Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @tomarada noo tak začněte tím, že zjistíte firmy v okolí, příp jejich realizace.. ale i jinééé a porovnávejte, ptejte se, vdechujte tu nádhernou vůni všech těch domečků.......my tím strávili skoro celou letní dovču a můžu říct, že to byla jedna z nejhezčích ..... a také jsme poznali spoustu bezva lidí... emoticon
30. bře 2011 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @tomarada my jsme ze středních Čech a příští týden začínáme ...... emoticon
30. bře 2011 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomarada
9
Registrovala se 30. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 45 příspěvků. Má 8 přátel. Region Litoměřice.
  • Sním o domě
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
tomarada
9
Registrovala se 30. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 45 příspěvků. Má 8 přátel. Region Litoměřice.
  • Sním o domě
    Region Litoměřice
 Můžu se zeptat na kolik Vás vyjde základová deska?
30. bře 2011 ve 20:46  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @tomarada napíšu do IP
30. bře 2011 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomarada
9
  • Sním o domě
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
tomarada
9
  • Sním o domě
    Region Litoměřice
 Ještě kde najdu tu IP? emoticon
30. bře 2011 ve 20:51  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 nahoře vpravo- interní pošta emoticon
30. bře 2011 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomarada
9
  • Sním o domě
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
tomarada
9
  • Sním o domě
    Region Litoměřice
 Už jsem na to přišla díky,přeji hodně štěstí.Už se nemůžu dočkat ale tak trochu mám strach.Koukala jsem že jsem chodíš už pěkně dlouho,jak dlouho Vám trvalo než jste vyřídili potřebné papíry a úřady?
30. bře 2011 ve 21:01  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @tomarada noo my to měli, pokud se to tak dá říct, celkem rychlééé... cca před rokem jsme se tím začli zabývat..... emoticon jako tou myšlenkou..
30. bře 2011 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
Registroval se 24. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 521 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Region Nymburk.
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
Registroval se 24. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 521 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Region Nymburk.
  • Zařizuji dům
 @tomarada
Vážená paní,
stačí si v klidu přečíst naše povídání od samého začátku a dozvíte se všechno, co Vás zajímá.
Nevím, kde žijete, ale jako vždy - pokud nežijete příliš daleko od Nymburka, přijeďte se podívat k nám, dělám dobré kafíčko a uvidíte vše a povím Vám vše, co budete chtít vědět.
Moje mailová adresa je "stetl@centrum.cz" a mobil 602 295 967.
Těší se
Jan Jelínek
žijící ve srubu už skoro čtyři roky
30. bře 2011 ve 21:12  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomarada
9
  • Sním o domě
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
tomarada
9
  • Sním o domě
    Region Litoměřice
 Děkuji už o Vás vím a uvažuji o tom emoticon čtu Vaše řádky a vím že jste kousek od nás
30. bře 2011 ve 21:17  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
  • Zařizuji dům
 @esmeralda2
Děkuju, mne před delším časem nejvíc potěšil inzerát, který zněl: "Koupím knížku Láskoviny. Zn.: Za jakoukoliv cenu"! Tak to jsem se nafoukl jsko holub a byl jsem pyšný až do večera!
Ale k psaní - pokud do listopadu stihnu dokončit knihu, kterou jsem před měsícem začal psát, samozřejmě dám vědět, ale bude to hodně silné čtení. Nic dívčího, žádný románek. Makám jak dřevorubec, je to složité a těžké psaní. Držte mi palečky, dámy, tentokrát to bude pro každého, pro mladé i starší, pro pány i dámy.
Ale to sem asi nepatří...
H.
30. bře 2011 ve 21:17  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomarada
9
  • Sním o domě
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
tomarada
9
  • Sním o domě
    Region Litoměřice
 @stetl Už mám dokonce z Vašich řádků poznameno několik postřehů a dobrých rad do začátku
30. bře 2011 ve 21:20  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @tomarada mohu potvrdit, u Jelínků jsme též byli a super emoticon emoticon
30. bře 2011 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @stetl Ale patří, Honzo.... kde se setkáme se slavným spisovatelem emoticon ... jsme rádi že vás známe, mnozí osobně.... tak držím palečky, at se daří emoticon
30. bře 2011 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomarada
9
  • Sním o domě
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
tomarada
9
  • Sním o domě
    Region Litoměřice
 Jsem ráda za tyto stránky,člověk se tu dozví dost informací, které by jen tak nezjistil.
30. bře 2011 ve 21:28  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @boza29 Děkuji. emoticon
Já jsem také nevydržela, seju trávu-předpovědi se nenaplnili-neprší. Takže jsem zalévala - prvně ze studny! emoticon Klidně budu pokračovat, ať raději svítí emoticon
@esmeralda2 Díky. Držím palce, snad úředník změkne, až uvídí tu krásu. emoticon
@tomarada Já jsem sice nyní z jižních Čech, ale rozený severoČech. Do Litoměřic jsem v 18ti letech jezdila za svým... emoticon
Určitě se krásný srub bude vyjímat i v těchto končinách.
Hodně odpovědí najdeš po přečtení viz zpět. Ale souhrnně: narazíte na spoustu rozdílů od zděných domů, spoustu problémů, ale pamatuj, že všechno má řešení a že většina věcí už je vyřešená, jen zjistit jak. A určitě stojí za to, dát si s tím troušku práce, výsledek si to zaslouží.Tak čítaj, a co zde nenajdeš, ptej se klidně dál. My stavíme přesně rok, loni jsme v březnu začali základy. A nyní doděláváme vnitřky. emoticon emoticon
30. bře 2011 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @sonafa Soni, radši zalévejte.. pršet ted nesmí!!! emoticon
30. bře 2011 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomarada
9
  • Sním o domě
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
tomarada
9
  • Sním o domě
    Region Litoměřice
 @sonafa To si děláš srandu emoticon já chtěla trávit letošní vánoce u krbu emoticon
30. bře 2011 ve 21:35  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @tomarada Radko, letos ve srubu u krbu? emoticon a máš stavební povolení? a zjištěno na úřadu-stavebním, že Ti dovolí srub? Jsou úředníci, kteří to nechtějí vidět, viz. esmeralda,,, když kouknes do mého fotoalba, uvidíš, že stavíme 2roky, ale my právě měli lehce (3/4 roku) zpoždění kvůli stavebnímu povolení,,, Nic by se nemělo uspěchat a OBZVLASTE ne SRUB. chce se sedat a první rok sedá dost hodně. Doporučuje se stěhovat aspoň druhý rok a i ten je třeba topit pozvolna. Jinak se stěny pokroutí, i takový srub jsem viděla... a píšeš že by jste neradi něco uspěchali, tak srub opravdu potřebuje čas emoticon
Nejlevněji vyjde nakoupit SKELET a zbytek si poptávat sami, ale to v případě, že jste tak trochu technické typy emoticon ale můžeme tady radit... Kniha a návštěvy jsou skutečně hodně důležité emoticon
30. bře 2011 ve 22:18  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @boza29 to je ale krásné,,, tolik domečkuemoticon))
A OK PYRUS chce tolik peněz? tož já jsem měla knihu půjčenou a stačilo mi, ale nemohu do ní nakukovat jako Sonička emoticon
emoticon
30. bře 2011 ve 22:20  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @tomarada Aja jaj, tak to prrr! Nepleť si stavbu srubu s montovanou dřevostavbou! I kdyby jste teď měli na stole všechna povolení, zítra začali kopat základy, srub se staví 2-3měsíce, pokud seženete firmu hned (čemuž nevěřím), v srpnu můžete mít střechu a začít vnitřky. Do zimy s velkou partou nadšenců a s notnou dávkou organizace může být hotovo. emoticon emoticon emoticon Ale není vám to nic platné. Tedy pokud nechcete mít problémy emoticon , jak popisuje Karin. Sruby se staví ze surového dřeva, čerstvě natěženého. Fígl je právě v tom sesychání sestavených kulatin, čímž do sebe mj. zapadají. Žádný srubař ti neschválí zatopit první zimu ve srubu. My jsme ho letos nechali schválně vymrzat celý otevřený, a i když příští zimu bude hotový, zakázala jsem stěhování před zimou, aby se nemuselo ještě moc topit. Jakmile v nevysušeném srubu zatopíš, a venku je studeno, otevřou se ti klády uvniř domu a můžeš si začít dělat okýnka mezi spárami emoticon Tedy trošku přeháním, ale principielně to tak je. Už jsme někteří takové otevírající kulatiny viděli. Dřevo potřebuje čas!
Ještě ke stavbě svépomocí: určitě dobrý nápad, ale chce to hodně okukovat jiné stavby. Já bych teď do toho také klidně šla sama, ale když už jsem viděla, jak se to všechno dělá. Je to přeci jen krapíček složitější než zdivo. Nevím kolik máte zkušeností s obecným stavěním a s truhlařinou zejména. ?? emoticon
30. bře 2011 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @tomarada JOJO Soňa super popsala, že to není obyč dřevostavba, kdy můžeš do půlroku skoro bydlet,,, emoticon až se do toho ponoříte, zjistíte, že cokoliv si budete chtít vybrat, sežere moře času - vybírat si krb, komín, dlažby, stř.krytinu, nátěrové hmoty, okna - ha, vybírala jsem je půlroku emoticon poptala jsem si 15 firem, na srub jsem si poptala všechny výrobce v česku a slovensku emoticon,,, strach z dodělávek není třeba míti, pakliže je na místě selský rozum a všechno si do sebe poskládáte a skutečně bych také doporučila letos stihnout zákl.desku a možná skelet emoticon i když odborníci píší, že je nejlepší zimní těžba (strom nemá tolik mízy a sesychá trochu méně-mimo jiné), i když my jsme měli letní těžbu emoticon tak to vyšlo... užívejte každé etapy výstavby emoticon
karin
30. bře 2011 ve 23:09  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 museli jste mít také položenou hydroizolaci na zákl desce v místě navázání srubových nebo roubených stěn?pásy široké cca 50- 100cm??
30. bře 2011 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @jptn to měli naši v ceně,,, my bychom tam museli mít pouze radonovou ochranu, kdyby na pozemku byl radon... emoticon
30. bře 2011 ve 23:13  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @kasha jj já už to domluvila s firmou na základy...no, jsem na to zvědavá, ale i nervozní, aby to klaplo emoticon
30. bře 2011 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @jptn Museli jsme tam mít pod kulatinu pásy toho, co bylo v projektu: hydroizolaci (udělali stavaři základů), polystyren (pokládali si ho subaři přímo pod klády sami, měli to v ceně.)
30. bře 2011 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @jptn To klapne, jen si dávejte pozor na smlouvy, nenechte se uchlácholit sladkými řečmi a obličeji,,, je třeba mít zadní vrátka emoticon a nic neplatit dopředu!!! emoticon, pokud možno chtít fotodokumentaci přes zalitím, pakliže tam nebudete... na všechno se ptát a nenechat se odradit emoticon v projektu je jistě pevnost betonu, tak když přijede domíchávač, chtít vidět dodací lístek... a tak emoticon nakonec jsi mi neposlala tu cenu a rozměry, počítám, že jste tedy spokojeni emoticon a Roubenka nastoupí kdy? emoticon
30. bře 2011 ve 23:20  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @kasha no Karin, zálohu chtěj.. to chce snad pomalu každej , ale mám ve sml zádržné 20 proc emoticon
30. bře 2011 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @kasha No vidíš, to jsem pak nějak zapomněla... roubenka snad v červnu, já nepočítala, že mě úřady tak překvapěj- mile- a vše bude tak ráz naráz emoticon takže desku převezmou, nechá se vyzrát , mezitím vrt a snad i elektřina.. a pak roubenečka emoticon
30. bře 2011 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @jptn zádržné GRATULUJI!!! to je super a co chtějí na začátek? Vím že se chtějí také jistit, ale co oni musejí udělat, aby měli prachy? jen přijet a vykopat emoticon ale je to na tom s kým stavíš emoticon Srubaři chtěj zálohy kvůli dřevu, žejo emoticon... všechno si stále foťte, už mnohokráte jsem to použila,,, před zalitím betonu, vyzkoušejte kanalizace, nevím kolik toho tam máte, ale at to funguje a jde hezky z kopce emoticon,,, domeček tedy v červnu, co všechno Vám srubaři stavějí? i střešní krytinu máte s nima? není to na klíč, vid? vím že jsi někde psala, ale všechno nepamatuji, jsi na tom lépe emoticon, chcete snad letos bydlet??? emoticon
30. bře 2011 ve 23:28  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš