Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
to Pavelk: omlouvám se, netušil jsem, že máte malé děti. My jsme sami dva po převážnou dobu roku, jen občas máme návštěvu a už vůbec ne malé děti. Přesto trvám na onom: Co nejjednodušeji! Ono to složité stojí stálé peníze na údržbu. Vyžaduje to stálou pozornost a také strach, kdy se co porouchá. Ale to jsou jen a jen mé úvahy. Víte, nejdůležitější je ona vůně dřeva a intimnost srubu, potěcha dívat se večer do stropu, kde každý trám je jiný velikostí i obrázky, které lze objevit v kresbách, vzniklých oloupáním kůry... Takže tak. H.
Odpovědět
@stetl souhlasím, život je někdy komplikovaný dost sám o sobě, tak proč si to dobrovolně komplikovat ještě víc... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl krásně řečeno :-)
Odpovědět
Vorle, někde v mých příspěvcích najdeš skladbu stropu. Sice asi zklame milovníky nekomlikovaných řešení .... ale zase to drží teplo a relativně filtruje hluk shora. Se mějte, dřeváci! PF
Odpovědět
@petrfrenk ahoj šumavská roubenková poradno ;-) :-D na skladbu podlah jsem se ptal já a už jsem to našel - str. 63. kdyby to někoho zajímalo... :-) napíšu Ti ještě do IP, bo bych se chtěl zeptat ještě na další věci...
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk Hele, nejsi ty učitel?
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk Omlouvám se, do toho mi nic není. Ale jináč se dneska daří :-o
Odpovědět
@vorelmato ... sem si do dneška o sobě myslel že jsem docela normální a mám malinko smyslu pro humor ... Budu se muset rychle od této představy oprostit .... Ale také pracuji s lidmi (........jsem hrobník na 1/2 úvazku)... PF
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravim vospolok zo slnecneho Pariza - musim sa s vami podelit o radostnu spravu. Francuzski pamiatkari a taktiez urbanisti obecneho uradu nam dnes poslali schvalenu ziadost o stavebne povolenie a dokonca bez ziadnych zmien... :-D Teraz este musime cakat 3 mesiace, ci sa niekto neodvola, resp. nepoda ziadost o zrusenie naseho povolenia...To by uz ale mala byt viac menej len formalita. Ak teda vsetko dobre dopadne, tak pri dobrych poveternostnych podmienkach, by sme mohli spravit prvy vykop uz v Januari 2012....Pekny den prajem vsetkym.
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk Zdar a silu Humor a pedagogika se nevylučuje ne ? Petře? Budu se pohybovat kolem 8.10. ve Vodňanech, co takhle kafe? Resp. kde ty to máš postavené, jestli to není 100km bychom se stavili i s Radkou kouknout na Vernera.
Odpovědět
@vorelmato OK, je to sobota? Napis par dni pred tim a domluvime se. Jsme 1/2 hodiny z Vodňan jižním směrem. PF PS: nejsem pedagog, ale prý bych k tomu měl vlohy ...
Odpovědět
Profilova fotka
@sidzej gratulace !!! a palečky k tomu, aby strejček Příhoda nebyl zároveň strejčkem Šťouralem ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
dobrý večer, podařilo se mi najít tuto diskuzi a také bych se rád dozvěděl něco o srubech. Přemýšlíme o stavbě srubu v blízké budoucnosti a rád bych se dozvěděl, jaké máte zkušenosti např. s firmou Haniš, Pacák nebo Dřevodom Rajec. Moc děkuji za reakce.
Odpovědět
Profilova fotka
@robo_bobo Ahoj vítám tě.. s Hanišem stavíme my.. tak můžu průběžně podávat info
Odpovědět
Profilova fotka
@sidzej Tak velká gratulace a at vše probíhá tak, jak má :-)
Odpovědět
@jptn A v jaké fázi stavby se nacházíte? Navštívil jsem internetové stránky p. Haniše a líbily se mi některé jeho typové srubové domy, celkově to na mě působilo pozitivně:-)) My jsme ze slezska tak se budu ještě zajímat o firmy z našeho okolí..
Odpovědět
Profilova fotka
@robo_bobo začínám v pon se stavbou. jako takovou..tomu předchází poměrně dlouhá cesta, která tě nesmí odradit ;-) . máme za sebou několik jednání, projekt jeho typové roubenky s mírnou úpravou...
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn a navštěvuj hlavně stavby v reálu, to je mnohem přínosnější.. mluv s jejich majiteli.. a můžu ti za sebe říct, že tato etapa patřila k těm nejkrásnějším.....
Odpovědět
Profilova fotka
@robo_bobo jsem to omylem poslala sama sobě :-D
Odpovědět
@jptn Také jsem si říkal, že by bylo dobré navštívit nějaké sruby a poptat se majitelů a sbírat zkušenosti a informace..Uvědomuji si, že ta cesta k samotné stavbě je opravdu nelehká a zvláště pak ta různá povolení, výběr pozemku apod. Stojí to však za to, že? A kde stavíte? Bylo těžké sehnat vhodný pozemek?
Odpovědět
Profilova fotka
@robo_bobo určitě návštěvy podnikněte..... uvidíš, že neuděláš chybu.. a poznáš, že i lidé, kteří v těchto stavbách bydlí, jsou milí a vstřícní.. alespon my tuto zkušenost máme....... ;-) ale POZOR!!!!jakmile do takového domu jednou vstoupíte-budete ztraceni :-D :-D :-D A ano, papírování je spousta... kraj od kraje, stavební úřady, a jiné další se velmi velmi liší, stačí, když si dáš tu práci a prokoušeš se čtením tohoto fora, mnohé se dozvíš.... my stavíme ve stř. Čechách, na pozemek jsme měli celkem štěstí, ale začínali jsme doslova do písmene na zelené louce, takže tam nebylo nic......ale každý krok který vyšel, nám udělal velikou radost...... ;-)
Odpovědět
@jptn Díky za pěkné povzbuzení a forum si určitě pročtu, už jsem něco málo přelouskal..:) Budu rád, když mi občas napíšeš jak pokračujete a přeji ať se daří.
Odpovědět
@jptn mimochodem, cítím se ztracený už jen při pouhém prohlížení fotografií na internetu..:)
Odpovědět
Profilova fotka
@robo_bobo díky... a ... chápu ;-) , píšem sem všichni celkem pravidelně, ve fotoblogu mám fotky. ale musíš si mě přidat do přátel...
Odpovědět
Profilova fotka
@robo_bobo budou mi tady zase nadávat, ale já jsem stavěl s panem Bernatem, lze se u mne podívat, jak to dopadlo. Všichni už vědí a mnoho jich u nás bylo, tak se pozeptejte. H.
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk OK, budem v sobotu na výstavě psů v Budějovicích, uvidíme jak to vyjde. Jinak je vidět, že krize polevila, když si i hrobník na 1/2 úvazku může dovolit postavit novou roubenku 8-) @robo_bobo Zdravím Tě, jptn má pravdu - když jednou vlezeš do srubu, budeš ho chtít taky :-D, můj sen je to už dlouho - moji drahou to chytlo až když mě s notnou dávkou sebezapření následovala do jedné ze staveb. Momentálně jsme ve fázi projektování a je to horší než čekání ve frontě na barevný film, bo bych už nejraději bagroval :-S Malá radička na závěr, opravdu si přečti celé fórum! Já jsem mlžil a byl jsem na základě neznalosti historie velice pružně odhalen 8-) :-D :-o Zdar
Odpovědět
@vorelmato hrobnik si to chytře postavil už před krizí :-D
Odpovědět
Profilova fotka
hrobníci mají proti nám všem jednou obrovskou výhodu: To své poslední bydlení si mohou vykopat sami a na tom nejkrásnějším místě... H.
Odpovědět
@pavelk @vorelmato Každý hrobník si přeje velmi, velmi !!! hlubokou krizi ... aspoň tak 2 m ... klidně i masovou ... Jojo, vy víte houby co to je za problémy, když se prodlužuje průměrný věk .... ;-( PF
Odpovědět
ahoj všichni, tedy tady se probírají témata - hrobníci, krize ... :-)Chce to přejít na pozitivnější témata... :-D souhlasím s tím, že vlezeš-li do srubu - chceš ho taky :-) Byl to i náš případ a teď jsme nakazili našeho souseda, bohužel už si postavil zděný barák, tak si rve vlasy :-) Měli jsme teď několik návštěv a všichni se shodly, jak srub krásně voní dřevem. @robo_bobo se všemi těmito firmami jsme také jednali , i když jsme je nakonec nevybrali, ale jednoznačně by zvítězil Haniš ,ale byl pro nás moc daleko.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?