Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@kasha Karinko, zahrada má cca 1100 m2. To by mi fakt trvalo dlouho a to ještě museli navážet zem a dělaji terén - různé kopce, sklalku, větší jezírko - tak to už bych nezvládla.Jak se to nějak blíží ke konci,tak chvátáme, aby už to bylo hotové, aby už jsme se mohli z terasy kochat :-) :-) Už jsem si pořídila i sezeníčko na terasu, teď sháním pořádné polštářky, abych už si tam mohla dát v létě s pejskem šlofíka :-) @sonafa Soni máš pravdu - v jednoduchosti je síla, My jsme zase odbourali soláry,báli jsme se, že musí mít aku nádrž, a co když nebudeme delší dobu doma, tak kam by to teplo pak šlo, když by jsme ho neodpouštěli.Projektant nám řekl, že by jsme to museli pouštět ještě třeba do bazénu to teplo, ale ten jsme taky zavrhli. Holky a komín máme cca 8 m
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi jojo, tak to je zahrádka podobná tomu co budeme mít i my :), jen terény dělat nemusíme, ty tam máme :)))))a už se těším,,, vidět to a slyšet-číst Tě, jak si užíváš :), a komín máme tak veliké proto, že nám leze ze sklepa :),,, a ano silár bez akunádoby je o ničem,,, :) teplou vodu budeme pouštět z kopce dolů a lidé budou koukat, že nám tryská horký pramen :-D... krásný celý týden všem srubáčkum a dřeváčkům :)
Odpovědět
stavba z dřevěných profilů - hranol, kuláč, je nádherná, ale má několik úskalí : 1. ne všude ji stavební úřad povolí, 2. nesplňuje požární bezpečnost staveb podle prováděcí vyhlášky stavebního zákona - problémy s hasiči při schvalování 3. finanční náročnost 4. umí to jen několik firem - stavba je dost náročná na přesnost 5. stavba pracuje několik let - je nutno s tím počítat při realizaci rozvodů - dochází k sesedání konstrukce
Odpovědět
Profilova fotka
@pacandik NO COCOCO :) :) :-D my jsme tady všichni co to stavíme, tak co nám to tady píšete??? :-p ,, úředníci jsou různí, hasiči povolit musí, nebot stavby splňují do puntíku vyhlášky!!! jen mají větší požární prostor okolo, znám finančně náročnější domy a ty které jsou levnější, jsou tedy o daleko horších materiálech, každá stavba je náročná a každou se dá zkazit,,, tady to umí pár skupin a ti to stavějí :) a my dobře víme, že sedá!! tedy copak nám toto prohlášení mělo říci? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@pacandik Ale to tady přece každý vííí.. a přesto staví, či dokonce i BYDLÍIII :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn no on ten pacandik ještě nestihl pročíst těch 104 stránek a chtěl nás asi odradit :)) to je povedená taškařice :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha taky jsem na to koukala jak jojo :-D ani apríla ještě není.....
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem dorazila z práce domů a hned mám dobrou zprávu..... možná do týdne se začnou dělat základy!!! :-) :-) tak to mám radost, jako že už budem konečně" stavět" ;-) :-D Jo a od kamen mi poslal ještě jednu variantu a ukázku vzorníku kachlí, odkud si budu vybírat, no to když jsem viděla, tak jsem úplně v háji protože to je co barva- to snad deset odstínůůůůů a já nevím ještě ani tu barvu :-(
Odpovědět
@moncicik a zeptali jste se jich, jestli by vás vzali do některého již zrealizovaného srubu, abyste semohli zeptat uživatelů? To se kolikrát dozvíte věci.
Odpovědět
já nikoho nechci odrazovat, každému se líbí něco jiného, jenom jsem byl u nějakých zkoušek vzorků ve zkušebnách a pěkně to hořelo, co je mi platné že mi hasič nařídí větší odstup od souseda, když bude hořet můj srub a já v něm?!
Odpovědět
Profilova fotka
@pacandik já myslím, že tady, na tomto foru, už nikoho neodradíte....špatná adresa :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@pacandik a u několika lidiček co bydlí ve srubu jsme byli a jsou neskutečně nadšení!!! no a už jste viděl někdy hořet velký kus dřeva? já nikoliv, pouze ohoří :),,, špatná adresa :)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@pacandik O co se to tu vlastně snažíte? Samozřejmě že jsme byli v několika srubech a roubenkách, v rozestavěných, nově dostavěných i několik let obývaných. Máte nás za magory? Tak to rozhodně nejsme, jen prostě milujeme domy ze dřeva! A nevím co jste to zkoušeli za vzorečky, ale přečtěte si v knize Srubové domy z kulatin (Houdek, Koudelka) jak testovali srubovou stěnu na požární odolnost (velkorozměrový laboratorní test). Zatížili jí podle norem, a ani po tříhodinovém experimentu stěnou nepenetrovali plameny. Stěna vydržela 180 min. z hlediska celistvosti a izolace, po tuto dobu splňovala zcela normu ISO a ČSN na požární odolnosti. A to tam bylo uvnitř 1100 stupňů. Neví proč bych měla 3 hodiny sedět ve srubu a čekat až se rozhoří? To sna raději půjdu zavolat hasiče! Navíc jejich smrkové výřezy měli průměr jen 257mm, my máme na srubech 350-450mm!!!!! Zkuste si takový špalek hodit do ohně a počkejte si až shoří! Mylím že nemáte vůbec přestavu, o čem tady mluvíte. A navíc, kdyby fakt srub ohořel, obrousíme mu pár mm, znovu se natře a jedeme dál :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@pacandik A těch vašich 5 bodů proti :-N :-N :-N Nejdříve si o dané věci něco zjistěte, než budete příště chtít zase něco kritizovat !! každá stavba má své požadavky, i cihlová či panelová. To je jasné všem, tedy téměř všem. Vy asi stavíte jen papírové stavebnice na stolek.
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi O té akumulační nádrži to bylo hodně. Bez ní pro nás vůbec teplovodní vložka neměla smysl, nejdřív jsme vymysleli kam s ní, a pak nám bylo líto místa. A taky peněz. V tomhle to má skvěle vymyšlené Petr: teplovodní+nádrž+solary=skvělá kombinace. Nám k tomu porád něco chybělo. Zahrada: tak mi máme 1500m2, k tomu 1500m2 lesa za srubem, a k tomu 3100m2 pronajatých pozemků okolo toho našeho, které spravujeme. Pozvala jsem si na to sice zahradnici, ale stejně jsem už začala tvořit podle svého. Já to prostě nikomu jinému svěřit nedokážu. To ti trošku zavidím. Pro mne to bude asi dílo do konce života :-) :-) :-p :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa SONI, ještě stihnu :) vše NEJ NEJ ke jmeninám :)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Jo s tou zahradou, počítám s tím, že to také bude prácička do hodně dlouho :))) Navíc chci mít jednou zahradu, tak se těším :)) papa :) a to od toho Koudelky máš v hlavě? já to vím podvědomě, ale že bych to uměla přesně citovat, klobouk dolu :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Děkuji. Knihu mám samozřejmě pořád k dispozici, jen jsme natáhla od počítače ruku ke knihovně. :-)
Odpovědět
@sonafa Nemáš náhodou k dispozici skener? Docela by mě ta kapitola zajímala...
Odpovědět
Profilova fotka
Dobré ránko, knihu jsem taky četla, to možná většina tady ;-) , ale měla jsem ji jen půjčenou, takže citovat jsem nemohla..... možná by si ji mohl přečíst i @pacandik ... aby věděl...... @sonafa Soni- pozdě , ale přece, též vše nej :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa JOJO, tak to je správné, jeden z nás ji má mít při ruce :) já ji měla také jen půjčenou :),,, tak to je príma :) krásný den všem :)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Ale jak to tady čtu,tak jen žasnu.....Soni a ty jsi určitě holka šikovná a co si vytvoříš sama,tím větší radost x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Soni,já také opožděně,ale přec......Vše nej a nej atˇse vám daří :-)
Odpovědět
Profilova fotka
A také přeji všem krásný den plný sluníčka :-D to se to pak maká na zahrádce,já jsem se nějak přetáhla dělali jsme celý víkend,ale stojí to za to,pošlu nějaké foto....začíná se to hoooodně pomaličku rýsovat ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Jituš,vy tedy jedete!Nějaké rychlé,nééé? Ale moc přeji ;-) Je vidět,že naše známá firma je tedy pořádně snaživá :-) tak pěkný začátek x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@berger2 Ahojky Jaruš,,, taky bych makala na zahrádce zatím teda jen na téé prozatimní :-D aby to tam měl synek upraveno... a ted teda makám v práci, tak sluníčko leda za oknem :-( no to víš, dělám co můžu... začneme základy.. pak necháme -- vyzrát.. nebo tak nějak... a pak už opravdu roubenkááá :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@pacandik Pacandík,my máme již po kolaudaci rok a vše v naprostém pořádku!!!!!!!Nevím kde to berete,ale my co už to známe se nenecháme zaskočit ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Jooooo,hurá,strašně ti to přeji,ani nevíš jak je krásné pak jen sedět a koukat jak se vše kolem tebe zdařilo,ale je fakt,že my to máme malé,ale ono na tom zas tolik nesejde,nebotˇtam vše také musí být,že :-D já také pracuji,tedˇmi odešla pí ajá čekám na dalšího klienta.Tak makáme,makáme :-p je ale krásně,vidˇ?????????posílám pozdrav z Brd
Odpovědět
Profilova fotka
@berger2 Co je malé, to je milé- říká se to tak ne :-D a vy máte sroubeček krásně útulnoučkej ;-) no musíme tam ještě juknout, než se to u nás rozjede.... :-D pak budem ztracení ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
Děkuji všem za gratulace. Tolik lidí jako letos si na mne ještě nikdy nevzpomnělo. :-) Myslím, že Pacandík se už asi neukáže, nesnesl kritiku na svoji kritiku :-D :-D @pavelk Oscanuji, jen co najdu chvilku. Napiš mi do IP mail adresu.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?