Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 695 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 695 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @thomson Petr má pravdu předsedo emoticon
Je to to jako ve všem, když to máš dobře napočítané a funguje ti to, budeš všude prosazovat to svoje. Mě se líbí to co má Petr, účinné, relativně jednoduché bohužel ne nejlevnější, ale v tomto případě si myslím, že se to vrátí v nákladech. Potkal jsem se s názorem, že je kravina dělat složité topení vázané na elektriku, protože přece se může něco stát a bez elektriky nefunguje nucený oběh a je problém, proto že je nejlepší teplovzduch - jo to rychlé, jednoduché a levné...(i na provoz) Podle mě je to dnes už jedno a v místě kde to chcete stavět nehrozí žádná kalamita emoticon A dřevo tam sehnat taky není problém emoticon
Se mi zdá, že jste to vzali fakt po hlavě emoticon - jak dlouho už lítáte kolem stavby?
17. pro 2011 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 295 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
 @vorelmato tak, tak, souhlasím, člověk nestaví dům každé dva roky emoticon a pokud udělá chybu pak s tím buď musí žít, nebo ho to stojí další peníze emoticon .
pozemek jsme poctivě hledali více než rok, půl roku trvalo dostat to na naše LV, stavba je silné slovo - viz. fotoblog, v lednu budeme mít studii a pak nás čeká kolečko s úřady, dodavateli a další papíry....
17. pro 2011 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8271 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8269 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @thomson a koho jste vybrali??to se mi zkraje zdál taky oříšek emoticon
17. pro 2011 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 295 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
 @jptn arch. studii nám udělá žilinská ORMA, pak to necháme nacenit a uvidíme. Jinak musím říct, že přístup/zájem byl u všech oslovených a všichni (4) poslali i cenu na studii.
17. pro 2011 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8271 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8269 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @thomson a lišily se ceny nějak hodně??
17. pro 2011 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
 @jptn od 15-45, ale bylo nutno to pořádně prostudovat protože tam byl různý obsah a některé věci pak už neúčtovali v dokumentaci pro stavební úřad. Považuji cenu mezi 20-35 za běžnou (podle náročnosti, kvality a vč. nacenění srubu), i když se na foru objevilo, že to někteří nabízí v "ceně", nebo pak odečtou - nikdo externí to nedělá zadarmo a jsou to spíše obchodní triky emoticon
17. pro 2011 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @thomson Ahojky, hlasuji pro teplou vodu v podlaze emoticon to je akumulace tepla na delší dobu, pak je príma máít ve sklepě akumulační nádobu pro solární panely - proč si nebrat teplíčko od sluníčka,,, velké okno na jih je pasivní topení, to ti už řekli, víd? emoticon dřevěný domeček bez ohně si neumím představit... jen bych si asi nedávala jen krb - určitě nějakou vložku bych použila (voda nebo vzduch - vzduch vytopí hned, ale ihned přestane topit, kdeždo voda trvá déle, ale déle drží),,, akumulační zeď - něco co nasaje teplo je důležité (vhodnost podlahového topení),,, toť naše poznatky, ale ještě na bázi studií a zkušeností známých emoticon
@sonafa zlatíčko, věřím Ti, že máte vybraného super dodavatele, ne všem se tak daří,,, jsem mezi stavaři stále a vidím to denně, proto to černobílé vidění, víš? obezřetnost!,,, dokonce jsou i velmi drazí, kteří nedodržují domluvy,,, je to o šťastné ruce výběru a pak hodně věcí vědět co chci... složité... emoticon
kk
17. pro 2011 ve 23:56  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @thomson Díky za chválu emoticon Jeden výfuk je i v galerii, jen jeden přímo u komína, pro jednoduchost. Ale hřeje dosti usilovně, řekla bych že více než ten v přízemí na krbu.Neboť je u podlahy, a to je znát. Příští týden budu ještě trochu fotit, tak ho můžu přidat. Apropó, máme tam i jedno topení (coil), a myslím že na něj vůbec nedojde.
18. pro 2011 v 01:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @kasha Jo, jo, já vím že se naletí snadno na sliby. emoticon A jsem fakt ráda, že většina věcí se povedla-snad už to teď můžu říct, když finišujeme. Většina firem byla solidní, i se často vraceli a opravovali. Pár drobností jsem sice neohlídala, a je fakt, že na to pořád myslím, jak to mělo být správně. Ale kupodivu to byly zrovna ti levnější dodavatelé. Už to musím pustit z hlavy, jede se dál.. emoticon Teď usilovně tvořím kuchyň-zatím na papíře, ale mám být příští týden hotová, tak nevím emoticon emoticon
18. pro 2011 ve 02:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 735 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 735 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
 Drevokotel v kombinaci s akumulacni nadrzi + teplovodni topeni v podlaze. Diky akumulaci lze topit treba 1x za 2-3 dny, dle velikosti. Navic lze akumulacku napojit na pripadne dalsi zdroje tepla - solary, plyn, elektrina (jako zaloha), co je zrovna v miste. Topeni tam mate na desitky let, asi to chce vazne dobre uvazit a pustit pripadne nejakou korunu navic.
18. pro 2011 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
skuzus
14
Registrovala se 30. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 32 příspěvků. Má 17 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
skuzus
14
Registrovala se 30. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 32 příspěvků. Má 17 přátel.
 Zdravím srubáky, taky se připojím k diskusi o topení. My máme krbovou vložku na vodu, akumulační nádrž /1000 l/, soláry, podlahové topení a nahoře v podkroví radiátory. Topíme tak zhruba za 1x za 2-3 dny, jak píše geodett. Nahřejeme akumulační nádrž na zhruba 70 st. a vystačí to, doma máme teplo. Když svítí sluníčko, tak i to nahřeje aku nádrž. Nahoře ani radiátory moc nepouštím, protože nechávám otevřené dveře a pokoje se v pohodě vytopí. Pouze u dcerky v pokojíku pouštím, ale na večer vypínám, protože by bylo moc teplo. Máme regulaci na topení den-noc, každý režim pracuje jinak - na noc omezený provoz. 'Dřeva spálím oválný prádlový koš - zatím si každý značím a celkové množství spočítám až ke konci topné sezony. Co je nevýhoda, tak zatím nemáme žádný záložní zdroj - kdyby vypli elektřinu - nutnost - ale už se na tom pracuje. Celkové náklady hoodně velké, ale zažádali jsme zelenou a už jsme ji i dostali. Takže v konečné fázi to vyšlo celkem dobře. Mysllím že spotřeba dřeva nebude příliš velká. Bojler i aku je i na elektriku - v případě delšího odjezku můžeme akumulovat. Co se týká klesání teplot, tak večer, když jdeme spát 24 st., ráno 22 st., pak se sepne aku nádrž a topí se dál. Odpoledne v pohodě i 24 st.. Tak asi tolik.
Snad to někomu pomůže v rozhodování. Zuzana - skuzus
19. pro 2011 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @skuzus ZUZANKO!!! no kde jsi celou dobu? co nového,,, kdy jste se nastěhovali,,, jak se žije a co nového? emoticon
moc by nás tady všechny potěšilo, kdyby jsi nás obdarovala fotečkama,,, jsme takoví zvědavečkové a hlavně ti, co ještě nebydlí emoticon
kk
19. pro 2011 v 10:00  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @skuzus určitě plně souhlasím s Karinemoticon
19. pro 2011 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
 @thomson
@sonafa ještě k té teplotě, musím oponovat. Nám teplota drží perfektně. Když vytopíme večer cca na 23.st -24st. tak ráno to nikdy neklesne pod 21 (při současné teplotě -,kdy je venku asi -2 st.přes noc). U nás je to asi dáno příčkami ,které jsou z pálených cihel (ne se sádrokartonu). Cihly jsou velmi dobrý izolant. a pak klasická betonová podlaha s podlahovým topením.,taky dobře drží teplo a postupně ho pouští. Anhydrit se ochlazuje prý rychleji.
A potom mám dobrou zkušenost s velkými okny (v obýváku skoro k zemi). Teď když je venku sluníčko,působí jako soláry. Včera jsme přestali přikládat do krbu asi v 10 hod. večer a dnes jsem ještě nemusela zatopit. Teplota je na 21,8 st. Taky k tomu přispívá dobře udělaná okna, dveře, dobře zateplené spáry mezi kládami atd... Samozřejmě ještě nepřišly velké mrazy- tak uvidíme. emoticon
19. pro 2011 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
barborka53
13
Registroval se 19. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 70 příspěvků. Má 16 přátel. Bukovec, Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
barborka53
13
Registroval se 19. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 70 příspěvků. Má 16 přátel. Bukovec, Region Frýdek-Místek.
 Zdravím všechny, snažím se vypátrat dobrého projektanta nejlépe z Moravy, už jsem koukal na stránky, ale potřebuji to co nejdříve, a ještě jeden dotaz, neznáte pana Radka Schwobaz Klášterce nad Ohří, co staví sruby, díky moc za odpověď
19. pro 2011 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
 @kasha ještě bych zapomněla, teď jsem si dočítala všechny příspěvky za dobu co jsem tu nebyla,tak jsem objevila tvou fotku ve skafandru emoticon málem bych tě nepoznala emoticon
@sonafa Soni všechno se ohlídat asi nedá, nám teď taky vrtá hlavou pár maličkostí - že tohle a tamto jsme mohli udělat trochu jinak. Známí nám říkají, tak až prý budeme stavět další srub už to půjde jak po másle. emoticon emoticon Tak to už tedy ne, do další stavby už by jsme nešli emoticon
Ještě k předešlému mojemu příspěvku - asi jsem napsala špatně, že cihla je dobrý izolant, spíše jsem myslela, že dobře akumuluje teplo.
19. pro 2011 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @kanavi Nemám to topení ještě úplně vyzkoušené, tvé informace mě tedy spíše těší. My máme ale srub ještě nezabydlený, bez nábytku apod., nevyhřátý, protože přijedeme jen občas, proto asi také chladl rychleji. Ale máme beton, ne anhydrit, zděné příčky sem tam, ale jak říkám, to se asi ještě nemělo kdy nahřát. emoticon Takže už se těším, až to trochu zaplníme nábytkem, pak to bude asi teplejší pocit emoticon
19. pro 2011 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 817 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 817 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @barborka53 zkus pana Krejčiříka z Jedovnice (u Blanska), dělá pěknou práci, akorát bývá dost vytížen. Budeš-li chtít kontakt, napiš na IP
19. pro 2011 v 15:04  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @barborka53 souhlas s Evou, také máme krejčiříka, akční a schopný, trochu zbrklý emoticon) ale zná to, už projektuje dlouho emoticon
@kanavi krásné zprávy emoticon o tom topení super,,, s tím betonem je to malinko jinak... drží déle teplo, protože musí být v tlustší vrstvě, tudíž déle to teplo nasává, ale také déle pouští,,,
@sonafa Soni, promin, už zapomínám mnohé i důležitější věci, vy máte podlahové vytápění pod dřevěnou podlahou? to je totiž ta největší masa pro akumulaci tepla - ty kubíky teplého betonu a dlažby.
My zatím pouze temperujeme, ale to sluníčko skutečně pomáhá seč mu síly stačí a když máme temperaci na nějakých 7st. tak za týden spálíme jen 2kWh (zatím jedeme jen na elektrokotel-bude to topné médium, když nebudeme doma) ale když chceme vytopit na 10st. tak nám to za 24 hodin sežere 60kWh. emoticon a to jedeme jen v té levnější sazbě emoticon, podotýkám, že nemám zcela dotěsněné okna a dveře a nemáme dostavěné příčky a obezděný komín - tedy úniky jsou a teplota se hezky i v anhydritu drží (ještě bez dlažby) emoticon a to přibude další akumulace,,,
19. pro 2011 v 15:17  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
 @sonafa určitě je znát, když se topí pořád, než když se to nechá vychladnout emoticon
@kasha jo jo , máš pravdu, že zase to trvá déle u betonu, než se ohřeje emoticon
19. pro 2011 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
Registroval se 24. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 521 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Region Nymburk.
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
Registroval se 24. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 521 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Region Nymburk.
  • Zařizuji dům
 všem
Srubáci, už jsme o tom mluvili, ale je čas to připomenout:
Bylo by dobré se někdy sejít.
Navrhuji 1. červenec 2012, bude to neděle a my ten den budeme bydlet v našem srubu pět let.
Na Loučeni, což je součást Patřína, je skvělá restaurace, tam můžeme mít sál pro sebe, zařídím. Vedle je zámek, kde je největší bludišťárium u nás, tam se mohou vyřádit Vaše děti.
A kilometr daleko bydlíme my, kam všechny samozřejmě zveme.
Co Vy na to?
H.
19. pro 2011 v 16:49  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @stetl Honzíku, krásné!! nadhodím doma emoticon je to sice dost dopředu, ale někdy se začít musí... když budu moci, určitě přijedeme! kk
19. pro 2011 v 17:07  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
 @stetl pane Jelínku, to je skvělá nabídka, za nás děkuji za pozvání a pokud se do 1. července nezbortí svět, my určitě přijedeme. Doufám, že se sejdem v hojném počtu
Zdravím
Eva
19. pro 2011 v 17:07  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
 @kanavi to mě až překvapuje, dnes bydlíme v bytové novostavbě (z roku 2004) a ráno jsme pod 21, pokud mrzne, tak spíše kolem 20st. emoticon , je pravdou, že nemáme podlahovku a jsme v přízemí...
děkuji za info
19. pro 2011 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
 @kasha emoticon oheň určitě bude, ještě dumáme nad tou akumulační nádobou, není malá a pokud nebude sklep, tak to vezme nějaký prostor, ale je nám líto to všechno pustit pouze do vzduchu emoticon
hezký večer
tom
19. pro 2011 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
barborka53
13
fotoportrét
fotoportrét
barborka53
13
 @esmeralda2 děkuji moc za radu, zkusím to, kontakt jsem si našel
19. pro 2011 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @kasha No jo, zapomínáš-tak asi popáté emoticon : podlahovku máme jen tam, kde je dlažba-kuchyń, chodba, koupelny, část vedení jde přes obývák do kuchyně. Ostatní jsou coily nebo radiátory.
Ale já samozřejmě nemyslela přímý ohřev z betonu. Ale že když někde bydlíš trvale, tak je přeci jen i ta podlaha drobet vyhřátější, než když zrovna přijedeš a z 8st. vytopíš prostory na 22 a pak v noci zase topit přestaneš. To to jde rychleji dolů emoticon
19. pro 2011 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @barborka53 Jo jo Krejčiříka mi doporučovali taky, ale byl jsem "chytrý" a včil toho tak trochen lituju- až to dokončíme, tak budu asi schopen dělat projekty sám emoticon emoticon . Já mám kontakt na chlapíka, co sruby projektuje v součinnosti s J. Urbanem, je pružný a dá se s ním domluvit, je někde od Třebíče, ale dělá v Praze, Kdyžtak napiš do IP.
19. pro 2011 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 No a my jsme se nakonec na spolupráci domluvili s Jirkou Urbanem a s Vrábelem, který na něj naváže emoticon emoticon emoticon
Ještě to povolení - detailek hm, ale bez toho to asi nepůjde emoticon
19. pro 2011 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @thomson Zabírá prostor? Zeptej se Kashky kolik zabere místa zásobník na vodu emoticon emoticon
V Hranicích existuje domek, kt má pod podlahou garáže nádrž na 50m3 (za cenu šrotu ze strojíren), obalenou 1m vrstvou izolace, nabíjí to solárama a vydrží mu to prý až týden - tak tomu říkám nezávislost emoticon
Kashenko mám sehnat kontakt pro Jiříka? emoticon
19. pro 2011 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš