Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@molka aha,,, sruby jsou z KULATINY, roubenky jsou z HRANATYCH trámů. HOdně pomůže kniha o stavění srubů, od pana Koudelky - z OK PYRUSU, je to tady v diskuzi, i s cenou dej si v googlu log hous, loghome, apodobně a to jsou KANADSKE sruby , ty se dělají pouze ze syrového dřeva a sesycháním dochází k utěsnění, je to více komplikované, ale takto by mohlo stačit ,,, lepené vysušené domy jsou o hodně dražší a jsou to tak trochu zmodernizované dřevěné domy a nemuže tam zcela stejně fungovat to, co je v domech schnoucích za pochodu , při výrobě,,, zkus číst a studovat a dělat si obrázek a zatím nepodlehni vidině lepených trámů,,, je tam už to lepidlo, je to už moc opracované ) koukni na naše fotoalba, uvidíš i pruběhy staveb a i tam se můžeš pod obrázkama ptát ... něco se drhne na portálu tak takto, nechce mi to ttam vzít,,,
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha máš pravdu @molka promiň, přečetla jsem si to po sobě, a zní to strašně, a přitom většina tyto problémy nemá. @molka zkus se podívat na fotoblogy, to co staví (nebo již postavili) Stetl, Kasha, Sonafa nebo Kanavi, je srub, to co staví Janullii, Petrfrenk nebo Pavelk, jsou roubenky. Obojí je krásné, jenom něčí srdíčko bije pro srub, něčí pro roubenku. pro pobavení všem : v tomto týdnu jsem zde měla znalce z oboru ekologie. Jeli sem 250 km, (neriskovala bych někoho, koho neznám), aby se prošli pozemkem, ulicí, bližším i vzdálenějším okolím, okolními ulicemi i čtvtěmi, zjišťovali - měřili, co bude odkud vidět a nevidět a jak to bude vypadat, a skonstatovali, že ten dřevěný domeček tu krajinu pod lesem hyzdit nebude. Tak budeme mít oponentní posudek a jdeme válčit dál. zdravím všechny Eva
Odpovědět
Profilova fotka
také se mi povedlo ten příspěvek poslat po cca 2 hodinách, snad to již bude dobrý
Odpovědět
neviem, či vám to pôjde otvoriť, ale mňa úplne dostala fotka interiéru tohto zrubu: http://www.drevotrend.com/drevene--do... Je to skôr moderný štýl, ja si klasický zrub nemôžem dovoliť, pretože pozemok nie je pri lese ani na samote. Presne, ako ste tu už spomínali, klasický zrub sa nehodí hocikam. Pozemok je náš, na nový zatiaľ nemáme, ale raz (možno na dôchodku) si určite postavím klasický malý zrubový domček a ráno pri kávičke budem kŕmiť srnky. :-)
Odpovědět
@kasha ďakujem za jednoduché vysvetlenie. Literatúru si určite zaobstarám, som len na začiatku, nikdy by ma nenapadlo, že je to taká veda.
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 také jsem měla problémy s posíláním, asi jsme to zahltili :))) a jsem ráda, že máš sprvný oponentní posudek, to je pakáž, tak u Vás :((((( @molka Katuš, tož tak toto jsou klidně i sendvičové domy,,, nesedají, ale nejsou to domy z masívu,,, věřím, že tento pohled interieru Tě dostal, mně se zalíbil obdobný, ale po měsících studií a dotazů jsem s přítelem srdcem zaplanuji pro SRUB, syrový kanadský z KULATIN... ono pohled na něco je jedno a pak udržba věc druhá,,, horní okna se moc nedají umývat :) to jen tak na okraj... celý domeček vidím uvnitř obložený palubkama, zvenku jsou hranoly, tedy takový hybrid - napsala bych že je to roubenka, bude dost drahá, jestli jsou to sušené hranoly, za všechno se platí,,, a nejhorší je to, že mezi palubkama a hranolama máš minerální vatu, kterou musíš obalit izolacema a jsi rázem v normálním domě, který Ti vznikne, když si svuj domeček zevnitř a zvenku obložíš dřevem... tak to vidím já :), Jsou možnosti, propustného systému, kdy mezi dřeva dáš konopí nebo vlnu, ale všechno to leze VELMI do peněz. Nevím kolik plánujete, že investujete do tohoto domečku, jestli chceš napiš do IP - interní pošta a hodíme pár info o penězích, představu o velikosti jistě máte :)
Odpovědět
@kasha zatiaľ som nad tým tak nepremýšľala, iba som videla tento drevený domček a veľmi sa mi páčil. Ale musím byť realista, máme pozemok v zastavanej oblasti, takže si naozaj momentálne nemôžem dovoliť klasický zrub, aj keď sa mi páči. Toto vidím skôr ako možnosť čiastočného kompromisu v rámci našich možností. My totiž inú možnosť nemáme, ak chceme stavať nový dom, musíme ho postaviť iba na tom našom pozemku. A ja nový dom potrebujem, ako som už spomínala, zo zdravotných dôvodov potrebujem prízemný domček, teraz máme klasický murovaný dom s obytným podkrovím, ale tie schody... 8-( Tá minerálna vata ako izolácia mi tiež prišla trochu "umelá", ale myslela som, že je to bežný štandard. Investovať by sme chceli rozumne, možno tak max. 65 000 eur, veľa si dokážeme urobiť svojpomocne.
Odpovědět
@kasha inak tie okná napadli aj mňa, že ako sa budú umývať. Ale zase mám šikovného manžela, pekne sa na neho usmejem a raz-dva by boli umyté. :-) Ešte samozrejme nie sme definitívne rozhodnutí, bol to len taký návrh.
Odpovědět
Profilova fotka
Tedy ženský, vy jste toho za ten den napsaly! nestíhám číst :) Za zaseknutí stránek možná můžu já, správce kvůli mně cosi měnil ve vzhledu stránky, zrovna ve vašem zaseknutém čase :) @molka Vítám mezi dřeváky. Jak vidno, ještě nevíme jestli mezi srubáky nebo roubenkáře, ale jestli chvátáte, tak to asi bude jasné. Koukni jak to rychle zvládla Janullii. Dá se za půl roku postavit, ale chce to mít dopředu vše přesně zkoordinované a samozřejmě mít hotové stavební povolení. Ale jestli to myslíš do letošní zimy, tak to by jste už teď museli mít hotový suterén. Do klasického srubu do půl roku raději ne. Oni ti to postaví, ale není to dobré. A sruby z usušených "polotovarů"-už jsme to tu nedávno probírali. Snad se k tomu dočteš.
Odpovědět
Profilova fotka
Tedy ženský, vy jste toho za ten den napsaly! nestíhám číst :) Za zaseknutí stránek možná můžu já, správce kvůli mně cosi měnil ve vzhledu stránky, zrovna ve vašem zaseknutém čase :) @molka Vítám mezi dřeváky. Jak vidno, ještě nevíme jestli mezi srubáky nebo roubenkáře, ale jestli chvátáte, tak to asi bude jasné. Koukni jak to rychle zvládla Janullii. Dá se za půl roku postavit, ale chce to mít dopředu vše přesně zkoordinované a samozřejmě mít hotové stavební povolení. Ale jestli to myslíš do letošní zimy, tak to by jste už teď museli mít hotový suterén. Do klasického srubu do půl roku raději ne. Oni ti to postaví, ale není to dobré. A sruby z usušených "polotovarů"-už jsme to tu nedávno probírali. Snad se k tomu dočteš.
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Už bys nestavěla? U už jsi rodila? Víš co říkají vždycky prvorodičky první den po porodu? Už nikdy více... A nakonec mají 2,3 ...dětičky. Mohu jít příkladem. No a stavím od základů už také druhý dům a třetí jsme drobet rekonstruovali. Nemám to jako koníčka, ale nějak se to vždy sešlo a... :-D :-D :-D Oni se ty pocity vždycky časem uleží, a přirozeností člověka je, že chce pořád něco tvořit. Takže pokud nemáš přímo umělecké povolání, na stavbě domu se můžeš realizovat :) :) @janulli Určitě to zkus na nekvalitní práci přes ty výrobce. Oni totiž nestojí o to, aby jim někdo špatně postavil z jejich materiálu a pak jim ostatní pomlouvali výrobek. Takže si rádi tu kvalitu a technické provedení zkontrolují. A ještě k té mladé dámě na stavbě versus stavbaři. Mám samozřejmě to samé, ze začátku mě žádný stavbař nebral vážně, vše chtěli potvrdit od manžela. Pokud u nás ale dělali déle, po pár dnech už je to ani nenapadlo. Musíš si je prostě naučit, že víš co chceš a že si za tím stojíš. Drobný příběh: Jednou už jsem byla taky zoufalá, když mi podruhé instalatér předělal rozvody a zase špatně, a řekl že to předělávat nebude, že to šlo těžko. :-S Přestala jsem ho přesvědčovat, hodinu jsem chodila po stavbě a nadávala si pro sebe a pak jsme odjela se smutným a zoufalým výrazem ve tváři. Doma jsem uvažovala, že zaplatím jiného istalatéra, aby to přes víkend předělal. A druhý den na stavbě, jen jsem vystoupila z auta, volal na mě vodák ať se běžím podívat na koupelnu, jak to všechno pěkně předělal. Prý se na mně nemohl dívat, jak jsem z toho den před tím byla smutná. :-N :-N A chtěl za to jen pořádnou pochvalu. ;-) Takže tentokrát pomohla spíše ženská rafinovanost. :) :)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Jituš, nenech se nezdarem jiných tak zvyklat. Jedno střešni okno nebo deset, to je jedno. Musí být prostě dobře udělané všechny. I jedno špatné by ti udělalo pěkné problémy! janulli má opravdu dost smůlu na řemeslníky, to určitě nebude tvůj případ. Janča si to ale zase umí pohlídat a sjednat nápravu, ty budeš tedy muset vybírat správně dopředu :) :) ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@sonafa Ahoj Soni....tvůj příklad -srovnání s porodem mě pobavil :-D -ano 2x, ale už tak dávno, že si to snad ani nepamatuju :-D :-D :-D :-D co se stavby týká, já se budu ráda realizovat,na naší roubenečce... myslím , že kolem " hotového" domu budeme mít co dělat už do konce života...víckrát už stavět vážně nehodlám.....a to- podotýkám, my patříme k těm zatím štastlivcům, kterým zatím vše šlo celkem hladce, včetně " papírování" , no uvidíme dále, nechci nic zakřiknout.... a co se týká ženských zbraní na stavbě, myslím, že občas asi zafungují, ;-) ;-) též se tam pohybuju převážně sama... teda zatím, el, vrt, základy....
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Já vím, ale stejně ti pořád k nim nemám ten " citový vztah" :-D teda k tomu jednomu.....
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn oknu :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@molka Ahoj vítám tě tady, a musím říct, že když jsme se o dřevěné domy začli zajímat, taky nám jako první padly do rány také ty z lepených hranolů.... ale bohužel nebo spíš bohudík, o firmě , kerá je za podezřele levný peníz prezentovala na veletrhu pak ale vyšly na googlu najevo věci..ono totiž to zdaleka není levná záležitost.... takže jsme od finských domů přešli k našim tardičním a dlouho řešili , zda srub či roubenku..... nakonec patříme k roubenkářům, tady na foru, ale sruby se nám také mooc líbí,,,,, ;-) tak přeji při rozhodování štastnou volbu a je pravda co ti psali ostatní- musíš studovat :-D ale myslím, že z lepených má roubenku janulli
Odpovědět
študujem, študujem... :-D Zatiaľ som na str.16, pri dvoch deťoch sa nedá postupovať rýchlo.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa to "oknu" :-Dpatřilo tobě, já už si odepisuju koukám sama sobě....
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii máš odpověď kousek výše, zapomněla jsem na konci "i" x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 Evi, to je moc fajn, tak snad už to brzy klapne!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa :) a copak jsi nechávala tady měnit :) to by mne zajímalo... :)
Odpovědět
@molka Taky zdravím - ze sekce "roubenka". Jenom kratičce: 1. domček tvojeho srdce je palubkárna narvaná prášivým a pravděpodobně v dlouhodobém horizontu karcinogením vatovým svinstvem. Není třeba proč si brát servítky. A všechny ty zábrany a folie jen zvyšují riziko nedobrého provedení a následných komplikací - zpravidla po záruční době ... 2. ještě bych se moc rozmýšlel nad sklepem - je to mnoho peněz navíc, stavební komplikace (statika, vlhkost...) a když píšeš že nechceš schody, tak proč nechceš schody nahoru ale dolů ano :-S ? 3. z našich zkušeností mohu tvrdit, že byť s jistými omezeními ale přesto rel. bez problémů lze do 1/2 roku bydlet - u naší stavby to nebyl ani tak problém "technologický", jako spíše "manažerský" - aby řemesla navazovala, termíny se rozumně překrývaly a pod. Pak to musí klapnout. Sedání v takovém případě už nic neohrožuje a topili jsme také první zimu zcela normálně. Tož tak. PF
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk NO zdravím, hezky jsi to napsal :) a představ si, že už se staví i cedrové sruby,,, ze sibiřského cedru :),,, krásný den a nic nového na Šumavských kopcích?
Odpovědět
@petrfrenk k tým schodom - viem, že to znie divne, ak napíšem, že nechcem schody, ale pivnicu by som brala. No vieš, po praktickej stránke nemusím do pivnice takmer vôbec chodiť, max. pár krát za mesiac. Pivnicu by sme chceli kvôli úložnému priestoru a kvôli strojom, na ktorých manžel pracuje. Ale keď máme schody v dome (a hore máme naozaj len izby na spanie), musím chodiť hore-dole viac krát za deň. Napr. ožehlím prádlo a treba ho vyniesť hore do izieb... Stále premýšľam nad tou pivnicou, ešte sme sa definitívne nerozhodli, zatiaľ iba zisťujeme fakty, takže naozaj vítam všetky názory.
Odpovědět
chcela som sa vás ešte spýtať, ako riešite čistenie stien. Mám dve deti a tá mladšia dcéra je veľký výmyselník - občas sa stane, že pokreslí stenu. Doma to neriešim, pretože stena sa dá premaľovať, ale čo drevo?
Odpovědět
@petrfrenk beriem aj ten názor: "palubkárna narvaná prášivým a pravděpodobně v dlouhodobém horizontu karcinogením vatovým svinstvem." Ale vezmi si moju konkrétnu situáciu - potrebujeme nový domček a určite ho budeme stavať. Navyše ho MUSÍME postaviť na našom pozemku - je to z rodinných dôvodov, pozemok sme dostali od rodičov, môj otec tu vyrastal a neprežil by, ak by sme ho predali. Lenže ten pozemok je takmer v strede obce. Jediná výhoda je tá, že je trochu mimo od ostatných domov, v priamom susedstve nemáme žiadne domy, ani sem nevedie verejná cesta, príjazd je cez náš pozemok, takže tu máme kľud. A ja veľmi chcem bývať v dreve, lenže postaviť klasický zrub by bolo naozaj nevhodné. Tento dom som si možno ako jediný vedela predstaviť architektonicky vhodný na naše prostredie. Takže preto zatiaľ zvažujeme tento domček. Ale stále vravím, že nič nie je definitívne, táto stránka mi veľmi pomohla, pretože sa mi trochu otvorili oči a ja stále zvažuje pre a proti.
Odpovědět
@kasha Ahoj Karin, no, včera jsem kopal díru jak hrom - musím najít spojení našeho odtoku z ČOV do kanalizace (vodoteče - vlastně meliorace), co nám naštěstí teče po pozemku. Budu muset na tom místě vyrobit "kontrolní šachtu" - budeme totiž tento měsíc kolaudovat, tak aby orgán nahlédl do šachty, pokýval hlavou a šel na kafe... Jinak sekám a dosévám trávu, jezdím s kočárem, sekám a dosévám trávu, jezdím s kočárem, sekám a dosévám trávu, jezdím s kočárem, sekám a dosévám trávu, jezdím s kočárem, sekám a dosévám trávu, jezdím s kočárem, sekám a dosévám trávu, jezdím s kočárem, sekám a dosévám trávu, jezdím s kočárem, .......... Jinak ten tzv. sibiřský cedr .... jak už jsem psal, není to cedr. Je to prostě borovice. Že každý národ touží mít cedr je holt fakt, který vede k tomu že si cokoliv tak pojmenuje. A psát na rádoby esoterických webech, že ze sibiřského cedru stavěl už chudák Šalamoun, jak stojí v bibli - no comment. Takže pokud bychom my toužili mít svůj národní cedr, navrhuji např. náš národní strom od této chvíle nazývat nikoli tilia cordata, nýbrž cedr velečeský (Cedrus bohemicus grandis var. albis ((to je varianta z Polabí))) - má také úžasné léčivé schopnosti, tak proč ji tam neprodávat eskymákům, ne....?
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk A kdepak jsou ty slíbené fotky?? mezi kopáním , sekáním ,doséváním a ježděním s kočárem by se sem mohly šoupnout, ne?? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@molka no ty pořád mluvíš o " srubu" že by se tam nehodil ,ale to cos dávala na odkaze je vlastně roubenka, a ta jde postavit klasická a néé jako sendvič, to opalubkovaný atd :-D jak ppopsal Petr
Odpovědět
@molka Ale vždyť roubenka vypadá úplně stejně - akorát ta technologie je jiná a v konečném efektu zdravější. Takže i ve Vaší zástavbě by nemusel být problém, ne? Jestli už jsi vše přečetla zjistíš, že já také nejsem zastáncem srubu za každou cenu kamkoliv. Roubenka je jaxi univerzálnější. Schody - souhlas. Ale až ti řeknou, že sklep je dalších ca. 10.000 € navíc....? A to nijak velký....? Tak bych radši přistavěl v přízemí dílnu .... nebo nějakou "kůlnu" ...? I na ostatní věci - kde budete mít zahradní nářadí, kola pro děti,...?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?