Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato No hotovo ještě není, ale zase jsem dnes uklízela. Druhou polovinu podkroví. Docela mě bolí rameno, ale pořád to baví :-) A dnes jsem si k tomu i prvně posvítila žárovkou :-N :-N :-N To je pro mne velká oslava, mám to totiž zapojené na akumul. baterie, ale funguje! :-) Hele Maťas, já to nějak nepochopila s tím netopýrem =-) =-) ?
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa :-o netopýrem se netrap, myslel jsem to tak, že tam máte místa dost. A na uklízení ještě víc 8-) . Že svítíte na baterky znamená že elektrikeři řeší zatím pořád jednodušší zakázky, to je ovšem pešek 8-( - no držím vám paleček. @kasha Hm, pozor dneska už druhá pochvala, si to asi napíšu a když přijedu včas domů tak dostanu třeba ještě třetí ;-) Jináč na infarkt může umřít každý... 8-) . Na posedu se mi ubytovala plší rodinka za zateplením, panu domácímu trvalo než vykulil svoje očka jak korále asi 45 min, když se nic nedělo vylezl úplně - ucpal jsem mu vlez - tak visel v rohu u stropu dobrých 20 min a rozčiloval se tak barvitě, že jsem mu skoro rozumněl. Fotky budou o víkendu ju?! Mějte se.
Odpovědět
ahoj všichni, tak jsem se zase vyhřála v lesní srubové sauně a tentokrát jsem nafotila nějaké detaily, tak mrkněto do alba. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Úžasné fotečky!
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato jojo, on má očka jako korále :))) a to bych chtěla vidět, jak Ti nadával :)))))
Odpovědět
@sonafa dík, docela bych to brala na zahradě, ale i s tím rybníkem a všema těma saunovýma procedůrama, co tam poskytujou, ale to už bych z domova nezvedla zadek, ale je fakt, že jsme o sauně uvažovali, nejdřív přímo ve srubu a pak na zahradě. :-) Všem hezký slunečný víkend
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi jojo, sauna je príma, proč z toho sešlo? :)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj všem, tak jsme byli ve výrobní hale, z naši roubenečky jsme viděli akorát haldu nařezaných klád.... ale byly tam už tentokrát opravdu i prahové modřínové ;-) ;-) hala narvaná k prasknutí, dnes se začal rozebírat k převozu jeden srub, tak na jeho místo naše roubenečka přijde, a jen co se vrátí některá z roubenkových montážních part, tak se přestěhují k nám, jsou teda opravdu zdá se dost vytížení.... no my s vedoucím výrobní haly probrali spoustu důležitých věcí.... alespon jsme chytřejší ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi nádherné fotky!!! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn no vidíš, už jsem na TEBE myslela, kdy nám tady zapěješ :) a písnička se mi líbí :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha nooo, v prví chvíli jsem spustila- a to sem jedeme teda zbytečně jooooo????? :-D :-D :-D a pán na mě , že vůbec néééé :-D asi už byl přede mnou varován :-D
Odpovědět
Zdravim všechny v klubu postižených, dnes jsem přidal něco k nakouknutí .
Odpovědět
Článek se načítá
@jptn tak blahopřeji, teť už to pude samo. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@rom73 jojo, to už si říkáme, od dubna, co nám převzali základovou desku :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn to Vám skutečně v dubnu převzali desku?,,, toto takhle uteklo?,,, to bych asi dělala rámus :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha jooo, utíká to utíká... ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn No tak to je drsné :) LUMPI a slibotechny :) Všem přeji krásný týden,,, my budeme lít podlahu :)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky všem po nádherném víkendu. Využili jsme poslední pěkné počasí a vyrazili si s přáteli ještě naposledy na lodě. Ale před tím jsme opět testovali krb na srubu, tentokrát při kytaře a dobrém vínečku. I v nedokončeném domečku se dá pěkně zabydlovat. ;-) :-) @rom73 Pěkné obrázky, máte to hezky vymyšlené v detailech. I když v podstatě Áčko, vypydá i zvenku velmi útulně.
Odpovědět
Ahoj také všechny zdravím po krásném víkenku. My ho využili sportovně - 50 km na kole okolo Lipna s návštěvou srubové hospůdky. Fotečky srubíku večer dodám. @kasha ta sauna se nám dovnitř už nevešla, tak zatím máme namalovanou na papíře srubovou venkovní :-) možná někdy... @jptn tak alespoň něčeho jste se dočkali... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa @kanavi NOJO no, někteří chytají lelky a jiní dřou a kopou skoro v kopce :)))))) ale po pravdě jsem spokojená, že jsem tam na tom místě, že kolem proběhne ta srna, datel zadatlí a čekám co ještě se vyoslí, ale to se sem nehodí :) oslí se to, že nemáme tlak ve vodovodním řadu a čerpadlo na anhydrid pujcují od 10 kubiku, což nepotřebujeme,,, no uvidíme, jak to kamarád zařídí, plně mu věřím a důvěřuji :) všechno jde, jen se musí věedět jak na to :) tož sa mějte,, a někteří slibovali fotky s mateřídouškou a nic :)))), že Martine :)) asi jsem Tě přechválila... @vorelmato :)))
Odpovědět
Profilova fotka
Nazdárek plantážníci konečně jsem se rozhoupal a dal pár fotek na rajče http://vorelmartin.rajce.idnes.cz/Stavba , doufámže to správce nezruší. Škoda, že tam není vidět výhled - fotkoval jsem to ještě když jsme neměli klíče. No a máme za sebou návštěvu architekta, nakreslili jsme si to tentokrát sami, jak to chceme a vypadá to že pochopil 8-) . Nechci panáčkovi křivdit, je celkem fajn, tak uvidíme až to hodí na papír :-) Držte se - už se těším se až sem dám návrh.
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha He, he tomu řikám tele to, ehm - patie :-o . mateřídouška tam vidět taky není, ale snad to stihnu do sněhu :-D :-D :-D . Nemáte někdo šajn o oboustranné krb. vložce s druhýma vrátkama bez skla? Máme jakýsi nápad, aby nebyl bordel v obýváku :-o
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato juuu, tak jse nám to zatete tento tetelilo patiovalo :) a proč jsi nedal fotkování tady??? to my pak nemáme info, že náš kamarád dodal fotky :))),,, no a oboustranný krb má petr frenk :) také přikládá mimo obývák, jsou to ta druhá kamna, jedna má v kuchyni, pro manželku a druhá pro topení :)))) jdu na to rajče :)) paa a fotit doušky:)
Odpovědět
@kasha neboj, za chvíli taky budeš chytat lelky, už to máte skoro hotové... :-) @vorelmato také jsme to tak praktikovali, že jsme si to nakreslili sami, aby projektant přesně věděl co chceme, je to tak určitě lepší :-) a krb s přikládáním zezadu - to slyším poprvé, ale určitě dobrý nápad :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato také jsme o něm uvažovali, i jsme ho v praxi viděli, než jsme se rozhodli nakonec jinak :-D někde mám doma v pc ulož možná i odkazy...
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Co na to říct, moje připojení zrovna neoplývá rychlostí a nechtěl jsem riskovat, že mi správce blogu sdělí po půl hodině nahrávání, že jsou fotky moc velké. Btw i proto mám rád domácí zeleninu :-o S kamnama pro ženu počítám taky, ale bude to asi něco jako stavebnice. jenom plotna bez trouby, na podezdívce z nějakého kamene... Jasno máme jen v tom že nechceme moc kýče. Materinudúšku vyfotím, ale nebude to moc efktní, bo už moc nekvete. @jptn Za odkazy budu rád, zatím jsem vygooglil jen Romotop..., jejich fabriku mám za barákem, tak tam asi vletím pro rozum.
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato jj kouknu doma ;-) a Petr určitě rád poradí i z praxe.... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk Čest Tvojí práci, srubokolegyně Tě bonzla že máš oboustrannou krb. vložku. Zajímalo by mně jakou, zkušenosti, funkčnost atd... Díky Jináč holky, když už tady tak besedujeme, co takhle nějaké fotky buchet (stačí jen v neděli) já vyfotím kávičku 8-) a Kashenko ještě umím i štrůdl :-D :-D - Bude pochvala??? 8-)
Odpovědět
@vorelmato Já peču super tvarohovou bábofku - ale naštěstí nikoho nezveme na kafe a bydlíme mimo moravskoslizský kraj, takže si ji sežeru většinou sám ... Co se týče bonzu - no jo, to jsou lidi ... Ano, ale nemáme vlošku, nýbrž celá interiérová kamna - zn. Verner 12/10 nebo 13/11 nebo tak nějak, teď nevím. Zámecké přikládání velmi chválím - měli to ti feudálové vymyšlené !!!! - panstvo se hřálo v pokojích v čistotě, a dělný lid zezadu fajroval a zametal... Jojo zlaté časy....Žádný popel v pokoji, kůra, piliny .... ono se nezdá, ale toho čunčince je dost ...!Bližší info evtl. foto vyz víš! Funkčnost je dobrá, zkušenosti také. Kdyžtak se stav na vodu - máme skoro kojeneckou ve vrtu! (momentálně neplánuju koupit tvaroh...) Jinak my nepěstujeme mateřídoušku - příliš fádní, má to každej .... - ale levanduli! Nádherně se nám rozrůstá, voní jak bolavá noha, nevadí jíjíjíjíjíl ani mrazy a vůbec! Už nevím čím bych Vás víc naštval takže zase třeba až po obědě... PF
Odpovědět
Profilova fotka
CHLAPCI :) @petrfrenk @vorelmato :))) tak jste to teď tady krásně okořenili, mateřidouškou a levandulí s vůní bolavé nohy :))),,, Jen se Petře neboj, šak dá dojedu z toho moravskoslizského (to si dávám do bločku s černým puntíkem) a pohaním ti tam ty divné placaté horečky :) a v levanduli se vyválím, abys věděl :),,, Martine, jsem si myslela, že omdlím, když jsi chtěl vidět naše buchty :)))))))), jelimane :),,, zásadně nepeču sladké, ještě jsem se nenaučila zdravé, ale dnes jsem jedla takový bio tvaroh, že jsem nikomu nenechala, tedy kousek dostal pes a ten také vyleštil talířek,,, to jste ještě nejedli, fakt,,, asi zajdu pro název,,, no to bylo něco :))) (nezajdu-bio německý - chce někdo názef?) No a fotky tady můžeš dát Martine jaké chceš, ono si to zmenší jak potřebuje, nemusíš řešit :),,, a co je to plotna bez trouby? jako ohen bez kamen? pod plotnou? a nebo eletrická, nebo nebo,,, toho vlastně je :) indukce? změna hrnců,,, máme také, ale jen malinký vařiček, budeme to kombinovat :) a to tak že hodně :)... a jestli umíš tažený štrudl, tak klobůk dole!!! panstvo, jednou jsem ho pekla a už tedy nikdy více, i když se povedl,,, a jestli je to normoš štrudloš, tak mala pochvalka, nojo :)),,, dnes jsem dřela v rachotě 10 hodin bez přestávky, to není vubec hezké,,, a tak mažu s psíkem :) a IVUS @kanavi - lelky, tak ty mi asi na tom mém pozemky neporostou :))))) vidím to tak,,, a Ty to budeš vidět postupně, jestli tady zůstaneme :)))))), tož srubomilci milí,,, pečte a množte se - Petře :))), a brzy na mailovanou :)))
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?