Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 Zlatíčko, jen to tak vypadá,,, stavíme o víkendech,,, dcerenka je už veliká,,, jen si každý den večer vařím, nebot nechci jíst divná jídla z hospod a jídelen :), a perníčky musí být, všichni je milují,, vloni jsem tedy upekla jiříkovi náš domeček, ale letos se mi nějak asi nechce :)) zase na přesrok, možná už konečně v domečku,,, a sílu - ta mi už také ubývá, už to není jak bylo,,, a to teprve budu zakládat zahradu, na to jsem tedy zvědavá :) @sonafa když nás to s kamarádkou baví :) je to tradice, pokecáme, dáme pivko, nebo vínko,,, :)) @kanavi odvážná holka,,, TYJO, rejnok, jo? to je divočina a lachtánka bych si dala také líbit a nejvíce by se mi líbil delfínek,,, juuuu juuu juuu, super!!!,,, jo a s tou dlažbou - bude to mít asi jednu velkou výhodu - prach se nebude držet v rozích :-D ...jinak u nás trochu mrzne a my stavíme příčky,,, zdíme a přemýšlíme, jak nám to kde vejde :) občas to bude na těsnotku,,, v domečku temperujeme na 10st., což je docela príma teplota na práci, ale nezastavovat se :))) všem krásný třetí advent! kk
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den všem roubenkářům a srubařům :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Úvodem chci veřejně poděkovat Karin za výborné rady a profesionální přístup. Aktuálně jsem na 44 straně fóra a rychle postupuji :-D , všem moc moc dík za postřehy a důležité informace. Protože se brzo přídáme do rodiny srubařů, taky rád přispěji budoucímy zkušenostmy a postřehy. Aktuálně máme za sebou diskusi se stavebním úřadem a obcí kde budeme stavět a patřím k těm šťastnějším. Dnes jsme potvrdili zpracování arch. studie (vybíral jsem mezi 4 dodavateli). Jdeme do toho po hlavě a věříme, že brzo rozšíříme počet srubů v našem okrese Přerov (zatím pouze 1 :-N)
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson Úžasné, jen tak dál! :-) Citím z tebe to skvělé nadšení jít do toho, jako jsme měli na začátku i my. Nadšení tedy trvá, ale síly ubývají, když se to vleče moc dlouho. Tak ať vám to ubíhá rychle a těšíme se na první foto a postřehy :-N @kasha viz pečení-jasně, vše beru a rozumím, já bohužel nemám tu kámošku, jako ty..... ad břidlicová dlažba - -poznatek z posledních dní - naše břidlice u krbu mě začíná jako hospodyňku trošku zlobit, je na ní hodně vidět prach. Utřu, a za chvíli na tom černém zase sedají prašné tečky. Myslím že bych to na podlahu asi nechtěla, vytáčel by mne ten viditelný prach a špína. :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson Vítej mezi nás, dřevem ovíněné a krásně poblázněné :) těšíme se postřehy a hlavně fotečky, to nás tady všechny blaží :) si myslím... :), a děkuji za veřejnou pochvalu, potěší :) @sonafa perníčky jasnačka :) a SONIKU, vážně, jakou břidličku máš pod krbem, je na fotkách? je hodně hodin, nejdu hledat :( promin,,, asi to ale není taková matná a drsná dlažba, viď? :) Nevím jak všude po Matičce Vlasti, ale u nás stále nad nulou a po sněhu ani památky - víkend neskutečně slunečný, teď pod mrakem,,, čuste a stavějte a nebo si už užívejte :) já tento poslední advent na stavbu nejdu - bojkot - :) musím doma něco málo poklidit a připravit si dárečky :))))) kk
Odpovědět
@petrfrenk kdybys to nevěděl, tak dřevěný dům se do drsného šumavského podnebí 750nmn nehodí - velmi totiž trpí :-D 8-) http://www.novinky.cz/bydleni/tipy-a-... ...nevím, co si teď počneš :-o
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk ted jsem to četla také :-D a hned mě to napadlo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson Ahoj , vítám tě tu a je dobře že se rozrůstáme o další blázny do dřeva ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já vás moc zdravím. Z nedostatku času se sem prostě nedostanu. Na podzim jsme uzavřeli první pětiletku bydlení ve srubu a letos chystám už po šesté vánoce ve dřevě :-) Bohužel,poprvé se to letos obejde bez provonění srubu pečením vánočního cukroví-nikdy by mne nenapadlo, že mi na tohle nezbyde ani den volna. Možná ještě něco spáchám-třeba v neděli v noci jsem narychlo udělala nepečené kokosové kuličky, ale moc nadějně to nevidím. Zima nám zatím přeje, co se týče topení. Doteď jsme si ani nepřenesli do pokojů v patře přímotopy, které máme v záloze,kdyby se dům nevytopil z přízemí. Co se týče očekávání sněhu-tak to nás netěší-přece jenom lyže opřené ve sklepě moc velký odvar není :-) Ve vesnici nám již druhý rok stojí betlém-letos k němu docupitaly 2 ovečky a pasáček. Přidám pak fotku.Přeji vám pohodové předsváteční dny.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 Krásné sváteční dny i Tobě, kdyby ses už neukázala, jak píšeš..... no a čím to, žes letos tak vytížená?? Máš náročné zaměstnání??? Tak ti přeju, at si o svátcích trošku odpočineš a at se ti povede ještě srub vánočně provonět...... ;-) ale když to nebude cukrovím, se také nic nestane, vonavá svíčka postačí, mám je moc ráda......
Odpovědět
@pavelk Jojo, už jsem četl... No nevím, mně to tak úžasné nepřijde (ještě když si vezmu že je to vyvatovaná faleš)... Ale lidé se rádi nechají klamat, přejme jim to. Ano, dřevo trpí. Potvrzuji. Trpím jak zvíře ... Ještě že jsme výš než těch proklatých 750 mnm.! mějte se PF
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk To přeložit do finštiny tak se s tím člověk může ucházet o vtip roku :)) nebo o blud roku? :)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
tak u nás prý už dneska ostošest makaj pokrývači :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk :))) no a dokonalá jsou plastová okna, protože se nemusejí ošetřovat,,, no a jejda, občas se musí ten dř.obklad natřít,,, juj @geodett dost dobrý nápad :) http://www.ekozahrady.com/vznik_klasi... kdo vydrží přečíst celé... mně se to moc líbí :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Děkuji moc, to víš že jo, u nás svíčka nikdy nechybí. Jsem často terčem smíchu, že nejvíc svíčková bába u nás v dědině jsem já, žijící ve dřevě...:-) Letos jsem dokonce psala ježíškovi o kovovou kadidelnici, pálení bude bezpečněji uzavřeno :-) U nás je blázinec, z toho důvodu, že pomáháme mé mamce a sestře, které se zrovna obě stěhují a probíhá rekonstrukce obou bytů a pak také vůbec nepřeje zdravíčko mému tátovi. Konec roku nemáme jeden z nejveselejších,ale snažím se tomu nepoddávat.
Odpovědět
Profilova fotka
http://leteckaposta.cz/458505331 ahoj všem, v souvislosti s Finskem se podívejte sem, akorát by to zde mělo zůstat jenom 19 dní @thomson také vítám nového člena do diskuse přeji hezký advent a svátky bez stresu
Odpovědět
Profilova fotka
děkuji za přivítání, ano pobláznění a potrfení je výstižné! Taky doufáme, že chvíli ještě sníh počká než to firma zkoukne - pozemek. Jinak s těma fotkama to bude pomalejší-zatím pouze hluboká orba :-D . Rozhodně nejsme na tak úžasných místech jako vidím na Vašich fotkách...Petrfrenk-nádhera atd, ale jsme rádi, že jsme aspoň trošku dál od chemičky,strojíren,... :-p. Budu na Vás myslet a něco cvaknu. hezký večer
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk Jeden se fakt může jen smát. Před měsícem jsem si na nejdrsnějším místě Šumavy (co se týče počasí) - Horská Kvilda - nadm.v. přes 1000m, prohlížela 2 krásné sruby. A zbytek domů jsou tam vesměs samé klasické roubenky. Asi není Šumava jako Šumava, někam se to hodí ;-) , ve středních výškových vrstvách se zřejmě ještě nad zdivem a vatovu izolací "nepovznesli" :-D :-D :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Moje album "pokračujeme vnitřky", foto 16/31 - kamenný černý obklad okolo krbu je břidlice- myslím tu desku, je zároveň jako lavice.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa viz komentář u fotky,,, :)
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím všechny, hlavně ty nové! Jen na okraj - my slavíme Svátek svícnů, Chanuka. Osm svíček, rozsvícených po jedné každý den. Malé děti mají dostat drobné dárky. Nejsou to "židovské Vánoce", to je omyl, jen oslava obnovy Chrámu, kde pro rozsvícení věčného ohně (to byl už pohanský zvyk držet oheň v chrámu pro případ, že všem zhasne oheň, což byla katastrofa v době, kdy nebyly sirky) zbyl jen jeden malý džbánek olivového oleje, který byl tak na den. Jenže nový olej se lisuje osm dnů! A olej zázrakem vydržel právě těch potřebných osm dnů... My jsme sami dva a tak "malé dítě" je moje žena Dáša, shora z galerie se snáší dárky... A teď poznámka mužského: Zkuste sehnat osm dárků, navíc dárek k svátku a ještě něco k Vánocům, neb moje žena je "gojte" neboli katolička! Naštěstí její Pánbůh je i ten můj, a vždycky to nějak dám díky jeho přičinění dohromady... A když jsme u těch dárků - prosba k Vám všem, hlavně na toho srubaře z Kvildy: Můj syn a já sbíráme víc jak půl století staré zápalkové, ale hlavně sirkové nálepky. A třeba na Kvildě kdysi byla sirkárna, jen jsme ji přes veškerou snahu nenašli! Ale na Šumavě jich bylo několik. I sebepoškozenější stará krabička z předminulého století je pro nás dárek nad dárky... H.
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson He, tak srubík u Přerova? A na Přerovsku je jen jeden? Myslíš ten páně doktorův v Buku? Myslím, že jich tu bude víc, ale to už možná patří pod Zlín, nebo pod Kroměříž. No to je jedno, a kde máte tu oranicu - Dluhonice? My se chystáme kopat v Radíkově u Hranic, tak když budu moct poradit - radím rád 8-) Po hlavě :-) , tož bacha ať to nemáte dřív jak my (no ale když se přihlásíte firmě co nám bude dělat hrubou stavbu, byla by sleva - už jsme dohodili jednu roubenku a je to 5% pro oba, tak přemýšlejte ;-) )
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl no to je hezký,,, a i muž dostává 8 dárků a nebo jen žena? ,,, nemám problém koupit 16 dárků :) fakt :),,, krásně jste to popsal, líbí se mi to a i když mám předky židy, nic o tom nevím, asi musím dozrát :) a nebo ne, uvidíme... @vorelmato jsem mimo? Ty jdeš do roubenky??? a co projekt, už dlouho jsem nic nezaslechla :) něco veselého od dědy projektanta... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 MOC držím palečky, aby se všechno srovnalo a vyladilo a at je to krásně znějící ton!
Odpovědět
Profilova fotka
to Kasha: Chanuka je příležitost, jak dávat malým dětem dárky. Opravdu jen malým dětem, ale co mám dělat, když naši synové (a máme s Dášou hned čtyři, každý dva) jsou všichni velcí a dospělí? Tak to odnáším já vymýšlením dárků a Dáša tím, že některé zná dopředu... Jen to zkuste vymyslet 16 dárků, uvidíte, že okolo pátého či šestého se začnete zadrhávat! Jde to obejít dát každý den nějaké drobné penízky, což Chanuka připouští, ale není to ono... A na Vánoce máme stromeček na zahradě, každý rok o něco větší, zachránil jsem ho, když se sousedům nehodil. Dostane pár ozdob, ale žádné nesmyslné svítící girlandy, jsem alergický na soutěžení, kdo svůj dům ověnčí snad už padesáti tisíci žárovčičkami! A už od prvního prosince! Kde je kouzlo Vánoc? Přeji všem "Shalom", mír, ať už pod svícnem nebo pod stromečkem. H.
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl :) Honzíku, hezké, hezké,,, ale s malými dárečky bych neměla problém,,, klidně Vám pomohu, jestli chcete :) - kolem kolika kč to má být? :) do 50? v drogerii, v knize (prupisky), v obchodech se zdravou výživou, u ťamanů, v květinářství, v galanterii,,, fakt ted je toho tolik všude, že není co řešit, jen jít a co cvrnkne do nosu :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato ahoj, máš pravdu - v Buku, jinak je ještě jeden v Domaželicích, ale tam je to jenom obklad (odhad), protože stavební úřad mluví o našem srubu č.2 :-). S kým stavíš? Ta roubenka pod Radíkovem je od koho? My jsme našli místo v Dobrčicích :-N t
Odpovědět
Profilova fotka
Tak nám dnes klempíř opravoval oplechování komína, ještě jsme si před zimou jednou rozebrali střechu ;-) Měl to udělané správně, ale ty plechy mu po sobě vůbec neklouzali a začínali se zvedat tašky. Takže máme zase jednu reklamacičku za sebou. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa dnes jsme byli řešit studii, tak jsem udělal první 2 fotky, snad to bude dostupné/vidět. Máme pouze 1/4 toho pole, někdě trčí kolíky :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Kashenko děda projektant už hybernuje, rozešli jsme se v dobrém, dokreslil co měl, napsal zprávu (kterou jsem celou předělával 8-( podle jednoho vzoru - 2 večery a bylo to ) vyrovnali jsme se a do smrti dobré. teď se nám píše energ. průkaz a požární zpr. a projekt topení, ještě musím splašit někoho na elektriku a hurá na úřad. Nicméně do roubenky nejdeme, ale kamarád ano - dohodili jsme ho Zouharovi s Vrábelem (Soni to postavili velice pěkně) a hned bylo vidět, že Vrábel má obchodního ducha - přišla sleva :-N . @thomson ještě nejsme na 100% rozhodnutí, ale vše ukazuje na ZouharVrábela. Ta roubenka pod Radíkovem není roubenka 8-) anóbrž kamufláž, leč velmi zdařilá - mají to uvnitř velice pěkné. Dobrčice - není to na srub moc nízko? ;-) , dokázal bych si to představit nad Pacetlukama místo té hájenky - Zámečku, tam to je super místo.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?