Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@vorelmato ... seš měkkěj, jak tady jednou někdo někdy psal - si přece můžu postavit co chci a kam chci. Já hlasuju tuto pařezovou chalupu postavit do Říčan!!!!!! PF
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk provokatére!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tady byli dokonce takoví, co psali, že tady byly dříve roubenky :-p ... není jak do škaredého satelitního městečka hodit pár stylových roubenek a srubů!!! :-D trochu dříví do betonových vesnic, NO NI? :-D ,,, a hezky nastřídačku, prokládat ty domečky,,, proč by měly být jen vedle sebe ty růžové a zelené a šedé krabičky :) kk
Odpovědět
@kasha Má pravdu, předsedo!!!!
Odpovědět
@kasha http://www.justfuckinggoogleit.com/ :-D @vorelmato tak těch 40 si myslím ještě o tolik mohutněji působit nebude, monstrózní mi přijdou ty tlustý na fotkách, který bych šacoval na těch 50 ne-li víc...nebo jste to někdo měřili a víte kolik měly?
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit Natírat pistolí asi spíše ne. určitě ne uvnitř, vosky musíš řádně rozetřít a zase přebytky utřít. A co bude venku? Odborníci to dělají dokonce houbičkami, aby to lépe rozetřeli, jinak většinou všïchni štětcem. Pistoli bych použila tak na primalex :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato inspektor je prima věc, ale musíš mít územní souhlas se stavbou a pokud možno co nejmíň připomínek od úřadu. A samozřejmě samotná stavba musí být na stavební povolení. Pokud by byla jen na stavební souhlas, tak to inspektor nemůže řešit. Bauhaus je opravdu extrem, ale jinak je to prima instituce, která si většinu věcí sama vyběhá a neposílá tě pořád pro nové a nové souhlasy a prohlášení, jak velmi rádi dělají na stavebním úřadu. Budu takhle řešit stavbu komunikace a jelikož je to můj kamarád, už se těším až to ohlásím na stavebním úřadu, protože s územním řízením dělají takový cavyky, že "je to hnus, velebnosti". Takže vřele doporučuji ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa to víš, hledám cestu, aby to bylo co nejrychleji a co nejmíň se nadřel :-D . Jasně že tím nebudu dělat vnitřek, ale z venku mě to láká.
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit inspektor - když píšeš, že musíš mít uzemní souhlas, jak to tedy chceš udělat s komunikací - a nebo ted děaljá cavyky s územkem, jo? tak to potom asi jo :) jinak - venek - pistolí - asi jen základní olej - jestli je srub dost vyschlý, tak to krásně vsaje, ale další vrstvy jsou hodně hustější a musí se roztírat-také :) no a vnitřek, když nebude voskem a dělal by se třeba dryhým apilakem, tak by to šlo také,,, neviděla jsem takovou pistoli, vytváří tlustou vrstvu?... nenatírá se to špatně :) mně to třeba hodně bavilo a těším se na další natírání, musíme ještě jednu vrstvu venku :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha územko musí dělat stavební úřad a tam jsou ty klasický potíže. Přineseš dokumentaci, souhlas dotčených orgánů a pak to začne: ještě potřebujeme toto, chybí vám tohle a chceme vetší rozlišení tohoto napojení. Inspektorovi dáš dokumentaci a on si sám zajistí ostatní schvalovačky a vyjádření. Co se týká nástřiku srubu, jestli tomu rozumím, je potřeba to nejenom nanést, ale i trochu zapracovat. Pistole udělá krásný jemný film, ale nerozetře. Hmota může být klidně hustá, ale nesmí tam být žádné pevné částice, které by ucpaly filtr.
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit jojo, myslím, že inspektora už rozumím :) a ty jsi pochopil nanášení olejů... :), všichni doporučují, když naneseš a co nevsaje, tak utřít...
Odpovědět
ahoj milovníci dřeva :-) :-) nedavno jste tu řešili různé problémy...tak se hlásím do party... :-) protože mi jsme si taky užili. Když byly ty velké mrazy, tak manžel zjistil, že máme dost namrzlou střešní folii na půdičce zevnitř.Samozřejmě když to roztálo,folie to nesthla odvést pryč a bylo všude mokro,včetně dřev krovu. Takže nám blesklo,že asi bude vlhko i pod OSB deskama,které jsou v podlaze půdy.. Tak jsme jednu odšroubovali a... plíseň jako hrom, takže jsme vyházeli všechny OSB desky v půdě a taky vyhodili stříbrnou folii,kterou jsme měli přikrytu izolaci - a zase byly litry vody pod ní.Když se na to přišel podívat jeden odborník ze stavebnictví,tak kroutil hlavou, co to prý dělalo za pitomce. 8-( Že půda musí dýchat,musí se nechat odkrytá izolace a maximálně dát dřevěná prkna a to ještě ne vedle sebe. Je vidět,když to řemeslníci dělali,že nepřemýšlí a neporadí, hlavně že za to zaberou peníze. Dokonce plísní chytili i některá dřeva krovu, tak jsme vše postříkali Savem. Ještě jsme utěsnili výlez na půdu a díru kolem komína,aby na půdu nemohla proniknou žádná vlhkost a teplo. (proto ta namrzlá folie). Tak si na to dejte pozor až budete tvořit půdičku. :-p
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kanavi no teda.... :-S půdičku bychom také rádi.. ani nevím, jak to tam manžel plánuje dělat....
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Ivuško,,, tož tak trochu tomu nerozumím, jestli mohu, zeptala bych se,,, :) jak se vlhkost dostala ke dřevu? kudyma?... je jasné že ted u těch velkým mrazů mělo dost lidí problém se srážením vody na studených površích, kdy jindy nikoliv, ale PUDICKA by měla mít parotěsnou izolaci zevnitř - vaše stříbraná a ta by měla být tedy zcela neprodyšně připevněná směrem dolu pod izolaci,,, a na té stříbrné jsou pak palubky nebo něco podobného,,, nad tepelnou by měla být paropropustná izolace, která případnou vlhkost pustí zase ven,,, Jestli jste neměli v podlaze parotěsnou zespod a nahoře ano, tak je to jasné, že se tam vysrážela a je tam plíseň,,, mimochodem, jeden z důvodů, jak tomuto zabránit je ten, že si dáváme ještě na parotěsnou zábranu přírodní vlnu, která umí pojmout mnoho vody a pak ji dávát znova do vzduchu :),,, Fakt tomu nerozumím, jak to myslel stavitel, že nemáte mít parotěsku, na půdičce, vždyť Vám pujde veškerá vlhkost do izolace,,, hmm, nemyslim si že měl pravdu, jestli jsem tomu dobře porozuměla,,, ... ... mimochodem, jsme velmi zvědaví, když odejde ta hromada sněhu, kolik vody bude protékat sklepem, stále tam nemáme ukončenou hydroizolaci :( nestíháme :(,,, :)
Odpovědět
@kanavi Problém s vlhkou folií máme od začátku. podle mě souvisí i s tím,. že větracími otvory v taškách při prudkém vichru nafouká na folii "zvnějšku" sníh, ten namrzne a následně se vysráží zevnitř (ve vatě) vlhko (rosný bod). Zajímavé je, že se to děje nepravidelně a jenom na severní straně střechy (máme hřeben ca. V-Z). Na jižní straně se to nikdy neobjevilo. Asi je přeci jen J strana vždy teplejší a vlhko se vyvětrá... Ale není to nijak hrozné, mám taky pocit, že to vlhko zhruba končí kam dosáhnu rukou z horní pozednice dolu za vatu. Krov plísní chycený není. Údajně pomůže, když se v hřebenu folie rozřízne (je-li tažena "jedním vrzem pod hřebenem a nějak oddělí J a S strana ((prkýnkem, polyster. deskou a pod.). Konzultoval jsem to s jedním pokrývačem a pokud vody není moc (spíše je to jen jinovatka v mrazech, teď malinko kapek), tak by s tím nic nedělal. Také je prý řešení při cpaní vaty mezi krokve nedat přesně výšku krokve, ale třeba o 2-3 cm méně, aby se vata folie nedotýkala. Já jsem našel ještě jedno elegamtmí řešení jak se tím nevzrušovat - v zimě nelezu na půdičku... PF
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Ne úplně tomu rozumím, ale podle zkušeností bych trošku měla výhrady k poslední větě o utěsńování otvorů. Ta vlhkost se tam většinou nedostává z venku, sama jsi viděla, jaká je malá vlhkost při velkých mrazech. Ale spíše se do oblasti půdičky, kde je nejchladněji v domě, stahuje vlhko z domu- k tomu stačí škvíra pod dveřmi, občasné otvíraní apod. A jakému řešení se tedy teď přikloníte? Aby půda dýchala a odkryjete ji, nebo to necháte jak bylo?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj lidi Oni naši předkové nebyli blbí, když na půdě skladovali seno a obilí. Určitě je důležitá správná skladba všech fólií, jak to popsala Karin. Nad izolací směrem ven by měla být jen jednostranně paropropustná fólie(což stříbrná není) a parotěska směrem dovnitř bydlení. Pokud to je dobře - tak těžko říct kde se tam ta vlhkost vzala (asi to někde netěsní ), další průser je OSB deska, jednoduchá manipulace, lehce pokryje velkou plochu, je levná atd., ale co už málo kdo ví - je taky prakticky vodotěsná. Na stavbu lodí to sice není, ale rozhodně to nedýchá (je mi líto všech fóliových maniaků co mají PD, postavené z OSB) Na podlahy v interiérech dobrá věc, ale na podlahu v půdě nic moc (to má odborník pravdu) - snad kdyby mezi OSB a izolací byl vzduchový polštář aby to luftovalo.
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato Vím určitě, že mi jednou známý říkal, že jestli se protěsná pořádně neutěsní, tak si ta vlhkost tu skulinku najít umí,,, že je to prevít,,, jsem zvědavá na skladbu střechy Ivky,,, nebot jeslti to má dobře a jeslti to má dobře i petrfrenk, tak pak je něco nedobře,,, @petrfrenk a nedotýkání se tepelky peropropustné folie, tak to ano, ale to je právě o těch druzích folií,,, u těch parotěsných je to celkem jedno, když se dobře natáhnou, ale když je ta paropropustná bezdoteková, tak to je docela průšvih, když se na ni natlačí izolace, to by měla být pak další konstukce,,,
Odpovědět
@kasha Karin parotěsná folie ta je udělaná kvalitně, to jsme ohlídali, ale oni dali ještě nějakou stříbrnou co jim zbyla nad izolaci směrem do půdy i přes dřevěné trámy, a tam se pod ní srážela vlhkost a neměla kam odejít , tak to chytilo plísni, Takže ta tam byla navíc ta folie , ta tam neměla co dělat. @petrfrenk přesně tak ,dělá se nám to také na severní straně, ale už víme,že to byl problém velkých mrazů a teď i když to prý odkape do izolace,tak už to tolik nevadí, zase se to vypaří, problém byl že to zateklo za OSB desky a odtud se to nemohlo vypařit a ještě tomu přidala ta folie, která tomu vysoušení taky zabraňovala. Teď už by to prý mělo být v pořádku. a dobrý nápad...už tam raději nepolezem :-D :-D :-D @sonafa asi jsem to napsala špatně, myslela jsem ,že jsme utěsnili otvory,které jdou zevnitř srubu směrem na půdu,aby tam neodcházelo teplo(spíš se asi jedná o teplo než o vlhkost). Protože pak se tam tvoří někde ten blbej rosnej bod a folie zezpodu namrzá. Takže už jsme to vyřešili, OSB desky jsme vyhodili,folie (ta co tam byla navíc) taky,takže už půdička dýchá a je snad spokojená. Nechali jsme tam jen dřevěná prkna, aby jsme se dostali k výlezu na střechu.
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Jasné už chápu. Tedy přátelé, začala jsme schánět nějaké pěkné dřevěné zásuvky a vypínače do srubu, ale ty ceny, které mi z toho vyšly, to je tedy paleta. :-p Když má někdo lepší ceny, zase nedělá dvojzásuvky nebo internetové zásuvky, a mít na každé stěně jiné, se mi nechce. Pochlubte se mi, jaké máte zásuvky? :-( Plast, dřevo, imitace a sehnali jste od jednoho výrobce vše co jste potřebovali?
Odpovědět
@vorelmato a stím senem na půdě to je pravda,zrovna jsem o tom četla článek,jak to byl dobrý izolant. :-)
Odpovědět
@sonafa my máme imitace dřevo a mají i dvojzásuvky, i datové zásuvky. http://www.sez-cz.cz/produkty/kr/dim/...
Odpovědět
@sonafa v hlavních pokojích a na dřevěné stěně dřevěné, jinde hnusný plast. Byly slovenské, drahé jako .... :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi tak to je jasné, IVI :) a s tou teplotou a vlhkostí - už jsem to tu určitě psala,,, teplý vzduch má v sobě navázaného hodně vlhka a na studených materiálech se to vysráží a máme tady rosný bod :) nebot při těch super mrazech promrzalo všechno :)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa :) jojo zásuvky,,, my tedy asi do imitací dřeva nepujdem, nabot máme zalíbení v UNICA - celé veliké sady mají zde,,, a mají všechno http://www.vypinac.cz/
Odpovědět
@sonafa my jsme názoru, že všeho moc škodí a v dřevěném domě nemusí být dřevěné všechno...krom toho, většinu vypínačů nemáme na dřevě, ale na příčkách, takže jsme zvolili plast (“vyhodit“ kupu peněz zvládneme za jinší věci než vypínače 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Díky všem za reakce. @petrfrenk tak to myslíš asi ty drahé Slováky jako já- SEZ. :-p @pavelk Všechno dřevěné být nemusí, to máš pravdu, už se tomu také bráním. Ale proti plastům na vypínačích jsem trošku zaujatá, vše to vypadá do srubu moc moderně. @kanavi koukla jsme na fotky, tak ty máme v podkroví. Sice barevně mi moc neseděli, ale jinak ok. Dolů do kuláčů jsme právě chtěli něco mohutnějšího, ale asi jsem vyčerpala všechny možnosti, jak vidím. Chtěla jsme mít jistotu, že mi nějaký dobrý zdroj neutekl.
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Ty jsou pěkné, ale je to přesně jako na jejich obrázcích, sedí mi do těch moderních bytů. Ale určitě se tam dají vybrat i takové, aby pasovali do srubu. A vy to určitě nebudete mít zařízené jako my, tak k vám to půjde :-) Díky za info. @kanavi vzpomněla jsem si, proč jsme je nechtěli do přízemí, elektrikář s nimi měl dost problémy při zabudování do dřeva, měli plastové spodní rámečky a ty se prohýbaly a nešly dotáhnout. Ale možná byl jen málo šikovný.
Odpovědět
@sonafa no jo, my taky nemáme srub, že :-p :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No jo, když ty nemáš žádné obr ve fotobloku, tak se mi to plete...Je to tu samý Petr a Pavel.. :-D To je jediné co vám roubenkářům závidím, že se bude vnitřek zařizovat lépe- s podkrovím, kde jsou palubky a nesámovky také nemám problémy ;-) :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?