Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn no toto, až takto :) tak to budeš známá osoba :) uvidíš, to bude v pohodičce :)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Evi, jj úředící, my zatím měli v poho, ale ted po to záseku s tou vodou prý úředník na stavebním, také řekl, že jsme to takhle koupili, tak že přeložení by mělo jít na naše náklady- což je teda absurdní. my to koupili, ale o vodě nikdo nevěděl.... že tam vede.. no jak jsem psala výše.. náš stavitel desky má zítra s ním na stavebním schůzku... a v obci kde stavíme to budou řešit snad dnes večer.... tak jsem zvědavá, jak to dopadne..... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Jitko, držím všechny 4 palce. Říci, že je to na vás, protože tak jste to koupili, je velmi pohodlné, ale má to několik háčků. Jestliže potrubí je staré kolem 30 let (a ne třeba 130 let), tehdy samozřejmě platila povinnost mít to potrubí zaneseno jak ve své dokumentaci (ČVAK) tak v katastru. Kdo tuto povinnost nesplnil, způsobil problém, který máte a odpovídá za něj. To bude chyba nějakého zaměstnance, který již dávno nemusí být v ČVAKu nebo ani mezi živými, odpovědný je zaměstnavatel (asi ČVAK). Ovšem přijít s takhle jasnou tezí by pro tebe mohlo znamenat, že se ČVAK zabječí a budeš muset dávat trestní oznámení na neznámého pachatele a požadovat od odpovědných náhradu škody. A domeček postavíš třeba za 5 let. Je to zapeklitá situace a asi budeš muset projevit vstřícnost. Ovšem jak čtu tvé příspěvky, diplomatické schopnosti ti nechybí
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 No Evi, já myslím že ČVAK s tím nemá absolutně nic společného, nebot v obci vodovod ani kanalizace není..... tam prostě někde v lukách kdysi udělali studnu.... asi ke kravínu.. no.. a natáhli to i k bytovce.... takže... jak já tohle mám vědět, když prý i v obci o tom ví matně jen pár starousedlíků, a to ještě odhadem??A na obec chodili od města veškeré vyjadřovačky, a nikdo se neozval- tam ne, tam je voda k bytovce..... takže nevím, co já můžu dělat.... nebo jsem mohla.... a to jsem ještě zajistila, že se to alespoň hned hodilo venkem, koupila se hadice a svorky, aby ty lidi nezůstali bez vody.... :-| no je to komplikace, tak jako ve stavbě my pokračujemem normálně dál, půjde o to, kudy to přeložení a kdo to zaplatí, že :-( my to teda platit nehodláme..... Ale tak nebudu ti tu brečet, ty máš svého vyřizování taky dost..... tady je jen vidět, že se objeví ještě i jiné komplikace, kde je člověk ani nečeká =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn tak třeba to není ČVAK, ale někdo tu bytovku stavěl, měl k tomu stavební povolení, měl schváleno zásobování vodou, měl k tomu dokumentaci a ta musí někde být, minimálně na stavebním úřadě a na katastru ( pakliže by byl nedohledatelný stavitel - třeba zaniklé JZD)
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 jj to asi jo...ale, tady , jak bydlíme my- též v bytovce, je úplně stejná situace.... studna - taky někde v lukách, taky kdysi stavěná statkem, ani papírově prý neexistuje.... natož vedení vody.. a maj na něm Pražáci postavenej barák.... to je úúplně totéž, akorát, že oni to , když stavěli asi minuli, ale kdyby tady ta voda někdy rupla. =-)...dřív se holt ledacos udělalo jinak, protože nebyli vlastníci jednotlivých pozemků.... " bylo to statku" nebo JZD" a ti na tom hospodařili... a šmytec... tak uvidíme, co dneska dojednaj..... ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Jitu,to bude v poho,bud v klidu a gratulace k prvnímu kopnutí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@berger2 Jaru, díky moc.. ;-) ale na to, jak jsem se na to těšila... tak tohle.. :-S no byla jsem to tam ted zkouknout a snad se dozvím ještě ted večer, co zastupitelstvo dohodlo.....
Odpovědět
Profilova fotka
jo.. hodila jsem z dneška pár fotek.... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Děkuju a přeju krásné jaro! A slavnej nejsem, ani nechci být... J.J.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak hlásím , že problém s vodu vyřešen- obec přeloží, tak hurá ;-) no a tím jsem úplně zapomněla říct, že taky tam přijel mladík z realizací přivedení elektřiny k pozemku, já tam pořád před stavbou volala- jako kdy už to bude- a on mi dneska povídá-já teda nevím, kde se to dotedka válelo, ale příští týden to podle smlouvy musí být hotový.... :-D :-D mě pobavil.
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn NO, tak jsem si to pročetla,,, úředník je trouba, i když oni mohou hodně,,, ovšem jen tak si to hodit na Vás, to je velmi neetické!!! :(, držím palce, aby na úřadu byli trochu rovnější lidé!!!! MOC držím palečky, fakt jsem si myslela ze začátku, že je viník nasnadě,,, ale POZOR,,, pozitivní uvažování, musíš to sama vidět optimisticky!! a bude to ok! ... no a ani jsem to nestačila dopsat!!! VIDIS!!! jedno mínus a 2 plus!!! přeci jen na úřadě měli rozum,,, protože kdyby jste šli do soudu, tak to máte! :)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kasha tohle si vyřešili tady na obci.. tamto byl úředník ze stavebního z města....ale i tak jsem ráda.. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn nabádám k zapití, nebo jiné libé oslavě :) vypadá to, že jsem na alkohol, ale nejsem, nepiju skoro vůbec, jen nevím, jak to jinak oslavit :), klidně kefírem, nebo čajem, nebo syrovátkovým nápojem, nebo :)))
Odpovědět
Profilova fotka
Všechny Vás zdravím:) Mám toho teď tolik,že vás stihnu občas jen dočíst..koncem května musíme mít hotovo tak je to opravdu fičák.. v pondělí se začne střecha,začíná se konečně dělat topení a koupelny..no snad vše stihnem!
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii TYJO, koukám jako puk! :) držím palečky!!!! ať tam pak malinko "dětských nemocí", žádná novostavba se jim nevyhne :),,, myslím na TEBE!
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha moc děkuju Karin:) teď už je to hezké vybírání ikdyž pořád musim hlídat aby vše klapalo ale taky se už moc těšim!
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii to Ti tedy věřím, že se těšíš!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha :) no vy už snad brzy taky ne??
Odpovědět
@jptn tak čtu, že se nenudíš, no to abys měla taky na co vzpomínat a pak se tomu zasmějete :-D :-D :-D , i když teď jsou to nervi. ]-( ale všechno špatné je pro něco dobré... :-) @janullii Čauky , tak držím palce, ať to v pohodě stihnete. U nás se včera provedly všechny revizní zkoušky, tak je to O.K. a my už možná dneska budeme spát ve srubu, jestli tedy stihnem přestěhovat postýlku. Jo a zadala jsem turuhlářovi stůl do obýváků a na terasu. Měl by to být kořen jako noha a na tom nepravidelná deska z kmene, tak jsem na to zvědavá, jak si s tím poradí. Ale musím ho pochválit, ¨je moc šikovný . Asi se to o něm ví, je totiž na roztrhání. Minule jel od nás rovnou na chalupu ke Hrušínským a dělá i pro další celebritičky, který maji v Jižních Čechách chalupy. Tady u něj přesně platí zlaté české ručičky. @kasha ahojky Karin, nevíš musí být na jezírko ohláška (i když je to jen okrasné). Já myslím, že to je blbost. Ale včera mě zarazil, ten co nám ho bude tvořit, že jednomu známému kolaudovali a uviděli jezírko, tak se ho ptali a máte to povolené?? a musel si doobstarat plány a povolení. Tak teď nevím. :-o
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii Jani, to BRZY, je velmi individuální. Stavíme si to po víkendech sami a proto to opravdu jde tak trochen hlemýždí rychlostí, ale baví nás to,,, když přestane, tak asi přitlačíme? :)
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii Ahoj Jani, tak to moc gratuluju, jak jste po počátečních potížích krásně pokročili:-)) a už se ´to chýlí k závěru.... a tu kuchynku máme fakt asi dispozičně stejně:-))
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi moc děkuju! @kasha no pokud si to dobře pamatuju ta jste se chtělí stěhovat 11.11.2011???zase ztoho budete mítvětší radost když si to děláte sami..nás kdyby netlačil čas,tak bychom si tam taky něco rádi udělali sami.. @jptn moc děkuju:) no já jsem si to myslela,že jo,tak aspoň vidíš jak to může vypadat, jsem zvědavá jakou budeš mít ty:) no a četla jsem že už ses taky pohnula z místa :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Ahoj Ivi, nj měli jsme tam včera trošku veselo..... vám moc gratuluju, a lehce v dobrém závidím ;-) a těším se na fotky, samozřejmě.-))
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi IVI, OBR BIG Gratulace k revizním zkouškám a dnešnímu prvnímu spaní ve sroubečku!!!!!!! PARADA!!!! Stůl Ti budu závidět, u nás byl jeden za čtvrt milionu, asi z baobabu a vrch leštěná dřevěná deska, famozní, ale zabralo by nám to i kus ložnice :) Jezírko - :-D, když jsem svému úředníkovi řekla, že nebude povolený bazén, ale biotop, tak se zhrozil a řekl, že je to vodní dílo a musí to jít přes vodoprávního úředníka a tam mně už snad nikdo kvůli dalším věcěm nedostane - i když - pozor - odříkaného krajíce největší díl :(,,, tedy jde jistě o velikost a vodoprávního úředníka!! držím pěsti... a nebo se neptat, nic neříkat a kdyby něco, tak papíry dodělat... i to je cesta, někdy nejméně komplikovaná :) @janullii jojo, termín si pamatuješ správně,,, je mi moc milý,,, možná si vezmeme v září neplacené volno a budeme to tlačit a hrnout :), neb různých aktivit na víkendy přibývá a není moc možností se jim vyhnout :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha a kolik vám toho chybí? tak snad to zvládnete!!
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii :) myslím, že zatím kratší bude zápis co máme :) ale pro bydlení jsou nejdůležitější spodní podlahy, topení v nich a kamna, dokončit komín - protáhnout skrz střechu a vyzkoušet, na to by měla být napojena akumulační nádoba a ta trochu souvisí s podlahama ve sklepě :), 1/3 střechy je zateplená, ale kromě toho se musí ještě přidat dodatečná vlněná izolace a pak ještě podhledy,,,, příčky, podlaha v ateliéru, lišky kolem oken a dveří, dlažba,,, a to garáž budeme dělat asi až tam budeme bydlet :), a raději končím, neb mně jemně mrazí :) potřebuji záměnu - víkendy místo pracovních dnů! :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Karin!! zadrž, at nás začínající neodradíš... :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha jo tak to bychom taky potřebovali:) tak my taky něco budeme možná i dodělávat za chodu,uvidíme jak to zvládneme:)tak držim palečky!
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn no a co já vím, třeba stavíte na klíč, který Vám za měsíc dají, odemkneš, zatopíš, zavoláš kolaudátory - v lepším případě Vám to zařídí stavějící firma a pak už jen to kafe na verandě :-D :-D :-D (mimochodem, takto bych stavět nechtěla, neboť bych nevěděla co kde jak je :-D)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?