Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii vorelmato má pravdu s tím pejskem, až budeš mít cestu do Lbc, ozvi se, mám takovou speciální kytku, kterou známí nazvali "kočkopaš", a je to kytka (mimochodem velmi životaschopná), která smrdí kočkám a nečurají na dům. Platí to i na štěňata a když se to nenaučí za mlada, je to pak jednodušší, když vyrostou
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii a štěňátko je nádherné
Odpovědět
Díky všem za rady ohledně podlahy... @janullii co to bylo za firmy? Ať mají budoucí stavitelé jasno, koho nebrat...
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato Zdravim, neviem ci ti to pomoze, ale my ideme napr. izolovat nielen strechu ale aj obvodove mury a podlahy s fukanou (striekanou?) celuloznou vatou. Tiez si to vsetci velmi chvalia, ako po energetickej tak aj po zvukovo-izolacnej stranke.
Odpovědět
Profilova fotka
@sidzej ale to asi není ta pěna, která nabobtná, nebo ano?, protože foukanou papírovou izolaci znám a do obv.stěn se musí připravit takové prostory... je to ono? u nás se většinou dává na půdní prostory...
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Presne tak. Nie je to pena, je to ako ty vravis papierova izolacia. Tu tomu vravia celulozna vata. Pod strechu davame tusim 300mm, na obvodove mury 150mm, podlahu tusim 200 mm, ak si dobre cisla pamatam :)
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii Nátěry: i odborníci, kteří sami většinou používají Osmocolor, my říkali, že Osmocolor je super na vnitřky, ale na vnějšky je lepší Kreidezeit. My to tak máme.
Odpovědět
Profilova fotka
@sidzej Toš vitaj, Ty už si tu dlouho nebyl, jak pokračujete? K té izolaci - měl jsem na mysli chytrou izolaci Icynene, nebo jí podobné. Setkal jsem se se zajímavým názorem - kdyby to bylo tak super, jak to vychvalují dodavatelé, tak už je to všude - asi to nebude jen v ceně, ale.. Nedegraduje, "nesetřepavá seů - nemění objem, vyplní veškeré prostory, lépe izoluje, je prodyšná ale nenasákavá :-S ?, nežerou to zvířadla, je to za den hotové, neplesniví, není třeba fólie a nevím co ještě. Co to ale udělá po 10ti letech?
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato NOJO, to jsou ty pěny,,, to je ten nový materiál,,, nevěřím jim a nechtěla bych to :)) občas někde jsme to sice také fukli, ale celé prostory ,,, eee :)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato My sa len teraz prebudzame :) Stavebne povolenie sme sice dostali 27/9/2011, ale museli sme cakat 3 mesiace podla zakona, ci tu niekto nabude mat ziadne namietky voci stavbe. Cize az teraz po dovolenke to znovu rozbiehame. Namietky neprisli ziadne, ale este riesime nejake pravne veci s notarom ohladom pozemku. Ak sa to vsetko podari vyriesit, tak snad do 2-3 tyzdnov najneskor kupime pozemok a mozeme hned zacat stavat. Vsetko uz je viac menej pripravene. Teraz akurat dumam nad vyberom zakladov. Geo prieskum podlozia nam urcil minimalnu hlbku zakladov 1m60 a stavebna firma nam navrhla namiesto klasickych betonovych zakladov pilotove zaklady (z ocele) - je to nejaky system Techno Pieux, co sa uz dlho pouziva najma v Kanade a poslednych 5 rokov to exportuju aj do Europy, najma do FR a BE. Je tam vraj vela vyhod, najma pri pozemkoch v svahu a ak su potrebne hlbsie zaklady. Cenovo by to vraj bolo asi rovnake ako betonove zaklady. Predpokladam, ze v Cechach sa to asi moc nepouziva, vsak? Viac info o tom je inac tu: http://www.technopieux.com Ja sa kapanek bojim korozie, ale tvrdia, ze to vydrzi minimalne 70 rokov a viac...s tym, ze tam vedia dat aj antikoroznu ochranu ak je zem "agresivna". Hmm... Tiez sme riesili kam dat nadrz na odchytavanie dazdovej vody. Bud zakopat pevnu nadrz, alebo uz existuju "makke" nadrze, ktore sa daju napr. ulozit pod terasu a nemusia byt zakopane v zemi. Tolko nas aktualny status....ak bude cosi nove, tak sa urcite ozvem a dam aj nejake fotky, ked uz snad zacne stavba...
Odpovědět
Profilova fotka
@sidzej To se mi zdá dost dobré, kupovat pozemek s jistotou, že už máš st. povolení. Napadá mě, že jestli jsou betonové základy stejně drahé jako ty piloty, šel bych do betonu, kt. určitě vydrží - sice koho z nás bude zajímat co bude za 70let. Nemyslím tím po nás potopa, ale že dnes se domy nestaví pro další generace, spíše pro jednu až dvě - to ten americký konzum je jak rakovina (všechno mít, rychle, levně, na chvíli) Ten Váš domeček vypadá velice pěkně, tak ať brzo stojí.
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato Tu je to viacmenej pravidlo, ze pozemok sa najprv len zarezervuje cez notara s predkupnou zmluvou, kde su podmienky ako napr. obdrzanie stavebneho povolenia, kvalita zeme (aby nemuseli byt specialne velmi hlboke a drahe zaklady) atd. Az ked je vsetko OK, tak sa kupi pozemok a zacne sa hned stavat. Este nemame presne cenove ponuky na tie betove vs pilotove zaklady - skusime to porovnat. Mas inac pravdu v tom, ze dnes sa uz nestavia na 100 rokov :) Ved aj domy zo 60.rokov sa tu dnes uz velmi tazko predavaju...a to maju "len" 50 rokov.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@sidzej ahojky,,,jen z mé studnice poznatků,,, piloty se u nás dávají tam, kde jsou potřebné, např. když je neúnosná zemina por základy a muselo by se kopat až někam hluboko, tak jsou piloty,,, jestli musí být beton až do hloubky 1,6 metrů - pak máte také neunosnou půdu, nebot u nás se dávají základy běžně do 0,8m (nezámrzná hloubka). Ty stejně chceš dům nadzemní, vid? jestli si dobře pamatuji,,, ale určitě bych si nechala nacenit obojí a viděla bych (drahé to bude obojí!),,, a co se týče nádrže na vodu dešťovou? asi bychom nechtěli něco ne v zemi, kde je to chráněno proti teplu a světlu, aby coda zůstala v pohodě :)... jinak máte velmi tvrdé podmínky pro stavění (pozemek stojí asi hodně peněz, vid? když se oplaltí si nechat udělat projekt a stavební povolení a všechny papíry okolo toho, aby jsi zjistil, jaký pozemek vlastně je), doufám, že to tady nepřijde hodně dlouho :), ale určitě držím palce a těším se na přenosy informací :) kk p.s. naše sruby se stavějí na 300 a více let a beton v zemi zůstane také tak dlouhou,,,
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Ahoj, mas pravdu, vacsinou sa tie piloty davaju na spatnu zem. Nasich 1.6m je este v pohode, lebo okolo Pariza je vseobecne zname, ze zem nie je velmi dobra (najma ilovita poda, hybe sa to v lete pri suchu a praskaju mury ludom, ak nemaju dobre spravene specialne zaklady). Nas pozemok sice nema ilovity charakter, ale dostatocny tlak je az trosku hlbsie. Viem tu vsak aj o pripadoch nedaleko nas, kde ludia musia robit betonove piloty do hlbky 12-15 metrov! :) Tam ich to vyjde tak na 40.000 euro len za zaklady. Nas by to malo vyjst "len" na nejakych 10 az 11.000 euro (nadzemny dom, bez pivnice). O presnych cenach pozemkov radsej nepisem, lebo tu v okoli Pariza to uz proste nie je normalne (ale aspon si to stale viacmenej drzi cenu). Ohladom tych nadrzi pre dazdovu vodu sa este musim trosku poinformovat. Nie sme este rozhodnuty, ci to pojde zakopat alebo nie. Nepoznam moc tu technologiu "makkych" nadrzi, ako je to osetrene. Kedze sa to vsak pouziva nielen na zavlazovanie travniku, ale aj do WC + pracky, tak to snad maju nejak osetrene...Este to preverim. Kasha, ale o 300 rokov vase zruby budu uz len v chranenom bohatstve UNESCO :) Kdeze my uz budeme...:)
Odpovědět
Profilova fotka
@sidzej :) tak betonové piloty do hloubky 15 metru - to je mazec... tam bych vlastně vubec stavět nechtěla.. a 40tisíc euro za základy tady dáváme se spodním patrem :) těch 10tisíc euro je tady tak normální pro menší základy :) bez sklepa,,, tedy to budeš mít v normálu. A pozemky okolo Paříže budou za stronomické částky, tak jim tam vzkaž, že já tam tedy stavět nebudu :-D :-D :-D Co se týče dešťovky - také budeme spalchovat a mýt v myčce, dokonce jsme se tím měli sprchovat, ale to jsem zatím zamítla :)) jsme dost blízko železáren :)) p.s. to jako budu i já v UNESCO? ale 300 let bych tady tedy nechtěla být, neboť už teď se tady všechno zhoršuje - lidské vztahy, žebříčky hodnot a vůbec všechno a nelíbí se mi to :( ...tak si tam krásně stavějte a někdy dovi :))) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@sidzej za 300 už tu fakt asi nebudeme, takové úvahy mě neberou. Ale jak jst polemizovali o těch 50 let starých domech, tak to bych se bránila. Nevím, že by se zas tak těžko prodávali, leckdo si je koupí a opravuje. My jsme jeden takový ještě starší kdysi také koupili. My ale také stavíme srub rozhodně na déle než 70let (životnost pilotů) , my už tu třeba nebudem, ale vždyť máme také děti, snad budou vnoučata atd. A i kdyby bydleli jinde ve svém, myslím že srub může zůstat navěky jako pěkné víkendé místečko. :-( ;-) Přeci jen je to dřevostavba... @kasha My máme nádrž 3m3 na deš't.vodu v zemi, nevím proč bych ji dávalo na světlo a slunce. V létě by se v teple voda kazila a v zimě bych musela řešit zamrzání. ? Ale máme ji jen na zalévání.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa a Ty jsi mne asi špatně pochopila, my máme v zemi 9m3 a jsem spokojená,,, to sidzej uvažuje o nějaké divné technologii pod terasou :), tak jsem mu to napadla, zdvořile :))
Odpovědět
Profilova fotka
Tak docela koukám, jak se tu řeší dlouhověkost roubenek a ruku na srdce, přátelé, kdo z nás má výhled víc jak 50let? A jak dlouho nás to bude aktivně zajímat? Takže užívejme dneška a na zítřek se můžem jenom těšit :-D @kasha
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit nene, to tedy ne,,, stavíme dům, který nemá velkou energetickou stopu, nebo jak to mu ted říkají a když by náhodou po 300 letech padl, tak po něm nic špatného nezbude a to se mi líbí,,, :) víš,,, koukám na tu permakulturu, ta mi učarovala,,, :) Domeček na 50-70 let bych skutečně stavět nechtěla. Je to velmi krátkozraké. A já tady tedy nejméně těch 50 let chci být aktivně :-D To se ovšem nebije s tím, CARPE DIEM :) užij dneška 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ajvaj, jak říkáme my Židé, Vaše starosti bych chtěl mít. Letos mi bude 72 let... Jenže i kdybych tady byl i jen týden, nikdy v životě jsem nežil tak šťastně jako tady ve srubu. A stojí mi to za to, probudit se a dívat se na dřevěný strop, jehož pestrost barev, suků a různorodost trámů mě znovu a znovu uchvacuje... H.
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha @pekbit jj carpe diem, dokud žijem....to jsme snad tisíckrát omílali ve škole..... rok jsem totiž měla latinu ;-) za jedna!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha To nie ja uvazujem o divnej technologii, to nasa stavebna firma nam ponuka rozne veci :) Je vsak velmi pravdepodobne, ze dame klasicku nadrz zakopanu do zeme. @pekbit My tu mame taku malu sutaz, ze ktory z nasich zrubov/roubenek zapisu do chranenych stavieb UNESCO skor :)
Odpovědět
Profilova fotka
@sidzej jeee, tak takovou soutěž chci také :))
Odpovědět
@kasha smůla Karin, už vyhrál tunel Blanka a palác kultury ....
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk HELE PF-ko, jak se máš a co teď v domečku děláš, nebo se už jen kocháš a vychováváš? ;-)
Odpovědět
Dobrý den přátelé mám dotaz muže byt první klada nebo řekněme spíše polkulač srubovíny něco málo přeložen přes přesah základové desky tak aby překrýval polystyrenovou izolací která se umísťuje z boku na základovou desku ? a má tady někdo zkušeností . z vyškou podélného trámu (kuláče) který podpírá příčné kulače které jsou přiznané jdemi o to zda že když už počítam po seschnutí vyška stropního záklopu bude 2,50 m tak středový trám tedy jeho spodní hrana (kulata :-) ) bude ve vyšce něco kolem cca 2,05 až 2,10. nezda se vám to malo jake mate skušeností Mockrát děkují za postřehy
Odpovědět
Profilova fotka
@pajalu ahojky,,, prvnímu dotazu možná rozumím - první půlkulatina musí přesahovat přes základovou desku i přes polystyren, měla by mít drážku pro odkapávání dešť.vody. Jestli bude úplně zakrytá, špatně se bude kontrolovat její nezatékání, nebo jak to napsat,,, druhému dotazu jaksi neumím porozumět :) Srubaři říkají, že kulatina seschne do 10% své výšky,,, ale aby 3metrová zed seschla o 30cm, tak to mylsím, nebude... Závisí zde na: zimní-letní těžba-množstvní mízy,,, velikost průměru a tak. Myslím, že když máš vnitřní světlou výšku 2,5 m, tak Ti srub o 40-45cm nikdy nesedne,,, ale - když jde o to jak vysoký bude vnitřní sloup s aretačním šroubem, tak tam musí zůstat mezera na povolování,,, jestli jsem to pochopila? :) krásný den ¨kk
Odpovědět
Ahoj Kashi nemáš nějakou fotku té první půlkulatíny jinak to chapu to ale tu drážku si neumím představit.ptali jsme se protože uvažujeme bud o izolaci základovky z boku polystyrenem a nebo existuje polystyrenové ztracené bednění. a tu druhou otazku chapeš dobře světla výška po zaklop je 2,5 dejme tomu před seschnutím 2,65.Ale pod záklopem jsou kulače které jsou přiznané dejme tomu 25 cm(sou dlouhe pře 8 m ) a středem místností v podstatě kříženě musíme tyto stropní kůlače podepřít další kladou přes celou délku domu . Ta bude na jednom možná dvou sloupech z aretačním šroubem. no a kdýž sečteš vyšku stropních kulaču a vyšku te klady tak u uprostřed mistostí domu bude klada ve vyšce cca 2,10 nevím zda to nebude moc nisko pusobit nějak rušívě jínak děkuji za rady ahoj jak se říká každá rada drahá :-)
Odpovědět
@petrfrenk ty ale nejsou dřevěný...já myslím, že vyhrál ten most u Studénky co byl podepřený dřevěnými špalíky :-D :-o @kasha já bych řekl, že to myslí tak, že po seschnutí by měl nejnižší místo průvlaku (podélný kuláč) 2,05 - 2,10 - na něm stropáky (příčné kuláče) a pak záklop, který mu vychází 2,50. Já bych to tedy výš dal, my podle projektu (nepřeměřoval jsem to) máme mít průvlak 2,30 a záklop 2,60 a vzhledem k tomu, že ty trámy strop opticky snižují, by to klidně mohlo o nějakých 10 čísel být výš.
Odpovědět
Profilova fotka
@sidzej :-D tak pokud je to takto, tak všem přeju, aby se toho nedožili a nemuseli ty chaloupky podle UNESCA udržovat :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?