Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn velká gratulace, šlo jim pěkně rychle. Naše klády ještě leží v klidu do začátku října, potom to taky spustí :-) Správce fóra měl pocit, že se musí inovovat a to za každou cenu, ale nějak mi to nesedí po stránce češtiny. Kanadské sruby a zkušenosti s ...... kým jako? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit no zas tak rychle néééé, desku jsme předávali v dubnu :-D k těm názvům... taky to nějak nechápu..... :-|
Odpovědět
@jptn tak to moc gratuluji, za chvilku bydlíte :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@rom73 kéééž by :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit pro to mě to trklo, česky to nedává smysl :-p To si asi někdo myslí, že pro rychlou orientaci jsou lepší rozvinuté věty, než stručné názvy :-N :-N :-| :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn počkej, vy jste předali v dubnu desku a oni začali s výrobou chaloupky až teď? To bylo tak domluvený, nebo jim utekl termín? @sonafa ono se těch jazykových nesmyslů vyrojilo hodně, jeden který jsem nepochopil zněl "Žít Brno" Jsem kousek od Brna, které mám za svoje rodné město, ale na tento úlet jsem se nechytil :-S
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit administrator :-| :-| :-( :-( x-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit nebylo to tak domluveno, začít se mělo v polovině července :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn to je dost velký termínový skluz. Máte ve smlouvě nějaké termíny s ohledem na postup jednotlivých prací a případnou pokutou?
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit to je... ano, máme.....
Odpovědět
Profilova fotka
Zdarec pozoruju, že se nějak nezapojím do diskuze, protože my jsme furt ve fázi příprav a projektování. Architekt ve výslužbě, kterého jsem se po deseti dnech zeptal jak je na to s kreslením (tvrdil, že to za týden udělá) mě nepříliš vybíravým způsobem doporučil, ať ho nechám v klidu pracovat. Skoro mám pocit, že je uražený, protože se nám jeho návrh nelíbil ]-( No nic, tak aspoň pár fotek parcely - tentokrát výhledy :-o a pro Kashu kus Doušky 8-) (není to na Rajčeti ;-) )
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato i vy jedni nevděčníci.... :-D :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Ahoj všichni, po čase pouhého pročítání informací o pečení, buchtách a kdo se kde rekreuje :-D jsem tu zas s dotazem. Předpokládám, že většina má ve srubech a roubenkách strop mezi přízemím a podkrovím s přiznanými stropními trámy...právě dumáme nad skladbou stropu, tož prozraďte prosím, jak to kdo máte.
Odpovědět
Profilova fotka
to pavelk: Já preferuji všude dřevo, dokonce jsem ženě vyhodil z okna plastové háčky na utěrky. Takže strop u galerie (nemáme patro, ale galerii) jsou trámy a nad nimi palubky. Je to hezké a účelné. Zrovna teď, když nám na galerii praskl bojler a vytekla vařící voda, protekla mezi palubkami a my ji dole na dlaždicích částečně chytali do kbelíků, částečně hadrama nabírali a vynášeli. Škoda veškerá žádná. Uvažujte nad tím! H.
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk od spoda nahoru: 1.stropní trámy (překladové kuláče), 2.nesámovaná prkna (dávají se 2x 2,5cm, my máme 2,5 + 5cm), 3. izolace Orsil 2x 2,5cm křížem + dovycpání mezi nesám. prkny, 4.podlahové OSB desky 2 x 1,8cm křížem provrtané a slepené, 5.dřevěná prkenná podlaha lepená. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha rekapituluju.... mě se ty schody prostě zdály nakřivo, ale nejsem jak děda Drchlík z Návštěvníků - že bych Ti je hned napravil :-o takže rádo se stalo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj všem, tak je to tu, ve čtvrtek přijedou, usaděj maringotku, ubytujou se , ukážem jim kde, co jak, na víkend odjedou domů av pon pak už FAKT začnou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn tak hodně štěstí ať to sedne. Konec čekání, začíná akce :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit díky, no doufám, že vše klapne, jak má ;-)
Odpovědět
@stetl a to máte jen na trámech natlučené palubky a hotovo? Žádná kročejová izolace? @sonafa díky
Odpovědět
@jptn sláva, gratulace :-) konečně začínáte :-) :-) tak ať to jde jak po másle :-) @pavelk naše skladba: pohledové stropní trámy -kuláče(srubovina) , záklopová prkna překládaná, kročejová izolace, OSB desky, vyrovnávací podložka Steico podlahová, podlaha plovoucí dřevěná :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn No to je supééééééér,moc vám to přeji Jitu:) x-)
Odpovědět
@pavelk ještě v tom seznamu jsem zapomněla na izolaci Orsil pod OSB desky
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi @berger2 díky, tak hlavně, aby vše vyšlo.. už to snad vážně vypukne ;-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk žádná kročejová izolace, žijeme tady jen my dva, jsme staří a já nahoru lezu, jen když musím. A pokud tam (na galerii) spí mladí, stejně udělají jen pár kroků a svalí se do postýlek... Hlavně není třeba svůj dům nějak přetechnizovat, přehnaně vybavovat - v jednoduchosti je krása a pohodlí! H.
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl pod tohle bych se podepsal!
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Držím paleček, určitě to vyjde x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk Máme to bez kročejovky jako Stetl. Popsala jsem ti to ještě do IP.
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato určitě ;-)
Odpovědět
@stetl to možná ano, pokud tam bydlíte ve dvou a jste většinou buď nahoře nebo dole. My ale máme malé děti a obávám se, že “skákat po hlavě“ nám budou i s izolací ;-) petrfrenk tu sice jednou psal, že člověk má být rád, že děti slyší dupat, protože to znamená, že jsou ještě naživu, ale taky platí, že všeho moc škodí :-D krom toho určitou minimální výšku podlahy musíme dodržet jednak kvůli zakrytí vývodů elektřiny vedené prostupy v roubených stěnách a taky výšce oken od podlahy... @sonafa já kročejovkou myslím plošnou izolaci mezi záklopem a osb deskami, pokud je struktura podlahy takováto a ne mirelon, ten pokud vím se dává mezi osb a finální podlahu, mezi stropními trámy a záklopem (v našem případě palubkovým) taky nic nemáme.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?