Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa palubky tam máme také složené natřené, proložené a zakryté.. kam s tím.. ty se doufám neztratí, ptže dokud tam kluci " bydlí" tak to snad by si nikdo netroufl, no já doufám, že celkově nééé :-D , ale... no a než odjedou, se palubky sdělají...
Odpovědět
Profilova fotka
Kdepak všichni jste??? hřejete se u kamen a krbů?? To my pracujeme a pracujeme...... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn He :-o
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato copak?? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Pracujeme pracujeme :) My este dokoncujeme plany interieru a zaciname organizovat pripravne prace (cistenie pozemku, geo prieskum podlozia, pripravy na inzinierske siete atd). V januari uz snad konecne podpiseme kupnu zmluvu pozemku, objedname kit do vyroby a mozeme zacat stavat! Medzitym sa samozrejme tesime z nasej malej uz takmer 3 mesacnej dcerky :) Takze asi tak u nas...pekny jesenny den vsetkym prajem.
Odpovědět
Profilova fotka
taky pracujeme, hlavně kontrolujeme, jestli ostatní dělají co mají :-D. Ikdyž v sobotu jsem nakácel a navozil první kubíky dřeva do krbu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
:))) jojo makáme makáme :) my zase pomalinku polehounku zkusili pustit topení do podlahy :))) zatím to drží a příští víkend to ohulíme :))) já vím, že první dny pomalinku, ale jsem ráda, že se to Jiříkovi povedlo :),,, tak je to hezké, jak jsme každý v jiné fázi :)) a všichni se těšíme z těch dílčích úspěchů :) tož sa majte :)
Odpovědět
Profilova fotka
@sidzej tak to je skvělé, že jste už zase o něco dále..... a dítko jak rychle roste... na dětech je nejvíc vidět, jak čas letí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit to je potřeba....také bychom nějaké potřebovali..... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha to je pravda......
Odpovědět
Profilova fotka
No my sme se byli podívat včera na první pozemek :). Hezká cena a velký rozměr. Tak jsem si říkal, kde bude háček. No a háček bylo el. vedení vedené přímo přes pozemek tak blbě, že jediná rozumná věc co se s tím dala dělat bylo přeložit sloup el. vedení jinam. A člověk by to musel zafinancovat sám a kdoví kdy by to bylo. Další věc byla, že do této lokality se roubenka ani srub opticky prostě nehodily. No nic jdeme hledat dál...
Odpovědět
Profilova fotka
@mdrska držím palce!! není to sranda :) a musí v tom být hodně štěstí a i náhoda? nee, náhoda není a neexistuje, prostě to ucítíte :) a všem v okolí to řeknite, že sháníte a hledáte,,, tak jsme k němu přišli my :)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@mdrska moc držím palce, at dobře pořídíte..... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha baba jako "jo jo" 8-) , my jsme k tomu přišli též po haluzi. ing. arch. ve středu v 9.00 :-D v Bašce potom ve 13.00 porada v Čáslavi a doma tak ve 22.00 - už se těším :-( Děda mi dnes tvrdil, že už to po 3 předělával, protože jak to nakreslil - hned dostal nový nápad. Nevím proč, ale mám husinu - asi se opět nebudem stíhat divit @mdrska Bacha na sníh, zakryje nečekaně mnoho ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
taky makáme, makáme. Potřebuji venku natírat a to počasí je hrozné. Po postřiku chlornanem mi to za dva dny neuschlo! :-| Potřebuji sluníčko! @kasha Tak jste opět napřed, mi máme trubky na podlahovku ještě prázdné. Zrovna jsme dnes probírali, že do otopné soustavy dáme raději asi nemrznoucí směs =-) Ale zase mám hotovou dlažbu v kuchyni! - Jen doufám že ta podlahovka pod ní obstojí ;-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato Snih? Ona i vysoká tráva. Měl si na mysli něco konkrétního? : No nic využiji fotoblog a hned sem ten pozemek nahodím - ať si vedu evidenci.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa SONICKO, ale u nás pere slunko už 14 dnů. Docela by se mi hodilo, kdyby malinko zapršelo, neboť jsem zasadila pár květinek :)... Vy máte dlažbu tam, kde nemáte podlahovku??? :) @mdrska těším se na evidenci :) krásný den fšem!! :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha No můj první reálný příspěvěk sem. Hodil jsem to do fotoblogu. Přímý odkaz zde: http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/m...
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Ty se máš. U nás také neprší, jen je pořád zataženo. Dnes opět. To je ta výhoda hor :-) Tady nahoře na Šumavě jim také svítí. Dlažbu mám nad podlahovkou....já vím co chceš řící...tlakové zkoušky, náběh podlah.....Prostě topenáři nejsou už měsíce k sehnání, a nám by se zastavili i ostatní práce. Ale i obkladač řekl, že to nevadí, jen musíme pak začít nahřívat hodně pomalu, aby dlažba nevypraskala. ;-) ;-) =-)
Odpovědět
Ahoj všem, já se tu hlásím jako nováček :) S manželem uvažujeme o stavby srubu nebo roubenky, tak bych se tu ráda zeptala na Vaše názory, výhody/nevýhody. Přiznám se, že 161 stránkami se asi neproberu, tak mám pár základních otázek hned na začátek: Je potřeba písemné schválení stavebního úřadu o postavení srubu nebo stačí jen schválení daného města? A jak dlouho trvá výroba, stavba + dokončení srubu? Každý dodavatel říká něco jiného, od 2 do 8 měsíců. 8 měsíců se nám zdá dlouhá doba na to, abychom platili nájem + hypotéku :( Každopádně budu ráda i za rady, pokud někdo dodělával srub/roubenku po předání hrubé stavby svépomocí. Děkuji :)
Odpovědět
Profilova fotka
@mppm Pěkně zdravím a za sebe musím zklamat, neboť jestli se Ti nechce prolouskat všechny dobré rady nás stavitelů, kdy všechno na co se ptáš je tady řečeno, pak mně osobně se nechce ponělikáté opakovat. Radím si toto přečít, je tady mnoho mnoho rad, které se nikde jinde nedočtěš :) JINAK velmi chválím srub nebo roubenku, to je nejlepší volba :) kk @sonafa SONIKU :) Ty jsi mne přečetla,,, ale jestli máte tlakové zkoušky, tak je to v pohodě :))) posílám sluníčko!!! :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Na to ti odpovím, až zatopíme :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@mppm Vitám. Sám jsem prolezl všechny stránky a vřele doporučuji. Podobně bohatý zdroj reálných informací se na internetu těžko hledá.
Odpovědět
Profilova fotka
@mppm Ahoj, souhlasím s @kasha i s @mdrska ... je toho hodně zodpovězeno.... ;-) a co se týká nastěhování se do srubu, to je opravdu velmi individualní, záleží na financích.. jestli svépomocí nebo nebo na vše firmy.... v jakém stavu jste ochotni se nastěhovat a co dokončovat za běhu.. nebo do komplet hotového.... to ti přesně neřekne nikdo....také je různě dlouhá fáze " papírová" , než vůbec začneš.... ta je někdy delší, než samotná stavba.....opravdu by ses měla začíst.... a ke každé stavbě, at je zděná či srub, potřebuješ Stavební povolení, nebo Souhlas s ohlášením stavby od příslušného staveb. úřadu....
Odpovědět
Profilova fotka
@mppm No vidím, že rozhodnuti pro dřevo nejste, to by jsi se už dávno začetla. Neboj, to nejdůležitější je v počátcích diskuze, některé dobaty lze jen přelétnout. Takže jen stručně: srub (roubenka) je stavba jako každý jiný dům, takže potřebuješ stavbení povolení nebo ohlášení-většinou podle velikosti. Žádné schválení daného města neexistuje, cos to jako myslela? - Výroba: když ti říkají 2 měsíce, myslí tím spíše jen výrobu korpusu ze dřeva. Postavit dům i s papírováním za 8 měsíců se vám zdá moc? I na zděný minidomeček je to skoro málo, natož srub z mokrého dřeva. O jednom takovém srubu jsem i slyšela-kuláče tam plesniví, podlahy a palubky se celé zvlnily, vlhko kam se podíváš.... Roubenku tu svépomocí dodělávalo několik lidí, takže čti....
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa :))) no toto a na mně jsi zapomněla jo? i Ty jedna :))))))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Myslíš zapomněla se svépomocí? jak bych mohla :-D , ty jsi ukázkový případ! Ale myslím, že když chvátají na bydlení, nemohou stavět srub, víš. Tak jsem myslela jen na roubenkáře. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mppm stejně jako všichni i já ti mohu poradit, aby sis ty stránky pročetla. Mimo jiné také proto, že každý má úplně jiné zkušenosti. Tvé zkušenosti budou zcela určitě také jedinečné, a třeba by se ti hodilo pár informací o tom, kde měl kdo jaké problémy, ab ses jim mohla vyhnout. Jinak informace o výrobě od 2 do 8 měsíců je pravdivá, ale neříká nic o tom, jak rychle po "výrobě" budete moci bydlet, jak dlouho budete muset na začátek výroby čekat a pod. Myslím, že nejrychlejší bydlení by mohlo být v roubence z cedru, který si téměř nesdá, ovšem je třeba počítat s trošku jinou cenovou kategorií. Mezi diskutujícími jsou 2, co mají cedrovou roubenku, zeptej se jich
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky srubáčci,,, tož jsme asi nového nadšence odradili,,, asi si myslí, že jsme lakomí na slova, ale komu se chce všechno znova opakovat :( mně tedy ne,,, navíc mám občas jiný názor ,, a když bych chtěla stavět srub, tak čtu toto a knihu od Koudelky a pak jdu vybírat :) musím o tom něco vědět, žejo,,, a zítra jdeme spouštět topení,,, tak to už skoro mužeme bydlet, když je toho 11.11.11, co jsem chtěla kolaudovat :) ,,, tak aspon zkoludovali mí známí,, také srub u Brna :))) páte papánek :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
Zírám, je tady úplné mrtvo. Škoda. Ale třeba všichni pracují na plné obrátky nebo si už hoví v hotových srubech. H.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?