Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8290 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8289 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 Kdepak všichni jste??? hřejete se u kamen a krbů??
To my pracujeme a pracujeme...... emoticon
6. lis 2011 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @jptn He emoticon
6. lis 2011 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8290 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8289 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @vorelmato copak?? emoticon
6. lis 2011 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sidzej (39 r.)
Registroval se 19. února 2006 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk přidal 132 příspěvků a 1 album. Má 15 přátel. Essonne (91), Francie.
  • Již bydlím v domě
    Francie
fotoportrét
fotoportrét
sidzej (39 r.)
Registroval se 19. února 2006 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk přidal 132 příspěvků a 1 album. Má 15 přátel. Essonne (91), Francie.
  • Již bydlím v domě
    Francie
 @jptn Pracujeme pracujeme emoticon My este dokoncujeme plany interieru a zaciname organizovat pripravne prace (cistenie pozemku, geo prieskum podlozia, pripravy na inzinierske siete atd). V januari uz snad konecne podpiseme kupnu zmluvu pozemku, objedname kit do vyroby a mozeme zacat stavat! Medzitym sa samozrejme tesime z nasej malej uz takmer 3 mesacnej dcerky emoticon Takze asi tak u nas...pekny jesenny den vsetkym prajem.
7. lis 2011 v 09:38  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 248 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 248 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
 taky pracujeme, hlavně kontrolujeme, jestli ostatní dělají co mají emoticon. Ikdyž v sobotu jsem nakácel a navozil první kubíky dřeva do krbu emoticon
7. lis 2011 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 emoticon)) jojo makáme makáme emoticon my zase pomalinku polehounku zkusili pustit topení do podlahy emoticon)) zatím to drží a příští víkend to ohulíme emoticon)) já vím, že první dny pomalinku, ale jsem ráda, že se to Jiříkovi povedlo emoticon,,, tak je to hezké, jak jsme každý v jiné fázi emoticon) a všichni se těšíme z těch dílčích úspěchů emoticon tož sa majte emoticon
7. lis 2011 v 18:10  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @sidzej tak to je skvělé, že jste už zase o něco dále..... a dítko jak rychle roste... na dětech je nejvíc vidět, jak čas letí emoticon
7. lis 2011 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @pekbit to je potřeba....také bychom nějaké potřebovali..... emoticon
7. lis 2011 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @kasha to je pravda......
7. lis 2011 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mdrska (36 r.)
Registroval se 8. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 26 příspěvků. Má 3 přátele. Region Brno.
  • Sním o domě
    Brno, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
mdrska (36 r.)
Registroval se 8. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 26 příspěvků. Má 3 přátele. Region Brno.
  • Sním o domě
    Brno, Česká republika
 No my sme se byli podívat včera na první pozemek emoticon. Hezká cena a velký rozměr. Tak jsem si říkal, kde bude háček. No a háček bylo el. vedení vedené přímo přes pozemek tak blbě, že jediná rozumná věc co se s tím dala dělat bylo přeložit sloup el. vedení jinam. A člověk by to musel zafinancovat sám a kdoví kdy by to bylo. Další věc byla, že do této lokality se roubenka ani srub opticky prostě nehodily. No nic jdeme hledat dál...
7. lis 2011 v 19:53  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @mdrska držím palce!! není to sranda emoticon a musí v tom být hodně štěstí a i náhoda? nee, náhoda není a neexistuje, prostě to ucítíte emoticon a všem v okolí to řeknite, že sháníte a hledáte,,, tak jsme k němu přišli my emoticon
7. lis 2011 ve 20:59  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @mdrska moc držím palce, at dobře pořídíte..... emoticon
7. lis 2011 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @kasha baba jako "jo jo" emoticon , my jsme k tomu přišli též po haluzi.
ing. arch. ve středu v 9.00 emoticon v Bašce potom ve 13.00 porada v Čáslavi a doma tak ve 22.00 - už se těším emoticon
Děda mi dnes tvrdil, že už to po 3 předělával, protože jak to nakreslil - hned dostal nový nápad. Nevím proč, ale mám husinu - asi se opět nebudem stíhat divit
@mdrska Bacha na sníh, zakryje nečekaně mnoho emoticon
7. lis 2011 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 taky makáme, makáme. Potřebuji venku natírat a to počasí je hrozné. Po postřiku chlornanem mi to za dva dny neuschlo! emoticon Potřebuji sluníčko!
@kasha Tak jste opět napřed, mi máme trubky na podlahovku ještě prázdné. Zrovna jsme dnes probírali, že do otopné soustavy dáme raději asi nemrznoucí směs emoticon Ale zase mám hotovou dlažbu v kuchyni! - Jen doufám že ta podlahovka pod ní obstojí emoticon emoticon
8. lis 2011 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mdrska (36 r.)
  • Sním o domě
    Brno, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
mdrska (36 r.)
  • Sním o domě
    Brno, Česká republika
 @vorelmato Snih? Ona i vysoká tráva. Měl si na mysli něco konkrétního? :

No nic využiji fotoblog a hned sem ten pozemek nahodím - ať si vedu evidenci.
9. lis 2011 v 09:19  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @sonafa SONICKO, ale u nás pere slunko už 14 dnů. Docela by se mi hodilo, kdyby malinko zapršelo, neboť jsem zasadila pár květinek emoticon... Vy máte dlažbu tam, kde nemáte podlahovku??? emoticon
@mdrska těším se na evidenci emoticon
krásný den fšem!! emoticon
9. lis 2011 v 09:26  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mdrska (36 r.)
  • Sním o domě
    Brno, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
mdrska (36 r.)
  • Sním o domě
    Brno, Česká republika
 @kasha No můj první reálný příspěvěk sem. Hodil jsem to do fotoblogu. Přímý odkaz zde: http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/mdrska/clanek/pozemek-v-ostrove-u-macochy/
9. lis 2011 v 10:00  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @kasha Ty se máš. U nás také neprší, jen je pořád zataženo. Dnes opět. To je ta výhoda hor emoticon Tady nahoře na Šumavě jim také svítí.
Dlažbu mám nad podlahovkou....já vím co chceš řící...tlakové zkoušky, náběh podlah.....Prostě topenáři nejsou už měsíce k sehnání, a nám by se zastavili i ostatní práce. Ale i obkladač řekl, že to nevadí, jen musíme pak začít nahřívat hodně pomalu, aby dlažba nevypraskala. emoticon emoticon emoticon
9. lis 2011 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mppm
60
Registrovala se 1. června 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 116 příspěvků. Má 58 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
mppm
60
Registrovala se 1. června 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 116 příspěvků. Má 58 přátel.
 Ahoj všem, já se tu hlásím jako nováček emoticon S manželem uvažujeme o stavby srubu nebo roubenky, tak bych se tu ráda zeptala na Vaše názory, výhody/nevýhody. Přiznám se, že 161 stránkami se asi neproberu, tak mám pár základních otázek hned na začátek: Je potřeba písemné schválení stavebního úřadu o postavení srubu nebo stačí jen schválení daného města? A jak dlouho trvá výroba, stavba + dokončení srubu? Každý dodavatel říká něco jiného, od 2 do 8 měsíců. 8 měsíců se nám zdá dlouhá doba na to, abychom platili nájem + hypotéku :( Každopádně budu ráda i za rady, pokud někdo dodělával srub/roubenku po předání hrubé stavby svépomocí. Děkuji emoticon
9. lis 2011 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @mppm Pěkně zdravím a za sebe musím zklamat, neboť jestli se Ti nechce prolouskat všechny dobré rady nás stavitelů, kdy všechno na co se ptáš je tady řečeno, pak mně osobně se nechce ponělikáté opakovat. Radím si toto přečít, je tady mnoho mnoho rad, které se nikde jinde nedočtěš emoticon
JINAK velmi chválím srub nebo roubenku, to je nejlepší volba emoticon
kk
@sonafa SONIKU emoticon Ty jsi mne přečetla,,, ale jestli máte tlakové zkoušky, tak je to v pohodě emoticon)) posílám sluníčko!!! emoticon
9. lis 2011 v 17:43  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @kasha Na to ti odpovím, až zatopíme emoticon
9. lis 2011 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mdrska (36 r.)
  • Sním o domě
    Brno, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
mdrska (36 r.)
  • Sním o domě
    Brno, Česká republika
 @mppm Vitám. Sám jsem prolezl všechny stránky a vřele doporučuji. Podobně bohatý zdroj reálných informací se na internetu těžko hledá.
9. lis 2011 v 18:12  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @mppm Ahoj, souhlasím s
@kasha i s
@mdrska ... je toho hodně zodpovězeno.... emoticon
a co se týká nastěhování se do srubu, to je opravdu velmi individualní, záleží na financích.. jestli svépomocí nebo nebo na vše firmy.... v jakém stavu jste ochotni se nastěhovat a co dokončovat za běhu.. nebo do komplet hotového.... to ti přesně neřekne nikdo....také je různě dlouhá fáze " papírová" , než vůbec začneš.... ta je někdy delší, než samotná stavba.....opravdu by ses měla začíst....
a ke každé stavbě, at je zděná či srub, potřebuješ Stavební povolení, nebo Souhlas s ohlášením stavby od příslušného staveb. úřadu....
9. lis 2011 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @mppm No vidím, že rozhodnuti pro dřevo nejste, to by jsi se už dávno začetla. Neboj, to nejdůležitější je v počátcích diskuze, některé dobaty lze jen přelétnout. Takže jen stručně: srub (roubenka) je stavba jako každý jiný dům, takže potřebuješ stavbení povolení nebo ohlášení-většinou podle velikosti. Žádné schválení daného města neexistuje, cos to jako myslela? - Výroba: když ti říkají 2 měsíce, myslí tím spíše jen výrobu korpusu ze dřeva. Postavit dům i s papírováním za 8 měsíců se vám zdá moc? I na zděný minidomeček je to skoro málo, natož srub z mokrého dřeva. O jednom takovém srubu jsem i slyšela-kuláče tam plesniví, podlahy a palubky se celé zvlnily, vlhko kam se podíváš.... Roubenku tu svépomocí dodělávalo několik lidí, takže čti....
9. lis 2011 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @sonafa emoticon)) no toto a na mně jsi zapomněla jo? i Ty jedna emoticon)))))
9. lis 2011 ve 21:58  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @kasha Myslíš zapomněla se svépomocí? jak bych mohla emoticon , ty jsi ukázkový případ! Ale myslím, že když chvátají na bydlení, nemohou stavět srub, víš. Tak jsem myslela jen na roubenkáře. emoticon
9. lis 2011 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 819 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 819 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @mppm stejně jako všichni i já ti mohu poradit, aby sis ty stránky pročetla. Mimo jiné také proto, že každý má úplně jiné zkušenosti. Tvé zkušenosti budou zcela určitě také jedinečné, a třeba by se ti hodilo pár informací o tom, kde měl kdo jaké problémy, ab ses jim mohla vyhnout. Jinak informace o výrobě od 2 do 8 měsíců je pravdivá, ale neříká nic o tom, jak rychle po "výrobě" budete moci bydlet, jak dlouho budete muset na začátek výroby čekat a pod. Myslím, že nejrychlejší bydlení by mohlo být v roubence z cedru, který si téměř nesdá, ovšem je třeba počítat s trošku jinou cenovou kategorií. Mezi diskutujícími jsou 2, co mají cedrovou roubenku, zeptej se jich
10. lis 2011 ve 14:04  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 ahojky srubáčci,,, tož jsme asi nového nadšence odradili,,, asi si myslí, že jsme lakomí na slova, ale komu se chce všechno znova opakovat :( mně tedy ne,,, navíc mám občas jiný názor ,, a když bych chtěla stavět srub, tak čtu toto a knihu od Koudelky a pak jdu vybírat emoticon musím o tom něco vědět, žejo,,, a zítra jdeme spouštět topení,,, tak to už skoro mužeme bydlet, když je toho 11.11.11, co jsem chtěla kolaudovat emoticon ,,, tak aspon zkoludovali mí známí,, také srub u Brna emoticon))
páte papánek emoticon
kk
11. lis 2011 ve 22:37  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
Registroval se 24. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 521 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Region Nymburk.
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
Registroval se 24. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 521 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Region Nymburk.
  • Zařizuji dům
 Zírám,
je tady úplné mrtvo. Škoda.
Ale třeba všichni pracují na plné obrátky nebo si už hoví v hotových srubech.
H.
12. lis 2011 ve 14:59  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
Registroval se 22. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 548 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
Registroval se 22. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 548 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
 Opatrujeme malé chcípáčky - holt 14 dní nepřetržité bílé tmy okolo domu a školkový kolektiv udělaly své...
Vymetl jsem kamna - nějak se mi pořád nezdálo, jak topí - ale možná to bylo to mlhou všude (měl jsem pocit že i v domě ...). Dneska konečně Slunko!
Chytil jsem rejska v podkroví a bojuju s krtkem na reprezentačním trávníku.
Toliko asi novinky z pošumaví...
zdravím
PF
12. lis 2011 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš