Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit nabídka je velmi bohatá, maj nové odstíny.... pošlou bez problémů vzorečky..... klidně napiš do ip mail a já ti ho přepošlu, mám to tam celou tu nabídku..... sami co jde, tak sami ;-) a špek byl v tom, že to bylo jednoduché a levné..... viděla jsem to na vl oči, vypadalo moc pěkně..... to bylo poměrně nové
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn hmm, v nabídce mají smrk, který neměli a břízu jsem neviděla, tak to aspon mužeš vidět jedním nátěrem u nás :) ale záleží na světlu :) @pekbit to jako neumíš šmidlat štětcem? :))) jen si spočti kolik to vyjde navíc :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha já bych štětcem uměl šmidlat, ale trvalo by mně to strašně dlouho, to by taky ten srub už mohl mít přírodní patinu :-D já se budu raději držet svýho kopyta, aneb jak pravil major Terazky "na všetko nám treba odbornikov" :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha poslal mi ještě vzorník do mailu a tam to bylo..... my máme světlá okna.....musíme asi trošičku tmavší o odstín vybrat....
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit nene, nesouhlasím,,, u toho natírání,,, měli jsme to docela brzo a máme veliký srub :),,, a zatím naše společnost není tak vyspělá, aby to platilo,,, mnoho lidí se vypeklo,,, vypadali jako odborníci a ovno ovno, zaltá rybko,,, když jsem se podívala kolik za to šmydlání chtěli, tak jsem si nakoupila štětce :))) jsme si to sami brousili, a to byla jiná facha :-D, ale my jsme trochu exoti :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn nezapomeň, že cokoliv tmavšího ztmavne,,, nebude to tak jak je to ve vzorníku,,, :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha se vším, co říkáš souhlasím, ale vím jak je to u mě, když začnu neco dělat. Furt mi někdo volá z firmy, pořád musím odbíhat a pak ta práce stojí za prd :-( . A na tohle se musí nastoupit a jet jak pilka, nemám pravdu?
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit ANO, je vhodné vybrat si den bez přílišného slunce, nachystat svačinku, kyblíky, štětce. muziku a vypnout mobil,,, co se jako stane, když ho nevezmeš? co se stane? :) ...... ..... navíc, natíráni olejem je úžasná věc, přerušíš kdy chceš a začneš kdy chceš,,, nehrozí to co u syntetiky! to sji si možná malinko popletl, také jsem to tak chvíli měla, než se mi to uložilo v hlavě :) oleje jsou prostě úžasné... nevadí mi to ani na rukou i když jsou tam ředidla :), miluji i tu vůni,,, no co ti mám říkat :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha co se stane, to právě nevím, ale podle zákona schválnosti ho budu akutně potřebovat, protože mi půjde o život :-D. Rozhodně se mi nechce svolávat tchána a ostatní rodinu. Každej totiž přesně ví jak to dělat, ale skutek utek ;-) Nechám si to nacenit a uvidím.
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit tak to jsem zvědavá,,, fakt :)
Odpovědět
@pekbit ještě dodatek... spotřebu jsme měli větší, než se uvádí na návodech- ...hlavně při prvním nátěru to sálo jako blázen. Takže k původní spočítané spotřebě jsme asi 2x přiobjednávali ,protože nám to pořád nevycházelo. Ještě že jsme si barvu zamluvili, pak už náš odstín také neměli. Prý už se vytěžil pigment a dnešní pinie už je trochu jiná, než máme my.
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha to jsme zvědaví dva :-D @kanavi no, tak to je opravdu dost podstatná informace. To navýšení dělalo kolik 30%?.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@pekbit brouku, také jsem psala, že spotřeba je větší a několikrát jsme doobjednávali,,, :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Ahojek Kashenko jak jste postupovali při projektování rozvodů elektriky? Bylo nám řečeno že je nejprv lepší navrhnout kuchyň, kde je toho nejvíc a potom zbytek. Vám to udělal projektant, nebo dumal Jiřík šikula?
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato hojík Vorlíku :) - elektřina je Jiříkova hlavní doména :),,, nemáme provrtané kuláče, nám se to nelíbí,,, všechno jede v podlaze a ve zděných příčkách,,, nejvíce toho máme v ložnici :))) a kolem kuchyně :), jestli by jsi potřeboval poradit, pak není problém zavolat Jiříkovi :) kk
Odpovědět
@pekbit ta spotřeba byla větší určitě o 20-30%.
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi a IVI, oni mi psali (Kreidezeit), že profíci umějí natírat s menším množstvím - měli jste profíky? nebot já se za profíka nepovažuji, ale zato jsem si to udělala festovně,,, a podle popisu, kdy se měly stírat "mokré" useky, to chlastalo tak, že jsem musela velmi často namáčet štětku :))) pochybuji, že na suchý kmen profík nanese méně oleje a nebo to bude na úkor,,, :) krásný víkend všem!!!! už skoro začíná :)) kk
Odpovědět
@kasha Karin, měli jsme profíka natěrače, který to dělal poctivě a stejně mu ta jejich vypočtená spotřeba nevyšla :-) :-) :-) asi právě proto, že to nešidil. Říkal ,že hodně spotřeby bylo v křížích, tam je to samý záhyb :-) Krásný slunečný víkend také všem (tady zatím sluníčko, doufám,že vydrží) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha že je větší spotřeba, než udává výrobce, to beru. Mě docela překvapilo, že odstín došel. Prodejce by snad měl upozornit, že zásoby končí, nebo výrobce dát echo, že končí s výrobou. ]-( @kanavi dík
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit víš, ono ty odstíny nejsou nakonec až tak jiné,,, :) Ivuška je veliký perfekcionalista a její muž také, :-D tak by si přetřeli celý dum ještě jednou jiným odstínem, třeba zeleným :))),,, jsou to největší výrobci široko daleko :)) tož tak by to ošefovali,,, si myslím :) @kanavi ano ano, všechno si odsávalo poněkud více, ale vzalo si tolik, kolik chtělo, myslím, že všichni výrobci udávají méně, nebot to nemají spočtené na suché dřevíčko :)) a u nás sice sluníčko, ale ted právě to vyskočilo na mínus 11 :( krásný víkend,,, kk
Odpovědět
Profilova fotka
Heké zmrzlé ráno:) Tak se hlásím,že už mám zaměřené vchodovky,tak se těšim až budou..a pak mám 10dobrovolníků na jarní nátěry roubenky:) tak už aby to bylo.. Jinak máte někdo zkušenosti se zamrzlou vodou?Včera ráno trošku tekla,tak manžel zateplil trubku co vede od studně k domu a tvrdil,že přes den to povolí..no a nic-večer trošku tekla a ráno taky ale už jsem zase na suchu..jelikož jsem doma krom našeho psa úplně sama,tak se ptám vás zkušenějších,co bych měla dělat aby mi to třeba nepopraskalo..kuju:)
Odpovědět
@janullii ... no při tomhle počasí myslím tak 10 x zdrávas a nejmíň 20 x pater noster ... To už máte čerpadlo ve studni nebo teče samospádem...? Jojo, my si taky užili na Silvestra se zamrzlou vodou, asi 2 roky tomu nazpět ... PF
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk :) máme čerpadlo ve studni a od studny nám vede asi dva metry trubka k domu..tím,že nemáme ještě teréní úpravy,je to vše takhle vystčené:(
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii Ahoj, no moc ti asi neporadím, my máme vodu vedenou v nějaké té " nezámrzné" hloubce.....takže venkem né.... ted jsme tam vodu nepouštěli, tak ani nevím, jestli je skutečně " nezámrzná" ;-) Jinak brigádníky ti závidím... taky je budeme na jaře potřebovat...... :-)
Odpovědět
@janullii Hned obalit, mohutně a nekompromisně! Než budeš okolo běhat s fénem a roz .... hodíš si další věci s tím související! Voda v zimě - svinstvo! PF
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii JANICKO, jak praví Petr,,, i když v tomto mraze nepochybně došlo k totálnímu zamrznutí! netuším co by mohlo zabránit dalšímu promrzání,,, nejlepší by bylo, zavolat někomu, at Ti trubku odpojí, aby ještě něco nerozervala doma! čerpadlo je doufám hodně hluboko, aby nedošlo k újmě, ale jestli není zakryto, také se muže rozervat,,, v této chvíli chodit raději pro sníh do kastrolu a ani se neptám, kdože vám nechal na zimu obnaženou trubku od vody :(((( musí to být nejméně 80 cm v zemi, raději hloubš... vloni jsme měli vodoměr v lednici - jako v izolované krabici a stejně ho několikadenní mínus 20-tka rozervala,,, druhý v pořadí :(, tak jsme ho ještě ani neměnili, dokud tam nejsme napořád :) Volej třeba těm, kteři Vám osazovali čerpadlo? a vydrž,,, brigádníci jsou super,,, a v 10-ti lidech to máte za 2 dny :))) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii Z vlastní zkušenosti, zamrzlá voda = velkej malér. Rychle volat vodaře, rozpojit, rozehřát a potom spojit, izolovat a teprve znovu spustit. Držím pěsti. :-S
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii jééé,moc hezká roubenka!také o ní uvažujeme,ale pořád se rozhodujeme,nejdřív chceme nějakou vidět na vlastní oči, jak na nás zapůsobí. Na fotkách vše vypadá krásně, ale chceme si taky "přičichnout" :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, děkuji všem za rady..raději jsem včera vypla čerpadlo a do víkendu to budu muset vydržet..volala jsem našemu vodařovi a ten si myslí,že ví v jakých místech to mohlo zamrznout,tak se na to podivá..já hlavně jezdím domů až večer,tak nemám čas někde lézt u studny.Řeknu Vám, že mě ty mrazy teda ale vůůbec nebaví ]-( @rammar no děkuji za pochvalu,nevim jestli jsem ta pravá ne reference..jsem zklamaná z dodavatelů,neměli jsme štěstí na firmy,takže ještě dva roky nás čeká práce aby vypadala jak měla už před půl rokem,kdyby u nás v čechách nebyli firmy,které myslí jen na to jak se obohatit a napálit poctivý lidi,bylo by vše jinak..Ale život v roubence je kouzelný,nikdy bych už nevolila nic jiného..takový večer u hořícího krbu se sklenkou v ruce..hmm:)
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii Ani mě mrazy nebaví.. asi nikoho, tohle už jsou moc velké mrazy ;-( Tak hlavně, at ti to s vodou dobře dopadne, bez karambolu....... A dodej nějaké fotečky, když tady píšeš takové lákavé vize :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?