Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk Tak je mi líto, ale tentokrát je to u nás pro nás "horší". Na tabulce i stavebním povolení máme termín dokončení stavby listopad 2011. A to nejsou ani 2 roky od vydání stavebního povolení, ale 2 roky od podání žádosti na vydání stavebního povolení. Navíc máme stav. úřadu oznámit pro kontrolní prohlídku fázi stavby, kdy je dokončena hrubá stavba. :-| No, to tedy asi jaksi..... Co to tak asi přesně bude hrubá stavba... :-N :-N @kasha Tak to bylo u nás první, na co jsme se vždycky v bance ptali, jestli je zajímá kdy zkolaudujeme. Řekli, že ne, platíme od chvíle co jsme vyčerpali pořád stejně. Měli jsme to tak u minulého RD, že se po kolaudaci měnil úrok a smlouva. To bylo "nedobré", honilo nás to termínama.
Odpovědět
Profilova fotka
@xsite Žádná mezera není nutná, my měli nad okny jakousi speciální zasouvací kontsrukci, která zajistila, že se i při sebevětším sedání nestalo, že by to zasáhlo okna. Totéž bylo i nad vnitřními stěnami atd. Jan Jelínek
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, prosím o radu jak je to se schodama do roubenky..prý se dělají až tak za rok po nastěhování,kvůli sedání ale musí přeci existovat nějaká vychytávka..nedokážu si představit,že bych rok lezla po žebříku:)
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii Ahojky, tak to mě překvapuješ, my je máme již normálně zakalkulované k hrubé stavbě..... =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn ahojky Jituš..no já právě nevím jak to je ale schodař nám tohle říkal..že kvůli sedání nesmí být v té konsttrukci zabudovaný což bych chtěla ale nějaký provizorní a pak až na pevno..nevim jak to mají jinde,proto se raději ptám!
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii JANI, kdože Vám to staví??? všichni srubaři a potažmo roubenkáři mají schody klidně hned a jsou dvě možnosti o kterých vím, možná jich je více :) záleží kde se schodům nechá kluzná plocha, nebo jak to popsat :) (např.naše schody jsou k horní konstrukci pouze přiraženy a tím jak stavba klesá, tak se poslední schod zvedá a pozorujeme už několik cm :) ale jestli to neumí, tak prosím po něm nechtěj!!! může to jen pokazit. buď si to nastuduje s těmi co to umějí a nebo si to objednej u těch co to umějí. Srubové schody stojí okolo 60tisíc, záleží ale jaké máš stupně a konstrukci a kolik podest a zábradli a podobně :) krásný týden všem :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha no právě,mám pocit,že to je člověk co otom nic neví:( asi máš pravdu,taky jsem na něj koukala jak na blázna ale jelikož tohle je věc kterou jsem snikým nekonzultovala,tak jsem právě nevěděla jestli to je možné nebo ne..takže děkuju za vysvětlení a já půjdu hledat někoho jiného..
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii no my ho budeme mít postavený přímo od firmy, co nám bude stavět roubenku..... tak předpokládám, že už o tom něco vědí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn tak to asi určitě..taky jsem v tom problém neviděla..říkám tomu chlapovi, že to slyším prvně,že jsem ještě neviděla roubenku bez schodů :-D asi to byl nějakej jouza co otom ví houby..jak psala Karin, nechám to těm co tomu rozumí..
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii určitě..... tak zkus oslovit nějakou z firem co roubenky a sruby staví... at to máte udělané správně... a co kamna?? už máte,,,
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn určitě oslovím víc firem..no kamna ještě nemáme,protože čekáme na fancoily do obýváku tak ještě není finální podlaha..snad tento týden dorazí aby se příští týden začlo..musim sehnat krbovou vložku s výměníkem,tak mám ještě čas na porovnávání:) je toho teď dost..no když se chceme za tři týdny stěhovat, musíme se otáčet.
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii NO to tedy nechápu, jak se to dá takto stihnout, ale kloubouk dolů :)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kasha já taky ne ale musíme:) budeme akorát bez interiérových dveří,dva týdny si počkám na kuchyň a pak ty schody,jinak budeme komplet:)do svatby to snad už bude celkově i se zahradou..
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii a kdy je svatba, že už bude i zahrada? :) za pár let? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii zkus třeba Bernáta z Mimoně, není to daleko a on to zcela určitě umí
Odpovědět
Profilova fotka
Vážení, předělávali mi počítadlo (jak já říkám PC) a zmizela mi řada mailů. Pěkně prosím, paní z Liberce, která se na mne obrátila, mohla by se mi ozvat? Velmi se jí omlouvám, ale reakci pana senátora Töpfera jí nemohu přeposlat, protože nemám její mailovou adresu... Jan Jelínek
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii Vážená, i já se přimlouvám za pana Bernata, pokud nemáte jeho adresu, zašlu. Schody nejsou žádný problém, pokud to je stavbař srubů. H.
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Ahojky Karin, děkuju za kontakty:) určitě je zkusím kontaktovat..Svatba bude za tři měsíce..uritě bude dlouho trvat než to bude zahrada ale nechci tam mít to stavební oraniště,tak snad stím něco provedeme.. Vy jste si srub natírali sami,že? Přemýšlím že bychom si roubenku taky natřeli v rámci úspor.. @esmeralda2 děkuju:)ještě že jsi ze stejného kraje:) @stetl vám také děkuju už kontakt mám.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobré ránko, tak dneska nám osadí elektroměr-hurááá ;-)a to jsem to tam teprve včera odnesla....... @janullii Ahoj Jani.. i my si budeme sami natírat, jednak samozřejmě v rámci úspor, ale většinou nám každý řekl, že je to moc příjemná práce, samozřejmě záleží na velikosti :-D :-D :-D , u naší" roubenečky "to snad tak hrozné nebude ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn tak to jsem na to zvědavá..a čím budete natírat? my máme oleje,tak snad to zvládnu,nereda bych nějaké čmouhy a tak:)
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii To ještě přesně nevím.... u nás je to přecejen ještě daleko..... a zatím rozmýšlíme... a porovnáváme.... ;-) já myslím, že tady snad šmouhy moc nehrozí, jako když se maluje zeď.... ;-) to zvládnete
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii ahojky :) jojo natírala jsem to uvnitř sama a venku mi pomohli :) máme to celé v olejích kreidezeitu, myslím, že moc konkurence nemají :) uvnitř jsme to dali do oleje bez pigmentu a když budeš natírat olejem, nemusíš se ničeho bát, leda když by byl domeček hodně suchý, tak že Ti toho vychlastá hodně :-D,,, v případě jiných nátěru je to už problem :) - myslím čmouhy,,, :)
Odpovědět
Profilova fotka
Moji milí srubaři, obrátila se na mne paní Sanyo z Liberce, že jí tamní ouřady nechtějí povolit srub. I napadlo mě, že bychom se za ni mohli všichni postavit. Vypisuji proto debatu, jak to udělat. Myslíte, že kdybychom VŠICHNI poslali příslušnému ouředlníkovi fotografie našich srubů a naše názory, jaké to je bydlení a jak se naše sruby nejen líbí, ale jak je lidé obdivují, jak naše obydlí zapadají do krajiny, že by to pomohlo? Co Vy na to? Jan Jelínek
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl HOnzíku, je to krásné a milé a klidně to udělám, ale pochybuji že to hne s divným úředníkem,,, Jeví se mi, že je potřeba najít paragraf, kde by se našlo, že úředník by takto neměl jednat,,, Je pravda, že na úředníka není metr a kde v jiném kraji není problém, tak jinde přes to nejede vlak :( Snad ještě aby Evička obešla všechny místní úředníky a poradila se jak na toho tvrdošijce? Ale když se usnesete, dejte adresu a ihned posílám dopis i s fotofragiemi a srdceryvným popisem :) krásný večer, kk
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jelikož jsem z Liberecka, tak vím jak to tady chodí..nám srub taky nepovolili tak jsme ustoupili a postavili si aspon roubenku..s úředníky tady nikdo nic nezmůže:( takže nadějně to opravdu nevidim..
Odpovědět
Profilova fotka
Dobré ránko, tak na Liberecku jsou zaujatí proti srubům..... :-( to fakt nechápu, ale souhlas s Karin i Jani, že nevím nevím, jestli by spokojení srubáci svými dopisy něco zmohli.... spíš bych hledala přesné znění územního plánu dané lokality a tak podobně...
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii Jani, a co schody a vůbec, vzhledem k těm vašim až šibeničním termínům předpokládám, že pokračujete mílovými kroky? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn no šibeniční termín se nám trošku protáhne..včera jsem se domluvila s majitelem bytu ve kterém ted jsme,že nám to ještě o měsíc prodlouží,tak jsem moc ráda!Aspoň tam budu mít i kuchyn a hlavně ty schody..začínala jsem být ze všeho už dost nervozní,tak jsem o ten měsíc ráda,to už bychom měli mít téměř vše:) ohledně schodů mám zítra schůzku tak jsem na to zvědavá...
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii tak dej vědět ;-) zajímalo by mě i na kolik vás cca vyjdou..... a pak až to budete mít i s kamny a kuchyní, když to teda máme v té místnosti skoro nastejno :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn určitě pak napíšu:)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?