Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi No supéééér :-D tak vůůbec bych tě nepoznala... ;-)
Odpovědět
@jptn no já tehdy nepoznala ani Karin, ani tebe, každé foto je prostě jiné :-D @kasha to máš pravdu...vlastně už se řadím mezi nové bydlící ve srubech :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn @kanavi Holky co mi to děláte? Já fakt vždycky ztratím nit, kdo je vlastně kdo-samí nováčci :-D :-D Ale pokračujte, já tu nit klidně navážu, občasné změny jsou velmi prima. Alespoň k rozvoji domečků vidíme i změny spokojených stavitelů :-N :-N @ cir určitě neváhej a nějaké realizované stavby si nech předložit a navštiv je. A vítej zde, určitě tu nejsme jen samí tradiční srubáci :-N Naopak. Ať už tradiční, naladění nebo přímo opozice, umíme si zde vše v klidu :-D vyříkat či poradit. Využij to.
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Ahojky, moc děkuju! doma to hned ukážu,aspoň už vím,jak to vypadá..jsem zvědavá jak to dopadne,ale už jsem sehnala pána který do srubů a roubenek schody dělá tak mu dens mám poslat nějaké podklady,tak jsem zvědavá:)
Odpovědět
Profilova fotka
Dobré ránko všem, tak hlásím, že včera nám udělali vrt.... tak snad pak i voda bude v pohodě, doufám, ale díky mizernému podloží máme 20m ocelového pažení, čímž se to prodražilo, ale co se dá dělat......
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Ahoj, blahopřeji k vrtu. 20metrů je celková hloubka? To by bylo dost málo
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit ahoj, ne, celková hloubka je 28m
Odpovědět
Profilova fotka
@Tak to musela být voda už v 18 nebo 20metrech. Kolik odhadují přítok za 24hod? To bych asi raději kopal, kvůli větší rezervě. Než jsme vrtali, proutkař tvrdil, že máme vodu v 12metrech, ikdyž na kopci. Tak jsem kopal a když jsem byl 25m. hluboko, přestalo mě to bavit :-D.
Odpovědět
Profilova fotka
přítok prý pro celou vesnici :-D cca 60- 8o kubíků....... sousedi to maj také tak.... @pekbit
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Jitu,blahopřeji:)
Odpovědět
Profilova fotka
@berger2 díky díky, no vyhráno bude, až uvidíme, co poteče ve finále :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn také gratuluji, to je zajímavá podívana, když se vrtá a vrtá a pak najednou z toho vytryskne voda. Nezapomeň na rozbory, mám za to, že to budeš potřebovat. Nám radili, abychom vodu odčerpávali min. 14 dní, než se z toho nabere něco, co by se dalo dát na hygienu
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@esmeralda2 Díky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím srubařky, tak mi jsme konečně po týdením broušení u konce. Dnes jsme natřeli první vnitřní stěnu-zkušebně v technické místnosti :-D . Riskli jsme to a jdeme do tmavší, ne čistý bezbarvý včelí vosk. Na jedné stěně je to zatím nádherné :-) :-) , ještě si budeme muset zvyknout na ten trošku tmavší prostor. x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa no to je krása, tak rychle vybrousit!!! :) a jsme jistě všichni zvědaví na fotodokumentaci,,, sem s ní :) siim :)
Odpovědět
@jptn teď jsem ti tam omylem klikla na ty odkazy " to se mi líbí a to se mi nelíbí, tak nevim co ti to tam u příspěvku udělá, tak se nelekej, mě to tam plete. a gratuluju... vy se máte ...takovej ropnej vrt - to bych brala... :-D @sonafa tak jsem to zkouka, máte fakt krásně vybroušeno... :-) Já lítám po úřadech a už mě ty úředníci zase prudí. Na poště mi pani nebyla schopná vyject výpis z katastru.Po 20 minutách jsem to nevydržela a koukla jí do počítače a musela jsem jí poradit a šlo to hned. A pak nechápu proč k trvalému pobytu potřebuji výpis z katastru, který zbytečně platím, když si dneska do katastru může kdokoliv nahlížet včetně úřadů. - bože ... - to je hrůza :-p 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi no ropnej já bych brala taky :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Vím že naše tmavší malby vyvolávají u někoho velký šílený výraz v očích. :-S :-S Přihodila jsme proto pár fotek, které nás inspirovali. :-N Samozřejmě světlé stěny působí dobře na osvětlení prostoru, ale trošku tmavší je myslím zase utulnější. :-) Máme srub v lese, chtěli jsme to míti odpočátku spíše jako zálesácký kanadský srub, ne jako dřevostavbu pro moderní bydlení. To by jsme jinak zůstali také určitě ve světlé.
Odpovědět
@sonafa Mě se to taky líbí, je to zase jiný styl, přesně jak říkáš zálesácký... :-) jak jsi dala do albumu ty inspirace,tak je to nádhera i v té tmavé barvě. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Musím se přidat,i mě se to moc líbí,mám ráda zálesácký styl....my máme pouze malinký,ale těší nás to:)
Odpovědět
Profilova fotka
@berger2 Malinký srub nebo malinko zálesácký? Já myslím že právě ty horáci a lesáci mívají totiž občas ty malinké (pro 1 osobu-to mám z filmů :-D )
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Jo tak to je :) si na to kápla:)
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý večer všem, tak dneska jsem natírali soklíky hydroizolačním nátěrěm a trošku tam ledaco přerovnávali, opět máme barvu jak od mooře, jak si kdekdo tipuje :-D , jo ataky jsme měli první kávu... na stavbě ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj všem @kanavi Ivo, občs si prohlížím i starší fotografie a zaujali mě 2 ve tvém albu inspirací - č.42 a č.51. Vytvořila jsem nové album, protože mi došlo, že bych si to neměla nechávat jenom pro sebe. Ty kousky nábytku jsou v lázních Libverda (cca 25 km od Liberce) v lázeňském domě "Národní dům" a jsou od výrobce odněkud z Moravy, dokonce bych řekla, že z Hodonína, ale nepamatuji si to, ty fotografie jsou 3 roky staré
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn :))) kafeee, jo? z té kalné vody??? :) nebo jsi tím chtěla naznačit, že tedy elektřina jede a nebo plyn.bomba? :))) Jituš, to je třeba upřesnit :-D, a až budeš dělat vnitřky, tak zbledneš chichichi, neboj,,, i když je sluneční svit zdravý, tak opatrně! :) @esmeralda2 neskutečné KOUSKY!! JINAK,,, předevčírem shořela :( překrásná cedrová roubenka u nás,,, úplně novučká, asi ještě uvnitř nezařízená! šlehl do ní BLESK :( ,,, a nemyslím si, že nynější typický bleskosvod by tomu pomohl :( byla to cedrovka ze zámoří,,, neskutečně smutný pohled :(((( Jinak u nás takové kroupy, pátek a sobota, že se asi ženili čerti! zítra hodím fotky, neuvěřitelné, dokonce dodnes do večera, při tom teple, jsme měli na severní straně stále hromádku krup!! kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Vtipálku, kafe jsme si přivezli v termosce :-D :-D :-D :-D ale elektřina už jede, to zase jo.... vodu jsme ještě nečerpali, a do vnitřků máme ještě bohužel zatím daleko... =-) Tu shořelou roubenku jsme viděli ve zprávách.....hrůza, chudáci majitelé.... já vůbec nevím , to jim zbydou leda tak oči pro pláč, asi, vždyt pojistky jsou zavinkulované ve prospěch bank-pokud se teda staví na hypo- :-| no to už vidím, jak budu vyděšená z každého zahřmění.... Jo a vyšel nový časopis, který tu zminovala myslím Eva- Sruby a roubenky-nádhera ;-) J
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Jitu, poptej se domorodců, většinou to prý pere do stejných míst :) a jsi si koupila ten časopis? bylo tam něco zajímavého? :) nebo jen reklamy? :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha No nevím tady na tý louce budeme první:-( jj časopis mám a opravdu se mi líbí,konečně to pojednává pouze o masivních dřevostavbách.... jsou tam reportáže od bydlících , a vůbec, podle mě docela zajímavé čtení, bude vycházet čtvrtletně..
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha http://www.drevoastavby.cz/cs/casopis...
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn jsi moc laskavá, Jituš, viděla jsem to, ale mám malinko obavy, že je to tak trochu účelové, ale na druhou stranu, jen více propagace a jak jinak, žejo :) JASNE, určitě to bude OK,,, a je tam něco zajímavého pro srubaře? :))) kk
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?