Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
tak my jsme to na klíč nejdřívě chtěli ale taky jsme od toho upustili..sice jsme to mohli mít podstatně dřív hotové ale taky za jaké peníze:(
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha kdeže.... :-D to fakt nestavíme....
Odpovědět
@kasha Karin teda to je ještě práce před vámi, ono když se to takhle vyjmenuje, - to by člověk neřekl, :-) Ale vy jste šikulové... :-) dík za info, tak to vyřešíme jinak, jezírko se bude delat az po kolau.aby je to netrápilo a hotovo. a souhlas s tím, že na klíč barák raději ne ne ne!!!! měla bych špatný pocit, co kde je. Taky jsme to měli ze začátku v plánu jako janulii a taky jsme od toho upustili. Málem jsem ti chtěla gratulovat, jak rychle čtu, tak jsem si přečetla " možná se vezmeme v září ":-D :-D :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi :-D :-D :-D tak to vezmeme nehrozí... máme to totiž v průměru na každého jednou, tak co :-p , i když, možná někdy ,,,, nakonec,,, JINAK na klíč doporučuji pouze lidem, kteří absolutně nevědí která bije a nebaví je to. A budou jen rozhodovat, co jim bude nabízeno. Také to jde, žejo... ale jak vidím u toho dřeva je to tak trochu jiné :), Ti lidé musejí z něčeho žít, proto to stojí více, to je jasné :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi já to u Karin poprvé přečetla zrovna tak :-D
Odpovědět
@kasha jezírko - jak se říká "kdo se moc ptá, moc se dozví" o tom už taky něco víme... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
S tím jezírkem bych řekla, že se žádá o územní souhlas nebo jak se to jmenuje. O ten se dokonce žádá, i když chceš postavit skleník :-) my teď žádali o povolení bazénu (až se bude dělat jezírko pro rybičky, tak to už žádat nebudeme). Dobré bylo, že bazén byl všude daleko od hranic se sousedy , takže nikdo nebyl účastníkem. Musela jsem vyplnit formulář, přiložit LV pozemku, mapu pozemku a do ní ručně (s pravítkem) namalovat bazén a okótovat ho. Jak je velký, jak je daleko od všech hranic. K tomu nějaký technický list, popis z čeho je, jak bude zapuš¨těn, jaká filtrace. Dala jsem to na stavební , do 30 dnů se měli vyjádřit. za 14 dnů přišel dopis, že je to ok a že se povoluje úmístění bazénu. Tento dopis máme po dobu 30 dnů ukazovat na pozemku :-D , další kopie souhlasu šla na obecní úřad, aby také věděli, cože to tam na našem pozemku budujeme. Pokud by bazén nebyl zapuštěný, tak se nežádá, jak se kopne, tak se musí. A máme klid,kdyby se někdo nepřející o to event.staral...
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn no a je to podruhé, tak s tím je třeba něco udělat :-D řeknu Jiřímu, co on na to :-D @pavelk SOUHLAS :) , ovšem když chceš mít všechno čisté, tak je to boj :) @morana128 tak to máte štěstí, že jste nemuseli jako my vykazovat kudy přesně půjde elektřina :-), zato nechtěl materiál bazenu :))) a na skleník možná bude ohláška? :-o ale to nevím :), kdyby byl na kolečkách, tak nic nepovoluješ :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Jo ten skleník taky, jsem se smála na stavebním, co vše se musí hlásit a ona povídala, že i na skleník. My jsme se s paní během té naší stavby tak nějak skamarádily, ona sama byla vždy překvapená co nového se proti stavbě na nás připravilo :-) Takže teď se potkáme na ulici, hodíme řeč, takže s ní i takto pokecám. Jo , my šalamounsky o elektřině nepsali a ono to prošlo. Budem vji mít chráničce , a povede od čerpadla ve studni.. Ale do té žádosti jsem nic nepsala a dobrý.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 Tak to je příjemná historka :) a paní bude jistě superúřednice :),,,
Odpovědět
Profilova fotka
Mně příjde, že se v jednom okamžiku sešly dvě nešťastné ženké (jinak normálně ženské takové dost rázné-ona je jinak postrach :-) a já taky zrovna nejsem úplné mejdlíčko :-D ) Ona měla nějaké osobní problémy, my zase nervy kolem povolení-obec, edberáci, vodaři...Tak to nějak zafungovalo a fakt vždy měla snahu poradit, aby tam problémy nebyly a my mohli stavět. Neodpustila nic, ale poradila, jak to udělat, aby to bylo dobře a mohlo to být povolené.Jo a ona má ráda sport, tak ti sporťáci taky drží při sobě :-) Když jsem se na začátku dozvěděla, pod koho spadnem, dobře mi nebylo a nakonec fakt dobrý !
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 Vidíš, to je super! Tak to asi přesně tak mělo být, aby to takto dopadlo! Paráda! Mám vždy radost, když to slyším, neboť věřím, že to tak funguje! :) všechno se obrací přesně tak, aby to bylo OK, i když se nám jeví občas, že je vše proti nám,,, ale konec dobrý!! :) jsem se málem zamotala... pozoruji to u naší stavby,,, něco nejde, a nejde, odkládám a čekám, ono si to najde cestu a ohlásí se to samo :) a dopadne :) zapadne... líbí se mi věta - že nejsi úplné mejdlíčko :)))))) tak se měj krásně :)))
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kanavi obrgratulace ke stěhování, ať se vám tam dobře bydlí
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky všem, slunečný, ale studený pátek, je mi chlapů na stavbě docela líto :-( tam to tak fučíííí.....dneska mám naštěstí volno, tak lítám sem tam.... hodím pak zase nějaká fota, dneska už se bude zdít ztracené bednění, nakonec máme převýšení metr!!! kdo by to byl řekl.... to nikdo nehádal......no atady doma- nestíhám, musím alespon trošku uklidit :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn SUPER!!! a to převýšení je velmi klamivé,,, my jsme také netušili ty 3metry :))))),
Odpovědět
Ahoj @sonafa ano, dle nových předpisů, které v době schvalování našeho stavebního povolení platily tuším měsíc, tak jsme museli dělat 4 svody, radost jsme z toho opravdu neměli, přišlo nám to zase jen zbytečné vyhození peněz navíc. Víc nestíhám dočíst, tak snad zase příště. B.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, hezkou sobotu, koukám-všichni pracují, naši "chlapci" maj přes víkend volno, tak to tam jedem dneska omrknout, a taky se má dneska konečně v praxi vyřešit ta voda k bytovkám...... ;-) , jinak jsem přidala pár fotek....J
Odpovědět
Profilova fotka
AHOJKY AHOHKY,,, tož Ti co přes týden pracovali, ted odpočívají a naopak :) Zajímalo by mne, zda kanavi bydlí a spí ve sroubku :))) my dřeli jako černí :), všichni se mějte suuper:)
Odpovědět
Profilova fotka
@boza29 @kanavi 4svody-hromosvody, to jsou věci :-D Máme v projektu jen 3, a projekt schváleno orazítkováno. A když nám je pak elektrikář (a zárověň revizor) dělal, řekl že stačí i dva. To asi páni úředníci chtějí mít 400% jistotu ;-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa :))) já jsem zvědavá jak dopadneme s hromosvodem my, nebot Jiří přemýšlí zda vůbec ho dávat :))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Nám elektrikář taky vlastně říkal, že u u toho lesa ani není třeba. A jiný známý zase říkal, že dříve být vůbec nemusel, spousta domů ho nemá. Skoro bych řekla, že se i divil, že ho dáváme. Ještě k tém práhové kládě, máš pravdu s těmi našimi srubaři. A tak my vyplavalo na ně pár dotazů, příští týden přijedou, tak se musím optat. Uvědomila jsme si, že nám vlastně při vyřezávání oken a dveří úplně odřízli celou středovou spodní kládu, která šla skrz dům. U toho už jsem totiž nebyla. A přitom původně říkali, že se ořízne až nad betonem, a přitom je fuč! :-. Vlastně je to tak na 3 místech! Myslela jsme posledně jen na vnější klády, ale tady by to mělo přeci platit taky. No to mi tedy budou muset vysvětlit.
Odpovědět
Profilova fotka
na téma hromosvodu bych chtěla jenom poznamenat, že je dost výrazný rozdíl v ceně pojistky domu s hromozvodem a domu bez hromosvodu všem pracujícím v terénu přeji hezké počasí
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 to musím prodiskutovat s kámoškou, staví, pracuje v pojištovně a hromosvod prý nechce..... tak jsem zvědavá, co mi poví.... ]-( jinak krásnou slunečnou, ale docela chladnou a větrnou neděli.....
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Tož to jsem zvědavá, co Ti řeknou. My nemáme vnitřní stěny ze sruboviny, tak mně to nenapadlo :) Vypadá, že každý srubař má na to jiný-svůj názor... Hromosvody - ten můj o tom ví také dost a říkal, že byť pojišťovatelé skutečně chtějí hromosvody, ale mohou se pouze obávat, neb právě tento hromosvod může přitáhnout do domu destrukční síly. Je to docela alchymie a fakt nevím, zda ho budeme mít :) Leda nás přinutí úředník :)) Jinak jsme si víkendově mákli a byli i pomocníci a návštěvníci, klasika :) baví nás to! :) Tož si to všichni užívejte, každá etaoa má své kouzlo :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
Krásné pondělní ránko ;-) tak my už za sebou také máme první víkend na stavbě. ;-) .. no na stavbě... manžel ji omrknul , nebot přes týden mám " tu čest" jen já... a jelikož se začala bagrovat ta voda k bytovkám- pryč z našeho pozemku- tak jsme to tam kapku "dozorovali" :-D popilo se, a už nám při bagrování udělali i přípravu na deštáky, takoví na nás byli hodní.....no a dneska se bude pokračovat u nás, pokud počasí bude dále přát, tak možná ve středu bude hotovo a budem čekat na převzetí zhotovitelem roubenky.....
Odpovědět
Čauky všem, :-) hlásím se mezi bydlící srubaře, tak už jsme ve srubu usídlený asi 3 dny. Už píšu ze srubu. :-) :-) :-D :-D Je to super. Pořád se nějak nemůžeme nabažit té srubové nádhery. Při stavbě si to člověk ani nevychutná, ale teď v klidu sedíme a pozorujeme ty kuláče , popíjíme vínko - ani by člověk nepotřeboval telku. Láďa má po problémech s dýcháním. Okamžitě přestal mýt zahleněné dýchací cesty, což ho pořád trápilo, tak asi opravdu dřevo dělá divy. @jptn jo,jo to ti můžu potvrdit, že my jsme mysleli, že máme rovný pozemek a máme převýšení také 1 m. @kasha ¨Karin, taky už jsem to slyšela, že vlastně hromosvod může blesk zbytečně přitáhnout..., tak mi jsme ho nakonec nedali na garáž, i když tam byl projektovaný, tak uvidíme co na to kolaudatéři... :-D Ajak jsem se bála toho praskání dřeva, někdo mě strašil, že vždycky po ránu je to docela rána, jak praskají kuláče,ale já tedy nic neslyším :-D Zdraví vás Iva ze srubu na Srubci. Kdysi tady stával srub nad Českýma Budějovicema jako taková ochrana před nájezdníky - proto se obec jmenuje Srubec.
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi IVI!!!!!! NOVA A JESTE VETSI GRATULACE!!!!!!! paráda!!! škoda že ten Srubec ¨je od nás tak daleko, hned bych přijela na krátkou čumendu!!! ale jednou to jistě musí vyjít,,, možná si uděláme tady ti skalní okružní výlet, tak za pár let, počítám :-D @jptn úžasná rychlost!!!! skvělé!! jen tak dále!
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Ivi supeer ;-) moc vám to přeju, to věřím, že máte velikou radost..a i ten název stylovej... bomba ;-) .. tak fotit ... honem :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi velké pozdravy a gratulace do Srubce, a do srubu zvláště
Odpovědět
Profilova fotka
kanavi-tak krásné zabydlování přeji. Jinak, my také nemáme hromosvod, tedy my ho měli v plánu, dokonce je v základech i ten zemnící drát a vytažený ven a ev.připravený pro napojení svodu z hromosvodu. ALe při stavbě nám bylo vícekrát řečeno, že tam dávat hromosvod je blbost, jsme pod strání, nad ní je velká bytovka a na ní je nejvyšší hromosvod ve vesnici( jsou tam i vysílače pro internet-je to taková základna) Takže jsme bez. Pojištěno bylo normálně, několikráte jsem se ptala , zda by pak třeba pojistné plnění nebylo absencí hromosvodu nějak kráceno. Nebylo, není to v žádných podmínkách
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?