Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi dobre ranko, zapomněla jsem odpovědět, ano topinambury jsou zdravější náhražka brambor, vypadají jako malé slunečnice a nedají se skladovat a vykopneš si je z pod sněhu a dají se jíst i syrové :), jedla jsem je sice jednou, mají jinou chuť, ale když si vzpomenu jaké krmné brambory ted prodávají, tak jsem spokojená :) a navíc, vypadá na to, že brambory-nedobré-ovládly českou kuchyň. A to nemají tolik živin a dokonce spíše nám škodí, nebot je neumíme pořádně strávit.... Trochu s ostudným pocitem jsem se opět vrhla do knihy, nebot ji mám doma přes rok a pořád bylo něco důležitějšího i když jsem cítila, že to je to pravé :) a musím říci, že toto by měla být povinná četba!!!! je to apel i na lidi, společenské chování, záchranu planety,,, je to výkřik SVOBODA, jak zase správně Sonik napsala... už jdu zase číst, at vím více :), nebo spíše, jde si o uvědomnění, všechno to známe, obzvláště my, trochu zralejší :) Krásný den všem! ... :) jo v té knize je to napsané - chceš-li být šťastný jeden den, tak se opij. Jeden rok? Tak se ožeň. Celý život? Pořiď si ekozahradu :) trochu si to přizpůsobil - Jarda, ale je to milé. Je to něco, od čeho očekávám, že neodejdu :)
Odpovědět
@kasha no pokud přijde nějaká tučná výhra ,tak je pozemek samozřejmě ve hře :-D :-D @sonafa tak knížku jsem nečetla ,ale čtu si jeho články na www.ekozahrady.com a tam teda píše něco jinýho, nebo si nepamatuje co napsal do knížky, nebo to nechápu já, zkusim najít , v jakém článku jsem to četla o té střední cestě a pak dám odkaz. :-)
Odpovědět
Tak tady jsem to četla: http://www.ekozahrady.com/prirodni_st...
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Praveze toto musi byt vsetko osetrene. Obvodovy zakladovy mur musi mat podla presnych noriem aj otvory na vetranie a aj na pristup do tohto "volneho" priestoru. Tie otvory su samozrejme prekryte mriezkami, aby sa tam nedostali napr. zvery, ktorym by sa tam pacilo prenocovat :) Takze pristup tam je. Tym, ze drevo nie je v priamom kontakte so zemou, tak sa zaroven zabranuje kontaktu so stupajucou vodou a vlhkostou. Pouzity izolant a nater dreva musi zabezpecit odolnost voci skodcom a pripadnemu zvyseniu vlhkosti (ak sa nahodou zle vetra). Tak nejak to zhruba funguje...ale to berte tak, ze to vysvetluje laik - tak to chapem ja na zaklade toho, co pisu v technickych popisoch a normach :) Kazdopadne, u nas to este nie je na 100% iste, ci to bude tento zakladovy mur alebo tie betonove piliere. Toto sa rozhodne az po detailnom prieskume kvality zeme, ktory budeme coskoro robit. V pripade pilierov je to vetranie samozrjeme trosku lahsie, ale tazsie sa to ochranuje voci "navstevnikom", ktori tam chcu byvat :) Ak to niekoho zaujima, tak tu si mozete pozriet takto postaveny dom: http://www.lm-dc.com/realisations/00f... - Tento dom je z rovnakeho konstrukcneho materialu, 200m2 obyvacia plocha a typek to kuri len tymi jednymi peletovymi kachlami co vidite na jednej z foto. Ak si dobre spominam, tak typek vravel, ze ma spotrebu ca. 2 tony peliet na rok. Je to inac podobny dom ako tento katalogovy (vid prva strana): http://www.lm-dc.com/download/Rantasa... . My sme pouzili tiez tento model ako vychodzi model pre nas dom. Spravili sme ale dost uprav, no ten presklenny vyklenok tam zostane.
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi NOJO, jenže tady je střední cesta mezi zahradou přírodní (pouze původní rostliny) a zahradou permakulturní (ohled na velikost zahrady a výnosy). Není tam jistě střední cesta městských zahrad a permakultury :) tak to chápu já :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@sidzej joo, hezký domeček :) jen ten s dřevěným designem je mému oku lahodnější :),,, a zvířátka nechte, pomohou Vám likvidovat slimáky a jiné - příroda je velmi chytrá, na každého škudce má jeho přirozeného predátora :),,, no a 2 tuny peletek je málo? na kolik to vyjde? v přepočtu?,,, a také plánujete dvoupodlažní domeček? protože bungalovy jsou krásné v teplých krajinách, všude, kde je chladněji se platí za velké základové desky, a ta plocha se musí déle vyhřívat, žejo :) NO jsem zvědavá :)
Odpovědět
Profilova fotka
čauky ;-) @sidzej ten dřevěný je moooc hezkýýý :-) @kasha a @kasha že nám ty slimáky na zahrádce pořád nikdo nelikviduje?? :-D spíš likvidují všechno oni nám... už mám i seznam kytek,které absolutně u nás nemá cenu sázet.. a kupodivu jsou to i afrikány, což bych nikdy neřekla..... =-) a zbytek vylikvidují myši a rozreje krtek :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn :) nojo slimáci jsou dovezení, nemají tady přirozeného a velkého predátora - jen toho indického běžce - vygugli si ho a také prý ježci,,, záhonek oblož pichlavým jehličím, nepolezou tam,,, a myši a krtek - nějak se jim u TEBE líbí, vědí, že jsi dobrák od kosti :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Jo,jo, ja řekla Karin. Tam je střední cest a mezi dvěma "ekologickými" extrémy. V knize tedy více rozepisuje, že by mělo být většinou vše jedlé, aby to dokázalo třeba i uživit rodinu. A to už je pro mne právě moc na hraně. Kvůli permakultruře nejsem ochotna oželit některé novodobé pochutiny ani ze sebe udělat vegána. Ale znovu, ty jeho názory mají hlavu a patu, jsou skvělé a logické, ale ne všechno je tak jednoduché realizovat, jak píše. :-p :-N Malý dotaz zpět ke srubům: nemáte v domečku náhodou vlhkoměr? zajímalo by mne, kolik tak může být v obydleném srubu vlhkost. Máme ji pořád dost vysokou, a nevím jestli je to tím upršeným počasím? :-| @jptn No vy ale přece nemáte tu ekozahradu ;-) Tak tam ty živočichy, kteří požírají slimáky mít nemůžete! Po pravdě řečeno, myslím že by to muselao být asi hodně veliká zahrada, která by ty je přilákala a aby to fungovalo.
Odpovědět
Profilova fotka
@sidzej Díky moc za vysvětlení. :-) Tak to je tedy v našich krajích asi celkem nepoužívvané. A hlavně odhaduji, že to bude mnohem náročnější na finance a na realizaci, než prostě vylít ten beton. Proto se to v Čechach asi moc nenajde :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha tak jsem ráda, že mi to někdo konečně vysvětlil, jak to se mnou je :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tolik by mě zajímalo, jestli se nám už řežou klády- ze smrku- ;-) ale musím ještě vydržet nevolat :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@jptn Nedrž to, zavolej! Ať ví, že se nemůžeš dočkat a hodí sebou :-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Hm, veru aj nam sa pacil viac v tej povodnej farbe dreva, ale ako som pisal skor, pamiatkari nam to zatrhli a bude sa malovat. Dve tony vychadzaju v nasom regione tak do 600 euro vratane dopravy (v Alsasku, blizsie k Nemecku stoji tona tusim len okolo 230 euro, v Cechach mozno este menej?). To je ale celkom slusna spotreba na taku rozlohu. My teraz kurime v byte (100m2) elektrinou a to nas vyjde rocne kurenie na vyse 1000 euro :( Povodne sme chceli bungalov, ale nakoniec sme kvoli tvaru pozemku a limitom voci susedom zvolili "viacmenej" dvojposchodovy dom. Nejde o komplet dve poschodia, ale o poschodie plus vyvyseny krov, tak by sa dali spravit obyvatelnejsie izby. Strop bude ale znizeny na 2.5 metra aj na poschodi a dobre odizolovany od strechy ako takej. Dostali sme taktiez prikaz na 40 stupnovu strechu (dali nam vybrat bud 40 alebo 45). Dam mozno neskor nejake nakresy do albumu.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa no přecej se mi to zdá dost brzy..... myslím, že tak týden ještě zkusím zkusím počkat... mezitím jsem objevila krááásnéé kuchyně :-D :-D :-D nojo, vím že na ně je čas.... ale už si to ukládám ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Ale to zas zajímá mně :-) Objevilas je na internetu (dej mi do IP ;-) ) nebo někde jinde?
Odpovědět
@sonafa Soni, nám ukazuje vlhkoměr při děštivém počasí až 60% vlhkosti uvnitř a když je hezky tak to kleslo i na 45%. Kolit ti to ukazuje? @sidzej Tak to budete mít podobné, my máme také snížené obyvatelné podkroví. Určitě je to lepší využití místa než u přízemního bungalovu. @jptn jo,jo lepší je dávat o sobě vědět, určitě bych zavolala :-) To máš jako u nás když zákazníci neplatí, tak už vím, že musím hned volat, protože vetšinou platí podle toho, kdo zavolá a ostatní odsunujou, :-| A tady to bude podobně, kdo je uhání - toho budou upředňostňovat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi no to by bylo ale smutné.. já myslela, že musej mít ty práce-výrobu, montážní party a tak- nějak rozplánované dopředu??? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Rozplánované to určitě mají. Ale když někdo křičí že to chce hned, dostane přednost před těmi, kteří byli v plánu. Bohužel jsme se také občas vyskytli v té druhé skupině, tak už si dopředu dávám pozor. Stálo nás to 2 měsíce, které původně byli v plánu jinak!
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi No, my jsme právě měli 50 % když bylo hezky a větrali jsme. A teď jak prší, ať větráme nebo okna zavíráme, pořád až 70%. A máme v tom právě složná prkna na podlahu, tak nevím jak to dopadne :-| Myslela jsem, jestli to u nás právě nebude tak vysoké, kvůli tomu že jsme mezi lesem a řekou.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Ahoj No ještě není nic ztraceno :-) , jsme tu do konce týdne. Sice mi teď není nijak valně (bolí mně záda), ale předpokládám, že se z toho dostanu. A můžem se domluvit 8-) od Vodňan to není zas až tak daleko a budem rádi, když uvidíme další stavbičku. Díky
Odpovědět
@sonafa určitě je to ovlivněno také počasím, to už jsem si ověřila. A taky určitě tím, kde stavba stojí. Naši známí koupili starou chalupu - poloroubenku a protože jsou nalepeni na skále a není to nijak odizolované, tak mívají i 90% vlkosti, jen když zatopí, tak to klesne.
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Tak to na tom budeme asi podobně jako oni. Když zatopíme, tak to vypadá na změny okolo 30% vlhkosti. To jsme tedy zvědavá, co to bude dělat s dřevěnou podlahou :-| . Všichni ví, co udělá když vyschne, ale co se bude dít, když to skáče sem tam ? No to to ...? =-) =-) :-N
Odpovědět
@sonafa nám se objevil problém, u kuchyňské linky, že nám praskly už 3x dvířka ve spoji, Prý je to asi tou vyšší vlhkostí, že dřevo nabobtná , tak nám to opravili a zatim je klid. Jinde problém nebyl, ani u dřevěných dveří, oken, nebo podlahy. :-) @jptn tak co , už si volala? :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi zvolila jsem zatím střední cestu. napsala jsem mail.. ;-) .. když se neozvou, volám příští týden....to snad už budu i lépe mluvit, ted mám nějakou virozu, tak spíš " huhnám" :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn :))) ale to nevadí, klidně na ně huhněj a každý den! :) je to třeba :) fakt, holky mají pravdu,,, nepiš, to je zbytečné :) a jak to máš daleko,,, naprosto nejlepší je tam jet,,, třeba po nás chtěli prachy za metr do výšky a my jsme tam jeli a nebyl,,, žejo, tak to museli hodně rychle dohnat a zase jsme tam jeli,,, prostě takový je život :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha ted to nějak nechápu... s tím metrem....ale falt je že :-| mi to ted pomaleji myslí...
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha ted to nějak nechápu... s tím metrem....ale fakt je že :-| mi to ted pomaleji myslí...
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Dovolím so odpovědět za Karin, to je obvyklý postup. Když dostaví do metrové výšky, chtějí zaplatit, většinou to tak mají ve smlouvě. No a po Karin asi chtěli zaplatit, ale v metru ještě nebyli. Asi tak , viď @kasha?
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa @jptn JOJOJO přesně tak to je :) Jak to platíte VY Jituš? snad jste to nezaplatili celé hned??? :-o, to by bylo velmi nerozumné, takové věci se nedělají a myslím, jsem to tady psala :) Januli, už vím, ta tu dlouho nebyla, ale asi si užívá :)), že se nesmí všechno zaplatiti hned :) I kdyby to byl Haniš, který má dobré jméno :))
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?