Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn jojo, je to možné, ale nevěřím ! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha no já nevím, za kolik ho postavili, ale je to ten z té reportáže :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn NO už jsme to tady probírali... necháme je být :),,, běž pro TOHO PANAKA, jo? :) a dnes je 4.4.2011 a jsme na 111 straně,,, mám ráda jedničky a jejich násobky :)
Odpovědět
Profilova fotka
a dáš si se mnou na oplátku ve středu- jestli " kopneme" ?? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn zlatíčko, tuto středu kopete?? no jistě, chystám si do lednice a pak mi řekni v kolik :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha no doufám, že se počasí nezblázní a že ano :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn no,,, nechci prudit, počasí je nic moc,,, ale držím moc palečky!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha no je chladno, ale tady jen dopoledne pršelo, ale nijak moc
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn tož držím palečky, neb tady bylo fujky,,,
Odpovědět
Profilova fotka
Karin, máte hromosvod??
Odpovědět
Profilova fotka
@vcelko V našich zeměpisných podmínkách není nutno práhové klády kotvit. Také nemáme kotveno. Sice máme na dvou místech dělené klády (vst. dveře a dveře na terasu), ale vyřezávali se až později po dostavění celého skeletu. @tomarada Také máme podsklepeno jako Karin, a stálo nás to podobně. A to jsem dělala výběrové řízení asi z osmi firem. @kasha Gratuluji k ČOVce! Dám si na tebe skleničku ;-) :-D Taky nás ještě čekají některá drobná dopovolení, tak snad změknou i ostatní úřednici, když už i ti na Moravě začali dostávat rozum!
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn zatím nemáme hromosvod,,, je okolo nás mnoho vysokých stromů, ale přichystáno je,,, kdy bude nevím :), možná bude muset být ke kolaudaci? víš že nevím? :))) @sonafa děkuji za soupanáka na čovku,,, byl to litý boj :) úředník se statečně a čestně bránil, ale nakonec přišlo jaro a vymněknul :-D :-D,,, SONI - prosím o vysvětlení nenutnosti kotvení prahových (prvních) kuláčů, pakliže jsou dělené... Stavba by podle mne měla být svázaná jak nahoře tak i dole,,, bez ohledu na zeměpisné podmínky, nebo mi bylo něco zamlčeno :-D, díky,, a jak pokračujete? zalito? hotovo? ,,,
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Dobré ráno, tak my také nemáme kotveno a také máme na dvou místech dělené klády. Vždy si dělám prču, že jednou můžem objednat mechanizaci, ta nadzvedne celou dřevěnou část a můžem jít o dům dál. My máme regulérní komplet suterén a protože jsme měli projektanta a dozor fakt asi blázna, tak náš suterén je téměř vojenský bunkr. Taková perlička u nás proběhla. Protože se nám zdál dům vysoký, snažili jsme se to ubrat kde se dalo. A tak projektant vymyslel, že v suterénu nebudou nad okny překlady a položí se tzv.filigrány. V místní betonárce nám je udělali-už i s podestou u vchodu a podestou na zadní sezení a vlastně už zároveň byly překladem nad okny a vraty. Pak samozřejmě se na desky dala výstuž a pak vrstva betonu. Je pravda, že ty desky jsou ze spodu tak hladké a pěkné, že tím byly udělány rovnou i stropy, už žádná omítka... Jenomže,když náš zedník viděl, jakou šílenou masu betonu my máme na tom stropě a vlastně podlaze přízemí, nevěřil. I můj tchán-zedník, se přišel podívat, co že to stavíme za bunkr :-) ještě že dělám v dopravě a tak dovoz těch desek byl za hubičku, dražší byl jeřáb, který je usazoval, protože původně zamýšlený známý, měl menší rameno a technicky by to nešlo-musel přijet větší. A tady se nám to lehce asi prodražilo, než kdyby se dávaly normálně překlady a nosníky... :-) No , kdybychom stavěli někdy v dalším životě nový dům, už budem vědět a kdyby ne, syn nám studuje SPŠ stavební, tak by nás ev.informoval, cože to projektant vymýšlí za novinu :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 tož jsem koukla na ten filigrán, možná jsme se to veš škole učili, ale uplynulo mnoho času, kdy jsem byla ve škole a to by mne nenapadlo, co si projektant vymyslí :), (kolik cm Vám to ušetřilo?)... zato máte krásné pohledové stropní desky :-D,,, Nejde mi ale do hlavy, že by se spodní kláda nekotvila (když není v kuse), jsem si to ještě konzultovala i s OK PYRUSEM :)),,, a kdyby byla prahová - tak jí tam zůstal práh - mně teď napadlo :) podle slova,,, ale asi to je jinak a selský rozum vždy nestačí :) A je príma mít doma stavaře a právníka a a a :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my také o nějakém filigránu v životě neslyšeli. Ale on se u nás v betonárce dělá, vlastně to jsou desky, které jsou uložené nejen po obvodě ( části podestev přečuhují vlastně nad zemí), ale musí ležet i na vnitřních příčkách. Takže v té betonárce vypočítali statiku,aby desky ležely na dobrých podporách a podle toho je udělali. Já teď nevím přesně kolik těch desek bylo-moc ne, snad 6. No a pak se provázali pruty a nakonec zalilo.Myslím, že tyhle desky lidi neberou, protože prostě na pokládku potřebuješ jeřáb, když staví zedník, tak si ty stropní nosníky (nebo jak se tomu říká) položí sám-unese to. Myslím, že nám to neušetřilo nic, max 3-5cm :-) Ale strop máme v suterénu nádherný :-D Ta spodní kláda je napůl, leží na oplechování. Tam kde jsou dveře je ještě vyřízlá, takže z té klády zůstane fakt minimum, teď to neodhadnu,ale fakt kousek. Skutečně tam žádné kotvení (přivrtávání nebo já nevím, co by jiného šlo) neproběhlo. Je ovšem možné, že my máme fakt malý dům, takže ta kulatina svoji délkou stačila na délku celého domu....
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 jojo, přečetla jsem si o filigránech :) musít o být parádička,,,, ten sklepní strop :) to my jsme mali zedníka, kterého jsme pojmenovali indián a asi i tak pil, neb po něm zůstalo mnoho lahví :),,, a stěny jsou tak krásně křivé, že to budeme muset tvrdit, že jsme chtěli takový rustikální divoký typ :-D ... NO a spodní kláda - JOJO, když jí tam kousek zůstalo, není třeba kotvit, nám také zůstalo asi 8cm, ale to na stažení stačí,,, Oni totiž občas mají kládu úplně vynechanou v místě dveří a tam už to na kotvy vidím :) Ale Soňa psala něco o zeměpisných podmínkách. Tady tedy nevím :) já bych kotvila ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Hojky všem, děkuji za odpověď ohledně kotvení 1.půl klády k základům domu - jestli jsem správně pochopila: tak pokud na délku jedné strany výjde kláda v celku není třeba kotvit? A pokud jsou na jedné straně dvě klady za sebou oddělené příčkou je třeba kotvit, ale jen v případě, že je tam nějaký otvor (dveře)? @sonafa asi myslela :-. , že není třeba kotvit v našich zeměpisných šířkach, protože zde nebývá zemětřesení, tornáda apod., nee? at se práce daří ;-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vcelko :) snad jsem to pochopila,,, když si položíš spodní kulatinu a je jedno jestli je tam příčka či nikoliv,ale jestli ji na místě dveří zcela rozdělíš bude tam kláda rozdělená, měla by být zrovna tam kotvena, neboť svazující věnce se dělají všude :) tak to cítím. MOHU zjistit u odborníků :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha JO JO chápu ;-) , na jiných stranách nemusí být kotvena vůbec? Jen kde jsou dveře. Jak to, že nemáte kládu dělenou nikde? Budete mít schody a vysoké podlahy? x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Odkud nakupujete ovčí vlnu? Dvě srubo - stavřky mi doporučily www.isolena.cz - z Rakouska a jediná 100% ovčí vlna. Akorát nevím jak je na tom cenově? Jinde, co jsem psala neodpověděli. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vcelko Popravdě netušili jsme, že je možné kládu rozdělit, nepřišlo nám to logické,,, a stejně srub musí být nejméně 20cm nad terenem a tak schod bude a uvnitř jsou podlahy k té výšce seříznuté klády :) K čemu potřebuješ ovčí vlnu? :) ANO, isolena je NEJ, ale také nejdražší,,, my budeme kupovat od Vojkovský, teď si nevzpomenu název,,, ale najdu :) mají prý slovenksou vlnu a dala jsem shánění info o vlně hodně, a je to docela zapeklité - ta úprava - každý Ti řekne něco jiného :(,,, jinak mezi kuláče by měla dodat stav.firma a a do oken ¨by Vám měla dát pytel :) http://www.valtexcz.cz/ tady jsou :), pána jsem viděla jednou, zde zatím nedávám vlastní zkušenosti... budu ráda, když když někdo vyzkouší :) jinak asi za 2 měsice kupujeme jako přídavnou izolaci do střechy :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha kotvení - jasně, vidíš nás zase nenapadlo se na to zeptat, jak to řeší v otvorech, zda je přeruší úplně, máte to hezký řešené, ta výška nad terénem je lepší čím vyšší, to jo. ;-) . Valtex - odtamtud bere náš zhotovitel vlnu, ale my měli tip na Isolenu a tak jsem to zkusila nacenit - přišly mi obě ceny stejné. Pokud je to tak jak zhotovitel tvrdí ;-) . oba dodavatele říkají, že mají 100% vlnu, jedna je bílá (Valtex), druhá je šedavá. Budeme dál hledat pravdu. Ale jsi už asi třetí, co chválí Isolenu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@vcelko :) no převzala jsem jejich chvály,,, mluvila jsem dlouze s nima a přišli mi ekologičtí a mají více info na stránkách,,, ale mají tu "rohož 4cm a valtex 5cm - ta cena je u isolenyx urščitě vyšší, leda že by měnili ceny :), také jsem poptávala... :) ale před 2 měsíci a jestli je to stejné, zkusíme isolenu :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha my poptávali mezi klády sruboviny a tak u té Vaši rohože se cena může lišit. ...Poptávala jsem, protože jsem slyšela, že Isolena má jako jediná impregnaci, která nevysublimuje... Ale to, také nevím, jestli je pravda. =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vcelko jo říkaj to o sobě a valtex říká, že to mají ošetřeno taky tak :) jen jiným prostředkem, který by odešel po vyprání a tuto vlnu asi nikdo prát nebude :-D
Odpovědět
Profilova fotka
:-D :-D :-D sranda tak je to se vším, každý tvrdí něco jiného, a a a a třěba mají oba pravdu. Doufejme :-D
Odpovědět
Ahoj My máme kotveno. Firma nám sice říkala, že to není potřeba, že roubenka je těžká sama od sebe dost, leda by prý přišla velká voda a odnesla ji, což u nás nehrozí, přesto nám roubenku ukotvila ;-) Mezi jednotlivými trámy máme ještě dubové kolíky. Fromosvod jsme museli mít i s revizí pro stavební povolení. Nyní se již musí dělat hromosvody se čtyřmi svody. B.
Odpovědět
Karin, zasílám gratulaci k ČOV-ce a panáka si dám ráda s tebou ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha gratuluji k ČOVce a dávám si imaginárního panáka jinak u nás úřady ještě nic nerozhodly a podle toho, jak se vyvíjí situace na radnici, hned tak k něčemu nedojde :-S , je potřeba ukázat, že s novým vedením nefunguje nic a je třeba vrátit se do starých zaběhaných kolejí
Odpovědět
Čauky roubíci a srubíci, teda já tu asi 2 týdny nebyla a tady to zase sviští - tak zdravím všechny :-) :-) a koukám, že se naše rodinka zase rozrostla a zpětně gratulace: @kasha tak si dám na tu tvojí ČOVku šampáňo, protože já je pořád dostávám v OBI. Něco dokupujeme do srubu a je tam akce - za nákup šampáňo - tak už jich mám asi 5. @stetl gratulace ke knížce, a koukám, vy máte tedy známosti!!!!!!!! :-) jo a ještě jste slavnej... :-) :-) zpětně ke svátkům gratulovat nebudu, to jsem prostě propásla, ale to je u mě normál :-p a protože zatím fakt nemám nějak čas těch 10 stran co mi utekly pročíst podrobně, tak snad jsem něco nepropásla @jptn asi mi uteklo, že už jste začali?????? :-D Jestli jo, tak gratulace :-) :-D @tomarada já bych to raději rozdělila postupně - nejdřív základy - když budete spokojeni, tak skelet srubu, když budete dál spokojeni - tak pokračovat... ale rozhodně ne na klíč. Prostě to raději rozdělit na jednotlivé fáze. a základová deska to je opravdu peněžní bomba - tedy pokud ji chceš mít kvalitní - a hlavně se ta kvalita musí ohlídat!!!!!!!!!! ale to už jsme tu psali hodněkrát - jo české stavební firmy - to jsou vykukové :-p @vcelko my máme spodní klády ukotvené k základům. Tady se to asi nedělá, ale v knížce o stavbách srubů je uvedeno, že jinde ve světě je to dáno normou.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?