Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@merelin Ahoj, tak to ráda slyším, že už tu nejsem jediná :) Jaký dům a kdy budete stavět? My se na to chystáme cca v dubnu, pokud stihneme zasíťovat :) Dnes jsme se byli podívat ve srubu se 17 cm a bylo tam moc příjemně, žádná zima, jak mě všichni děsili :)
Odpovědět
Profilova fotka
@mppm Ahoj :-) zaujal nás Accis-C. Byli jsme se na něj podívat... bylo to krásný! A žadná zima :-) Jestli bude vše v pořádku tak podepišeme smlouvu v květnu. V dubnu budeme dělat předběžný projekt pro banku.
Odpovědět
@merelin Takže jste byli v Bohaticích..ten se mi líbil nejvíc :) ale nakonec máme svůj projekt, chceme jen přízemní domek. O jakém uvažujete vytápění? Taky to máme na veletrh jako jednu z otázek :)
Odpovědět
Profilova fotka
@mppm ne ne byli jsme v Sádské. A co se týče vytápění....zatím nevíme přesně ale určitě budou buď kamna nebo krb... Bez toho srub není srub :-) A v ostátním necháme si porádit. Já jsem navrhovala plýnovou kármu k ohřevu vody a kámna k vytápění... Ale manžel nechce plyn...
Odpovědět
Profilova fotka
@merelin Vítám další nadšendkyni do srubu, skvělé že má někdo také zkušenosti odjinud. Když jsme občas někde před známými řekli, že stavíme srub, někteří se smáli "..to jako ruský srub?...", a my říkali "...ne, kanadský." Tak to by mě tedy teď zajímalo, jak vypadají ty ruské? mají všechny klády stejně velké, pouze přízemní, jaké mají střechy..? Povídej prosím více :-) @mppm my jsme tě přeci neděsili :-x to přeháníš. Je to na každém co se mu líbí a zdá. Já na tom např. trvám, do 17 cm bych nešla. 22cm, jak píše merelin, už je lepší možná i pro mne zmzlíka :-D
Odpovědět
@sonafa to byla nadsázka ;-) na přehánění moc nejsem...
Odpovědět
Profilova fotka
@mppm No jo, smajlíci, mě to tak nevyznělo ...ok :-D
Odpovědět
Profilova fotka
to merelin: Tak to už jste byli kousek ode mne, ze Sadské 8 km do Nymburka a 11 km na Loučeň, kde v části zvané Patřín žijeme v malém srubu. Jste zvaní! H.
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl No Váš srub se, Honzo, zdá možná malý jen zvenčí... ten tak trošku"klame tělem" ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
zdravím oba nové přírůstky do diskuse víc lidí, víc názorů, lepší možnost poznat výhody či nevýhody různých řešení
Odpovědět
Profilova fotka
@merelin Také zdravím a pozdravuji a ráda budu pozorovat, jak se to staví jinde a jinak :) S plynem počítáme jako s topením ve chvíli, kdy čez všechn vypne,,, Ale ten můj ´šikula to má trochu promyšlené dále, něco jako malá malinká kogenerační jednotka :) tak držím palečky,,, a těším se na vykládání o ruských srubech. @mppm ,,, také bych do srmku 17 nešla, ani za nic :)), cedr neříkám :) tedy cedr asi ano... Nevěřím tomu, že 17cm smrk zvládne izolovat tak, aby jste nemuseli zbytečně více topit, ale ráda se nechám poučit :) krásný nový týden, přeji... kk
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem sebrala odvahu a po hoodně dlouhé době Vás všechny co nejsrdečněji zdravím! Všichni máte svoje sruby i roubenky tak krásný!Ikdyž jsem nepsala,pořád Vás sleduji:) Jinak abych odůvodnila to,proč jsem se tak dlouho neozvlala,je to prosté-styděla jsem se.Styděla jsem se za to,že nemáme tak krásný dům jako vy všichni a to jen kvůli dvou firmám které se na nás neuvěřitelně napakovali a my to budeme splácet celý život..dlouho mi trvalo a ještě asi bude než se stim vyrovnám.Na začátku jsme byli plni očekávání a těšení se a ted když si představim,kolik peněz do toho ještě musíme dát aby to nějak vypadalo,je mi ztoho úzko..Teď postupem času vidím všechny ty odfláknuté práce které jako laik nevidíte hned ale po čase jsou zřetelné úplně každému..takže,mám půl kuchyně protože se kuchynář neobtěžuje mi jí dodělat,nemáme podlahy v dolním patře,obložky okolo oken,interiérové dveře,schody a co mě nejvíc štve tak venkovní nátěry..ani nechci počítat kolik jsme do toho už vrazili peněz,asi by se mi udělalo hodně špatně..proto Vás všechny varuji aby jste byli opravdu hodně obezřetní a nebyli tak moc důvěřivý jako já..snad za pár let tu všechnu neplechu dáme dohromady a budeme se moci z naší roubenky těšit! Ale abych nepsala jen samá negativa,máme od listopadu štěnátko,tak aspon nejsem sama doma,když je manžel na cestách:) je to neuvěřitelný zlatíčko a takový moje miminko:)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@janullii JANICKO ZLATICKO, už jsem Ti sice psala, ale ještě i zde bych ráda sdělila myslím velkou (ne mou( myšlenku! Nebo několik myšlenek? :) NEZOUFEJ! opravdu není proč, i když jste přišli o peníze! Halvně že se máte!!!! a budování hnízdečka není věc na rychlý skok,,, radila bych si užívat toho budování, těšit se z každé maličkosti, co nejvíce si dělat sami... udělat z toho celého budování CESTU, ne že domeček-hnízdečko je cíl,,, ale celé to všechno dění, je ta cesta, to co spojuje a je príma. Jen se udržte zdraví a to je také o POHODE dušičky a tak opravdu, ode dneška z úsměvem! Malinké procento lidí na ZEMI může stavět domeček. Valná většina jen dře, aby přežila a uživila své děti nebo jen sebe! JANICKO, jestli tam bydlíte, dostlai jste lekci od nenažraných lidí, ale nenechte si vzít elán a radost z bytí!! ... a dost filozofie :) Vlastně máte(nemáte), kromě schodů, to co máme my. Držím palečky a JUPI, život je krásný!!! :) :-x
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Karinko,moc děkuju! Vím, že jsi mi to psala ale měla jsem potřebu to říct i ostatním..ne každý se stím dokáže poprat a možná je to i tím že jsme začali s plánováním a realizací v mých 22letech,tak jsem měla jiné představy a možná i naivní:) Máš pravdu,když to vidím kolem sebe tak jsem šťastná že mám úžasnýho manžela a že jsme zdraví..tohle trápení okolo nás ještě víc spojilo,tak snad to vše zvládneme!
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii JANICKO, skvělé!!! (já jsem neměla na mysli nic tím směrem, že jsi tady neměla nic psát, právě naopak!) je príma že jsi to tady vyplivla, má to několik pozitivních směrů. Uvidíš, že věci nejsou tak černobílé a je to i memnto pro další a našli bychom toho více... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii Ahoj Jani, jsem moc ráda, že píšeš, tebe jsem tu tolik postrádala!!!! To víš,nás roubenkářů je tu tááák málo.... skoro sama jsem tu.... :-| ;-) Zrovna tys pro mě byla docela hnacím motorem...... že i přes nesnáze to jde.... nezoufej, jste v domečku, mladí zdraví, máte se rádi a život před sebou...... A štěnátko super!!!!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
I já se připojuji, Janičko, život je krásný i se všemi jeho problémy! Každý den ráno jsem šťastný, že jsem se probudil zdravý a vedle své Dáši, každý den mě vítá naše psina Irča s láskou, jakou umí jen pes! Nebudu líčit všechny problémy, které mám a všechny zlé sny a předtuchy, nebudu vypisovat všechno zlé, co nás potkává, ale třeba včera jsme museli "vysolit" skoro 12 000,- Kč za drobnost, kterou bychom bez zlých lidí měli přehlédnout! Takže pohlaďte to psí mrně a podívejte se mu do láskyplných očí, jak Vás miluje! A buďte ráda, že žijete, že jste zdravá a že máte střechu nad hlavou! To všechno přeje H.
Odpovědět
@janullii Čau Jani, máš krásné štěňátko - miminko :-) Taky už jsem si říkala několikrát, kam jsi zmizela... Co se ti stalo ,tak to je nepříjemné, ale ty to spolu s manželem určitě zvládneš, i když to není lehké. Tak ti posílám velkou podporu... Taky jsem kdysi musela překonat těžkou životní ránu, těžkou nemoc...pro někoho smrtelnou,ale pro mě ne...,pomohlo mi ,že jsem hodně pozitivně myslící bytost,takže ...jak píše Honza - zdraví je nejdůležitější!!! Prostě život je někdy těžkej, ale my si ho přece od nikoho nenecháme zkazit že jo!!!!!! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
To je krásný od Vás všech moc děkuju!Tohle jsem potřebovala:) je fajn že přes vše těžké máte stále takový elán..máte pravdu,házim to zlé někam pryč a šup do budování:) před chvilkou jsem nám objednala truhláře na vchodové dveře,půjde to pomalu ale půjde.. @jptn Jituško,máte to moc krásný a ten obyvák s kuchyní se podobá tomu našemu ikdyž máme o něco větší ale líbí se mi to! @kanavi Děkuju moc,nenecháme,máš pravdu ;-) @stetl moc děkuji Honzo,je fakt že to chlupatý škvrně mi dává opravdu moc,hned je vše veselejší:)
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii janulko, zlatíčko, s takovými chmury se sem máš příště okamžitě vysypat, aby se ti ulevilo :-x 8-( Ne to dusit v sobě. Když jsi doma dlouho sama, tak je to ještě horší, to znám. Od toho je tady naše vlákno :-) ;-) Určitě nezoufej, opravdu jsi ještě mladičká, naivní už po zkušenostech ale určitě ne. Ale co máš ještě času před sebou, vždyť si to hnízdečeko můžete pomalu dodělávat jak dlouho chcete. Co má máme říkat my, o 20 let starší? :-p :-D :-D Hlavně že bydlíte ve svém! A k těm venkovním nátěrům-to bývá ta nejhezčí práce, většinou si to lidé dělají sami, protože to je jedna z mála věcí kterou zvládne i laik. Jestli Vám v tom nikde neuvízly peníze, nebo jestli si to nechcete dělat sami, věděla bych o jedné šikovné firmě na nátěry. Dělali u nás vnitřky.
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii já vím, " mluvily" jsme spolu o tom;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Soničko,děkuju Ti!vy jste takový zlatíčka,tohle jsem potřebovala..už jsem ze všeho byla tak unavená,tohle vše je od začátku v mých rukou tak proto jsem to brala tak těžce..ale už začínám nabírat nový dech..musim se pustit do vyběhávání papíru ke kolaudaci :-S Ty nátěry si chceme určitě udělat sami,jen na to prostě pořád nezbývají peníze..vždycky je něco potřeba,před Vánocema to bala oprava auta za 15tis.,dovezli nám dřevo a to je pořád něco.Ještě že máme vnmavou sousedku,ta knám přišla,že se na to nemůže koukat a dohodila nám nějakého známého,který nám nátěry dokáže sehnat o půlku levněji:) takže na jaře už budeme snad natírat..
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii i my;-) čím se chystáte natírat??? my to řešíme ted....
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii Jani, nezoufej. Je to rána od života, a nejspíš jich bude ještě mnoho, akorát první velký nezdar bolí víc. Jenom bych opakovala po ostatních, že jste mladí a máte před sebou dost času na nápravy. Problémy určitě překonáte, a to hezké vám zůstane. Ten pocit ponížení a bezmoci je strašný, on ale časem zeslábne, věř. Víš, nic tak nestmeluje vztahy s partnerem jako společné řešení společných problémů. Máte krásný domeček a do dokonalosti si ho určitě přivedete sami, když ne hned, tak za rok, nebo za dva, nebo za tři, to není v životě až tak důležité. Držím ti všechny palce, co mám, abys to překonala sama vnitřně, ostatní půjde snadno
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn no ještě zvažuju-vnitřky jsem natírala Osmo oleji ale přišlo mi že jsem měla velkou spotřebu na to že plechovka vyšla na 1000kč..tak nevím co je lepší jestli osmo nebo kreidezeit..
Odpovědět
Profilova fotka
ted jsem si objednala od Kreidez vzorky.... a ještě zvažujeme i jiné....
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii Taky bych tě ráda pozdravila a pokud je to jen trochu možné, nenech se z nezdarů srazit na kolena. Prostě se to stalo, už se nic nezmění, teď se spíše soustředit na energii a sílu jít dál. Jak psala kasha...stavba domu má být cesta životem, ne cíl. Když jsme se rozhodli, že budeme stavět, hned na začátku jsme si řekli, že ale rozumně. V hlavě se mi vybavil nějaký komunistický film, jak rodina stavěla a žila celou dobu jen o konzervách... Přežívala, aby bylo velké finále...a ono se nekonalo . My jsme teda kromě stavby i žili-přece, krucipísek, nepříjdu o 2-3-4 roky života. A věřím, že ty pocity, co jsme měli tenkrát se usídlily spolu s náma v domku a je nám tam fajn i kvůli tomu. A nemysli si, že jsme taky kolikrát koukali, o co jsme někde více vysolili, než kdybychom si to zajistili samy. Zrovna krytina na střeše není naše výhra, kdybychom si vše, od folie, přes krytinu objednali samy, z netu, tak věřím, že jsme ušetřili 50-70 tis...No ale , stalo se. Ponaučení...co šlo, koupili jsme my, a následně manžel udělal. Tak fuj fuj na dálku, ať je lépe.
Odpovědět
Profilova fotka
Zdarec Co dáváte do střechy za izolaci? Máte někdo zkušenosti se stříkanou izolací - výhody, nevýhody, cena? Teď jsem se potkal se stříkanou izolací v Orl. horách, majitel si to nemohl vynachválit. Počítáme rozpočet a sekli jsme se na tom. Díky @janullii Nebudu tě chlácholit, ale určitě je dobře se vyřvat, než to dusit v sobě. Hele domeček, ale máte krásný, v dřevěnici je ale trochu průser, když začne štěně občurávat rohy ;-) choď s ním hodně ven - bude tě mít ještě radši :-)))
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato ... tak zázračná pěna,,, znám dost dlouho, viděla jsem aplikovat na veletrhu a nechala jsem si nacenit náš domeček,,, byla to hodně veliká láce!!! moc moc penízků chtějí,,, ale je to rychlé a totálně izolační, každou skulinku to ucpe,,, my na to neměli :)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?