Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8273 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8273 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @pavelk Tak je vidět, že je to nejspíš běžná praxe..... emoticon
19. říj 2011 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
Registroval se 24. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 521 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Region Nymburk.
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
Registroval se 24. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 521 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Region Nymburk.
  • Zařizuji dům
 @kasha
děkuji za krásnou přezdívku! To mi lichotí.
Jinak jsme byli se ženou na dovolené v Africe a musím říci, že to bylo sice neuvěřitelné a nádherné, ale vrátit se do svého srubu je stejně silný zážitek!
Vítám nováčky a jako obvykle - jste zváni na prohlídku a poznámky a odpovědi na dotazy.
Samozřejmě podporuji sraz srubařů...
H.
19. říj 2011 ve 21:59  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
Registroval se 6. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 246 příspěvků. Má 22 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
Registroval se 6. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 246 příspěvků. Má 22 přátel. Region Brno.
 @jptn ne tak docela, my jsme s tim dopredu pocitali, a kdybychom chteli (=zaplatili;) tak nam udelaji i zaklopy...
19. říj 2011 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @pavelk no to nám taky emoticon
19. říj 2011 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 695 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 695 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @kasha Karin, české stránky zatím "zero", nemám na to myšlenky, nějak nestíhám...
No a seniorovi asi odzvonilo, nemám na tento druh spolupráce nervy ani čas bo doba už je kapku jinde. Jen se mi zatím nepodařilo mu sdělit, že je naše spolupráce u konce, protože nebere phone.
Hledám nějaké znamení kudy se ubrat dál po cestě životním příběhem - abych nebyl hovado emoticon
19. říj 2011 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mawy
4
Registroval se 24. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 54 příspěvků. Má 7 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
mawy
4
Registroval se 24. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 54 příspěvků. Má 7 přátel.
 Ahoj srubaři,
jen reakce k dovozu Cedru z Kanady:
odkorněnou kulatinu v pohodě dovezeš, akorát se do toho nikomu nechce, protože "vozí vzduch".
Loni na podzim jsem poptal 7 firem v Kanadě na dodávku skeletu srubu z Cedru, a některé ceny byly zajímavé.
20. říj 2011 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mdrska (36 r.)
Registroval se 8. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 26 příspěvků. Má 3 přátele. Region Brno.
  • Sním o domě
    Brno, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
mdrska (36 r.)
Registroval se 8. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 26 příspěvků. Má 3 přátele. Region Brno.
  • Sním o domě
    Brno, Česká republika
 @mawy Dik, omrknu. Zatím mám nasbírané informace, ale jsou takové kusého charakteru. Teď je zkusím provázat.
20. říj 2011 ve 12:38  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @jptn hoj, jací byli olympici emoticon jinak s tou barvou je to v poho, nebot když to nebude modre nebo zelene, tak je to všechno ladu emoticon my jsme jeli do nejsvětlejší, nebot jednou to stejně všechno ztmavne emoticon)) a z tmave na svetle to jde těžko emoticon emoticon
@stetl HONZIKU! AFRIKA??? vážně? no to je náramný počin, tam bych jednou také chtěla, mezi žirafy a zebry emoticon
@vorelmato české stránky je jen jeden malý mail administratorce,,, tak bez výmluv na čas emoticon)) jinak se jed podívat do jedovnic za našim bývalým projektantem,,, třeba si sednete, emoticon je to chlap z lidu emoticon
my jsme dnes jeli koupit příčkovky, renoltem mástrem a když jsme zaplatili dvě palety, tak se na nás pan ve vozíku usmál a řekl, to tam chcete všechno narvat? NO JISTE, my nato, dvě palety v pohodě vejdou emoticon)) NO TO ANO, prostorově, ale váhově NIKOLI emoticon tož nám tam druhá paleta zůstala a do domečku jsme si vynosili POUZE 750 kilo a druhá někdy, až bude čas... a to nehovořím o tom, že jsem sedla do mástra a auto nechtělo naskočit,,, nebot druhý, rezervní klíč má porouchaný imolizér emoticon)) no,,, hezký den zakončený v teple domova emoticon mívajte se, tady smrdí sníh emoticon))))
20. říj 2011 ve 21:45  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @kasha Ahojky, byli " kluci" super emoticon emoticon emoticon skoro dvě hodky neslezli z podia.... a docela vervou se do toho opřeli.. akorát to prostředí, kde koncert byl se k nim jaksi nehodilo.. i to na konci naznačili emoticon
my dnesk obdrželi instrukce co a jak máme dělat o víkednu, nastrčila jsem na to synka. emoticon .. ten to lépe chápe, bude to také i realizovat a mě by na ten žebřík a skákat po stropních trámech teda nedostali emoticon jak jsem nato tak zespodu koukala.....
nooo jste to s autíčkem trošku netrefili, nooo emoticon

@stetl super dovča!!!!
20. říj 2011 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @jptn My jsme to dělali podobně jako Pavelk. Střechaři navezli palubky, my jsme si vyžádali týden odklad střechy a ve čtryřech jsme týden jen natírali a natírali, aby byly alespoň dva nátěry. On je taky dost rozdíl natírat si palubky nad hlavou na hotové stavbě a ještě mezi krokvema, nebo si je dát pěkně na kozy a jet rovně s rukou dolů! Doporučuji rychle doladit barvy, nebo alespoň odhadnout jak píše Karin a natřít.
20. říj 2011 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 Nastává nám generální zkouška na zimu: Budeme mít v sobotu na srubíku exkurzi babiček, děti také svolili k celodennímu pobytu a večeru se stolními hrami (ty se hrají zatím samozřejmě ale na zemi emoticon ) - takže zítra při práci trošku předtopíme krbem a jsem zvědavá, zda to bude na víkend obyvatelné bez hotového topení - ověříme výkon krbové vložky emoticon Ať víme, co nás čeká v zimě.
20. říj 2011 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
  • Zařizuji dům
 to kasha:
Byl to počin, protože jsem v Africe na řece Luagwa před 36 roky (!) natáčel slovenské geology, kteří tam hledali a našli měď. A byl jsem s nimi na čtyři dny na safari.
Teď jsem se na stejné místo podíval znovu. Bylo to úchvatné, sedět sám uprostřed buše na židli, dívat se na řeku a najednou zjistit, že pět osm metrů ode mne stojí slon, který potichu přišel, aby se podíval, kdo to je tak odvážný, že mu překáží ve svačině. Protože už tolik let znám, jak slon reaguje, ani jsem se nepohnul a jen jsem k němu potichu mluvil. Prohlédl si mě, natáhl ke mně chobot a očuchal mě, shledal, že nejsem nepřítel a v klidu odešel. Ani vteřinu jsem se nebál. Zato moje paní (sto metrů ode mne kreslila skicy pro budoucí obrázky) málem umřela strachy...
Tož tak.
H.
20. říj 2011 ve 22:42  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @stetl JUUU, Honzíku, to je milučké, ,,, to bych asi měla také nahnáno i když si myslím, že normální slon jen tak neublíží, proč by to dělal,,, nebo se mýlím? znám jen našeho psa a zvěroznalec tedy nejsem, jo ještě bych věděla, že žralok také jen tak nežere,,, on ten bílý docela pozná, kdo se moc bojí a nebo je nemocný, tak to normálně ukončí, to trápení emoticon, napadne i vlastní, když jsou nemocní,, ,,, ,,, muréna se dívá hrozivě, ale většinou zaleze do své díry emoticon¨,,, jojo, na židličce u vody, to mi připomíná nějaký krásný film s Redfordem emoticon, Honzíku, to muselo být velmi silné!!! cítím to! emoticon ach!
@sonafa na exkurzi babiček jsem moc zvědavá, u nás většinou sklízíme totální obdiv a trochu děs, kolik práce nás ještě jako že čeká emoticon, stále je ještě docela málo lidí, kteří si s tím hrajou,,, ale je to také o čase, o penězích a o všech souvislostech, o dětech a tak,,, emoticon
@jptn JITU, nám natřeli dokonce palubky syntetikou a nerozeznala by jsi, že je to jiný nátěr, ono je totiž také něco jiného natírat hoblovaný masív a nebo hladkou palubku emoticon emoticon už jsem si vzpomněla, dali nám na to remmers emoticon
tož tak, dobré noci, přeji emoticon
20. říj 2011 ve 23:35  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
 @kasha nevím, jak ten váš, ale Master má většinou udávanou nosnost 1,5t (takze uveze víc emoticon možná je to u různých modelů různě. A příčkovky na příčky v přízemí? Já myslel, že už tam máte podlahu? Nebo to byla podlaha v patře?
21. říj 2011 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @sonafa Nj, jenže tohle nám dělaj ještě roubenkáři, takže my žádnej odklad požadovat nemůžeme..... naopak , musí to být hotové, aby oni nestáli... no nějak to zvládneme... emoticon
21. říj 2011 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
brittka
Registrovala se 21. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 17 příspěvků. Region Karlovy Vary.
fotoportrét
fotoportrét
brittka
Registrovala se 21. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 17 příspěvků. Region Karlovy Vary.
 Dobrý den,
přemýšlíme o srubu a předběžně jednáme s panem Hanišem. Jesli s ním máte někdo zkušenosti klidně napište. Ráda si poslechnu názory. Také bych potřebovala poradit. Jak je to s vytápěním srubu do budoucna?Myslím tedy způsoby a také jak to vyjde finančně? Sruby se nám moc líbí, ale ještě si nejsme pár věcmi jistí. Prosím pište své názory klidně na email: terka.artemis@seznam.cz. Díky moc emoticon emoticon emoticon
21. říj 2011 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @brittka Ahoj,vítám tě.... my s ním momentálně stavíme... roubenku
21. říj 2011 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
brittka
fotoportrét
fotoportrét
brittka
 Děkuji za milé přivítání emoticon, a jaká je komunikace?
21. říj 2011 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
Registroval se 22. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 548 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
Registroval se 22. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 548 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
 @brittka
Vítej!
K nám normální - asfaltová.
PF
21. říj 2011 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @brittka vííítej emoticon zkoušej i jiné firmy toť jedna malá rada a přečti toto vlákno, dá Ti odpověd na mnohé, dokonce ještě netušené otázky emoticon
@petrfrenk tak a nevydržela jsem a musela se z nové práce zalogovat, nebot toto mně rozesmálo,,, krásné horale emoticon
@jptn JITU, prosím nebuť vubec vystrašená, jak že ONI nemohou čekat,,, mohu Ti připomenout, jak dlouho jsi čekala TY? myslím, že by se měli ponasnažit a dokonce Vám to udělat!!! tak v klidu a s usměvem na rtu, není kam spěchat emoticon
@pavelk hmm, poptám se, ale ten muj se plete málokdy emoticon)) stejně mně bolí svaly na rukou, tak stačila jedna paletka emoticon)
kk emoticon
21. říj 2011 ve 13:27  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mdrska (36 r.)
  • Sním o domě
    Brno, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
mdrska (36 r.)
  • Sním o domě
    Brno, Česká republika
 @brittka Ahoj, také tě vítám. Rovněž doporučuji nezaleknout se počtu stránek a opravdu je přečíst. Mě to dalo hodně. Teoreticky bych Ti mohl poslat své výpisky, které jsem tu nasbíral.

Momentálně se nacházím v podobném stavu jako ty. Možná ještě v trochu ranější fázi.
- Hledám vhodný pozemek ke koupi(ve čtvrtek jedu na první)
- Dávám si dohromady informace o jednotlivých firmách.

Hodně štěstí.
21. říj 2011 ve 14:00  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
 @kasha současný Master na největším podvozku prý až 2250 Kg http://stavebniserver.com/clanky/detail/novy_renault_master_uzitkove_vozidlo_od_renault_trucks-645/ těch 1,5 t mívají asi ty menší verze, já to jen zkusmo hodil do googlu, bo mi ta jedna paleta a 750 kg přišlo nějak málo, i Oktávka má užitečnou hmotnost skoro 600 kg.
21. říj 2011 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
 @stetl adrenalin i na dovolené, to je ono. emoticon Na slonech jsem zažila několik tůr do džungle a super. Sloníci byli naprosto poslušní, akorát manžel je vždycky na nervi, když mu připravím takový adrenalinový zážitek. emoticon
@kasha máš pravdu, že zvířata bezdůvodně neútočí...s murenou jsem taky mělu tu čest se setkat a okoukla mě a pak zalezla emoticon
Letos bude taky dobrodružství, už si pomalu balím kufry,takže kdybych se dlouho neozývala,tak si na mě pošmákl žralok...chystám si s nimi a rejnoky zaplavat.
@brittka ahoj, nastávající srubařko,ohledně topení ve srubu - My máme plyn (čisté, ale drahé topení) a nebo použiváme teplovodní krbovou vložku na dřevo. Máme podlahové vytápění dole+ v podkroví radiátory. emoticon
21. říj 2011 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
brittka
fotoportrét
fotoportrét
brittka
 kanavi: děkuju za odpověď emoticon jde mi právě hlavně o tu cenu
21. říj 2011 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
brittka
fotoportrét
fotoportrét
brittka
 @mdrska děkuju moc za odpověď tak já tu nechuť překonám a projedu celé stránky emoticon, myslím, že tu najdu potřebné informace emoticon
21. říj 2011 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
brittka
fotoportrét
fotoportrét
brittka
 @petrfrenk emoticon já myslela komunikace s panem Hanišem emoticon a jestli nejsou při stavbě nějaké problémy, na první pohled nám přišel velmi seriozní, ale sbíráme právě informace od klientů emoticon
21. říj 2011 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @pavelk emoticon děkuji, už se stalo, ale když jsem viděla, jak do něj naložili první paletu a jak se posunulo směrem k zemi, ,,, jinak mi to nedalo a koukli jsme do papíru a skutečně mí 1,490 t, či tak nějak, ale při našich terenech a kopcích by tedy těžko dýchalo, to auto emoticon)))
@kanavi Ivuško - opatrně emoticon)
21. říj 2011 v 15:46  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 818 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 818 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @pavelk asi to není přímo ke srubům, ale standardní Master má nosnost cca 800 kg. Do 1200 kg lze objednat různé typy s menšími nebo většími změnami, my používáme dodávky s nosností 1500 kg, na tuto nosnost se připlácí, a to nejenom u Renaultu
@brittka zdravím novou srubařku, ať je nás víc
možná bude stačit překonat jenom tu počátečnou nechuť, protože to čtení je pak hrozně zajímavé
21. říj 2011 v 16:00  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
42
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 248 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
42
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 248 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
 Jak tak čtu, vidím, že ti co už mají postaveno trpí nedostatkem adrenalinu a dohání to přes slony, žraloky, rejnoky a jiné potvory emoticon . Myslel jsem, že si po dokončení stavby oddechnu, ale závislost na adrenalinu je asi silná. emoticon
21. říj 2011 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @brittka až přečteš celou diskusi, pochopíš i Petrův svérázný humor emoticon emoticon který to tady krásně osvěžuje.... emoticon
Co se komunikace s p. Hanišem týká, tak ta byla super.... ochotný, vstřícný, dal nám i kontakty na návštěvy již hotových staveb, některé jsme si našli a navštívili i sami.....viděli jsme i jeho firemní sruby v Maršově.. i tamní roubenku...... jen se potom dost zpozdila samotná stavba emoticon .. měli jsme začít začátkem prázdnin a stavíme až ted.... a zjistili jsme že je to asi častý jev... má toho podle mě hodně.. a nestíhá se to v termínech..... my měli tu smůlu, že nám to vyšlo na léto, on byl dost často na dovolené, na to má samozřejmě nárok, ale v tu dobu nebylo k mání jiné číslo na nikoho jiného z firmy(nyní už je toto na stránkách ok), takže tím komunikace dost vázla.. vše se protahovalo....... takže pokud byste se dohodli a rozhodli pro tuto firmu, počítala bych s pozdějším termínem, než bude dán smlouvou......abyste pak nebyli zklamaní.....tak asi tolik, pokud tě zajímá ještě něco, co mě hned nenapadlo... ráda napíšu....Jo , ještě jsem si vzpomněla, koho teda musím vynachválit, byl projektant, ten byl vážně super, toho doporučuji, není to jeho projektant, dělá i pro jiné firmy, ale ten nás nadchnul a co se projektu a jeho částí týká- tak všechny firmy si to velmi velmi chválili, že takový projekt snad ještě neviděli... že je podle něj radost pracovat..... emoticon
21. říj 2011 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš