Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit jojo, ten skelet to je parádička to je rychlovečka :))
Odpovědět
Profilova fotka
NADKROKEVNI IZOLACE: http://www.bek.cz/katalog-detail/balm... byla tady o tom řeč, tak pro zájemce je i toto, pakliže neznáte :) já ne :)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky lidi, makáte a nebo sedíte u praskajících krbů?? :) my jsme šli kupovat do polska trochu materiálu na topení a neskutečné davy na trzích,,, totálka, zcela nepruchozí a neprujezdné mestečko :))) jinak máme na srubu 8 st., tak to chce zatopit :) jinak nám ten anhydrit nikdy nevyschne,,, :) NOVEHO zatím nic, jen jsme si koupili jedny dveře do špajzu :)) a musím je natřít, ještě že bude trochu teplo,,,, :) tak co stavitelé, jak to roste?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj všem, tak nám roubenečka hezky přibývá, a přibyla by i víc kdyby půl týdne nelilo....ale i tak ;-) Nátěr nám doporučili až po zimě, ted že to po dokončení ještě jednou nastříkaj Dřevosanem.... @kasha tak honem zatop ;-)
Odpovědět
@kasha Čau Karin, my už nemakáme, my sedíme u praskajícího krbu a je to nádhera, Dokonce stačí když zatopíme každý druhý den, srub si krásně drží teplo a díky velkým oknům nám včera sluníčko krásně vyhřálo srub, takže zase zatopíme až dneska . :-) :-D ... a možná uděláme nějakou pergolu na dřevo... tak se nám to topení v krbu zalíbilo, že možná ani plyn nevyužijeme :-) no ještě se uvídí až nastanou kruté mrazy :-p ...jo taky jsme kdysi jezdili do Polska nakupovat na trhy... to byl mazec ... jak čtu, je to pořád stejné, ale my to máme pěkně daleko :-)
Odpovědět
@jptn to je příjemný viď, když už vám to roste než to čekání :-) Taky jsme natírali až v létě... ono to chvíli vydrží, a v teple dřevo lépe saje, i ochrannýma prostředkama se má stříkat nabo natírat až v určité teplotě, aby to mělo smysl :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi jasně, že to je příjemnější ;-) vždycky se těším, až tam po práci zajedu......co nového přibylo....
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi @jptn trhy v Polsku... byla jsem kdysi... 2x.. a už by mě tam nikdo nedostal :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha jsem se překlepla a dala tam sebe :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Tak mi děláme obojí: zatopíme-makáme-ohřejeme se u krbu-makáme-přiložíme a jedeme domů :-D Zatím udržujeme uvnitř min 12st.(až cca 18st), když zatopíme jen občas v krbu. Uvidíme až mrazy přitvrdí. :-( @kanavi Vy jste měli první zimu kuláče nenatřené, myslím hlavně z venku? To jste to asi dostavěli těsně před zimou?Nebo je tu ještě někdo takový? Nám totiž doporučovali to před zimou určitě alespoň jednou natřít, uvnitř to potřeba nebylo.
Odpovědět
@sonafa stavba se dokončila v zimě , proti škůdcům to bylo ošetřeno, ale nátěr jsme dávali až po obroušení a to bylo dokonce až někdy na podzim příští rok, jestli si dobře vzpomínám. Ale vy už to máte obroušené, tak to asi ano :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa :)) jojo také jsme natírali až po broušení těsně před zimou,,, :)
Odpovědět
Článek se načítá
Tak vás tady všechny zdravím.Taky jsme se rozhodli postavit si srub.Vybrali jsme si firmu Haniš.Máte někdo od nich postavený srub a jak jste byli spokojeni s firmou?
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Tak to je jasné, to sedí. V zimě se samozřejmě natírat nedalo, ale do další zimy už natřeno bylo :-) I u Karin.
Odpovědět
Profilova fotka
@mara306 Ahoj, my s ním stavíme roubenku..... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa nám to budou montovat prosinec -leden, tak to abych s nátěrem počkal do jara, nebo co ;-( . Těšil jsem se na romantiku v -15C budou kolem hopkat srnky, bažanti se budou dívat a já budu drtit ledovou tříšť na klády :-D.
Odpovědět
@mara306 skvělé, řady srubařů se rozrůstají :-) :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi jen roubenkářů je málo.... :-( a přitom mi chlapci povídali, že ted stavěj víc roubenek než srubů.... :-D tak asi nás tu ještě nenašli...
Odpovědět
A našel by se tady někdo kdo si stavěl srub nebo roubenku svépomocí?Ta myšlenka mě taky napadla.Máme k dispozici vlastní les a dřeva dostatek.Za odpovědi všem děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
@mara306 No tady na foru myslím, nikdo, ono je to totiž dost odlišné a specifické od ostatních staveb.. a myslím, že v těchto případech skelet nebo hrubou stavbu je potřeba nechat na odbornících... no přečti tady celou diskusi :-D a uvidíš....
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, pomalinku se blížím ke konci (jsem na straně 108) a rád bych Vás zkušené stavitele poprosil o informace o firmách, se kterými jste se potkali. Zajímají mě jak firmy, které na Vás zapůsobili dobře, ale samozřejmě i firmy, které jste nakonec vyhodnotili jako nedůvěryhodné. Bylo-li by to možné tak i napsat důvody. Vím, že víte jak moc taková informace dokáže pomoci. Předpokládám že toto je informace do IP. Martin P.S. Už vím, že srub z cedru je trochu nedotažená myšlenka, ale jak už jsem psal. Jsem na straně 108 a jsem tedy zase o něco připravenější. Srub z cedru nebude :)
Odpovědět
Profilova fotka
@mdrska teda Martine.. klobouk dolů, žes toho už tolik přelouskal.... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mara306 myslím, že to by si sám těžko zvládal, není-li to tvůj obor. Tam je potřebná letitá řemeslná zručnost, dovednost a zkušenost, ti chlapi se to učí léta až desítky let. Ale mohl by sis najmout někoho, kdo se tvým lesem proběhne a vybere si stromy, které si pak necháš pokácet a ušetřil bys významnou částku na stavebním materiálu.
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn On je tu skrytý poklad v těch stránkách. Je jasné, že není možné připravit se na vše, ale je rozdíl chápat 10% a 40%. V průběhu stavby a dalších řízení budu znalosti ještě doplňovat. Konkrétně od tebe mám spousty informací neboť si tu probírala vše pěkně od začátku. Díky. Je to běh na dlouhou trať a koupit si mapu na začátku není špatný nápad. Uvidíme kam mě můj "systémový" přístup zavede a do čeho polapí. Martin
Odpovědět
Profilova fotka
@mdrska Tak to jsem moc ráda, jestli jsem byla v něčem nápomocná ;-) tápala jsem zpočátku jako ty...a máš pravdu, že je moc fajn, že toto forum existuje, jen je škoda, že někteří již bydlící to zde přestali navštěvovat, nebot i jejich infa by se hodila... njn, třeba se ještě někdy objeví..... tak hodně zdaru ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mara306 Stavět scelet ze dřeva svépomocí není myslím moc dobrý nápad. Nevím jak přesně roubenka, ale když jsme sledovala ty kluky od srubů s motorovkama, bylo to jak labutí tanec :-) - ale od nich! To není jako přeříznout špalek na polovinu. Je to navíc spousta geometrie, práce s kružítkem, pak to chce ty svaly a přesnost s pilou. To je opravdu o letech zkušeností. Navíc myslím, že pokud se chcete snažit sami, zbyde na vás ještě opravdu hodně práce. Měla jsem u nás jisté dřevaře na jinou práci. Také se chlubili, že stavěli srub, :-. ale přitom na některé detaiiy na našem sceletu koukali dost vytřeštěně-tady jako uznale- asi bych nechtěla bydlet v tom, co postavili. :-| Spousta lidí si to přestavuje asi příliš jednoduše. Ale svoje dřevo možná není problém, ale stejně by si ho stavaři museli obhlídnout a vybrat. Správně točivé, zdravé atd.....
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit myslím že srnkám by ta tvoje tříšť moc nevoněla :-D Většina barev se samozřejmě natírá v plus teplotách, myslím že ta naše psala min 10 st. Ale to ty jako novopečený odborník určitě víš :-) A na srnky se taky těším. Loni jich tam byla spousta, objevili moji hromádku jablek, pečlivě schovanou línou zahradnicí pod listí :-D Že ji jako na jaře zkompostuju - ale pak už jsme našla jen spousty stop ve sněhu... Přes léto se holky neukázaly :-|
Odpovědět
Profilova fotka
tak dneska na mě zase chlapi na stavbě vyrukovali s větou" potřebujem se s vámi domluvit....." to jak slyším, mám kopřivku :-D mnohem radši se ptám sama.. no ale vyrukovali na mě, jak to bude s podbitím střešních přesahů, že tak koncem příštího týdne by to bylo potřeba začít dělat..., než daj folii... no koukala jsem fakt jak tele na vrata ]-( .. tak to bude teda honička , honem tento týden sehnat palubky, pokud možno je i natřít a příští víkend- kdy jsou oni doma- to podbít- no to nevím, teda, zvlášt, když je manžel přes týden pryč.... a taky aby bylo počasí..... jojo =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Zase se mi to ztratilo 8-( Tak znovu zdravím všechny srubolidičky Architekt senior se ozval, máme novou malůvku - překreslil nám náš návrh, ale opět tam přidal nějakou svou invenci 8-) :-) ]-( . Zítra se potkám s Jirkou Urbanem a proberem nějaké konstrukční detaily, u kterých si nejsem jist, jestli jsou nutné a nepodařilo se mi je nastudovat z Houdkovy knížky. Ještě pár rozumů z něho vytáhnu a hurá za dědou architektem - počkáme si další 3 týdny a uvidíme :-o @mdrska Marťas, taky jsem měl choutky si to postavit sám, než jsem zjistil, že je lepší když ti to postaví někdo jiný :-D :-D . No zpět do reality 8-) Jestli tě to hodně bere, doporučuju Pete Wolf loghome building school, za bratru necelých 60.000,-Kč tě to naučí, zdokonalíš si english, budeš mít certifikát, budeš vědět jak na to a budeš mít zkušenost z realizací stavby a hlavně zjistíš jestli máš na to si to postavit sám, nebo ne. Myslím, že tato investice pomůže v rozhodnutí, popř. tě odradí a zachrání nemalé prostředky, které by stála oprava nesprávně provedených tesařských prací. ;-) Nechci tě odradit a podceňovat lidi se snažím nesnažit, nicméně viděl jsem pár staveb "navršených "svépomocí, popř. realizovaných samozvanými odborníky...viz sonafa... :-x 8-( Bylo to pestré až odpudivé. Existují i skryté talenty a těm budiž vyřčena čest. Doporučuju proletět knihu ing. Houdka - Srubové domy z kulatin - poučné (ale to už máš asi zmáknuté že?) No, i když na Wolfovu školu se asi nedostanu, stejně asi budu srubařům přicmrndávat a hodĺám si to užít :-D :-D :-D :-o Zdar M.V.
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato mám dojem, že svépmocí stavět chtěl asi @mara306 nebo ne??? :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?