Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @jptn O.K. vzdávám se, dneska už mi hlava nebere emoticon
@mdrska Omlouvám se i Tobě, ale myslím si že i Tobě to proběhlo hlavou emoticon emoticon jestli se nepletu hi hi hi

Mívajte sa plantážníci
17. říj 2011 ve 23:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rom73
Registroval se 6. listopadu 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 49 příspěvků. Má 9 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
rom73
Registroval se 6. listopadu 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 49 příspěvků. Má 9 přátel.
 @mara306 Ahoj ,já sem měl taky tu úvahu stavět sám, ale byl jsem za stavitelem srubů a ten mi to rozmluvil a stim dřevem se domluv se stavitelem jde to i že si dřevo dodáš sám aspoň mě to náš budoucí stavitel řek, že si můžu dodat dřevo své.
18. říj 2011 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mara306
Registroval se 16. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 7 příspěvků. Má 1 přítele. Region Svitavy.
  • Stavím dům
    Pohledy,okr.Svitavy, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
mara306
Registroval se 16. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 7 příspěvků. Má 1 přítele. Region Svitavy.
  • Stavím dům
    Pohledy,okr.Svitavy, Česká republika
 Já už jem si to tak trochu zkoušel.Pokud člověk umí dobře s motorovkou a má potřebné pomůcky tak se to dá naučit.Mám spoustu knih z ameriky jak se staví sruby a tam to mají krásně všechno popsané.Nechal jsem si vyrobit na zakázku srubařské kružítko jaké používají v americe a ostatní dřevařské nářadí jsem si vyrobil sám.
A jěště budu stavět na patkách s dřevěnou podlahou tak jak to staví v kanadě.
P.S.Pokud by měl někdo zájem nebo věděl o někom kdo by chtěl srubařské kružítko tak jich mám několik navíc.
18. říj 2011 v 08:28  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
 @mdrska ahoj, poslala jsme ti na IP naše zkušenosti, tohle fórum je velká výhoda... když si člověk může přečíst zkušenosti, rady atd. emoticon emoticon

Tak jsem zjistila včera, že nám trochu protahuje v jednou spoji mezi kládama, tak to jdu ucpat konopím emoticon emoticon Takže rada pro nastávající stavaře - čím méně křížů (spojů) ,tím lépe. To jsou nejslabší místa, co se týká úniku tepla, to nám potvrdila i většina srubařů.
18. říj 2011 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 577 příspěvků. Má 40 přátel. Region Jihlava.
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 577 příspěvků. Má 40 přátel. Region Jihlava.
 Já vás všechny moc pozdravuji. Nějak mi ubylo času, abych sem mohla častěji nakouknout...A to jsem si říkala, bude končit léto, bude méně práce na zahradě a zatím to nenastalo emoticon Příprava na zimu-čovka, vyčistit studnu, pozvat pana kominíka-už proběhlo emoticon , zazimovat bazén...Pěkně nachystat dřevo na topení. A ještě jsme vlastně dobrousili a dotřeli fošny na zbytek plotu, co se ještě nedodělal. Teď už jen musím pro chvojí a přikr¨ýt růže a zima může přijít. Taky vlastně máme za sebou každoroční malování srubu-emoticon Utření prachu na každé kulatině vevniř-utřít každý spoj. Naštěstí je to čistější práce, než kasické malování bílých zdí, ale ramena a záda bolí i tak.
K tomu opět chystáme velkou akci na lampionový průvod se strašidly-takže šiju kostýmy a odměny odvážlivcům, kteří zvládnou stezku odvahy.
Musím hned teď prolézt vaše fotky, co kde nového.
18. říj 2011 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @vorelmato Já to pochopila, myslím že i mdrska. Jinak by jsi asi zaznamenal moji ráznou odpověď emoticon emoticon V poho, já svůj srubík znám, a myslím že mě nezklame emoticon
18. říj 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @morana128 ty jó, t y máš ted seznam na zimní úklid! Jak asi vypadá ten jarní emoticon ? Tak to bych sebou měla mrsknout, čeká nás ještě nátěr dřevníku, bazém je pořád plný vody, prách budu ulízet až po broušení poslední podlahy-cca za 3 týdny, nová zahrada zatím naštěstí ještě není (starou asi nechám pro letošek "přikrytou" plevelem" emoticon )
Asi mám proti tobě pěkný skluz! emoticon emoticon
18. říj 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
Registroval se 22. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 548 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
Registroval se 22. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 548 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
 @mdrska
Sorry,
jsem trochu pozadu s dočítáním diskuse - jenom co tě přivedlo k tomu, že z cedru ne...?
Cena?
dík
PF
18. říj 2011 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mdrska (36 r.)
Registroval se 8. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 26 příspěvků. Má 3 přátele. Region Brno.
  • Sním o domě
    Brno, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
mdrska (36 r.)
Registroval se 8. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 26 příspěvků. Má 3 přátele. Region Brno.
  • Sním o domě
    Brno, Česká republika
 @vorelmato Určitě to neplánuji stavět sám. Na to nemám čas ani know how. Jen se připravuji, abych nenaletěl. Včera žena prohlásila, že srubař je diagnóza. A možná má i pravdu. Rád se na stavbě přiučím jak se takové věci dělají a stavějí, ale sám na to nemám.

Aha to nebylo na mě. Není se třeba omlouvat já nejsem chytlavej a narovinu. Pustit se do něčeho tak velkého je opravdu velké riziko a je dobré raději varovat.

@kanavi Děkuju. Další střípek v nekonečné skládance mi zapadl ;)

@petrfrenk
Cena primárně ne. Je dražší, ale zase něco získám. Nechutná našim broučkům, údržba, specificky voní,... Z cedru se dělají roubenky (a pastelky emoticon ), ale někde jsem se dočetl, že kulatiny nelze z Kanady vyvážet. Z toho jsem logicky odvodil, že srub, který je pln kulatiny, asi bude muset být z něčeho jiného. Je dost možné, že tyto informace přicházejí i od tebe, ale do "svého dokumentu" (z vašich informací emoticon ) sbírám informace, ale už u každé neuvádím autora tak si nejsem úplně jist.

Můj nejbližší cíl je jasný.
- Pozemek
- Předběžný souhlas
- Malý projekt.

Je jen otázkou v jakém pořadí tyhle odrážky narovnat. Na to abych koupil pozemek bych chtěl předběžný souhlas se stavbou srubu. To mi jsou ochotni vydat na základě tzv malého projektu. Nj, ale malý projekt dělám na základě toho jak je koncipovaný pozemek. Tady to pro mě vytváří díru, ve které mohu utopit nějaké "drobné" za malý projekt celkem zbytečně. Nebo ste to řešili malým obrázkem se slovy. "Tohle chci postavit. Podepíšete mi tenhle papír???"

To jsem se zase rozepsal. Proč nemohu napsat něco jasně a stručně???

Hezký den Martin
18. říj 2011 v 16:52  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 820 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 820 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @mdrska na předběžný souhlas si dej trošku pozor, my jsme si zažádali o předběžný souhlas se stavbou srubu útvar hlavního architekta, ten jsme dostali, pak jsme udělali spoustu věcí a vynaložili spoustu peněz a dnes se již 3/4 roku fackujeme s odborem životního prostředí, kde moudrý úředník usoudil, že by ten srub tam zohyzdil krajinu a narušil by krajinný ráz. Při předběžném souhlasu kromě hlavního architekta nezapomeň předem oslovit životní prostředí. Nepotřebuješ k tomu žádný projekt ani nákres, jenom na kuse papíru zažádáš, aby ti sdělili, jestli ti na tom konkrétním pozemku povolí postavit srub. Všechno ostatní se dá dělat až potom, až toto budeš mít.
18. říj 2011 v 18:03  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 248 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 248 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
 @mdrska přesně jak říká esmeralda, nejdřív jsem si nechal napsat vyjádření z životního prostředí. Taky nejdřív cukali, že srub a ještě k tomu na kopci neeee, ale musel jsem je přesvědčit jak přípravným projektem, hlavně pěkné fotky,tak výřečností a taky jsem je osobně zavezl na místo, a tam je zlomil. A taky bylo pro ně důležitý vyjádření z obce. A jak byl souhlas životka, stavební úřad neměl sebemenší problém, až na to , že nebyl územní plán, ale toje zase jiný horor emoticon .Takže s nějakým projektem, jak by to mělo vypadat, určitě máš větší šanci uspět. Nikdo nepodepíše papír bez nějaké vizualizace, všichni mají strach, že pak na někdo někdo vlítne, na základě čeho to povolili.
18. říj 2011 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8319 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @pekbit
@mdrska
@esmeralda2 tak to já si připadám jak z " jiného světa"... vůbec nic takového jsme nedělali.....o pozemku , který jsme chtěli kupovat, jsme věděli, že leží v souladu s územním plánem v zastavitelném území, kde není žádné omezení ani typem stavby ani sklonem střechy, ani... prostě ničím.... pro jistotu jsem si ještě zašla na příslušný stavební úřad a tam si to ověřila, řekla , co chceme stavět, přede mnou ještě jednou územní plán vytáhli a vše potvrdili.... to bylo vše.. a nedělat vlastní studnu, tak vůbec nevím, že nějaký odbor životního prostředí existuje, natož útvar hlavního architekta..... takže my to měli v tomto směru naprosto jednoduché.. asi hodně záleží na lokalitě a i na úřednících.....
18. říj 2011 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mdrska (36 r.)
  • Sním o domě
    Brno, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
mdrska (36 r.)
  • Sním o domě
    Brno, Česká republika
 @esmeralda2 Rozumím, děkuji za upozornění. Vím že s tímto bojujete a držím všechny palce co mám a upřímně doufám, že mě toto nepotká. Životní prostředí zahrnu do svých dokumentů.

@pebkit Počítal jsem s tím, že spousta těchto jednání je založena na slušnosti na způsobu podání informací apod. Lidská komunikace je opravdu komplexní záležitost. Takže začneme kreslit emoticon

@jptn je příjemné vidět, že někde jsou lidi ještě v pohodě. Uvidíme jak to bude vypadat kolem Brna...
18. říj 2011 ve 21:42  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @mdrska Nazdárek, včera jsem letěl z Jedovnice na Blansko přes Lažánky - bylo tam cosi na prodej... emoticon
Ale na Drahanech je to hezčí.. emoticon
@mara306 kolego, nechci zlehčovat tvé dovednosti a zkušenosti s prací s JMP a s dalšími záležitostmi kolem stavby srubu, určitě se dají najít lidi šikovnější, než někteří co se tím živí emoticon . Když jsem si pohrával s myšlenkou si postavit sám, dospěl jsem k názoru, že by to chtělo postavit nejdřív stodolu a pak teprve obydlí emoticon (troufám si o sobě myslet, že též nejsem levoruk) Je v tom mnoho věcí, které nejsou na první pohled vidět a profíci s nimi počítají - je třeba hodně dobře znát jak dřevo pracuje a hlavně příčiny. Ovšem i když se tyto věci podcení - se v tom dá bydlet (mont. pěna dokáže mnoho emoticon emoticon emoticon )
V Guntramovicích (Budišov nad Budišovkou - Opavsko) stojí jeden ze zástupců UROB SI SÁM, můžu zjistit jméno. Na první pohled v normě a těch peněz ušetřených na profících, ale na pohled druhý..... emoticon
Ale je to asi též splněný sen emoticon
18. říj 2011 ve 23:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 Apropo, porada s odborníkem vnesla světlo do srubo-zkušeností architekta seniora. Děda bude asi znova překreslovat emoticon
18. říj 2011 ve 23:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
 @mdrska
??? z Kanady se nesmí dovážet co...?
Nějak nerozumím...
Ano, cedr není cedr, jen mu tak v kanadě říkají.
Pořád trpím představou, že máme roubenku z červeného západního cedru, botanicky thuje plicaty, a prozatím to zatím i tak vypadá...
K boji o pozemky - jeden tak a druhý jinak. My vyzkoušeli také všechny varianty "úředního příkoří". Od pozemku co před koupí byl stavební a po ní už ne, přes změnu územního plánu, o níž rozhodovali lidé ze zastupitelstva co ani nevědí kde náš pozemek je až po schválení ČOV, což netrvalo 1/2 roku jak slíbeno, ale skoro 3 ...
S odvahou do toho. A propos samostavba - i můj velmi šikovný kamarád truhlář si nechal hranoly vyrobit a pak jenom sestavoval. Snad to by byla varianta schůdná pro normálního člověka...
Ale počkat, jak jsem psal znám dům a pána, který si všechno dřevo TESAL širočinou (1/2 roku, 80 m3 kulatiny) a pak si postavil dům. Měl nejhezčí atmosféru co jsme kde byli...
PF
19. říj 2011 v 07:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
Registroval se 6. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 246 příspěvků. Má 22 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
Registroval se 6. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 246 příspěvků. Má 22 přátel. Region Brno.
 @petrfrenk z Kanady se prý skutečně vozí jen hranoly a ne kulatina, teď akorát nevím, jestli jsem to někde četl nebo mi to dokonce řekl Kraus.
Švagr má taky známého truhláře, co si srub ve volných chvílích staví sám (a to doslova - od pokácení a opracování stromů), ale podle zpráv o tomto počinu bych to bez nadsázky nazval otročením, ikdyž na vlastním... emoticon
19. říj 2011 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
 @morana128 ahoj po delší době, to je dobře, že jsi zase nakoukla. emoticon Umíváte kulatinu i zvenčí? . U nás uvnitř to zatím není potřeba, ale možná zvenku se do toho pustím. Je tam trochu prachu a pylu ještě z léta emoticon
@mdrska my jsme to řešili tak, že jsem si srub namalovala v programu Sketch Up (staženo z Googlu) a s tím jsme šli na stavební úřad, kde nám dali ústně předběžný souhlas. Ale samozřejmě chtěli vědět, kde to bude (pozemek už jsme měli zakoupený). emoticon
a souhlasím s @jptn záleží, jaký šikula sedí na příslušné židli na úřadě emoticon , jak je srubům nakloněn, taky toho úředníčka může štvát, že třeba on si to zrovna nemůže dovolit... jo lidi jsou různí a úředníci zvláš't emoticon emoticon
19. říj 2011 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mdrska (36 r.)
  • Sním o domě
    Brno, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
mdrska (36 r.)
  • Sním o domě
    Brno, Česká republika
 @kanavi To je informace, kterou jsem potřeboval. Sketchup mám stažený také a baráček do něj hodím jakmile bude trochu jasnější. Bál jsem se bludného kolečka a jak vidím podstatná je informace, která úředníkovi řekne jak to asi bude vypadat emoticon
19. říj 2011 ve 14:37  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
 @mdrska
OK, já na začátku myslel, že jdeš do roubenky ...
Prosímtě hlavně buď soudný a nestavěj SRUB v nějaké krásné moravské vesničce ... já vím že jsem puritán, ale tohle by se opravdu nemělo....
Jinak poslední krásné dny nám soláry ušetřily spoustu topení, udržely v nádrži přes den (i s občasným přitápěním do podlahovky - malej jezdec už jezdí po 4 jako drak) okolo 45°C, takže večer stačilo 5 polen do kamen a bylo na koupačku a další ranní zahřátí podlahy. Za 14 dní - spotřeba 0,35 PRM. Kdyby takhle vypadala celá zima ...
PF
19. říj 2011 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @mara306 také zdravím nováčka emoticon ať to hezky roste a už jsi psal v kterém okolí to stavíš? emoticon
@mdrska jseš dobrej v tom čtení!!! a jestlipak si děláš zápisky,,, já to nedělala a pak jsem musela hledat, ale naštěstí jsem chytla toto vlákno v začátku-skoro emoticon - co se týká důvěryhodnosti firem a naopak tak to je tedy slovo do pranice, nebot i ta nejlepší má své odpůrce! už jsem to tady někde psala, že to musí nějak zajiskřit mezi stavitelem a investorem,,, pak je to ok,,, a nesmí to být profi lhář-ten stavitel,,, i takoví jsou. Ale nemít ještě pozemek a kreslit si domeček, to bych asi nedělala,,, poptala jsem firmy na normální obdélník a to je porovnatelné a pak nám z toho v projektu vyšel kříž emoticon-mimochodem-nejdražší střecha :(,
@jptn JITU s tím podbitím jsme tenkráte dopadli úúúplně stejně!!! :( nebyl čas na nic, tak nám to něčím natřeli a položili emoticon)), ale to byli pokrývači - je hezké, že to máš s folií, to jsme v ceně neměli a sháněla jsem si ji sama a pokrývači položili... emoticon
@vorelmato už jsi na českých stránkách? všiml sis, že jsem Ti zjistila jak na to? emoticon

raději pošlu tyto slovíčka hned a budu pokračovat v dalším odstavci,,,
zdravím Ivušku, Petra, Martina, Ľuďu,,, ,,, ,,, emoticon))))))
19. říj 2011 v 15:46  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @mdrska emoticon záleží na úředníkovi, my jsme v tomto ohledu měli non komplikace - srub - uředník že je zvyklejší roubenka, poslala jsem ho do archeoparku a nechal nás být emoticon ale na uzemko jsme čekali hodně dlouho a s čovkou si také užíváme emoticon)))
@petrfrenk HEJ, to je děs,,, puritáne šumavský,,, srub je stejně krásný v kopečcích jako roubenka,,, tak toho nech, jo? nebo přijedu!! emoticon
@vorelmato jsem zvědavá na seniora emoticon)) ty mu asi přikuřuješ, co? má jistě z TEBE radost emoticon ale na druhou stranu se něčemu přiučí a to je prima, v každém věku emoticon
@morana128 ahojky ahojky,,, trošku jsi mne tím umýváním vyděsila, ale pak jsem se uklidnila, oni jsou ruzní lidé a jistě se toto nemusí emoticon))) a navíc, kdybych se náhodou nudila, tak to skutečně mohu dělat také, none? nicméně, krásná práce nás čeká, se těším emoticon
a vubec jsem nechytla a nepochopila Soňus Martinem, ale to je také jedno,,, jen se tady chci ukázat, nebot v práci nemohu :(,, tam já dloho nevydržím emoticon))
papa všem milcům emoticon)
19. říj 2011 v 15:55  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8319 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @kasha No Karin, ono nakonec néé koncerm příštího týdne , ale už tohoto emoticon bude potřeba něco podbít, co, to mi řeknou vždycky ve čtvrtek, než odjedou, my tam o víkendu naběhnem, a budem se snažit to stíhat....alespon mi teda změřili, kolik palubek bude potřeba a jak dlouhých, takže ty jsou snad na cestě, nátěr na zimu poradili je ten proti škůdcům a hnilobě, tak jsem ho koupila a už se těšíme na víkendový maraton emoticon ....
Dneska prší, tak jsem myslela, že nepracují, ale cestou z práce jsem z okénka busu, nebot tím, že je vyšší než auto, na stavbu dohlédnu,emoticon viděla, že ano.. tak jesli to stihnu, tam dneska se synkem, zajedeme... večer mizím za kultůůůrou, přijedou umělci z Prahy emoticon emoticon emoticon
19. říj 2011 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @jptn no,,, malinká poznámečka,,, ono ty palubky je lepší natřít hned už s tím barevným odstínem, nebot jsou na pero a drážku a jestli to bude natřeno jen shora, tak při sesychání to bude vidět,,, to jsou ale detaily, co?? a at se kultura libi!!! já byla na valentine shirley - jen simonka stašová a to tedy je KONCERT!!!!!!! všem doporučuji, hlavně ženám emoticon))
19. říj 2011 v 15:59  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @kasha No to já vím, jenže nevím ještě ani jak natřu roubenku a jaká přesně budou okna, tk mám strach, aby se mi to tam pak netlouklo... to my už občas z palubek tvořili::D... tak se to holt pak dotře no emoticon ..
My vyrážíme s kámoškama na Olympic emoticon
19. říj 2011 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mdrska (36 r.)
  • Sním o domě
    Brno, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
mdrska (36 r.)
  • Sním o domě
    Brno, Česká republika
 @petrfrenk O tohle rozhodně nemusíš mít strach. Soudný sem a narovinu mě samotnému by se nelíbilo, kdybych byl někde s domem jak pěst na oko. Takhle se s dobrými sousedskými vztahy nezačíná emoticon Je to o takovém přirozeném cítění a souznění s okolím - o respektu. Někam se třeba bude více hodit roubenka tak to trochu přehodnotím, když pozemek bude opravdu stát za to. Priorita je zatím ale jasná - Brno střed, třípatrový srub, natřený na růžovo nějakou hodně syntetickou barvou.

@kasha Jsem již na straně 136 a pokračuji dál. Těší mě, že počet zapsaných poznámek se s přečtenými stránkami postupně snižuje. Myslím, že si tu někde psala o intuici a vím, že je mi dobrým rádcem. Rozhodně ji svým racionálním já nevyhodím právě teď na vedlejší kolej. Nejdražší je střecha a velmi se jí přibližuje základová deska. Jj domeček bez pozemku se defacto moc navrhnout nedá. Nicméně co si chci dát dokupy jsou koncepty. Tvar domu, kde asi místnosti, kolik místností apod. Konkrétní umístění místnosti v domě rozhodně závisí na tvaru okolí. Viz Genius Loci.

Ceny zatím odhaduji z toho co najdu na netu a co se tu občas objeví v tématu. Své výpisky klidně pošlu všem, když bude zájem. Možná spíše do IP. Nejprve je ale trochu dám dopořádku.
19. říj 2011 v 17:03  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
 @jptn jojo, to znám, hoši v pátek odjeli a my měli sobotu a neděli na 100m2 palubek, druhý víkend to samé, akorát, že střecha měla metrů 140, což už bylo horší, dodělávali jsme ještě v pondělí, bo pak hned přijeli střechaři... emoticon
19. říj 2011 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @mdrska TVA PRIORITA je jasná až vábivá!!! emoticon emoticon emoticon ,,, jen nevím jak jsi to myslel, že nejdražší je střecha a přibližuje se jí základová deska emoticon))) takto to tedy nevidím emoticon JEDINE, že by jsi mel také podsklepeno - pak jo emoticon a možná myslíš, střechu sakum pikum, včetně izolací a podbití? Hm, tak to asi ano, to bude lata,,, emoticon mám to v hlavě rozdrobené, podle toho komu co jsme platili emoticon)), a logistiku domečku je príma si hodit na papír,,, jsme měli domeček před tiskem a já jsem zvolala - malá šatna emoticon)) a to jsem nějak nedotušila, co to všechno změní emoticon)) od sklepu, po střechu - logicky emoticon)
tož tak,,, studuj, studuj a jsem ráda, že je tady i takový systematic,,, emoticon každý jsme nějaký a všichni dohromady máme krásnou diagnozu, kdo to tady napsal? to je nádhera!!! to si snad i zapamatuji emoticon tedy nevím na jak dlouho emoticon))
mějte se krásně!
19. říj 2011 v 17:37  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mdrska (36 r.)
  • Sním o domě
    Brno, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
mdrska (36 r.)
  • Sním o domě
    Brno, Česká republika
 @kasha Diagnozu vymyslela moje žena. Ale třeba už tu byl někdo rychlejší. Já mám u sebe cenu s podsklepením. Proto ta cena je tak vysoká. Sklep, ale nutně nepotřebuji a budu ho řešit až později. Tím pádem půjde cena dolů. Toho co píšeš se také docela bojím. Na co vše zapomenu...?
19. říj 2011 v 17:46  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mdrska (36 r.)
  • Sním o domě
    Brno, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
mdrska (36 r.)
  • Sním o domě
    Brno, Česká republika
 Třikrát hurá. Právě jsem dočetl až na stranu 151. Tedy do okamžiku kdy jsem začal toto fórum sledovat. Takže zábava skončila. Jde se makat emoticon
19. říj 2011 ve 21:39  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš