Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

30. kvě 202019686
  • @kasha  teda néé vatou , ale ovčí vlnou, samozřejmě... 🤔

• @jptn  no to je úžasné a je mi to zcela jasné!!! díííky díííky to bude veliká nádhera! vážně!!!

• vážně jsem to tak dobře napsala?? 😉
    no pokud ano, jsem moc ráda, žes získala zase další poznatek... ještě to pak fotnu

• Sponzor fóra
  • @kasha  Nazdárek Karin, opočatá?! Sem si to myslel, že si dovoluješ 😮
    Tož vitaj v krizi bez Eura a pozvolný nástup do hokny Ti přeju 😎

• Když už u toho sedím
    Máte taky někdo 50cm pod povrchem skálu, nebo jste se s něčím podobným setkali? Hrozím se, že to budu muset zbíječkou vymlátit až do nezámrzné hloubky. Nedají se základy v tomto případě nějak ukotvit přímo k podloží? Sem si říkal, že to nebude tak jednoduché 😮

• @vorelmato  Tož Ti ogare děkuju 🙂) nevím jak je to tady s eurama a krizi, ale tam kde jsme byli není po krizi ani památky a eura se tam točí, že až 🙂 🙂)) a pozvolné to tedy nebude, bo jsem v nové hokně a tam je to masakr, to sem eště nežrala, ale všecko je pro něco dobré, tak to teď sleduju, pro co je totok tedy dobré, jako že pro mňa dobré 🙂)))¨
    No a co se skály týče - tpž to bacha!!! žádná sranda, i když se říká, postav dům na skále! jojo! osobně bych si na to vzala nejméně odborníka skalního statika a nechala to vysondovat a spočítat a nebo aspoň našla někoho, kdo už několikrát na skále domek zakládal... pak je ještě další možnost, udělat to tak, jak to má kolega ve Francii naplánované - není problém do skály vyvrtat otvory, kam upevníš něco jako sloupové základy a pak už to popsali ve francii 🙂 asi jsem Tě nepotěšila, co? to mňa mrzí!!!! ale držím palec a když se něco dozvím, tak si to nechám pro sebe 🙂)))

• @mawy  Jasně že na záklop dáváme folii. Jak Karin píše, jmenuje se sice jinak, ale jejím účelem je i hlavně nepouštět dolů prach z izolace a ostatních složek podlahy. Tu moji můžeš vidět v albu " pokračujeme po zimě..."
    např. foto 5 a 32.
    @kasha  no názdárek 🙂 Už jsme si říkala že ještě vydržím tento víkend, a už se začnu pídit kde ses ztratila 😃 To je bezva, že i u vás konečně došlo také na oddych 😬 😬 Ale tady je také stále léto 🙂 🙂 🙂 😉 Tak šup šup na stavbu.... 😃 😃

• Hezké pondělní ráno všem, tak pro nás dneska nastal tak dlouho očekávaný DEN D...a my oba v práci 😞
    tak dlouho se to odkládalo, až nakonec takto......co se dá dělat, hlavně, že už konečně 😉

• @jptn  Tak se máte po práci na co těšit 🙂 a hned tam můžete běžet na kukandu! 😃 😃 Vítám tě mezi nás " věčné běhače na stavbu" 😉

• @sonafa  no právě že moc ne, manžel se vrací v pátek, ten tu přes týden není... no a já se tam dneska así taky nedostanu 😞 škoda, no... nechával si dovču až na září.. a jen mu skončila, tak přijeli.. zákon schválnosti.. ale jsme rádi, že přijeli 😉

• zdravím všechny
    @kasha  no konečně se nám námořnice vrátila domů, tak vítej 🙂
    @jptn už vám to vypuklo... to je dobře... máte na to krásné počásko :- a připrav se na zástupy zvědavců. K nám chodí zástupy lidí pořád a taky se to tu přejmenovalo "U Srubu". V sobotu jsme s našima sousedama tady z osady pekli prase a když se chlastá - to se člověk dozví věcí. Manžela prý přezdívají Tříska nebo Srubař.

@vorelmato tohle přesně potkalo naše známé, museli základy také rubat sbíječkou do skály, nic jiného asi nevymyslíš 😛

• @kanavi  tak vidíš, co všechno se nedovíte 😃 😃
    no počasí už asi tak dlouho neydrží.. ale alespon tak

• @jptn  určitě budete mít lepší než my. Nám do toho začalo sněžit 🙂 je, to se tak hezky vzpomíná,
    když už je hotovo 😃

• @kanavi  to věřím, že tobě už se krááásně vzpomíná 😉 a to stavěj, i když sněží?? mě ani nenapdlo se o to zajímat.když jsme měli začít začátkem léta.....

• @jptn  No teď by ses asi měla začít zajímat, příští týden už v horách sníh hlásí 😃 Tak snad nejste moc vysoko? 😉

• Sponzor fóra
  • @sonafa  no vždyt už se zajímám 😃

• @jptn  jo,jo sruby se staví i v zimě, my začali srub v lednu, akorát pak nám napadal sníh na krov a nemohlo se pokrývat. Taky jsem slyšela, že se blíží sníh... 😛

• tak jsme dneska asi o nic nepřišli..... prý dřevo ještě nedorazilo, mám info 😞 a to slibovali, že ráno dorazí, složej a odpoledne začnou zakládat....... 😠

• tak je to doma!! 😉

• Tož vám pěkně děkuju holky, nepotěšili jste mňa.
    Ale jsem si myslel, že to tak nějak bude, tak se na to pomalu připravuju.
    Enem důfám, že tá břidla bude navrchu zvětralá - jak to často bývá - nebo budu zedřený jak Kalousek 😎

• Ahoj všem, po delší době vlézám z výkopu a dostávám se nad povrch, do tří týdnů budou základy hotový.Vítám nové dušičky, který uvízly v síti kouzla srubu. 😃
    @jptn velká gratulace k hmatatelnému úspěchu 🙂
    @kanavi  kdy pokračovali se stavbou? až sníh roztál, nebo si ho odstranili? nám to budou montovat v prosinci nebo lednu, takže čekám stejný komplikace 😢
    @vorelmato  tož skalu ti nezávidím, mám naštěstí spraš. sice taky pěkně tvrdou, lžíce bagru skřípala jak vrata od stodoly, ale žádná sbíječka ani odstřel se nekonaly. tak se drž 😎

• @pekbit  díky 😉
    a k těm základům, my zase máme samý jíl, to je taky děs, i když opačného charakteru a měli jsme s tím velké problémy při vrtu 😐 tam je skála ideál 😉

• @jptn  tak blahopřeji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!KONEČNĚ...... 😵

• @jptn  tak oni přijeli až k večeru? Kdo počká, ten se dočká 😉 tak teď hlavně všechno foť, foť ..
    @vorelmato @jptn  Ještě jsem neslyšela, že by někdo měl nějakou normální bezva půdu. A většinou všichni zjistí na čem staví až při výkopech. Já myslela, že tam máme celkem jemnou úrodnou půdu, bagru to šlo lehce a pěkně se to sypalo. Ale když to parkrát zmoklo a zase uschlo, tak mi došlo, že to je prachobyčejný písek. Jaksi jsem pozapomněla, že 500m od nás byla kdysi pískárna na těžbu. 😬 Co bych dala za trošku jílu! Včera jsme museli zabetonovat i piloty na dřevník, aby držely. 😐

• zdar plantážníci
    Děkuju fšem za soucit 🤔
    Slyšel jsem za dědinou divné zvuky (jakoby velká pomalá zbíječka), šel jsem za nima a co nevidím - traktorbagr kope díru pro trans vodovod a na co narazil metr pod povrchem 😮 , no přece na břidlici 😎 . Museli nasadit kladivo a kopou to ještě dalšího 0,5m do skály.
    Beztak mi chce osud zlehka naznačit, že náš problém má řešení 😬
    Ještě jsem včera mluvil s chlapíkem ze stavební firmy co nám vozí nadměry a mám i bagr s kladivem i levnej beton i s mixem 😃 😃 😃 , jenom architekt nějak furt nic 😞 , asi ho vyměním 😠
    držte se!!!

• @jptn  Tak bezporuchovou konvici na vaření kafe přeju 😃 😮 , ať vám to vvvodsejpá 😎

• @pekbit  no když ten krov zapadl sněhem, což se už dopředu vědělo, tak se ti umělci, co nám dělali střechu , ani neobtěžovali to přikrýt. My jsme to samozřejmě chtěli zakrýt plachtou ,aby krov netrpěl. CHtěli za to dokonce zaplatit navíc, takže jsme se nedohodli. Dnes už víme, že jiné firmy krov bez problémů přikryjí. Tohle byli prostě lumpové 😠
    Takže se čekalo až sníh roztaje, samozřejmě krov byl pěkně mokrý a pak se zase čekalo až vyschne. 😛

@jptn  s tim jílem jsme měli taky problémy,hlavně když to bylo mokrý, nedalo se na pozemek vůbec zajet
    @sonafa  taky jsem to slyšela,že do jílu se přidává písek, my jsme museli navážet na celý pozemek novou zem 😛

• @vorelmato  neboj, všechny problémy maj řešení, i když si to ze začátku nemyslíme 😛 😃

• ahojky SRUBáci 🙂
    tož tak s tou zeminou jsme aspon měli štěstíčko, když už jsme stavěli na černo 🙂 skála až ve 3 metrech a více 🙂 @sonafa - tak aspon víš, že my jsme ji měli príma, dokonce umí držet svah 🙂 ale to je tak všechno, vybrali jsme si to jinde 🙂)),,, a když to tak pozoruji, tak je to myslím docela spravedlivé, každý někde něco,,, když už má něco zadarmo tady, tak to musí mít dražší tady 🙂 a to je ten krásný život 🙂
    @vorelmato  už se těším na poudačky o tom, jak to krásně řešíš,,, hod si oko na našeho projektanta, je rychlý 🙂
    Tož sa všichní mívajte,,, já přes den už nemohu ani nakouknout 😞 taková je to práca 😞 ,,, nojo, musím si užít všeho 🙂)))) a sluníčko je s náma 🙂 papa

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Články od našich partnerů
    Levnější stín s venkovní roletou VELUX
    HELUZ opět hledá fotku, která zastíní všechny ostatní
    Ulehčete si rekonstrukci střechy se Zlatou taškou
    Archiv článků od partnerů