Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
Smajlíky miluju!!!! :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D všechny a všude....
Odpovědět
Profilova fotka
Áha :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Taky hlasuji za smajlíky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem chtěla jen podotknout, když se tady objeví nějaká rada, upozornění, většinou to není myšleno zle. Ale ono se to někdy hodně těžce nese, když se člověk k něčemu rozhodne a myslí si, že to je to pravé ořechové, a pak najednou z okolí sem tam uslyší poznámku, že by to šlo jinak a někdy i lépe. Sama za sebe můžu říct, že jsem si myslela, jak vše máme dobře naplánované a poznámky lidí, že by to mohlo být i jinak jsem vnímala jak vražený špendlík pod nehet...a ono se časem ukázalo, že ta neomylná jsem nebyla já. Asi jsem tady jedna z nejdéle bydlící ve srubu, takže ze své zkušenosti bych tesala na zeď: hlavně pomalu,pořádně vše zvážit a v klidu si vyslechnout i jiné názory. Pak už je na mě, co si z toho vyberu, co zvládnu posoudit, že je lepší, dobré. A hlavně teď s odstupem vím ,že to nikdo nemyslel zle.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 Moc pěkně to píšeš a zcela jasně vím, jak to myslíš, protože to stejné se mi děje také,,, nebo možná dělo? uvidíme,,, dnes se snažím vyslechnout, říci svůj pohled a jestli je vhodné klima na dialog, tak je to většinou přínosné :) A jako každý stavitel tady, co staví dům poprvé :)) už bych některé věci změnila, ale zatím nevím jak :)))), to přijde u té stavby druhé :-D .
Odpovědět
Profilova fotka
:-) Ne,prý u třetí. První stavbu nepříteli,druhou příteli a třetí sobě . Já to beru tak,že správně postavený dům by měl vyhovovat pokud možno všemu,co je třeba,pro zdravé,ekonomické a hlavně příjemné žití. Jenomže, v době kdy my začali přemýšlet o srubu,jsem měla úplně jiné poznatky,jiné zkušenosti, co jsem považovala za důležité,najednou už teď není. Kdybych tenkrát věděla,že jednou budu toužit po zimní zahradě,věřím,že ji projektant namaluje už tenkrát. Že mi chybí jsem zjistila,až časem..Najednou, kdy práce na zahradě v zimě ustala,tak mně v zimě chybí rejpání v hlíně. A prozměnu- ve vrchní koupelně jsme tenkrát nechali prostor pro event.minisaunu...A hele, najednou na ní asi nikdy nedojde,nechybí...Nebo, tenkrát já vůbec netušila,že existují krby,kde se dá přikládat zezadu,jak dříve na hradech. Kdybych to věděla,a hlavně poznala praxí,že je to pro prašnost lepší,měli bychom jiný krb. Ale je fakt,že kdyby mi to tenkrát někdo radil,že bych si možná myslela své...A nebo doufám,že zrovna bych poznala,že mi někdo radí rozumně a třeba si nechala poradit. škoda,že tenkrát jsem neměla možnost si net pročítat,jak tu možnost mám nyní..
Odpovědět
Profilova fotka
to morana: Já vím, že tady otravuju coby starý dědek, ale já jsem srub stavěl jsko svůj třetí dům. Pravda, ten druhý byla jen nástavba na starý špejchar, ale byla ještě složitější, protože tam nikde nebyl pravý úhel, rovina, nic. Ale bylo to hodně poučné. Proč to píšu: Nenaříkejte nad tím, co jste nestihli, neudělali, měli udělat jinak. Vždycky něco chybí či přebývá. S tím nic nenaděláte. Ale buďte rádi, že bydlíte či budete bydlet ve svém (vysněném) domě. Je to štěstí, které jen tak někdo nemá... H.
Odpovědět
@stetl to by se mělo někam vytesat... Ještě méně filozofický dotaz pro všechny - jak máte udělanou podlahu, pokud máte koupelnu v patře? Myslím tu horní vrstvu pod finální podlahu, beton+nějaká hydroizolace nebo jiná varianta?
Odpovědět
Profilova fotka
zdravím všechny :) souhlasím i s moranou i s Honzou. Cítím, že v obojím si člověk najde to své :), ale jasné je, že pokora a radost z toho co máme by měla převažovat... nicméně je príma si přiznat, co by se nám líbilo více a je super, že to míše morana tady, nebot to může někoho někam nasměrovat :) ... my jsme měli v plánu zimní zahradu, ale nakonec vyhrál větší srub, kde si myslím, že bude plno květin,,, @pavelk osobně bych nahoru nedávala beton. Budeme mít podlahu dřevěnou s mnohonásobnýmnátěrem lodním lakem. Tripocké dřevo lze dát také, to se třeba jen olejuje :) A je tady ZIMA :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk Taky nemáme beton-máme dlažbu, ta je lepena nějakým flexi lepidlem,pak nátěr proti vodě. A pod tím OSB desky-nějak pokládané napříč-to nevím přesně. Podlahu si dělal manžel, ale byl u nás na návštěvě profík přes pokládku a říkal, hlavně to dobře zaspárovat,nešetřit, aby vylitá voda neměla šanci někudy protéct. Sedání srubu a i minipohyby nejsou na dlažbě znát.
Odpovědět
@pavelk také nemáme beton v podkroví, nebyl nám doporučen. takže máme OSB desky a plovoucí dřevěnou podlahu - v koupelně ošetřenou proti vlhkosti (někde jsem tu psala přesné složení podlahy- teď už si to nepamatuji)., kdyby bylo potřeba přesné složení ,tak to vyhledám :-) a dneska jsem ucpávala konopím prostory mezi kládama v křížích. Byl vítr jako hrom a někde to malinko profukovalo. @morana128 taky jsme měli v plánu saunu, buď uvnitř nebo venku, ale vidím, že by jsme jí nevyužili, raději si zajedem pár km do saunových lázní. ale v březnu plánujeme srubovou pergolu na dřevo. Tak se budu opičit po Soně. :-D @kasha Karin,tak plno kytiček jsem taky měla v plánu ve srubu, zatím jsem to nějak nestihla, tak letos se na to zaměřím :-N
Odpovědět
@kasha Nechala jsem si poradit :D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@mppm :) a na první pohled je to zvětšení spádu a plochy? :-) Mimochodem ted sleduji střechy v jednom městě,,, je to z nějaké doby, kdy se stavěly domy s malým spádem a žádním přesahem a neexistuje nepoškozená římsa! :)
Odpovědět
@kasha Spád i plocha zůstanou stejné, potřebujeme tam ten úložný prostor v pidi půdičce :) Jen jsme to obrátili na jih kvůli sluníčku.
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk Já budu asi jedna z vyjímek, v podkrovní koupelně máme beton. :-) Nechtěli jsme dělat podlahové topení do suché podlahy, i když to také jde. Ale od toho nás varovali více než od betonu. :-| Na tak malém prostoru je to v pohodě, odsouhlasili nám to i stavebníci. Už tam máme dlažbu, dokonce jsme podlahovku spouštěli až po hotové a zaspárované dlažbě a dopadlo to dobře. Ani mrňavá prasklinka.Takže: na záklop folie, pak vyrovnání podlahovou vatou mezi záklopovými prkny, 4cm polystyren s podlah. topením, 6cm beton s výstuží (kari síť nemáme, ale máme něco??v betonu), dlažba samozřejmě na flexi lepidle. Určitě to mám ve fotobloku. Kdybys do toho šel, přidám ještě nějaké detaily.
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha No,no, veselý smajlík na přitom tvrdíš že jsou všechny římsy poškozené? Buď jsi nepřející nebo je něco špatně :-.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa |HEJ SONKA, nemysli jako srnka,,, já se usmívám stále :))
Odpovědět
Profilova fotka
@mppm :)) aha, tak to jo, to je myslim dobrý počin a když zvednete sklon, bude z pidipůdičky půdička :))))... @sonafa no a ještě jednou,,, nebudu plakat, aspon mám co dělat, ale nikdy nikomu nepřeji nic zlého, to mne už snad znáš,, tak hohoho :)) všem hezký víkend, my jdeme mrznout na domeček a budeme dělat takovou tu nehezkou praci - drážky do příček pro elektřinu, fujky a snad to bude poslední nehezký velký prach :) kk
Odpovědět
@kasha větší už to asi nebude, rozpočet je neúprosný :( Zítra jedeme na další stavbu, kterou firma staví..musím všchno obkouknout :) a poptat se na pár dalších věcí. A příští měsíc na veletrh Dřevostavby do Phy, jsem zvědavá, co se tam dozvíme..kolega v práci, co staví roubenku to loni chválil, tak se necháme překvapit :)
Odpovědět
Profilova fotka
@mppm jojo, to já znám s těmi penězi, ale lepší je ted se někde trochu uskromnit, než si potom nadávat :),,, a na veletrhu jsem vloni byla a fakt měl říz,,, to před 4 lety jen tak začínalo a skoro nic nebylo :), tak si to tam užijte... kk
Odpovědět
Profilova fotka
mppm: Nechcete se stavit u nás ve srubu? Jste srdečně zváni! H. Žijeme v Patříně (my píšeme "na Patříně") u Loučeně, 11 km od Nymburka
Odpovědět
@stetl Moc děkujeme za pozvání! Pokud bychom měli někdy cestu kolem, tak se rádi zastavíme kouknout na srub. Bydlíme až za Pardubicema, ale mohli bychom si nějaký víkend naplánovat přes Váš domeček.
Odpovědět
Profilova fotka
Letos bude veletrh zaměřen speciálně na sruby a roubenky!!!! :-D
Odpovědět
@jptn :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@mppm všimla jsem si, že budeme mít podobný způsob vytápění.. zde nééé obvyklý, tak jsem zvědavá, jak budeme spokojené ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mppm Srdečně zdravím! Budeme taky stavět domeček od pana Kubíčka. Můžeme jen podtvrdit : je to velice příjemný a rozumný pán. Na ten veletrh v Praze chceme jít taky. Podívat se a konečné rozhodnout systém ohřevu a vytápění. Četla jsem hodně příspěvků o tom, že stavba bude z mooc tenkých klád , prý jen 17 cm... Žila jsem ve srubu se stěnou cca 20-22 cm, bylo to dááááleko na severu (Petrohrad, Rusko) a můžu říct, že v tom srubu nám bylo teplo i přes velké mrazy "RUSKÉ ZIMY" :-) :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@merelin Ahoj, vítám tě, to je dobře, že se to tady rozrůstá.... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Děkuji :-) Souhlas! Víc lidi víc názorů :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@merelin Ano.. a také je z toho vidět, že je o tyto stavby zájem a to je dobře ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Hodně jsem četla příspěvků o dřevostavbách, tak prý zájem rosté čím dál víc.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?