy)? - a za jak dlouho vám ji v reálu předali, když píšete, že to stihli i trochu s předstihem? Bylo by prosím možné zaslat více foto ze stavby apod? Doporučujete stavební dozor? Předem moc děkuji
Odpovědět
@radim_bohac @gabikopi Přidávám se k paní Gabriele a panu Radimovi. Zkušenosti po pár letech bydlení by se určitě hodily. Také nyní jednám s firmou Lucern, tak určitě každá rada nad zlato. Moc děkuji
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
S Lucernem budeme stavět, spolupráci jsme zahájili minulý podzim. Vypracování arch. studie trvalo cca 4 měsíce, smlouvu jsme s Lucernem uzavřeli na přelomu roku. V dubnu tohoto roku byl hotový projekt.. Nyní už čekáme pouze na stav. povolení a Lucern se může pustit do akce. Tak snad to bude odcípat a spolupráce bude podle plánu, zatím na nás působí férově. Na stavbu máme najatý i nezávislí stav. dozor. Pokud by někoho zajímalo více info rád ho poté dodám 🙂
Odpovědět
Bydlíme cca 10 měsíců v domě od Lucernu a vše naprosto v pohodě, jak příprava, tak samotná stavba, tak i bydlení. Klidně bych šla stavět znovu, bavilo mě to, Vše odsýpalo a žádné velké zádrhely nebyly, Když se něco objevilo, tak se to i vyřešilo. Stavební dozor jsme měli, ale nějak nebyl ani moc potřeba.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Ak by niekto vahal, mozete si pozriet video na youtube kde nezavisly stavebny dozor kontroluje stavbu od f. Lucern (je o tom cela seria a vysledok stoji za to): https://www.youtube.com/watch?v=7Jqam...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Výživná diskuse... Jelikož s touto firmou stavíme, tak trošku přispěji. S Lucernem stavíme od podzimu minulého roku. Pomalu se již blížíme do finishe. Původní termín předání mělo být 2 týdny nazpět, nakonec (snad) proběhne v půlce května. Bohužel současná doba nepřeje a z důvodu výpadku dodávek materiálu + výpadky pracovníků apod. se stavba o něco protáhla. Jinak máme patrový RD (individuální projekt) původně jsme měli dům od Lucernu naceněný a již zasmluvněný cca na 7mio., nakonec nás vyjde cca na 8mio (po zdražení ze strany Lucernu ještě před započetím stavby v létě 2021). Máme TČ, teplovodní podlahovku a rekuperaci. Připlatili jsme si za dost nadstandardů. Co se týká zkušenosti s Lucernem nerad bych hodnotil ještě před samotným dokončením a předáním díla. Nicméně měl jsem poměrně vysoké očekávání (dle videa od p. Šimka viz. výše + dle úvodních schůzek s pracovníky Lucernu). Zatím mám neutrální názor (nějaké věci se mi líbí, nějaké naopak ne). Nutno podotknout, že jsme nešetřili na technickém dozoru stavby. TDI kontroluje skutečně pečlivě. V průběhu výstavby tam bylo na můj vkus poměrně dost nedostatků + technických chybek, které se museli redukovat. Komunikace je kolem toho skutečně hodně a "naladit" komunikační notu se stavbyvedoucími, aby vyhovovala všem stranám dalo trošku práce (až jsem si někdy připadal jako projektový manažér, který by nestavěl na klíč, ale sub-dodávkou). Každopádně na všechny podněty a poznámky od nás a stav. dozoru Lucern reaguje a koná úpravy/opravy. Snaží se vyjít klientovi vstříc. Jak jsem psal nerad bych se vyjadřoval předčasně, uvidíme jak dopadne finále + jak se Lucern bude stavět k případné opravě nedodělků, reklamacím apod. Až bude dům hotov a předán, tak plánuji s odstupem pár měsíců sepsat na svůj blog podrobnou "recenzi" celé této zkušenosti s Lucernem, tak potom sem hodím odkaz. Kdyby někoho něco zajímalo klidně se ptejte do PM. Fajn den 🙂
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Profilova fotka
@revilocz Dobrý den, Velice dekujeme za detailni popis prubehu prace. My ted s Lucernem mame podepsat smlouvu. Byl by jste tak laskav a hodil nam sem info jak jste nakonec spokojen? Jak to vse dopadlo? Moc diky Jan
Odpovědět
@honza_kal hezky den, take jsme staveli s lucernem, bydlime cca 2 mesice. Co se tyka samotneho projektu domu, musim rici, ze dum je opravdu dobre navrzen, neni nic, co by mi vadilo a bydli se mi velmi dobre. Oproti cene ve smlouve se dum prodrazil cca o 1,5mil. Prvni zdrazeni ze strany Lucernu před výstavbou cca 800tis a dalsi zdrazeni pri vyberu materialu a nadstandardu z nasi strany. Jinak stavba samotna se prodlouzila o 2 mesice, kvalitni TDI je nutnosti, ale vse bylo vyreseno k nasi spokojenosti.
Odpovědět
@honza_kal Zdravím, napište klidně do zprávy pošlu detailnější info. Recenzi už sepisuji, v září to hodím na web. Díky
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
Zdravím, máte někdo postavenou typovku 125? Zvažujeme, tak bych chtěla vidět realizaci. Předem děkuji
Odpovědět
Zdravím, tak ta slíbená recenze popisující detailně naší zkušenost s Lucernem je již venku: https://www.bronislavmarketing.cz/luc... Ať se daří 🙂
Odpovědět
Dobrý den, nemáte někdo od Lucernu typový dům 126 s otevřeným stropem do krovu v obýváku? Mohu poprosit nejake fotky, pokud máte krb nebo krbovky a případně, jak máte řešenou kuchyň? Děkuji.
Odpovědět
@revilocz díky za výbornou recenzi, no trošku se "děsím", co nás všechno čeká, nedávno jsme začali stavět 🙄
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?