Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@jptn @petrfrenk no vidíte, ja som nad tým takto neuvažovala. Viete, keď si prečítate, že takýto spôsob je najlepší a najekonomickejší z hľadiska energií, tak sa uberáte iba týmto smerom. Každopádne, už mám jasno aspoň v jednej veci - bude to roubenka! Sklep možno nie, to si musíme prebrať s manželom. Pravda je aj tá, že je blízko potok a možno tam bude spodná voda.
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk NO Petře, pestré to máš! PESTRE!! a řekni mi, kdyžjste kolaudovali čov, tak jste dopředu nic nehlasili a nekontroloval to člověk s razitkem? :)... jinak mužeš poslat i fotky ze setí a košení a kočárkování :) @molka vidím, že máš ještě dlouhou cestu :) a hlavně to prosím neuspěchej,,, chvilku ještě vydržíš, ne? i když netuším jaké máš problémy,,, ono to zato stojí, aby jste všechno domysleli. Cedrová roubenka je velmi krásná volba. Máme tady mezi sebou i kubistického roubenkáře :) domeček jako krabička a moc povedený, ale musí to mít také svou parcelku :),,, Petr má samozřejmě pravdu v tom, že sklep je drahý, jak jsem Ti psala také :) a jestli máte poblíž potok, tak to je už velký důvod, proč si sklep nedělat... :) leda že máte hodně svažitý pozemek, nebot domeček celý - to dřevěné - musí být nad zemí nejmene 150mm,ale to je fakt MINIMUM!! raději více :)
Odpovědět
@kasha možno to vyzerá, že mám strašne veľa otázok a neviem čo chcem, ale ja si tiež myslím, že radšej si to 100x premyslieť, ako konať unáhlene a potom celý život ľutovať. Pokiaľ sa nezačne stavať, tak sa nemusíme ponáhľať, takže času na premyslenie máme dosť. Pozemok je na miernom svahu a možno 100m odtiaľ tečie potôčik. Ja viem, aj Ty si mi písala, aby sme si to s tým sklepom premysleli, už som vážne nalomená, že to vyriešime radšej nejakou kůlnou. Na slovenskej verzii modrej strechy som takúto tému nenašla, preto sa pýtam vás. V mojom okolí nepoznám nikoho, kto by mal drevený dom a manžel mi tiež veľmi neporadí, on by sa najradšej vôbec nesťahoval, takže všetko je to na mne.
Odpovědět
Profilova fotka
@molka Katuš, ptej se kolik chceš! Jsme tady proto, že si navzájem radíme a také se chlubíme, protože si navzájem rozumíme :),,, a to je super. Manžel, když bude chtít, pochopí, jak je to bydlení super! :)
Odpovědět
Profilova fotka
@molka poradila bych ti, abyste oba navštívili nějaké tyto domy, at už srub nebo roubenku, promluvili s již bydlícími, na všechno se zeptali, za sebe moho potvrdit, že nám se to velmi osvědčilo, a všichni navštívení byli velice vstřícní a ochotní-vlastně si pustit neznámé lidi k sobě domů- to už o něčem vypovídá ;-) , to určitě udělejte, pojmětě to jako výlety, prázdninové cestování a navštěvujte, firmy i domečky.... a ptejte se... tam se toho nejvíc dozvíte a hlavně,myslím, si, že jakmile vkročíte do prvního a ucítíte to- tu vůůůni, budete ZTRACENI :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
@jptn najskôr musím v okolí také domy nájsť, ale aj tak sa obávam, že ja som stratená už teraz. :-) Keď vidím všetky tie nádherné fotky interiérov, kde je namiesto murovaných stien drevo, tak mi duša piští, že toto chcem aj ja! @kasha pozerala som si stránku fi. Drevodom Rajec, ale obávam sa, že sa venujú iba výstavbe zrubov, roubenky som v ponuke nevidela.
Odpovědět
Profilova fotka
@molka no nemysli my nejezdili" jen po okolí" :-D , ale fakt to stálo za to.......třeba i firmy, která tyto domy staví, ti mohou zprostředkovat návštěvu, nebo tady na foru, ale to je pro tebe asi opravdu z ruky,,,,,,no uvidíš, že něco najdeš... myslím, že je to důležité, tam už vidíš konkrétní věci, nač se ptát...
Odpovědět
Profilova fotka
to Molka I když to vypadá, že sem nechodím, čtu vše denně! Jen na okraj Vašich problémů, pokud chcete dílnu, stačí postavit někde vzadu na pozemku (ale s příjezdem) dřevěný domek. Jednak jich řadu lze koupit hotových, jednak jej lze postavit bez velkých investic. Vytápění lze udělat jen zářivé, které není drahé a je bezpečné. A dílnu lze spojit i s garáží, jen se musí vše dobře spočítat. Výhody: V domě je čistý vzduch, který dílna i garáž velmi kazí Hluk z dílny není slyšet v domě Děti nejsou vystaveny nebezpečí, které v každé dílně hrozí. H.
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl Vy tedy dokážete dlouho mlčet a jen pozorovat? :-x :-x :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@molka Když to tak sleduji, asi bych na tvém místě šla také spíše do nějaké dílny či kůlny vedle domu. Ale předpokládalo by to, že máte dostatečně velký pozemek. Se sklepem kromě více peněz je i více starostí, a pod zemí je na práci dosti studeno a vlhko, pokud to má být na stroje. My jsme si to tak také představovali, a zatím pořád jen řešíme vodu a vlhkost ve sklepě, která tam vůbec nemá být. A roubenka uprostřed zástavby, někde zastrčená mimo ostatní stavby, to si umím nádherně představit. Pokud se to opravdu líbí dřevěné stěny, zapomeň na ty chemické skládanky a postavte klasickou roubenku-samé dřevo, kam se podíváš!! :-D určitě to nebude trvat o moc déle, ta se dá také naskládat rychle.
Odpovědět
Profilova fotka
@molka Jasná věc, pojezdit po těchto domech, úplně jsem zapomněla, jen jsme zaťukali na dveře a lidičky nám vykládali,,, je to jiný druh lidí, fakt, docela nepopsatelné :) no a Rajec skutečně dělá jen ty naše oblíbené kanadské sruby :)... Určitě na gůgli najdeš výrobce někde ve Tvém okolí - ale skutečně chtěj roubenku - klasiku a oni ti řeknou, kde mají domečky :) V kterých končinách budeš stavět? Mám kolegu na Těrchovej a tam stavějí hezké roubenky :) a dokonce je tady nějaký slovák - majsternevím jak a ten má také roubenky :) ale znám to jen odsud :) kk
Odpovědět
@kasha stavať budeme v okolí Nitry, čiže na západnom Slovensku, tu veľa drevených domov nie je. Ale idú prázdniny, môžeme s deťmi cestovať po Slovensku a hľadať drevenice. Firiem je na internete naozaj veľa, lenže nájsť naozaj kvalitnú je umenie, nechcem sa popáliť. Veľmi veľa ich stavia také tie domy z osb dosiek, manžel pôvodne chcel taký dom, ale to som hneď zamietla. @stetl s tým hlukom a zlým vzduchom z garáže máte pravdu. Teraz máme garáž spojenú s domom, čo je super hlavne v daždi alebo v zime, ale zase zakaždým, keď sa štartuje, tak všetky tie výfukové smrady cítime v dome. @sonafa pozemok je celkom slušný, určite sa tam nejaká tá dielnička s garážou zmestí.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
To Sonafa Hezký den, mám hodně práce, zavázal jsem se jednomu nakladatelství, že napíšu pro ně knihu. Ale je to obrovská práce. Snad nezaberu hodně místa, když tady napíšu, že jsem v létech 1996 a 1997 dělal rozhovory s lidmi, kteří přežili holocaust (pro pana Spielberga - E.T., Schindlerův seznam, Zachraňte vojína Ryana atd.). A teď se tyto záznamy dostaly už zpět k nám, digitalizované. A já mám právo ty své použít. Tož ty spousty hodin vyprávění procházím, třídím a dělám z nich zvláštní knihu... Samozřejmě hodně práce na zahradě, snaha o udržení zdraví (bude mi 71) atd., tak sice čtu denně tuto moc zajímavou rubriku, ale na víc nemám, omlouvám se... H.
Odpovědět
Profilova fotka
to Molka Místa, kde žijete, velmi dobře znám, moje bývalá žena byla z Bánské Bystrice a ještě předtím jsem často na Slovensku natáčel. Je tam u Vás moc krásně. Drevenice miluju, až je budete hledat, mají pro mne a mého syna zvláštní přítažlivost. Tu a tam jsme na nich našli skoro neznatelnou a zašlou starou tabulku pojišťovny, většinou maďarské. A protože můj syn Tomáš má jednu z nejkrásnějších sbírek těchto tabulek, tyhle jsou jen málokdy k nalezení a jsou to perly jeho sbírky. Takže až něco najdete a vyžmundráte z majitele, dejte nám vědět, to by bylo potěšení... H.
Odpovědět
@stetl s tými tabuľkami budem na Vás myslieť. :-) Aj mne sa páči Slovensko, veď som sa tu narodila, ale napr. minulý rok sme boli pár dní v Nových Hradech a tento kraj nás úplne nadchol. To bola paráda, lesy, rybníky...
Odpovědět
Profilova fotka
to Molka: Takže jste i Vy - jako už řada dalších - zvána k nám do našeho srubu a do kraje, kde v něm žijeme. Najděte si na mapě Nymburk a kousek od něj jue Loučeň. Za plotem naší zahrady jsou lesy knížete pána Thur-Taxise, rybníky, teď lesní jahody a první houby. Místní zámek s velkou sbírkou bludišť a řada hradů a zámků okolo. H.
Odpovědět
@stetl ďakujem za pozvanie. :-) Keby to nebolo tak ďaleko, určite by som prišla. Už niekoľko rokov si vravíme s manželom, že by sme chceli navštíviť Prahu a odtiaľ pokračovať až do Krkonoš. V detstve som chodievala do Janských Lázni, tam bolo nádherne, veľmi by som to chcela znova vidieť. Ak sa nám to podarí, určite sa po ceste zastavíme ochutnať Vašu preslávenú kávu. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl Tak to máte tedy opravdu napilno :-) , vás určitě důchod nezaskočil :-D Já se jen začínala bát, že jste na nás trošku zanevřel (že se vám nelíbilo, že říkáme vše narovinu ;-) ), ale takto jste mně potěšil :-) :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Nemohu zanevřít na ty, kterí jsou se mnou srubově spjati! Ale zcela vážně: Mám opravdu plnou hlavu knihy, i teď zrovna sedám k počítadlu, sluchátka na uších a budu psát... H.
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl dobrý den, pane Jelínku, ráda Vás zase vidím a držím palce ke zpracování úžasného tématu, přeji hodně sil. Určitě velkou inspirací bude i Váš pan bratr. Přeji hodně zdraví, bydlení v tom nejlepším prostředí určitě udělá své
Odpovědět
Profilova fotka
Dobré ráno.. tak mám za sebou pracovní víkend..celou sobotu jsem brousila ložnici,kytovala,včera mi přišli dvě kamarádky pomoct tak jsme dolaďovali,vymetali ten pidi prach a pak natírali..dnes tady čučim jak vyvoraná myš:)a to mě to čeká celý týden..můj chlap se prostě o víkendu chce stěhovat,ještě ktomu chce oslavit na baráku moje narozeniny tak myslim,že tam zkolabuju:) Jak se zdá jaká je to brnkačka,tak je to fakt mazec!
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii Teda Jani.... má to ten tvůj chlap ale zařízenéééé :-D a co jste brousili?? já měla za to , že trámy se nebrousí, nám teda bylo řečeno, že to budeme mít již připraveno k nátěru.... a co jsme navštívili pár bydlících od " našeho"zhotovitele, nikdo nebrousil.... =-) Tak se nechám překvapit...... Ale hlavně se tam nestrhni.... nic neuteče....
Odpovědět
@sonafa @kasha to by mě taky zajimalo, od té doby mi telefon řve chyba javascriptu....
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii příští víkend se stěhovat????????? :-O, no tak to je mazec!!! držím pěsti, nebot jinak nemohu pomoci :) a také mne zajímá co brousíš a proč :) @stetl zdravím, také jsem si myslela, že už tady nechodíte a jen píšete :) a procházkujete po krásném okolí :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl zdravím Vás, paní i Irču ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn @kashaholky, v podkroví to máme formou sendviče a na šikminách jsou palubky..tím,že je nepřebrousili předtím než je tam dali,tak to musim ted dělat já..oni to totiž ty matláci semtam zbrousili ale spíš to jen podrápali a tím nátěrem by vše vylezlo..jinak si myslíte že ty trámy se tedy nemusí brousit,jen natřít? no dost by mi to usnadnilo práci..
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii no podle mě teda nééé, a vy máte ty lepené, vysušené, nebo se pletu? to už by mělo být hotové, připravené k nátěru
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii beruško, opravdu jsem neviděla nikde, kdo by brousil palubky - pakliže jsou to palubky - leda že je poničili, matláci, hnusáci!!! a kvůli trámům zavolej zhotoviteli, jaká je konečná úprava, ale co vím, tak trámy se skutečně nebrousí!! není proč, leda by byly někde poškozené,,, a to jsi chtěla stihnout za týden celý dům??? sama?? já to dělala,,,
Odpovědět
Profilova fotka
Všem přeju pěkný den a děkuju za přáníčka! Samozřejmě procházkuju, to by mi psina Irča dala, kdybych ji brzy ráno nezavedl do lesa. Mimochodem, spousta lesních jahod, srnky na cestě a Irča už je nepronásleduje, jen se po mně koukne a když řeknu "Nech je, jsou to kamarádky!", uklidní se a neběží za nimi. Prostě paráda a všem to přeju. Janullii, zírám! Brousit trámy? Naopak, nechat je tak, to je ta krása! Ale to Vám nenařizuju, jen se snažím Vám ubrat práce, ať se nestrhnete! Blahopřeju k nastěhování i k narozeninám! H.
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha tak palubky byli zašpiněné,byli tam různé značky a byli nějakou fryčkou podrápané,takže tam to bylo skutečně potřeba a vypadá to moc hezky a ty trámy to byla jen má doměnka ale asi máš pravdu že se nebrousí..jen to natřu a je to.. @stetl děkuji moc:)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?