Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@kasha Karin, okna myslím přímo na srubu a tady si to mytí užívám, protože na starém baráku jsme měli původní dřevěná dvojitá okna, která jsem musela nejdříve rozšroubovat. Takže teď je to parádička a mám to hned hotové. Ale přehánět to nebudu :-) tak ten film je brutální - to je síla... @pavelk je to dobře popsáno v¨ knize srubové domy http://www.okpyrus.cz/kniha-srubove-d... u odpadních rour máme část, která je zasouvací , takže při sedání roury do sebe zajíždí a u vodovodního vedení je zase část stočená do smyčky - viz obrázek @vorelmato projekt jsme měli započítaný do stavby srubu (70 000 Kč)
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý večer všem, tak jsem se kooonečně dovolala, náš stavitel je opět na dovolené.. v pondělí se snad dozvím něco více, jak jsme na tom.... máme-li už klády nebo nemáme-li klády... já doufám, že máme :-| @vorelmato 60tis... bylo nám to odečteno z ceny stavby
Odpovědět
He, tak jsem se tu zase vyjevil. Vy už jistě doufali, že jsem zmizel v proapdlišti dějin, hahaha! Můžete mi - vy věrné a vytrvalé diskutující - lehce shrnout předešlý obsah diskuse ca. 20i stran, abych byl v obraze....? Pokud v zásadě nic zajímavého, taky ok ... Viděl jsem - ekozahrádky - hahaha, co takhle ekoplži, co už nám sežrali skoro i barák...dále dřevěné základy, to jsem nedočet, někdo chtěl ňufat miminko, tak to bych prosím měl jedno rozkošné, akorát mu rostou všechny zuby najednou, takže je lehce nevrlé (především mezi 00:00 - 24:00) atd. V pondělí mi začíná dovolená - ale s časem to lepší nebude... Takže zatím! PF
Odpovědět
@2910 Dobrý den. Rád bych využil Vaší pozvánky a omrknul ten srub. Máme se ženou v plánu změnit stav bydlení. V paneláku už nechceme žít. Jsme z Jablonce nad Nisou a nikoho se srubem neznáme, abychom získali jakousi představu o tomto typu bydlení, než se do toho bezhlavě vrhneme. Děkuji a pište třeba na freedom-at-net@rzone.cz
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk VITEJ VITEJ!!!!! žádné propadliště, rádi Tě vidíme a nic podstatného tady není, až na ty bioplže :) na ně musíš pořídit ježky, a indické běžce,,, :)))) víš? a co nechceš aby sežrali, tak obsadit pichlavým jehličím :)), miminko si nech, jsi si ho udělal, tak si nes následky :)))))) a chod častěji :) ,,, @vorelmato bud si to zaplatíš projektantovi a nebo ti to jako odečtou výrobci, nikdy to není zadarmo!!! :-D a to by jsi ani nechtěl, ne? :-D @jptn tož držím palec, už je trochu v křeči, ale neboj, dám to :))) ještě vydržím :)))) @mazziworld Dobrý den,,, krása, další možní nadšenci, ale nevím nevím, kde se tady píše, že všechny zoveme k návštěvě :))) bylo by príma si přečíst tyto stránky, kde je mnoho mnoho z praxe, nejen chvála, ale i co je třeba řešit a pak... nějak se jistě dostanete :) a také stavitelé srubů mají reklamní stavby :) all: krásný horký týden přeji (muj poslední volný celý prázdninový týden :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@mazziworld vítám tě - nového srubaře, navíc z blízka ty jsi se začetl do prvních stránek, ale účastník 2910 již přes rok není aktivní. Nicméně v okolí sruby jsou, bude-li tě to zajímat, napiš do IP @kasha přeji hodně síly a invence do posledního volného týdne, každá hotová maličkost potěší
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 Evi moc děkuji,,, :) a jak se to vyvíjí u Vás?? boj utichl a nebo tonu ted velí vyšší moci??
Odpovědět
Profilova fotka
Dobré ránko všem....tak po dovolené zase v práci, no jak mně se nechtělo vstávat... |-| @kasha No my projekt zaplatili projektantovi..... cenu hrubé stavby jsme pak dodatečně upravovali ve smlouvě, mínus cena projektu... i jsem si mohla vybrat z které zálohové platby 8-) @esmeralda2 Ahoj Evi, též se přidávám, co nového?? @petrfrenk No nééé, to jsou k nám hostééé :-D @mazziworld Vítej....
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn tož tak někdo ty prachy vydělávat musí, žejo a držet ekonomiku :))) a malý dotaz, sami jste si našli projektanta? :) krásný den
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha no byl nám doporušen stavitelem- vím asi kam směřuješ, ;-) ale je to nezávislý projektant, v tu dobu pro něj kreslil krátce a sám nám řekl, že to jiní výrobci zatím neudělali... no každop, když to bylo od ceny odečteno, tak jsme si tam místo toho šoupli schodiště a je to :-D dneska čekám telefonát :-D
Odpovědět
@kanavi nemáš prosím ten obrázek ve větším rozlišení? Podle schématu je to asi jasný, ale popisky nejdou přečíst.
Odpovědět
@pavelk dala jsem to do albumu, tam by to mělo být lépe vidět @jptn ať je ten telefonát kladný a ne zase nějaká výmluva :-) @kasha tak si ten poslední prázdninový týden užij!!!!!!!!!!!!!! a to pořádně!!!!!!! :-) :-D My jsme povolovali srub asi o 2 cm, uvnitř se nám trochu začínají otevírat poslední klády u stropu, uvidíme jestli se to srovná až srub úplně vyschne - zkusim to nafotit do albumu, aby jste také měli přehled co se může dít a nedít ve srubu. Pak se vyskytl další problém, a to u schodů - dole je máme posazeny na rektifikační šrouby, ale jeden se začal nějak vyklánět, tudíž schody neklesali, jak by měli, tak jsme ho odřízli - To byl porod, ještě že máme hodného kámoše a druhý hodný kamarád nám tam udělá novou nohu, také na šroubech, aby se to mohlo povolovat - je to složitý ... Tak doufám, že už se nic dalšího zásadního neobjeví ]-( :-) jinak přeji všem hezké léto konečně!!!
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kanavi Iví už telefonát proběhl, i v pátek to bylo ještě na dovolenou :-N a pr. týden volám zas- mě to začne snad bavit :-D ale závěr je ten, že třetina klád je asi vyrobena, no nevidím, to, tak jen co mi bylo řečeno.. vypadá to na září, vzhledem k tomu, že je konec srpna.... chtěla jsem termín pro střechaře, tak prý mám říct konec října... tak snad teda už fakt joooo, ale budu volat.... no zatím se tam teda opravdu nenudíme ]-( A vy tyto " mouchy" při sedání srubu už neřešíte s firmou????
Odpovědět
@kanavi aaano, děkuji ;-)
Odpovědět
@jptn no řešili jsme, ale to by jsme se zase načekali než by přijeli na ty schody... Tak co jde, řešíme sami, protože znáš to: práci maji zaplacenou, tak do nějakých oprav či dodělávek se jim už nechce. To je asi tak všude. Sice přijedou, ale to je vždycky přemlouvání a slibování a čekání ]-( takže vy budete do konce roku pod střechou, že jo. Tak ať to klape :-) To nám ještě stihnul zasněžit krov než se dala střecha. To vy krásně stihnete. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi IVUS, tak to vidím u nás podobně :) v jednom ťoflu se nám trochu otevírají spáry,,, dnes jsem viděla nabídku jedné krkonošské firmy, jak spáry zatahují půlkulatou mirelonovou páskou a na to těsnící tmel z ameriky,,, nemohu říci, že bych chtěla takto těsnit, ale kdyby se přeci jen něco stalo, nebot stromy jsou stromy a tak trochu si mohou udělat co chtějí :)) ale,,, jedno spárování venkovní, přibližně 450 m spár - 40 tisíc i s prací,,, to se mi jeví jako docela drahé,,, zatím nechci a bráním se zuby nehty,,, no a schodiště? včera jsme volali našemu schodištníkovi :)) zajímavý název - šikovný chlapec, co umí schody, a my je nemáme na žádném šroubu, jsou POUZE opřené o nosnou srubovou zeď a stojí na pevno na zemi,,, jenže se to někde zadrhlo a ve středu je tady jako na koni (říkal) a bude do toho nějak bůchat :)) tož to jsme zvědaví,,, :)))))) a IVI, Vy nepovolujete často sloupy?? my tedy klidně máme co povolovat každý měsíc :) No a užívám si, dnes jsem se v tom parnu úplně odrovnala na domečku :))) vrtání a uklízení a vysavání,,, to bylo docela teplo i uvnitř :)) snad poprvé :)
Odpovědět
@kasha karin, mi povolujeme asi 1x za půl roku. Ze začátku častěji, ale teď už to tolik neklesá :-) dala jsem do alba fotky těch schodů i těch klád, jak se otvírají. Jo na to tmelení už jsme mysleli, ale uvidíme až po 5ti letech, až to seschne, jestli to bude potřeba. Dneska je venku vedro, ale ve srubu paráda. Prostě přírodní klimatizace :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi jednou za půlroku? to je málo, podle toho, jak vidím jak nám to klesá, máme přibližně stejně staré sruby, ne? :) my máme myslím smrky z léta 2009 nebo 08? musím se jít podívat :)) už vím, je to léto 2008 :) a VY?
Odpovědět
Profilova fotka
TAK a u nás se spustila bouřka :) taková ta krásná letní :), jen pejsek se moc bojí :)
Odpovědět
Profilova fotka
Je po dešti, je po dešti, tralalalalalalala :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj všem, my zatím válčíme, sice jenom na jedné frontě, zato však pořádně. Náš odbor životního prostředí uvažoval o tom, že náš srub by znehodnotil krajinný ráz, zohyzdil by krajinu. Když jsme s tím nesouhlasili, nechali udělat znalecký posudek. My jsme nechali udělat oponentní posudek, oni nechali udělat třerí posudek, nakonec nám OŽP vydal definitivní nesouhlasné závazné stanovisko. Celkem jim to trvalo bez 3 týdnů půl roku. Já jsem strávila víc než 100 hodin studiem zákonů, vyhlášek a předpisů a dalších mnoho hodin chozením po okolí, fotografováním domů, pozemků, děláním statistiky, kolik domů má 2 štíty a kolik má 3 nebo více štítů, kolik domů má hřeben střechy rovnoběžně s komunikací a kolik kolmo, kolik domů má mansardní okna, kolik má jiné zdobné prvky. Je pozoruhodné, že nikomu náš srub nevadí, jenom ekologům. A to ne všem, slunce, voda a vzduch jsou v pořádku, jenom úřednice, která posuzuje krajinný ráz, je jiného názoru. Já jsem napsala svoje stanovisko a teď napjatě čekáme, jak to dopadne. Přidala jsem do alba 2 fotografie. Na jedné je pozemek se srubem, kerý se tam hodí, na druhé je pozemek, na který se velmi podobný srub nehodí. ]-( Ale nevzdáváme se, jen je to trochu unavující :-(
Odpovědět
@esmeralda2 Tak tomu tedy nerozumím, jak může srub hyzdit krajinu.... My srub sice nestavíme, k nám by se opravdu nehodil, ale nevím, co by už mělo být blíž k přírodě. Držím vám palce, ať vám ho dovolí.
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Ivuš, uvěřím tomu, až tam opravdu budou.... ale byla bych ráda....;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Nazdárek, toš zadarmo bych v tomhle státě snad nic nečekal, ale už jsem se bavil s projektantem, který navrhnul domek co se nám líbí a bylo mi řečeno, že se určitě lze dohodnout. Podle všeho je to distingovaný starší pán a patří mezi ty slušnější lidi. No uvidíme :-o. Ve středu se vrátí z dovolené majitel "našeho" pozemku :-D a rozjedem to 8-) @esmeralda2 Nedokážu si představit tuhle situaci, moje povaha když narazí na blbost se stává nevyzpytatelnou. Nezávidím ti to, ale držím paleček 8-) Dnes jsme strávili pár chvil dodržováním pitného režimu se starostou a vypadá to, že nám asi nikdo házet klacky pod nohy nebude. Na ÚŽP ale prý sedí těžko odhadnutelná osoba, toš su na ňu zvědavý :-N Držte sa mladice a mládenci
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 Ja som sice proti uplatkom, ale mozno ta vasa uradnicka je este z "minuleho rezimu" naucena, ze ak chcete jej razitko a povolenie, tak to proste zadarmo nebude. Niekedy je to mozno aj lepsi sposob, ak clovek nehce stratit vela nervov a casu len aby nepodporoval prave taketo typy "dolezitych" uradnicok. V najhorsom to mozno za pokus stoji :-D Ak teda trvate na stavbe zrubu prave na tom pozemku... My sme mali nieco podobne, kde by nam sice povolili dreveny dom na danom pozemku, ale chceli nas donutit dat na drevo zvonku omietku ;) Srandisti! Tak sme ten pozemok radsej zrusili a hladali dalej....
Odpovědět
@kasha taky jsem si myslela, že tady sprchne z těch mraků a kde nic tu nic :-) to bude asi přibližně stejně staré dřevo. Já ti přesně vypíšu sedání - myslím, že to bude zajímat i ostatní: tak první rok jsme povolovali pravidelně asi tak za 1-2 měsíce a sedlo si to celkem za rok - nejméně sever o 6,5cm a jih o 8 cm druhý rok: to už jsme povolili jen 1x za půl roku a sedlo si to - sever o 4cm a jih 6,5cm. Teď v srpnu jsme povolili po 5 měsících od minula a kleslo si to jen už o 1,5 cm. A teď se to začíná vyrovnávat. Nejméně klesl jih o 0,5 cm a sever naopak o 1,5 cm. Celá stavba si má klesnout o 18 cm celkem, takže už moc nezbývá @esmeralda2 fakt tě obdivuji a věřím, že ten boj pro vás skončí vítězně!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a nedivím si ti, že je to unavující... Stavba srubu pak pro vás bude procházka růžovou zahradou, protože tenhle boj s úředníky - to je fakt síla
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi teda.... ty si ale vedeš evidenci ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi děkuji za zajímavý pohled na sedání, my jsme toto velmi velmi podcenili,,,, vubec jsme to nezaměřili :) celí my :))) http://www.veronica.cz/?id=286 hlavně pro @petrfrenk bio a ekoplži :)
Odpovědět
@jptn jo,jo evidence musí být, to by jsme si netroufli povolovat od oka :-) @kasha to vám ale asi měli udělat vaši srubaři. Nám na každou stranu do výšky 3 m zatloukli velký hřebík a měříme to od toho hřebíku k dolní patě klády. A první povolení udělali srubaři hned po dokončení srubu i se střechou.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak Vás všechny srdečně zdravím:) Tak už je ze mě mladá paní :-D Svatba byla nádherná,počasí bylo krásný,no prostě paráda:) posílám pár foto:)jinak máme už část kuchyně,tak už vařím jak divá..musim vám konečně nafotit domeček aby jste viděli jak jsme postoupili..svatební euforie už pominula,tak na to budu mít už čas:)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?