Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 NADKROKEVNI IZOLACE:
http://www.bek.cz/katalog-detail/balmettermoiznadkrdeskybalextherm-balex-metal-termoizolacni-nadkrokevni-desky-balextherm/
byla tady o tom řeč, tak pro zájemce je i toto, pakliže neznáte emoticon já ne emoticon
14. říj 2011 ve 20:13  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 ahojky lidi, makáte a nebo sedíte u praskajících krbů?? emoticon my jsme šli kupovat do polska trochu materiálu na topení a neskutečné davy na trzích,,, totálka, zcela nepruchozí a neprujezdné mestečko emoticon))
jinak máme na srubu 8 st., tak to chce zatopit emoticon jinak nám ten anhydrit nikdy nevyschne,,, emoticon
NOVEHO zatím nic, jen jsme si koupili jedny dveře do špajzu emoticon) a musím je natřít, ještě že bude trochu teplo,,,, emoticon tak co stavitelé, jak to roste?
15. říj 2011 ve 23:27  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8275 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8273 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 Ahoj všem, tak nám roubenečka hezky přibývá, a přibyla by i víc kdyby půl týdne nelilo....ale i tak emoticon Nátěr nám doporučili až po zimě, ted že to po dokončení ještě jednou nastříkaj Dřevosanem....

@kasha tak honem zatop emoticon
16. říj 2011 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
 @kasha Čau Karin, my už nemakáme, my sedíme u praskajícího krbu a je to nádhera, Dokonce stačí když zatopíme každý druhý den, srub si krásně drží teplo a díky velkým oknům nám včera sluníčko krásně vyhřálo srub, takže zase zatopíme až dneska . emoticon emoticon ... a možná uděláme nějakou pergolu na dřevo... tak se nám to topení v krbu zalíbilo, že možná ani plyn nevyužijeme emoticon no ještě se uvídí až nastanou kruté mrazy emoticon
...jo taky jsme kdysi jezdili do Polska nakupovat na trhy... to byl mazec ... jak čtu, je to pořád stejné, ale my to máme pěkně daleko emoticon
16. říj 2011 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
 @jptn to je příjemný viď, když už vám to roste než to čekání emoticon Taky jsme natírali až v létě... ono to chvíli vydrží, a v teple dřevo lépe saje, i ochrannýma prostředkama se má stříkat nabo natírat až v určité teplotě, aby to mělo smysl emoticon
16. říj 2011 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8275 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8273 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @kanavi jasně, že to je příjemnější emoticon vždycky se těším, až tam po práci zajedu......co nového přibylo....
16. říj 2011 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @kanavi
@jptn trhy v Polsku... byla jsem kdysi... 2x.. a už by mě tam nikdo nedostal emoticon emoticon emoticon
16. říj 2011 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @kasha jsem se překlepla a dala tam sebe emoticon
16. říj 2011 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @kasha Tak mi děláme obojí: zatopíme-makáme-ohřejeme se u krbu-makáme-přiložíme a jedeme domů emoticon Zatím udržujeme uvnitř min 12st.(až cca 18st), když zatopíme jen občas v krbu. Uvidíme až mrazy přitvrdí. emoticon
@kanavi Vy jste měli první zimu kuláče nenatřené, myslím hlavně z venku? To jste to asi dostavěli těsně před zimou?Nebo je tu ještě někdo takový? Nám totiž doporučovali to před zimou určitě alespoň jednou natřít, uvnitř to potřeba nebylo.
16. říj 2011 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
 @sonafa stavba se dokončila v zimě , proti škůdcům to bylo ošetřeno, ale nátěr jsme dávali až po obroušení a to bylo dokonce až někdy na podzim příští rok, jestli si dobře vzpomínám. Ale vy už to máte obroušené, tak to asi ano emoticon
16. říj 2011 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @sonafa emoticon) jojo také jsme natírali až po broušení těsně před zimou,,, emoticon
16. říj 2011 v 19:42  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mara306
Registroval se 16. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 7 příspěvků. Má 1 přítele. Region Svitavy.
  • Stavím dům
    Pohledy,okr.Svitavy, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
mara306
Registroval se 16. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 7 příspěvků. Má 1 přítele. Region Svitavy.
  • Stavím dům
 Tak vás tady všechny zdravím.Taky jsme se rozhodli postavit si srub.Vybrali jsme si firmu Haniš.Máte někdo od nich postavený srub a jak jste byli spokojeni s firmou?
16. říj 2011 ve 21:00  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @kanavi Tak to je jasné, to sedí. V zimě se samozřejmě natírat nedalo, ale do další zimy už natřeno bylo emoticon I u Karin.
16. říj 2011 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @mara306 Ahoj, my s ním stavíme roubenku..... emoticon
16. říj 2011 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
42
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 248 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
42
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 248 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
 @sonafa nám to budou montovat prosinec -leden, tak to abych s nátěrem počkal do jara, nebo co emoticon . Těšil jsem se na romantiku v -15C budou kolem hopkat srnky, bažanti se budou dívat a já budu drtit ledovou tříšť na klády emoticon.
17. říj 2011 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
 @mara306 skvělé, řady srubařů se rozrůstají emoticon emoticon emoticon
17. říj 2011 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @kanavi jen roubenkářů je málo.... emoticon a přitom mi chlapci povídali, že ted stavěj víc roubenek než srubů.... emoticon tak asi nás tu ještě nenašli...
17. říj 2011 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mara306
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
mara306
  • Stavím dům
 A našel by se tady někdo kdo si stavěl srub nebo roubenku svépomocí?Ta myšlenka mě taky napadla.Máme k dispozici vlastní les a dřeva dostatek.Za odpovědi všem děkuji.
17. říj 2011 v 11:13  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @mara306 No tady na foru myslím, nikdo, ono je to totiž dost odlišné a specifické od ostatních staveb.. a myslím, že v těchto případech skelet nebo hrubou stavbu je potřeba nechat na odbornících... no přečti tady celou diskusi emoticon a uvidíš....
17. říj 2011 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mdrska (36 r.)
Registroval se 8. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 26 příspěvků. Má 3 přátele. Region Brno.
  • Sním o domě
    Brno, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
mdrska (36 r.)
Registroval se 8. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 26 příspěvků. Má 3 přátele. Region Brno.
  • Sním o domě
    Brno, Česká republika
 Ahoj, pomalinku se blížím ke konci (jsem na straně 108) a rád bych Vás zkušené stavitele poprosil o informace o firmách, se kterými jste se potkali. Zajímají mě jak firmy, které na Vás zapůsobili dobře, ale samozřejmě i firmy, které jste nakonec vyhodnotili jako nedůvěryhodné. Bylo-li by to možné tak i napsat důvody. Vím, že víte jak moc taková informace dokáže pomoci. Předpokládám že toto je informace do IP.

Martin
P.S. Už vím, že srub z cedru je trochu nedotažená myšlenka, ale jak už jsem psal. Jsem na straně 108 a jsem tedy zase o něco připravenější. Srub z cedru nebude emoticon
17. říj 2011 ve 20:01  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @mdrska teda Martine.. klobouk dolů, žes toho už tolik přelouskal.... emoticon
17. říj 2011 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 818 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 818 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @mara306 myslím, že to by si sám těžko zvládal, není-li to tvůj obor. Tam je potřebná letitá řemeslná zručnost, dovednost a zkušenost, ti chlapi se to učí léta až desítky let. Ale mohl by sis najmout někoho, kdo se tvým lesem proběhne a vybere si stromy, které si pak necháš pokácet a ušetřil bys významnou částku na stavebním materiálu.
17. říj 2011 ve 21:04  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mdrska (36 r.)
  • Sním o domě
    Brno, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
mdrska (36 r.)
  • Sním o domě
    Brno, Česká republika
 @jptn On je tu skrytý poklad v těch stránkách. Je jasné, že není možné připravit se na vše, ale je rozdíl chápat 10% a 40%. V průběhu stavby a dalších řízení budu znalosti ještě doplňovat. Konkrétně od tebe mám spousty informací neboť si tu probírala vše pěkně od začátku. Díky.

Je to běh na dlouhou trať a koupit si mapu na začátku není špatný nápad. Uvidíme kam mě můj "systémový" přístup zavede a do čeho polapí.

Martin
17. říj 2011 ve 21:25  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @mdrska Tak to jsem moc ráda, jestli jsem byla v něčem nápomocná emoticon tápala jsem zpočátku jako ty...a máš pravdu, že je moc fajn, že toto forum existuje, jen je škoda, že někteří již bydlící to zde přestali navštěvovat, nebot i jejich infa by se hodila... njn, třeba se ještě někdy objeví..... tak hodně zdaru emoticon
17. říj 2011 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @mara306 Stavět scelet ze dřeva svépomocí není myslím moc dobrý nápad. Nevím jak přesně roubenka, ale když jsme sledovala ty kluky od srubů s motorovkama, bylo to jak labutí tanec emoticon - ale od nich! To není jako přeříznout špalek na polovinu. Je to navíc spousta geometrie, práce s kružítkem, pak to chce ty svaly a přesnost s pilou. To je opravdu o letech zkušeností. Navíc myslím, že pokud se chcete snažit sami, zbyde na vás ještě opravdu hodně práce.
Měla jsem u nás jisté dřevaře na jinou práci. Také se chlubili, že stavěli srub, emoticon ale přitom na některé detaiiy na našem sceletu koukali dost vytřeštěně-tady jako uznale- asi bych nechtěla bydlet v tom, co postavili. emoticon Spousta lidí si to přestavuje asi příliš jednoduše.
Ale svoje dřevo možná není problém, ale stejně by si ho stavaři museli obhlídnout a vybrat. Správně točivé, zdravé atd.....
17. říj 2011 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @pekbit myslím že srnkám by ta tvoje tříšť moc nevoněla emoticon Většina barev se samozřejmě natírá v plus teplotách, myslím že ta naše psala min 10 st. Ale to ty jako novopečený odborník určitě víš emoticon
A na srnky se taky těším. Loni jich tam byla spousta, objevili moji hromádku jablek, pečlivě schovanou línou zahradnicí pod listí emoticon Že ji jako na jaře zkompostuju - ale pak už jsme našla jen spousty stop ve sněhu...
Přes léto se holky neukázaly emoticon
17. říj 2011 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 tak dneska na mě zase chlapi na stavbě vyrukovali s větou" potřebujem se s vámi domluvit....." to jak slyším, mám kopřivku emoticon mnohem radši se ptám sama..
no ale vyrukovali na mě, jak to bude s podbitím střešních přesahů, že tak koncem příštího týdne by to bylo potřeba začít dělat..., než daj folii... no koukala jsem fakt jak tele na vrata emoticon .. tak to bude teda honička , honem tento týden sehnat palubky, pokud možno je i natřít a příští víkend- kdy jsou oni doma- to podbít- no to nevím, teda, zvlášt, když je manžel přes týden pryč.... a taky aby bylo počasí..... jojo emoticon
17. říj 2011 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 695 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 695 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 Zase se mi to ztratilo emoticon
Tak znovu zdravím všechny srubolidičky
Architekt senior se ozval, máme novou malůvku - překreslil nám náš návrh, ale opět tam přidal nějakou svou invenci emoticon emoticon emoticon . Zítra se potkám s Jirkou Urbanem a proberem nějaké konstrukční detaily, u kterých si nejsem jist, jestli jsou nutné a nepodařilo se mi je nastudovat z Houdkovy knížky. Ještě pár rozumů z něho vytáhnu a hurá za dědou architektem - počkáme si další 3 týdny a uvidíme emoticon

@mdrska Marťas, taky jsem měl choutky si to postavit sám, než jsem zjistil, že je lepší když ti to postaví někdo jiný emoticon emoticon . No zpět do reality emoticon
Jestli tě to hodně bere, doporučuju Pete Wolf loghome building school, za bratru necelých 60.000,-Kč tě to naučí, zdokonalíš si english, budeš mít certifikát, budeš vědět jak na to a budeš mít zkušenost z realizací stavby a hlavně zjistíš jestli máš na to si to postavit sám, nebo ne. Myslím, že tato investice pomůže v rozhodnutí, popř. tě odradí a zachrání nemalé prostředky, které by stála oprava nesprávně provedených tesařských prací. emoticon Nechci tě odradit a podceňovat lidi se snažím nesnažit, nicméně viděl jsem pár staveb "navršených "svépomocí, popř. realizovaných samozvanými odborníky...viz sonafa... emoticon emoticon Bylo to pestré až odpudivé. Existují i skryté talenty a těm budiž vyřčena čest.
Doporučuju proletět knihu ing. Houdka - Srubové domy z kulatin - poučné (ale to už máš asi zmáknuté že?)
No, i když na Wolfovu školu se asi nedostanu, stejně asi budu srubařům přicmrndávat a hodĺám si to užít
emoticon emoticon emoticon emoticon
Zdar M.V.
17. říj 2011 ve 23:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @vorelmato mám dojem, že svépmocí stavět chtěl asi
@mara306 nebo ne??? emoticon
17. říj 2011 ve 23:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @sonafa Šmarjá Soni, teď když sem si přečetl co jsem napsal, tak to zní jakoby jste to měli zfušované, omlouvám se, váš domeček se mi velice líbí - Zouhar udělal kus kvalitní práce.
!!! PROMIŇ !!!
Myslel jsem ty tesaře co se chlubili....
17. říj 2011 ve 23:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš