Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @morana128 Díky za info, ale uvnitř srubíku vám snad nefouká? ! emoticon emoticon Vy už ho máte asi i dosti vyschlý, kolikátý rok vlastně stojí?
12. srp 2011 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8311 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8307 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @sonafa
@kasha aha.. už chápu, no tak to bychom viděli snadno.... nebydlíme od stavby daleko emoticon a samozžejmě, že jsem neplatili celé.....1. zálohovou platbu..... dokonce sám nám řekl, ted, ohledně toho " problému s borovicí" že pokud z jejich strany nedodrží termín dokončení dle smlouvy, zaplatí penále... no doufám spíš, že to nebude třeba....
Jo, ted jsem si koupila Sruby a roubenky-nové číslo a píší tam, že Drevodom Rajec emoticon nabíz íSRUBY z cedru za cenu smrku!!!!!!!!!! emoticon to je pro mě teda docela novinka????
12. srp 2011 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @jptn JITU, no to by jste neviděli, nebot ta stavba a kontrola probíhala na jejich dvoře emoticon roubenky se asi nestavějí jako sruby, neboť se skládají z rovných trámů emoticon proto jsi to asi nemohla rychle pochopit emoticon no a RAJEC má CEDR ze sibiře emoticon tedy sibiřskou borovici, kterou také, jako kanadskou thuji nazývají cedrem, tak i tam emoticon nicméně jsou to krásné obrovské stromy, které mají 3x větší životnost než smrk emoticon i když toto mně tedy moc nebere emoticon)) a co ještě mají v tom časopise? ten minulý jsem ještě ani nepřečetla emoticon
12. srp 2011 v 19:05  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8311 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8307 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @kasha aha, tak to jsem nepochopila....roubenky se v hale nestaví.... tady budu posílat další peníze až bude stavba do výše toho přízemí... na pozemku..
no časopis se mi líbí jsou tam krásné návštěvy ve srubech a roubenkách....něco málo o nátěrech... o kamnech..njn, ty když po chvilkách volna studuješ ekozahrádky a kochat už se můžeš ve vlastním, to je pak jiná.... emoticon
12. srp 2011 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
srubardrak
Registroval se 30. července 2011 na modrastrecha.sk. Přidal 4 příspěvky.
fotoportrét
fotoportrét
srubardrak
Registroval se 30. července 2011 na modrastrecha.sk. Přidal 4 příspěvky.
 Zdravím, chyba lávky. Netrápí mě žádný kuří oko, ba ani nemám potřebu na někoho bezdůvodně plivat.emoticon Když zmíním nekvalitní práci, myslím tím skutečně fušeřinu jako celek (třeba je to jen tenhle jeden kus, co já vím, ale kamarádovi bych tu firmu po tom co jsem viděl, nedoporučil)........ Jen jsem tu chtěl poukázat na to, že je tu zažitej předsudek, že pokud srub staví velká firma, je nutně kvalitní a renomovaná. Pochybí-li nějaká menší firma, která nemá globální věhlas sesype se na ni kritika a většina hned přitaká. Zatímco pokud se negativní kritika vznese vůči velkej ,,renomovanej" firmě, většina se jí tu zastane. Přijde mi to jako nějakej kult velkejch firem. Znám dost kluků, kteří si srub postavěj sami a určitě v daleko lepší kvalitě než právě zmíněný ,,renomovaný" firmy. Ono je totiž něco jinýho jestli ti srub staví zaměstnanec nějakýho giganta nebo živnostník, kterej dává na trh svou vlastní kúži. Ten si fušeřinu odvíz dovolit nemůže. .......... Jen úhel phledu. Zamyslete se nad tím.........
12. srp 2011 ve 23:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @srubardrak No to se tedy zamyslíme. Ale ty si asi zase raději nejdříve přečti řádky, které kritizuješ. emoticon Kdybys totiž tento web sledoval, věděl bys, že se tu naopak kritizovali i velké firmy, a jedna dokonce dosti důrazně. Já osobně jsem ji měla mezi adepty na stavbu, a po probíraných rezenzích zde, jsme ji zavrhli. A myslím že lze říci, že je to jedna z velkých a klíčových firem.
A naopak, někteří tu stavěli s malými srubáckými firmami, řekla bych že dokonce většina. A vzájemně jsme si je jak kritizovalii, tak i chválili. Tvoje obviňování je fakt trošku mimo, zamysli se nad svými předsudky, ale tady od nás jsi nim rozhodně nedošel! emoticon emoticon emoticon
@kasha No vidíš holka, už jsme to zase nevydržela emoticon emoticon emoticon Ach ta diplomacie emoticon
13. srp 2011 v 00:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @sonafa emoticon) SONI, předběhla jsi mně, také bych se do tohoto kritika, který nám zatím nic podstatného nenapsal, pustila emoticon)) Tipuji ho na jednoho z mnoha utečenců velkých firem, které si je vypiplají, neříkám že jim platí hodně, ale naučí je to a ti pak bez skrupulí řeknou adijé a jdou si stavět na vlastní triko,,, a sice nesou vlastní kůži, ale co si na nich vezmeš, když Ti to nedostaví? Jednoho takového znám, jak podváděl lidi na každém kroku a těžil ze svého umění manipulovat s lidma a lidičky jsou hodný a nechaj si to :((((
@srubardrak tož tak kritiku, už Ti tady někdo napsal, že máš být konkrétní, ano? a co všechno o té pokažené stavbě víš? Víš jistě, co to píšeš? Sama jsem se byla podívat na několika stavbách, které dokončovaly právě ty firmy, které jsou na trhu déle! To že jsou velké a silné znamená, že umějí (ne vždy :(,,, ale většinou), umějí... a jsou na trhu dlouho - co to znamená? že se dlouhodobě udrží v konkurenci,,, mnoho malých hvězd zasvítí s zhasne... Je to ale filozofování, sami jsme šli do stření firmy, která se nám rozsypala, ještě před našim ukončením :( a velkou jsme nebrali, nebot jejich technik byl divný,,, no a ještě jedna všeobecná myšlenka, kritiku jeden, když se velké firmě jedna stavba (neznámo z jakého duvodu) nepovede, je to procento z jejich stavby,, a když je to u malinkého stavitele, je to 50%, třeba,,,, trochu se tak zamysli,,, a když tady něco chceš napsat, tak konkrétní a jasné věci, které máš podložené, nejlépe fotkama,,, díky za pozornost emoticon
Všem, krásný pracovní víkend, už mám košíček a jedeme,,, budeme dolepovat poslední kousek podlahy, kde ale musíme natahnout vodu a topení a všechno, co musí být skryto v podlaze emoticon)) papa
13. srp 2011 v 11:07  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sidzej (39 r.)
Registroval se 19. února 2006 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk přidal 132 příspěvků a 1 album. Má 15 přátel. Essonne (91), Francie.
  • Již bydlím v domě
    Francie
fotoportrét
fotoportrét
sidzej (39 r.)
Registroval se 19. února 2006 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk přidal 132 příspěvků a 1 album. Má 15 přátel. Essonne (91), Francie.
  • Již bydlím v domě
    Francie
 all: V citani temy som velmi nepokrocil a na urcity cas to ani velmi nepojde, kedze sa nam 13.8. narodila nasa prva dcerka - tym padom su veci okolo stavby domu momentalne druhorade emoticon Ked sa naucime trosku spinkat a tato bude mat trosku sily a casu, tak vas pridem este pocitat trochu emoticon Kazdemu drzim palce, nech sa vam dari s projektami zrubov, resp. nech sa vam aj nadalej v uz hotovych domoch skvele byva emoticon A bientot...
15. srp 2011 v 00:08  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @sidzej tak to veliká gratulace!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! emoticon emoticon emoticon
15. srp 2011 v 00:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 577 příspěvků. Má 40 přátel. Region Jihlava.
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 577 příspěvků. Má 40 přátel. Region Jihlava.
 @sonafa
To víš že nefouká emoticon Nám srub nádherně sedl a škvíry se žádné neobjevily-je fakt důležítá těžká střecha, která tlačí na ty stěny. Ale stále máme někde otevřená okna, pro ten čerstvý vzduch.
Srub stojí už od roku 2005, v roce 2006 jsem do obýváku pověsila obraz ,kde je podpis malíře a rok 2006, takže od toho roku počítám, že jsme byli už zabydlení.
A jestli mohu využít internetového světa, tak sem hodím odkaz...V sobotu jsem se se štěňaty blbla a je to nádherná smečka emoticon http://www.chovstanicedlbrtnice.unas.cz/
15. srp 2011 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
berger2
33
Registrovala se 12. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 106 příspěvků a 3 alba. Má 39 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Skořice, Region Rokycany
fotoportrét
fotoportrét
berger2
33
Registrovala se 12. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 106 příspěvků a 3 alba. Má 39 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Skořice, Region Rokycany
 @sidzej Také velké blahopřání a až bude čas ukaž se emoticon emoticon emoticon
15. srp 2011 v 09:10  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 @sidzej
Tak já také gratuluji! Každé miminko bych uňuňala emoticon
15. srp 2011 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
berger2
33
  • Již bydlím v domě
    Skořice, Region Rokycany
fotoportrét
fotoportrét
berger2
33
  • Již bydlím v domě
    Skořice, Region Rokycany
 @jptn Ahoj ahoj,hodně mě tady uniká jak tady nejsem tak často,časopis také mám je pěkný.Nemohla jsem jej opět sehnat,ale Jitu stojí za to,že?Je tam moc pěkná roubenka v medové barvě,hnedka jsem si vzpoměla na TEBE emoticon Jinak jak píší o souhře materiálu,povětšinou dřevěná podlaha,dlažba....krása..ještě myslím ,že je tam zmíněn přesah chalupy atd.....my děláme to zábradlí až se dcerce narodí svišt',aby nám nepropadl emoticon jo ještě v tom časopise,četla jsi ty chyby jak tam někdo popisuje o srubu?????,Masakr emoticon ...pěkný den přeji
15. srp 2011 v 09:19  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 Pěkné ránko všem....já ještě dovču,, už jsme zdravá, tak snad bude tento týden lepší, než minulý.....

@berger2 Ano četla... nechápu, kdo se do toho takto pustil..... emoticon A kdy vlastně mimi bude??
15. srp 2011 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 Třeba ona zmíněná firma OK Pyrus na svých stránkách ukazuje jednu stavbu,kde ukazuje na chyby, kterých si všimli u náhodně vyfocené stavby. Určitě majitelé té stavby z toho radost nemají, ale třeba to upozorní jiné stavitele na možné chyby. Ještě nedávno se třeba u srubů dělaly štíty ze sruboviny-z kuláčů-až čas ukázal, že tudy cesta asi nevede a začaly se dělat štíty z překládaných fošen. Jak nám srubař vysvětlil, ten tlak střechy na ten štít nebyl tak rovnoměrný a dělaly se tam problémy se sedáním.
A ten přesah-my máme a docela velký, v létě vysoko postavené sluníčko nepere do oken a srubovina je kryta a v zimě, když už to tolik nevadí, je sluníčko nízko a do oken jde.
15. srp 2011 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @morana128 no právě Ok Pyrus píší v časopise Sruby a roubenky o té stavbě....
15. srp 2011 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 Aha...Aby se nám tady v tuto chvíli kruh neuzavřel emoticon Ale už mlčím.
Tak ty chyby , my kteří a které už víme emoticon, také už poznáme, ne?
15. srp 2011 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @morana128 ale stejně nechápu.. takto "odvážně" se do toho pustit....... a nebo to vidět po čase... emoticon
15. srp 2011 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
 ahoj, ahoj emoticon
@berger2
@jptn tak jsem časopis nesehnala,asi jde na dračku... chtěla jsem se také začíst, abych byla v obraze ... emoticon no tak jsem si už objednala předplatné, to bude jistější emoticon
@morana128
souhlasím, my máme také velký přesah střechy a myslím, že u dřevostaveb je to nutnost a s tím sluníčkem, je to přesně, jak píšeš
15. srp 2011 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 @kanavi
JEStli mi napíšeš někam na sebe adresu, tak ti to číslo 3/2011 pošlu zítra poštou...A hlavně neřeš peníze emoticon
Pokud už tu trojku teda nemáš objednanou...
15. srp 2011 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
 @morana128 jéé jsi moc hodná, teď jsem ji zrovna objednala k tomu předplatnému, ale díky za nabídku emoticon Iva
15. srp 2011 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @kanavi dobře jsi udělala, mooc hezké pokoukáníčko i počteníčko..... emoticon
15. srp 2011 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @sidzej BIG gratulace!!!! at jste všichni zdraví a veselí emoticon
ALL: to babky moje milé srubařky a roubářky emoticon snad si to číslo kupím také? emoticon))
Jinak jsme dnes vytáhli komín nad střechu emoticon JUPI emoticon
tož sa všichni mějte emoticon
15. srp 2011 v 19:58  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @kasha No já už jsem si říkala, kam ses poděla emoticon
15. srp 2011 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
 @sidzej připojuji se ke gratulantům emoticon emoticon

tady to nějak spinká... emoticon , tak já jdu umýt okna u srubíku
emoticon
18. srp 2011 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @kanavi NO asi všichni bud stavime nebo odpocivame,,, a co je to mýt okna u srubíku,,, máš nějaká okna okolo srubíku a nebo na srubíku? a to jako už máš špinavá okna??? no to by nešlo, sotva jste se nastěhovali, ne?? emoticon S tím nepočítám, tak často mýt tolik oken, kdeže, nic z toho emoticon)) spodní nemám umytá rok a je přes ně vidět emoticon, zato horní jsou už umytá a je přes ně vidět také emoticon,,, co noveho? koukni na filmeček: http://www.zlo.cz/food-inc-potraviny-as.php emoticon,,, docela nářez,,, emoticon
18. srp 2011 v 15:38  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
Registroval se 6. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 246 příspěvků. Má 22 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
Registroval se 6. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 246 příspěvků. Má 22 přátel. Region Brno.
 Jak máte vyřešené vedení vody a odpadu do patra, aby tomu nevadilo sedání domu?
18. srp 2011 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 Nazdárek srubolidičky
Máme první pozitivní zprávy ze stavebního úřadu, vypadá to, že nebudou problémy, takže nedočkavě čekáme až se pan majitel pozemku vrátí z dovolené a jdeme na to (prašulky už se nemůžou dočkat až změní kapsu emoticon)
Jo když už píšu, můžete mi prozradit kolik vás stál projekt (pokud to není tajné)? jen tak pro srovnání. Lovíme nějakého architekta, ale zatím se dost nestíhám divit cenám.

@kasha Ahoj Karin - díky za optimismus, kterým si nás nakazila a přejem Tobě i Jiřímu hodně nápaditosti a sil při práci na domečku.

mějte se všichni moc fajn.
18. srp 2011 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @vorelmato Zdárek Srubomile s doutníkem a v houpacím křesle emoticon, děkuji za milá slůvka, těch není nikdy dost emoticon a moc držím palečky,,, jak už jsem tady někde psala, jste v té velmi rychlé a krásné fázi emoticon a když půjdete intuitivně, nemůže to dopadnout špatně emoticon))
... a už jste zkusili toho našeho projektanta? emoticon
kk
19. srp 2011 v 00:16  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
 @kasha Karin, okna myslím přímo na srubu a tady si to mytí užívám, protože na starém baráku jsme měli původní dřevěná dvojitá okna, která jsem musela nejdříve rozšroubovat. Takže teď je to parádička a mám to hned hotové. Ale přehánět to nebudu emoticon
tak ten film je brutální - to je síla...
@pavelk je to dobře popsáno v¨ knize srubové domy http://www.okpyrus.cz/kniha-srubove-domy-z-kulatin.html
u odpadních rour máme část, která je zasouvací , takže při sedání roury do sebe zajíždí a u vodovodního vedení je zase část stočená do smyčky - viz obrázek
@vorelmato projekt jsme měli započítaný do stavby srubu (70 000 Kč)
19. srp 2011 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš