Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi no tohle byli jen naši známí, co zajeli.. místní ti tam okukoujou taky :-D
Odpovědět
@mdrska ahoj dřevomilče, ta tě také vítám a přeji hodně úspěchů. Mán dotaz, dával z vás někdo nadkrokevní izolaci a když tak jakou.
Odpovědět
Profilova fotka
@mdrska VITAM!!!! krásně jsi se nám představil, všechno jsem si poctivě přečetla a držím palečky! PF Ti to hezky napsal a po pravdě, kdybychom se nezamilovali do masivního smrkového dřeva, jdeme také do cedrové roubenky :) Jen s tím být na vše připraven, zkus se malinko oprostit :) a věř své intuici, tak jsem to dělala já.:) Proklepávala jsem si firmu, stále se na všechno dotazovala a pak jsme se s přítelem rozhodli citem, nejen financema. Známé heslo, nejsme tak bohatí, abychom si kupovali levné věci ne vždy dodržujeme, ale u stř.krytiny a oken a nátěru jsme šli do středně lepších kvalit :) Masivní dřevo je také srdíčko domečku, tak to chce ten správný výběr :) Tak se ptej na vše, co nenajdeš v diskuzi a nebo jsi přehlédl :) je toho mraky :) @jptn paráda :) těším se s TEBOU @kanavi čím dál více se těším :) už makáme na tom, abychom mohli temperovat a že je to třeba, tento víkend jsme už prochladli :( @rom73 a zkus mi prosím vysvětli co máš na mysli nadkrokevní izolaci??? já bych tedy nad krokve nic necpala :) a jestli máš na mysli přídavnou izolaci pod krokve :) pohledem směrem do místnosti, tak my jsme dali ovčí vlnu tl 4cm, kvůli jejím skvělým vlastnostem. :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Intuice a citlivé vnímání je velká část v mém rozhodování. Jen se snažím, aby nikdy nebyla přehlušena i stránka racionální. Zatím to u mě vypadá na čistý kalkul, ale není tomu tak ;) Nedokážu se připravit na vše; s tím jsem smířen, ale přijít s prázdnou hlavou do firmy mi přijde velmi riskantní. Konkrétně VY co tu píšete mi velmi svými příspěvky pomáháte :) Jestli bych tedy mohl mít prosbu - pokračujte v tom co děláte. Věřím, že z toho benefituje více lidí než jen já. Sám se v budoucnu pokusím o podobný přístup.
Odpovědět
Profilova fotka
@mdrska :) no jasná věc, nám se tady líbí a myslím, že dojde i k cestám za dřevomilnými přáteli :) Někde to psal HONZIK, náš emeritní zástupce, úžasný srubomilec! :), že bychom se mohli setkat všichni, a nám to tedy letos nemohlo vyjít, docela finišujeme a asi dýl budeme :) nicméně, věřím tomu, že to dopadne! :)
Odpovědět
Profilova fotka
@mdrska jo, zapomněla jsem Ti napsat, že je príma, že pracuješ s intuicí a citem, tam kde si člověk nerozumí se zástupcem firmy, to nemuže fungovat, i když jsou i zvrácení obchodníci, kteří umí obalamutit a pak okrást :( ale takovým to dlouho nemůže fungovat,, tak jen čti :) papa
Odpovědět
Profilova fotka
VŠEM :) zkusme všichni napsat správci, aby nějak ty stránky lépe ošéfovali - československé - myslím :) pořád se přelogovávat :(((( co Vy na to? :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Moje řeč Kashenko, moje řeč. Naše dřevo sice ještě roste, no dávám bolševikovi (dědovi architektovi) čas do zítra a hyn sa ukáže... 8-( @mdrska No a ty máš jednu jistou jistotu, "nějak to dopadne" a velice pravděpodobně to bude vevnitř vonět pryskyřicí 8-), (nebo jen řízkama) :-o
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato :)))) VORLIČKU no to jsem tedy zvědavá, jak to dědovi dopadne :))))) no a kdo jiný, jak Ty víš, že ta zimní těžba je světlejší a lepší? :) a ta vůně pryskyřice se myslím dost dobře hodí k vůni řízků,,, pak zajedeme na kontrolu :-D, to bude mejdlo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato No udělám pro to vše. Velmi jednoduché. Více se udělat nedá. S mým vztahem k vaření jsou ty řízky poměrně 100% jistotou.
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha @rom73 Nadkrokevní izolace- tím asi myslí izolovat střechu pouze směrem ven mezi krokve a krytinu, ne směrem dolů. Aby uvnitř zůstaly viditelné trámy a krokve. Hádám správně? Nám se to totiž tak také líbilo, ale netroufli jsme si do toho jít, i když firma na zateplení tvrdila že by to uměli, že už to dělali.
Odpovědět
Ahoj všem, ano mám na mysli izolaci nad krokvemi tudíž né dovnitř, ale ven krokve přiznané aby byli vydět.
Odpovědět
Článek se načítá
@rom73 myslíš "ven" jako "dovnitř" - když stojím v podkroví (pod - krovem), tak abych je viděl, ano? Chvíli jsem o tom uvažoval, ale pak se stavba rozjela a ... skončili jsme u klasiky. Je to dražší, ale prý to lépe izoluje a není to tak náročné na všchny ty izolace, igelity a pod, ptákoviny směrem do pokojů... Jetsli by nebylo snadnější udělat klasiku (podkrokevní izol.) a pak nějak tam dát "falešné" krokve...? Nám jsou aspoň vidět kleštiny, když už ne krokve... Sakra, se musím dokopat k tomu vložit zase nějaké fotky... PF
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj / Dobrý den, Možná bych začal s dotazy dříve než jsem původně předpokládal. A to konkrétně ke kroku 1 - koupě stavebního pozemku. Je mi jasné, že bych rád koupil pozemek(cca 1000-2000m2) ideálně stranou od nějaké vesnice(V dosahu sítí samozřejmě). Relativně blízko lesa. Tam vidím dobrou šanci nemít problém s typem stavby(aby z pozemku mohla být časem i stavební parcela). Zároveň, když bude les ze severní strany, tak bude poskytovat jistou míru izolace před zimou. Nicméně stromy se dají později vysadit. Kde si nejsem moc jistý je způsob jak hledat vhodný pozemek ke koupi. V současnosti používám tyto: - Internet a pozemky k prodeji. - Internet a pozemky se starou budouvou, kterou budu muset zbourat. Asi z velké části svépomocí, aby to vyšlo na nižší peníze - Někde jsem tu četl, že jde zajít na úřad v dané obci a získat stavební pozemky, které jsou k dispozici. - Jaké jsou další možnosti - jsou-li? Martin. P.S. Jsem zatím na straně 38, tak jestli ste to už zde řešili tak mě stačí info, že to tu už je a já k tomu dojdu.
Odpovědět
Profilova fotka
@rom73 My jsme to také zamítli myslím pro to, že to bylo podstatně dražší. Pohled na trámy ve stropě je samozřejmě krásný, ale ono pak toho dřeva na koukání zbylo ještě hodně-kleštiny, překlady, sloupy... @mdrska Vysněný pozemek popisuješ krásně, my takový máme :-) , ale dědili jsme po babičce. Po tebe:Určitě bych nekupovala sebekrásnější místo, pokud to není stavební parcela. Nikdo ti nezaručí, že tě tam někdy nechají stavět. Dokonce i když kupuješ stavební parcelu je dosti důležité poptat se na obci či staveb.úřadě, jaká jsou tam omezení a zda tě dřevostavbu nechají postavit. Ty i my víme že je to krásné, že se to k lesu hodí, ale dočteš se zde, že někteří opravdu na úřadech narazii ]-( :-| Stará budova ke zbourání, kde je jistota stavebního povolení, není zas tak špatná varianta, někdo to tu tak myslím dělá. Protože jinak těžko podobný pozemek seženeš.
Odpovědět
Profilova fotka
Ideálně před koupí pozemku bych chtěl mít podepsaný souhlas se stavbou tohoto typu stavby a asi i radonovy test.
Odpovědět
Profilova fotka
@rom73 ahoj teprve stavíme a jsme na začátku, ale v projektu taky počítáme s nadkrokevní izolací a přiznanými trámy, resp. kulatinou. Bylo to nabídnuto jako lepší varianta na izolaci ikdyž dražší a taky jsme chtěli mít pěknej pohled na strop v obýváčku. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@mdrska maluješ si to logicky a stylově ;-) , ale milionář asi nebudeš (hádám), pokud chceš hledat takovýto pozemek v okolí Brna, velice pravděpodobně narazíš na to co zmínila Soňa. V okolí velkých měst je velký předpoklad, že územní plány obcí jsou co do plochy obsáhlejší než na venkově a samozřejmě se tam dá čekat více omezení, no a ty ceny - :-x. 1000 - 2000m2, hele kolik jsi ochotný do pozemku vrazit? Velice důležité!!! Kolik budou stát sítě (dneska je čez povinen v intravilánu obce k parcele určené ke stavbě RD do 50m přivést elektriku zdarma na žádost - nevím jestli to mám přesně), když budeš někde Pánu za hrbem se ti to asi kapánek prodraží, co voda? O plynu nemluvím, to není nutnost, ale pomůže. Pozemek se stavbou vhodnou k demolici je sice dobrý nápad, ale zároveň je třeba vědět, že demolice svépomocí chce stejně bagr cca 500,- Kč/hod a víc (třeba jen na nakládání) nebo partu studentů - ale mejdan a guláš taky něco stojí, vyřešení sutě (dnes je to považováno někdy až za nebezpečný odpad a prakticky vždy s tím musíš na skládku) = skládkovací poplatek + doprava (nevěřil bys kolik z takového středního domku s 1m zdmi z kamene, nebo z vepřovic je vleček a co s jílem z nepálených cihel - mrtvá zem k ničemu - jedině že bys chtěl rybník, tak do hráze dobré) No záleží, jaké máš možnosti. Nedej bože že se pak dozvíš, že máš pozemek s památkou a úřad na krku 8-( No ať tě neděsím :-o Já jsem ležel v realitách více méně 4 roky, prošel jsem si tím samým co ty (barák hotový, nebo k rekonstrukci... se stejným závěrem - chci svoje! tečka) S Radkou jsme si vytipovali obce kde by nám vyhovovalo hnízdění a všude jsem otravoval starosty. Některé obce totiž, aby natáhly mladé lidi, prodávají buď zasíťované, nebo holé stavební pozemky za zvýhodněnou cenu. Tam kde to nejde, je třeba chtít vidět územní plány, ze kterých vyčteš kde nestojí žádná stavba a kde je možné stavět a najdeš třeba pozemek v soukromém vlastnictví, jehož majitel třeba nepodlehne spekulativním radám chytrých sousedů a prodá ti zajímavé m2 za ještě zajímavější peníze :-) 8-) Musím končit, pokračování příště, doufám že jsem tě moc neodradil :-D Zdar
Odpovědět
@sonafa my jsme si troufli :-) a nadkrokevní izolaci máme, nutno podotknout, že máme úplně jinou střechu než většina lidí tady, lehce šikmou pultovou střechu... @rom73 máme nadkrokevní izolaci z PIR desek - rozhodující pro volbu izolace je, jak silnou vrstvu si můžeš dovolit - např. my jsme chtěli nahoru zelenou střechu (cca 10 cm hlíny), kolem které musí být atika - z cedrových fošen jak jinak :-) - a abychom se vešli s izolací i hlínou do 30cm (jednak by vyšší atika než jsou trámy, ze kterých je dům postaven vypadala moc mohutně a jednak se cedr už v tomto rozměru vozí - prakticky nám trámy rozřezali na třetiny)...pokud by měl člověk pouze hydroizolační folii, dala by se použít patřičně vyšší vrstva polystyrenu, což by vyšlo levněji, stejně tak u zděného domu, kde si člověk může nazdít atiku vysokou, jak si usmyslí... Trochu jinak to asi bude pokud plánujete klasickou sedlovou střechu s krytinou z tašek - o to jsem se nezajímal, ale přepokládám, že to bude obdobně - kontralatě a střešní latě se dávají na nadkrokevní izolaci, která bude muset mít nějakou nosnost (ve srovnání s tím, když na tom leží jen hydroizolační střešní fólie) při nějaké výšce a izolačních vlastnostech - mezi záklopem na krokvích a taškami bude izolace "skrytá" nějakým opláštěním (jako u nás ta atika) - zda jde použít aspoň teoreticky levnější variantu s větší vrstvou polystyrenu nevím, tam bude hrát roli únosnost polystyrenu při zatížení relativně těžkou krytinou z tašek přes kontralatě. Každopádně střechař v takovém případě určitě minimálně z důvodů co nejnižší výšky navrhne PIR izolaci, která má při stejných izolačních vlastnostech jako polystyren cca o třetinu menší výšku... @petrfrenk teda nějaké falešnosti bych od Tebe nečekal :-D mrkni prosím do IP, měl jsem další z nekonečné řady dotazů, tentokrát ještě jednou na příčky, dík...
Odpovědět
@petrfrenk přesně tak budeme mít totiž obývák otevřený až na krov. Taky jsem o těch falešných krokví uvažoval, ale zase zmenším prostor.
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato - neodradil si. V podstatě vše co si uvedl + i něco dalšího mám už zjištěno. Každá informace je dobrá. Pozemek nebude úplně u Brna, tak za vodou opravdu nejsem :) Nicméně možnost archeologického průzkumu mě přišla vážně jako super věc <- konec ironie. Rozhodně si myslím, že je důležité si stanovit cíl a ve výsledku třeba mírně slevit. "Pánu za hrbem" :) - hezký výraz. Spíše jsem se snažil mířit na to, že povolit tento druh stavby bude snažší na kraji vesnice a nikoli v centru. No uvídíme co nakonec najdeme.
Odpovědět
Profilova fotka
:)))))) tak jsem vyhanal dceru od kompu, neb muj padnul a musím být zkratkovitá :) což mi bude dělat problémy :))) krásně jste to tady o střechách napsali,,, my máme jakýsi kompromis, nebo dvojitá střecha vyjde opravdu na dost peněz :) a tak jsem si nechala vidět kulatinu, neb máme otevřenou galerku :) a dávat tam záklop to bude masíčko :) @mdrska no a ten pozemeček, to je hezounký postup! zatínám pěsti a držím :) na radon bych se dopředu vyprdla :)))) ale archeol.průzkum to by bylo masíčko také :))))))
Odpovědět
Profilova fotka
VSEM, kdož by chtěli na cz střechu... ... ... napsala jsi admince :)... ... ...pokud se tví přátelé nedorozuměním zalogovali na sk, mohu je trvale přehodit na cz a nebudou s tím žádné problémy Sloučení, o kterém píšeš ale není technicky možné :( takže jediné, jak hezky vyklouznout z tohoto problémku je přehodit ty kamarády na cz, což mohu udělat s jejich svolením ... tož jsem zvědavá zlatíčka,,, :) jestli nám to tady usnadníte! :)
Odpovědět
Profilova fotka
@mdrska ahoj, také tě vítám a držím palečky, ať tě to nepustí, ať je nás víc já jsem se také nějakým nedopatřením zaregistrovala na slovenké stránky, pak jsem napsala admince, která to vyřešila a přestěhovala mě na české stránky
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 Děkuji za přivítání...
Odpovědět
Ahoj všem, tak moc děkuji za rady a asi to dopadne, že dáme polystyren ten můžu totiš sehnat za hodně dobrou cenu. @kasha tak Karinko už jsem na cz :-D to abych ti to ulechčil a ostatním.
Odpovědět
Profilova fotka
@rom73 to je dobře ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@rom73 paráda!!!!! super!!!! polystyren nad krokve? tož to hodně pouvažuj :)
Odpovědět
Profilova fotka
Ve středu proběhla první návštěva na montážní ploše a kluci šikovní už mají spodek suterénu hotovej :-) Jestli jim vydrží pracovní zápal, tak do vánoc to bude stát v celé kráse u nás. To pak bude pozdvižení na vsi :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit No to bude!!!! :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?