Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato tak ještě tohle jsem našla uložené.... http://www.profikrby.cz/165-Krbove-vl... http://www.profikrby.cz/151-Krbove-vl.........
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato hele Marťo, už jsem Ti poděkovala za ty schody? byly seklé :) a ted po zásahu srubařů, už zase hezky klouzaj :) jinak pro TEBE jsem před chvíli vyfotila svou buchtu a ještě po vytažení z trouby fotnu a vystavím :)))))))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha takééé jsem zvědavááá... na buchtu:-))
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn :)))) už jsme ji s dcerenkou snědly a trochu zbylo i na zítřejší oběd :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha tak to za prvé musela být nějaká mini :-D a za druhé.. obědváte buchtu?? :-.
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn však koukni na fotky, jsou v mém albu - zahrada a jiné :)
Odpovědět
Profilova fotka
už jsem viděla:-)
Odpovědět
Profilova fotka
se mi to zase ztratilo Jedna impertinentní poznámka a jak to tu žije :-o He, he 8-) mohl jsem tušit, když se mi myšlenky překulily přes všechny druhy buchet a buchtiček a nakonec se přes to přelil vanilkový krém - že to není samo sebou. Říkal jsem si nech to tam, uvidíš čím se pochválí 8-) @kasha Kashenko Tvůj čerstvě naaranžovaný pekáč mě ale totálně odzbrojil :-D :-D Hele v klidu, tažené těsto neovládám, ale už se mi podařilo odpalované :-D , to byl odpal 8-( @jptn Díky za odkazy, vrhnu se na to zítra, dnes to bylo kapku dlouhé.
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha No my se ale neflákáme pořád, to zas néé. :-D Víkend byl jen malý oddych aby byla načerpána další síla ;-) Dnes jsme pro změnu vozili hnůj na ten náš písčitý pozemek, aby se alespoň trošku zúrodnil. Šílený puch!! Těm vašim buchtičkám se asi nevyrovná. Raději jsme zdrhla na rodičák a nechala zbytek rodiny na pospas té nechutné kopici :-p :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk OK takže krbovky s vlezem z druhé strany fungujou? Trochu mě mrzí, že to vymyslel už někdo předemnou. Inspirace přišla při návštěvě hradu Bouzov - feudální praktiky nebyly úplně špatně 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Chtěl jsem vyfotit kafčo - no nedošla mi baterka ve foťáku. Dneska už to nebudu řešit. Dobrou
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Nazdar srubaři. člověk vytáhne paty na vodu a když se vrátí, nestačí se divit. Forum o srubech se nějak zvrhlo na forum o buchtách a pekáčích :-D Takže zpátky na spávné téma a potřebuji poradit. Jak si převzali srubaři základovou desku? Sepsali o tom zprávu, že je všechno podle jejich požadavků a záruka na srub bude včetně desky? Aby se mi potom nechtěli vymlouvat, že je chyba v základech a ty oni nedělali.
Odpovědět
@pekbit zdravím, u nás si srubaři převzali desku tak, že přeměřili rozměry a rovnost desky. Sepsal se protokol. Ale základy nespadají do záruky srubu. Ale nemohou se vymlouvat na špatné rozměry nebo nerovnost desky ]-( O to hlavně jde a proto si to musí zkontrolovat. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi ahoj, ještě doplňující dotaz. Deska je zajímala až byla hotová, nebo proběhla nějaká konzultace už během výstavby? Díky a pěkný den :-)
Odpovědět
@pekbit během výstavby ne, nebylo potřeba, jelo se podle projektu, který měli i srubaři k dispozici. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, @pekbit v podstatě můžu říct, to co Ivča, tedy, že přijeli převzít pouze hotovou desku, zajímala je rovinnost, a pravoúhlost, u nás konkrétně ujeli stavaři desky s úhlopříčkou, takže se to na místě domlouvalo za přítomnosti zástupce firmy, co stavěla desku, telefonát majiteli firmy co bude stavět roubenku.. zápis do stavebního deníku... ted jsme se k tomu vraceli ještě při naší návštěvě ve výrobní hale, jak se to bude dorovnávat.... vnitřek desky srubaře nezajímá... s tím oni vlastně nemaj nic společného....pokud ti nestaví komplet na klíč....
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn rozumím, a předpokládám, že stavaři to opravovali sami v rámci reklamace? @kanavi srubaři mají samozřejmě projekt taky, protože ho sami dělali, ale fantazie nemá meze a u stavařů zvlášť ]-( Dámy, srdečný dík :-)
Odpovědět
Profilova fotka
oprava nebyla nutná, ale jinak ano, musela by to opravovat firma na desku, mělajsem zádržné10%, do převzetí následnou firmou.....
Odpovědět
Ahoj všem,tady to jede,člověk tu neni pár dní a už se tady nestaví,ale peče :-D tak to se asi ještě budu muset naučit péct :-( to mi opravdu nejde :-) tak já radši zůstanu u řemesla x-) tam je menší pravděpodobnost samo ublížení ,jinak děkuji za názory na tu naši chaloupku. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit U nás na desku taky jen koukli, a zapsali si to do staveb. deníku. Důležitá je hlavně rovina, o přesné rozměry ani moc nejde. To pochopíš, až ti tam položí první kuláče :-N Spíše si urči, kdo ti dá na desku izolační pásy pod dřevo, někdy to mohou připravit zedníci s deskou, ale srubaři to mají také většinou v rozpočtech.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa @pekbit jojojo, jakože protiuranová izolace :) a když není uran, tak proti vlhkosti,,,a nám tedy ještě dávali srubáci pod první kuláč polystyren, aby se srovnaly ty nerovnosti, nebot zedník i když se bude snažit sebevíc, nebude to na milimetr, jak srubáci požadují,,, myslím mm na metr :) a když jsem ted kontrolovala jak je to s tím polystyrenem, tak na nějakém místě skoro není, jak je zatlačený a jinde skoro honí,,, inu, sedá si to jak chce :)))
Odpovědět
Profilova fotka
nám izolaci dělali ti, co desku
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit polystyren samozřejmě také, ale to si dávají srubáci fakt přímo sami.
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha @jptn @sonafa vřelé díky za info, hlídám je jak vlčák, každý den jim na stavbě překážím skoro dvě hodiny :-D ale jsou v pohodě
Odpovědět
Profilova fotka
Kdopak a pročpak nám změnil název fóra? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa koiukala jsem, že se to měnilo skoro všem...... :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa koukala jsem, že se to měnilo skoro všem...... :-|
Odpovědět
no jo, já bych si to ani nevšimla :-)
Odpovědět
Profilova fotka
roubenečka stojí v hale!!!!!!!!!!!!!!doma stáhnu fotky, ted mi je zaslali ;-) příští týden snad u nás- hurá :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?