Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@brittka až přečteš celou diskusi, pochopíš i Petrův svérázný humor :-D :-D který to tady krásně osvěžuje.... :-) Co se komunikace s p. Hanišem týká, tak ta byla super.... ochotný, vstřícný, dal nám i kontakty na návštěvy již hotových staveb, některé jsme si našli a navštívili i sami.....viděli jsme i jeho firemní sruby v Maršově.. i tamní roubenku...... jen se potom dost zpozdila samotná stavba :-( .. měli jsme začít začátkem prázdnin a stavíme až ted.... a zjistili jsme že je to asi častý jev... má toho podle mě hodně.. a nestíhá se to v termínech..... my měli tu smůlu, že nám to vyšlo na léto, on byl dost často na dovolené, na to má samozřejmě nárok, ale v tu dobu nebylo k mání jiné číslo na nikoho jiného z firmy(nyní už je toto na stránkách ok), takže tím komunikace dost vázla.. vše se protahovalo....... takže pokud byste se dohodli a rozhodli pro tuto firmu, počítala bych s pozdějším termínem, než bude dán smlouvou......abyste pak nebyli zklamaní.....tak asi tolik, pokud tě zajímá ještě něco, co mě hned nenapadlo... ráda napíšu....Jo , ještě jsem si vzpomněla, koho teda musím vynachválit, byl projektant, ten byl vážně super, toho doporučuji, není to jeho projektant, dělá i pro jiné firmy, ale ten nás nadchnul a co se projektu a jeho částí týká- tak všechny firmy si to velmi velmi chválili, že takový projekt snad ještě neviděli... že je podle něj radost pracovat..... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha jasně Karin, já vím, jenže já mám pochopení a bylo by mi líto, těch , co určo netrpělivě čekají, až jim přijedou stavět... jako jsme čekali my.... tak to nechci zdržovat , vííííš??? :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem ještě dnes spárovala dlažbu v komůrce, manžel nasekal dříví a při tom jsme za 3 hodinky předehřáli srubík z 10 na 20 st. Tak jsme zvědavá, kolik tam bude zítra až přijede příbuzenstvo :-N @jptn Vždyť je ale vůbec nemusíte zdržovat, když ještě střecha není na řadě. Ať prostě jen přivezou palubky dříve, a vy ( nebo i firma) je můžete natřít než začnou pokládat tašky. To snad nebude hned zítra. :-) Přitom ať si staví dál roubenku. @brittka Vítám, a jako všichni doporučuji projet celé stránky tohoto vlákna, případně naše fotobloky. Je tam celkem dost postřehů a někteří už třeba ani nechtějí odpovídat na stejné věci potřetí, počtvrté... A také pochopíš jak kdo co moc myslí vážně-viz Petr a jeho komunikace :-) On ví samozřejmě přesně, na co se ptáš :-D Věřím, že tě zláká vůně dřeva a přírody jako většinu týpků zde. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa firma nám bude dávat jen folii a latě... a právě, než daj folii, je potřeba mít palubky..... pak už bychom je tam nedali. máme je doma, i nátěr, ráno vyážíme na brigádu, ;-) oni jsou přes víkend doma...
Odpovědět
Profilova fotka
to britka: Vítám, rád odpovím na jakoukoliv otázku, bydlíme už víc jak čtyři roky a řada srubařů už u nás byla se podívat. "stetl@centrum.cz" H.
Odpovědět
Profilova fotka
to kanavi: No jo, to jste jezdili na indických slonech, afričtí se nedají zkrotit, jsou divocí. Ale bylo zvláštní, že já žádný adrenalin necítil, nebál jsem se ani trochu... H.
Odpovědět
@esmeralda2 já si ta čísla nevymyslel, ale donutilas me prostudovat nabídku renaultu :-D a ani ten nejmenší Master ve verzi furgon nemá už.hmotnost pod tunu...
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha OK už na tom pracuju. No s dědou to nakonec asi doválčíme, dnes jsem mu dodal další nákresy ve skatch upu vytvořené dnes ve 2 ráno, vysvětlil jsem mu nějaké kontrukční detaily (to je rozum od Jirky Urbana) - očividně se s něčím podobným zatím nesetkal. No a dohodli jsme se, že to do konce listopadu dodělá s tím, že budeme řešit problémy i po telefonu a nákresy bude posílat mailem :-o 8-) :-D Atmosféra se postupně uvolňovala až se uvolnila, včil to vidím už asi reálně, ale díky za návrh. Dovezl jsem si z Bzenca červený burčáček přímo z vinařství - tož je to hned veselejší :-o Ahoj
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato :)) no to se Ti to krásně kreslí ve skečupu s burčáčkem!!! parádička :) a je to tajné, co projektant neznal? nějak mne to zaujalo :) @jptn nojo, zlatíčko,,, já jsem nepomyslela na další v řadě, ale na ty, co tě zdržovali :) ale znám to :) tak hezkou brigádku, má být hezky,,,, tad šup šup,,,, :) kk p.s. naše komunikace je tedy sypaná štěrkem místním zvláštním a v této chvíli částečně rozježděná :)))) chich, bo se mi to líbí, ta komunikace,,,, a pf :) jo a ten kdo zná džbánky - to jsou srubaři z okolí brna, tak se jim dnes narodil klouček jako buček a do sroubku, neb v něm už bydlijou :)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa děkuji za radu, určitě vše projdeme :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn děkuju moc za odpověď :-), humor he fajn, jinak by byla nuda :-D, kdyz me jeste neco napadne tak se ozvu, projdu si celé stránky a třeba najdu to co hledám :-). Také děkuji za tip na projektanta :-) určitě se po něm poptáme :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl děkuji moc za milé přivítání :-), myslím že se brzy ozvu, protože otázek mám plnou hlavu a neustále mě napadají další :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@jptn ahojky jen upřesňující dotaz v hrubé stavbě nejsou započteny základy?
Odpovědět
Profilova fotka
@brittka ne , základovou desku musíte připravit sami, srubaři si ji přijedou přeměřit a převzít.....
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn aha, a nemáš tušení jak se pohybujou ceny? když budu mít tak cca 80m ctverecnich zastavene plochy?
Odpovědět
Profilova fotka
tak se pomalinku prokousávám diskuzí :-), musím říct, že jsou zde velmi užitečné informace ;-) měla bych dotaz :-) (možná se k odpovědi prokoušu, ale potřebovala bych rychlé info): na kolik tak vyjdou základy? cca 80m2?, na internetu jsem nějaké ceny našla, ale nevím na kolik jsou přesné. Dík za odpovědi :-) P.S: musím říct, že jste tu skvělá parta lidiček a to nejsem se čtením ani v půlce :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@brittka no to se nedá jednoznačně říct, záleží na rovinnatosti terénu.., použitých materiálech, na firmě, ev jestli něco svépomocí..., za nás můžu říct, že máme desku 7x10, 4 patky pod venkovní sloupy , 2 patky pod sloupy uvntitř domu, prohloubený podkladový beton a zdvojené kari sítě pod kamna a komín, včetně nalepené hydroizolace po obvodech, firmou, cena cca 175 tisíc, nechala jsem si zpracovat spousty nabídek a že se teda hoooodně lišily.... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn takže nechat si vypracovat nabídky a porovnávat že? pan Haniš Vám nějakou firmu doporučil nebo jste pátrali jen na vlastní pěst? Je mi jasné, že na těch okolnostech hodně záleží, ale pro naše rozhodování, jestli do stavby jít nebo nejít je tato informace doela důležiá :-( :-| já bych radši aby nám to udělala firma
Odpovědět
Profilova fotka
@brittka nn Haniš s tímto neměl nic společného... to jsme si hledali sami, zadala jsem to tady na netu do AAA poptávky....
Odpovědět
Profilova fotka
aha, tak já si budu hrát na Columba :-) děkuji za info
Odpovědět
Profilova fotka
@brittka jj jen to zkus, napřed jsem zadala obecné info, takové spíš orientační a s vybranámi firmami jsme se domluvila, že pak zašlu projekt základů k nacenění.. a z toho jsem pak zase dělala užší výběr.....přídám si tě do přátel, pokud chceš.. mám tam v albu dost podrobný postup :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jj určitě na to mrknu, čím víc toho zjišťuji tím víc mě to děsí :-o :-p
Odpovědět
Profilova fotka
do přátel si mě klidně přidej :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@brittka neboj.... navštiv pár staveb. již bydlících a jak jsem tu už psala.budeš ztracená :-D a všechny překážky postupně překonáš, jak se budeš těšit :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no snad máš pravdu, projíždím to tu celé odpoledne a nějak mě to vyčerpalo :-D, ale asi se někam zajedem podívat abysme se nějak nadopovali pozitivní náladou. Potřebovala bych vědět kompletní cenu, alespon pribliznou, se základama, proste se vsim. Takhle se pak hrozne spatne rozhoduje jestli do toho jit a nebo ne. Nejdriv asi nasaji :-D vsechny informace a pak uvidím.
Odpovědět
Profilova fotka
@brittka tak pokud třeba u Haniše si vybereš dům z katalog. nabídky a nebudeš ho měnit.. ta cena, která je uvedená za hrubou stavbu tak zůstane.... a s tou deskou, to si zkus nechat alespon přibližně.. jinak přesnou cenu asi do koruny nezjistíš, spíš plus mínus... a pozemek, sítě, to máte?? a také dost spolykají různé poplatky , s tím je také třeba počítat.. mám vše ještě v živé paměti :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Ahojek, mrkni se mi do albumu na náčrt řezu, na kterém jsem mu vysvětloval o co mi jde. Děda mi posadil pozednice na nosné stěny a aby v podkroví nebyla tím pádem šikmina až k podlaze, zmenšil mi místnosti směrem dovnitř - sem se vzteknul, protože jsem mu to vysvětloval minule a stejně zero, ale mohutně pokyvoval kučerami jako že rozumí. Tak snad tentokrát zaboduje 8-) Hodně se mi líbí toto řešení, je to jednoduché a vyzkoušené a hlavně to hodně zjednoduší výstavbu příček v podkroví - si myslim - no ni? :-o
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato brouku, :) ještě jsi pořád sk :(,,, ach jo, musím se přelogovat a tak,,, udělej nám tady radost, pojdu co cz :) @brittka Jituš Ti to napsala správně,,, co se týče ostatních peněz, mnoho nenápadných korun se rozuteče na místa, která se nikde nepopisují :) ale základy nejvíce závisí na terenu a podloží,,, do 200 tisíc by jste se měli vejít, když nebudete vymýšlet a terén není v kopci na nebo na skále a nebo tekutých píscích,,, vše je možné,,, a inženýrské sítě jsou také důležité,,, když tam není elektřina a voda a kanalizace,,, to jde také do peněz a papírování a ,,, ale stojí to za to!!! :)
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk a zapomněla jsem Ti odpovědět, vyskočilo mi to v noci v hlavě :) to je uchylárna :))) příčky máme dole jen první šáru a pak anhydrit a ted pokračujeme :) máme rádi práci na etapy :)))))) jinak jsme to nestíhali :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha přísahám, že jsem psal admince, odpověděla mi s přáním krásného dne, že je to zařízené ale zatím prd. Taky jsem to zjistil, tož jsem napsal ještě slovenskému administrátorovi a uvidíme.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?