Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha ustálené spojení "to look forward" je těšit se. Je zajímavé, že výraz těšit se neexistuje v mnoha jazycích, mj. angl., fr.,rus.,ital.,srb., chorv.,myslím, že i maď., to ale nevím jistě zdravím všechny a těším se, že jednou bude líp
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk @esmeralda2 děkuji děkuji,,, samozřejmě jsem si to mlhla ihned vygoglit, ale nechtělo se mi :) to je zhýralost, žejo :) a možná bych zase měla dělat ten cizí jazyk :)
Odpovědět
@esmeralda2 .. no tak že se není těšit na co hlavně v ruštině, to vcelku chápu ... Ale už mají zvoleno, teď se mohou těšit na šťastné pozítří .... PF
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk hahahaha, to jsi ale krásně vystihl :) kk
Odpovědět
Ahoj všem vespolek, vidím že práce se mírně zastavily a řeší se nesrubová témata :-) Měl bych na Vás prosbičku, jakým způsobem máte ukotvena okna a dveře ve srubu, máte dřevěné hranolky nebo ocelové profily? jakým způsobem je okno ukotveno k hranolku a jak jste řešili obklad špalet, budu moc rád za fotkya informace, zrovna přemýšlím jak nejlépe vyřešit tyto detaily... Předem díky za reakce. Jinak už jen čekáme až teploty trošku stoupnou, ať nemusíme na zem s kangem, a začne se kopat:-) Díky Radim
Odpovědět
Jinak pro Vorla. Já jsem vyřešil sokl následovně: na desku bude natavena HI, na ní bude do maltového lože do ideální roviny provedena nadezdívka z porothermu tl.25mm( výška 25mm - což bude tvořit celkovou tloušťku skladby podlahy), na tuto nadezdívku dám pás HI a na ni XPS tl.20mm a pak již kulatinu. Tato nadezdívka včetně desky a části základových pasů bude zvenku zateplena XPS tl. 50mm kvůli zamezení promrzání desky a nadezdívky. Tímto dostanu kulatinu cca 40cm nad terén, což bude dostatečná ochrana proti vodě a sněhu... Řešení je více, toto se mě zdá celkem v pohodě. Radim
Odpovědět
Profilova fotka
@boulderer hojky, okna máme na dřevěných hranolech - klasika - okenáři zafixovali okna na hranoly a protože máme v kulatoině vyřezán "L" profil, tak na vnější straně je ještě paměťová páska,,, vnitřek jsem zatěsnila vlnou ovčí a přijde ještě olištování zevnitř,,, nemáme žádné špalety,,, z venku pujde také lišta, aby zamezila probíhání větru, čím klikatější cesta, tím lépe (nejde zapěnit, jinak Ti to při sedání strhá) ...původní projekt měl u nás také betonový sokl, ale není to moc dobrá varianta :( tímto právě může docházet k tepelným mostům,,, jinak se těším na fotečky :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 jj, look forward - dívat se do předu look forward to - těšit se Za chyby se omlouvám, ale "fhoto" bylo schválně 8-) - kecám!
Odpovědět
ahoj všichni,nějak nestíhám dočíst vše, tak snad jsem o něco důležitého nepřišla... ;-) @boulderer tady je odkaz do mého alba, jsou tam okna, která tě zajímají . My máme špaletová ukotvena do dřevěných hranolů. http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/k...
Odpovědět
Profilova fotka
@boulderer my máme v hranolech kovové výztuhy v nich dřevěné hranoly, do kterých je zasazen okenní rám, vše vyplněno ovčí vlnou,,,, mám fotky taky ve fotogaleriii.. ale je to do roubenky, nevím jestli u kuláčů je to jinak, máme jinak horní část vzhledem ke klesání, jak jsem se všimla podle holek ze srubů.....
Odpovědět
Profilova fotka
@boulderer Takže budeš mít pod prahovou kládou věnec vyzděný na desce do výšky 250mm - tloušťka podlahy bude 250mm. Chápu to dobře...?!
Odpovědět
@vorelmato jojo, kláda bude položena na XPS tl.20mm která bude na věnci z porothermu... původní řešení mělo být že na desku měl přijít dřevěný pražec 200/200mm, ale nezdálo se mi jej potom zvenku přetáhnout polystyrenem a zevnitř schovat do podlahy kvůli možnému zabudování vlhkosti, tak jsem zvolil tuto variantu, je tu zase ale možnost vzniku tep. mostu od promrzání základů, takže je otázka kterou variantu zvolit...
Odpovědět
Článek se načítá
ahoj @vorelmato nejde mi sem vložit ta fotka tak mi pošli email.
Odpovědět
Profilova fotka
VŠEM: http://www.fitodar.cz/index.php?menu=... velmi důležitá sdělení, velmi hluboké myšlenky,,, nebuďte otupělí a přečtěte si to - je to vzkaz všem, kteří to myslí s životem vážně a krásně! :) kk
Odpovědět
@kasha Ano, popis je přesný. Řešení je filozofické - nelze než souhlasit, ale prakticky neproveditelné. Soucítím s lidmi i žížalou (občas...) - ale to mě těžko uživí ... PF
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk Ty jsi také žížala,,, Chce to zatím ve filozofické rovině se na to naladit a pak to přijde samo,,, hlavně si myslím, by bylo ok, začít si někdeté věci pěstovat sám :) i ten lišejník se dá jíst :)))) kk
Odpovědět
@kasha Už roste čerstvý! Jsi zvána! PF
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk Velmi ráda pozvání přijímám, přivezu s sebou jmelí místní, ale někdy jindy, zatím musíme makat,,, jestli občas koukneš na moje fotky, tak víš,,, práce stále na nás čeká a ne a ne se sama vyvíjeti :))) děkuji a někdy přijedu :) p.s. už jsi proletěl stránky ekozahrady? kk
Odpovědět
Jsem moc rád že jste všichni tolik sdílní, příjemné.:-) Můžu se Vás zeptat od jakého výrobce máteokna ve srubících a jestli byste je doporučili? Díky moc Radim
Odpovědět
Profilova fotka
@boulderer :)))) bývalá Eurookna Suchánek (Halenkov), velmi doporučuji, ale už nejsou :( developeři likvidují všechno hezké :( kk
Odpovědět
@kasha jeje, říkal mi o nich známý, že jsou super, ale než jsem se k nim dopídil tak nejsou, škoda, budu muset zvolit nějakou "velkotovárnu" :-) Ale nevidím v tom moc veliký problém. A jaké jste volili zasklení?
Odpovědět
Profilova fotka
@boulderer my máme eurookna TWW holding Zašová, okna super, máme je několik lat i v bytě... tak doufám, že kvalita zůstala stejná, spolupr s firmou ok, s reg. zástupcem hrůza, ale ten by ti nehrozil :-D máme trojskla zvenku je pokovení, takže tam není vidět.. dole máme i bezpečnostní folii, máme od nich i vchodové dveře.
Odpovědět
Profilova fotka
@boulderer mám na p.Suchánka spojení, myslím, že ještě dělají, jestli by jsi chtěl hodit háček,,, :) nemám ráda velkotovárny :), mám totálni klasiku, dvojskla (s kolegy ze studií jsme se shodli, že trojska jsou vhodná pro zvukové odclonění). Šli jsme ale do širších rámů (musela bych hledat, bud 72 nebo 86, fakt nevím :), 68 se mi jevilo málo a 92 už hodně - klasika europrofily, žádné vychytávky ve sklech. A také nám dělali vchodové dveře podle mého návrhu :) byli středně drazí, ale mám z nich dobrý pocit... kk
Odpovědět
Profilova fotka
@boulderer jedná prý dobrá firma na okna je také v Liberci, akorát nevám, jestli to není moc daleko ale srubaři s ní spolupracují
Odpovědět
Profilova fotka
Pekny podvecer vsetkym. Pozeram, ze tu riesite okna. S nami trosku konstrukcna firma vybabrala co sa okien tyka. V zmluve sme si dohodli, ze chceme namiesto hlinikovych ramov okna s drevo-hlinikovym ramom (drevo vnutri a hlinik zvonku), dvojskla (4/16/4) s argonom medzi sklami (samozrejme za dost velky priplatok). Povodne nam tie okna mala dodat jedna francuzska firma (Mixal), ktora robi velmi dobre okna. Tie vsak boli udajne prilis drahe, tak zacali brat okna niekde z Estonska, ktore sice neboli zle, ale meskali velmi s dodavkami (3-4 tyzdne, co nebolo pre firmu akceptovatelne, lebo im to narusalo plany stavieb). Nakoniec skoncili s nejakou malou firmickou v Portugalsku, ktora robi okna a dvere vyhradne pre nich. To je sice fajn, ale ja uz 3.tyzden cakam na presne technicke detaily okien a zatial nic :( Moc sa mi to nepaci, ale nenarobim nic. V zmluve boli okna sucastou dodavky domu, takze sami si ich kupovat nemozme. Okrem toho, ale stavba zatial napreduje velmi dobre (klop-klop na drevo). Zakladove piliere su uz navrtane takmer vsetky, docasna pristupova cesta mala byt dokoncena dnes. Zajtra to pojdem skontrolovat a odfotit. Zatial som prihodil len 2 fotky zo zaciatku tyzdna, ked sa vrtali tie piliere. Prvy kamion z finska s hlavnou castou domu ma prist v stredu 14.3. Toz sa uz nevieme dockat, bo sa hned zacne robit zakladova doska (tiez drevena) a prve mury. Uz sa nam tu pekne otepluje, slniecko, 14-15 stupnov . Pekny vikend prajem vsetkym.
Odpovědět
Profilova fotka
@sidzej tož tak to Ti krásně jede :) a těch 15st. prý budeme mít příští týden, zatím jsme okolo nuly :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@sidzej Tak přeji, ať tě s těmi okny nějak nepříjemně nepřekvapí. A určitě nafoť, až dřevo dorazí :-) promiň, zapomněla jsme, z jakého druhu dřeva to nakonec vlastně stavíte?
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Dik. Udajne su tie portugalske okna tiez velmi dobre, tak som zvedavy. Dom sa prave vyraba vo Finsku z finskej borovice.
Odpovědět
Moc vám všem děkuji za reakci na okna, udělal jsem si aspoň přehled.... Zatím mám favorita okna TVT, ale ty jstenikdo nezmiňovali, tak uvidím...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte, dnes bol pre nas velky den. Prisiel nam domcek z Finska :) Teda lepsie povedane, prva cast domu. Kamion prisiel na cas, vykladanie nebola sranda, kedze miesta nebolo vela, pristupova cesta nebola velmi pevna a miesta na skladovanie balikov dreva tiez nebolo prilis vela. Vsetko ale dopadlo dobre, zajtra rano dokoncia zakladove piliere aby sa poobede mohli uz ukladat prve tramy na zakladovu dosku. Ta ma byt dokoncena tento tyzden a od pondelku sa zacnu skladat mury. Operacia Lego sa zacina :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?