Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa :-D když máš dřevěnou podlahu, tak Ti neakumuluje teplo, betonová podlaha ANo, toť ta společná vlastnost :)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Vidíš , vývod od kamen...To nám zase projektant říkal, že se bude prášit a my to stejně nechtěli dělat. Ono se práší i bez vývodů z kamen, takže to je jedno :-) My teda v podkroví nyní užíváme jen ložnici a vanu v koupelně, syn přijede sem tam někdy na víkend, neteř má svůj kumbál taky a ta jezdí taky sem tam... A až kolena přestanou fungovat, uděláme spaní v přízemí, zatím prostě miluji vylézt ráno na balkon a ty schody ještě dáme :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 No a právě po Tvé první info, že si netopíte nahoře, tak jsem řekla doma a budeme mít také zatím vývody :) kromě koupelničky, kde chceme dát asi žebřík topný... :)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 no já právě doufám, aspon všichni uživatelé mi to tvdili, ;-) že jelikož se do těchto kamen přikládá jen zhruba 1x za 12 hodin, tak že se prášit nebude..... skoro. :-D ..balkon mít nebudem, toho jsem si užívala v bytě až až - máme dva, já se zas těším, že vylezu rovnou na terasu, je super, že si každý plníme nějakej svůj sen :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Uznávám , že balkon je taková menší věc na nic. V našem případě ovšem nutnost, jinak by ten barák byl hrooozně vysoký od toho suterénu, takže to tak trochu opticky narušuje. A jak už jsem psala, manžel ho dělal sám, tak to zas tolik nestálo. A s tím prášením, já vidím prach prostě všude a teď ještě máme navíc v obýváku černé piáno!!!! Vyloženě pořízené pro moje dráždění, já už se fakt snad těším, až příjde nějaká stařecká slepost a já ten prach neuvidím. ALe když manžel zahraje nějakou romantiku, tak prach dostává milost i na tom piáně :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 náádhera, čert vem prach :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jo a bacha na sluníčko a prach :-D ...takové západající, které vám jde do obýváků, kde odpočíváte od namáhavého dne s kafem v ruce a kolem proběhne váš chlupatý psí zločinec, to je pokoukáníčko, proti tomu sluníčku :-) A nebo pro změnu , ráno vám nakoukne vycházejí sluníčko do kuchyně na linku a zapomenuté minidrobečky z chleba uvidíte makro zvětšené :-) Nejlepší je vchod a koupelna s WC na sever-tam prach prostě není :-) ALe beru to z humorem :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak s humorem, že napíšu Z :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 TYJO TYJO,,, mně klavír zakázali do srubu, že prý tam není na něj místo, ale asi si ho tam někam prosadím, když ho mám :),,, a balkonek máme také, nebot bych jinak neumyla okno :)) je to paráda! :) :-D také se těším na PRACH :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Díky za varování,určitě se pokusíme sehnad lidi kteří od nich už mají postaveno.Je to nejspíš menší firma která má pouze 2 typy srubů.Tak jsem zvědavá,snad to bude v pořádku.
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha U nás kovářovic kobyla chodit bosa nemůže :-) Takže piáno byla jasná volba :-) Bylo celé rozebráno, vyčištěno, opraveno, udělaná nová povrchovka a může dál několik desetiletí hrát ...
Odpovědět
Profilova fotka
@tomarada Takové to kolečko po už postavených srubech jsme si udělal asi každý. Prostě se našel srub v okolí, který ta firma postavila a pak se šlo na kouknutí a někdy i na poptání. To samé třeba probíhalo i u nás, několik návštěv také dojelo...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Pokud by jste někdo věděl o pochybných firmách tak mi prosím písněte,budu moc ráda.Díky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 A odkud jsi ty?
Odpovědět
Profilova fotka
@tomarada Radko, toto se tady nedělá, popisovat něco o pochybnostech firem,,, zadej si do googlu a najdeš a když budeš chtít, tak nám dej název firmy, kterou chceš proklepnout :)),,, nechci zde popisovat něco, co mohlo být osobní :(
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsme podepsali smlouvu na okna, jak jsem tu psala o tom zaměření, tak když jsem jim řekla, není problém, jen že zatím je objednávali podle projektu a sedělo to- což jsem si samozžejmě ověřovala- ,regionální zástupce je tady z okolí a majitelé staveb také , takže to šlo v poho, ale fakt není problém je pak zaměřit,, navíc jsme " vychytali" ještě zimní slevy, takže na okna30%, na dveře20% a ještě 4 % pro VIP zákazníka :-D tzn,proto, že že již okna od nich máme....do přízemí i bezpečnostní folii- abych se tam cítila lépe ;-) snímací dřevěné příčky a ty vchodové dveře, nádhera, nakonec jsem již vybrané změnila za podobný typ s klepadlem ;-) ....tak.. až aby tam byly :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn jojo, slevy jsou príma pocit ,,, no a z Tvého radostného švitoření jsem tedy nepochopila, zda byli zaměřit, či nikoliv,,, ale je to jedno, hlavně buď spokojená, o to tady jde! :),,, a když používáme intuici, tak to také funguje!! :) tož tak gratulace!!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha no jako že to neobjedná podle projektu ,ale přijedou zaměřit, až bude co teda :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn :-D :-D :-D 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
kasha : tak jsem se právě dívala na ty vaše fotečky jak jste realizovali pomalu ale jistě svůj sroubek,musím konstatovat že je to nádhera ,a že se i tak trochu podobá tomu co jsme si vybrali.Má už 3tí den srubovou eufórii,manžel je už ze mě hotový :-D a nemůžu se nabažit té krásy.Nemá chybu,super.
Odpovědět
Profilova fotka
@tomarada ooo Radko, děkuji děkuji, to mne samozřejmě velmi těší,,, Když jsem byla v té fázi, v které jsi, tak jsem denně proseděla hodiny u srubů :) a věř mi, až jsme ho začali stavět, tak mi pak teprve začaly docházely různé detaily, které postupně řešíme :) najdi si i kanadské stránky - v googlu dej LOGHAUS a podobně :), něco TI POŠLU DO ip :) A JEŠTĚ JEDNOU DĚKUJI :)
Odpovědět
Profilova fotka
Asi jste dost na tom všem pracovali i vy co?
Odpovědět
Profilova fotka
@tomarada jojo, děláme si tam kromě skeletu, oken a střechy skoro všechno :)
Odpovědět
Profilova fotka
tak to je nářez,to bude u nás fáčů na tátu 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomarada aaa fotečka :))) a fáče jsou v normálu :))),
Odpovědět
Profilova fotka
u nás to bude o prsty,nejde mi tam vložit fotečka toho našeho vysněného srubu :-|
Odpovědět
Profilova fotka
kde jste bydleli než jste postavili?V bytovce.......?
Odpovědět
Profilova fotka
ještě mi prosím vysvětli jaký je rozdíl mezi skeletem a hrubou stavbou?
Odpovědět
Profilova fotka
@tomarada SKELET je pouze "stavba" z kulatiny a KROV - většinou,,, ony firmy si to mají samy rozepsané na svých stránkách, není to striktní... HRUBA je už střešní krytina, štítty, podlahy, příčky, mohou být okna dveře - v podstatě všechno kromě médií (můžeme říci, co souvisí s dřevem :))- vytápění, elektro, zařizovacích předmětů . Snad jsem něco nezapomněla. KOUKNU, mám to někde v kompu :)
Odpovědět
Profilova fotka
Koukám že se udělalo krásně a srubáci jsou venku, co to jde jen já sedím v bytovce :-( já už chci tady sroubeček :-N
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?