Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @kasha nešil emoticon emoticon ale zapomněla jsem to nafotit, v zápalu práce emoticon no prkna nám tam nechali, tak manžel si s tím poradí sám... jak dlouho to je nevím, jsme si toho všimli, jak jsme kontrolovali práci střechařů...jinak dali střešní okno, do rána liják-asi zkouška-.. a nenateklo dovnitř emoticon emoticon což mě potěšilo emoticon emoticon
24. bře 2012 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @kasha Dnes je mu 12 týdnů, takže hlavní zasvěcení do okolního života končí emoticon a teď snad? nastane důležitý výcvik emoticon Zatím umí jen ¨"sedni" a za pamlsek "lehni". A ze srubu přijede vždycky úplně grogy a už zbytek dne jen prospí-to bude tím lesním vzduchem emoticon
24. bře 2012 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sidzej (39 r.)
Registroval se 19. února 2006 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk přidal 132 příspěvků a 1 album. Má 15 přátel. Essonne (91), Francie.
  • Již bydlím v domě
    Francie
fotoportrét
fotoportrét
sidzej (39 r.)
Registroval se 19. února 2006 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk přidal 132 příspěvků a 1 album. Má 15 přátel. Essonne (91), Francie.
  • Již bydlím v domě
    Francie
 Zdravim vospolok. Pripajam zopar foto aktualneho stavu. Uz mame polovicu krovu hotovu. Zajtra sa dokonci. Dnes som bol prvykrat na poschodi. Zatial ide vsetko podla planu, az na to, ze spodnu podlahu uz chlapi pribili a este tam nie je ani izolacia ani vodne a odpadove rozvody :( Tak sa cast bude musiet znovu odobrat asi...
Pekny zvysok nedele prajem vsetkym.
25. bře 2012 ve 12:49  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @sidzej NO šikovní jsou, a také i aktivní emoticon,,, to není vždy k dobru, ale hlavně že se na to nezapomene úplně emoticon
25. bře 2012 v 17:27  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @sidzej to je rychlost... musíš je trochu brzditemoticon
25. bře 2012 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janullii
19
Registrovala se 10. března 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 226 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Region Liberec.
fotoportrét
fotoportrét
janullii
19
Registrovala se 10. března 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 226 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Region Liberec.
 Ahoooj všememoticon
tak s jarem jsem dostala velkou chuť do práceemoticon máme nové vchodovky,už se nám dělají obložky kolem oken a už to zase frčí..jen mám jeden dotaz,určitě bych to tu našla ale jsem líná se vracet..do léta chceme natřít Roubenku,tak řeším nátěry..Kreidezeit jsem už kontaktovala,Osmo mám v záloze taky..na kolik to tak přijde a kolikrát se musí natřít?Klidně mi to pošlete do IPemoticon za každé info budu moc ráda!Všem krásné slunečné ránoemoticon
26. bře 2012 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janullii
19
fotoportrét
fotoportrét
janullii
19
 Pro přátele jsem vložila slibované foto aktuálního stavuemoticon
Jinak takhle už jsme velkýemoticon
26. bře 2012 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @janullii Ahoj Jani, pejsek sladounkej- emoticon .. roubenka zabydlená.... nátěry jsou ted u nás taky aktuální záležitost emoticon možná máme vybráno, ale mám to doma, ten název, ted si nevzpomenu
26. bře 2012 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janullii
19
fotoportrét
fotoportrét
janullii
19
 @jptn Ahoj Jíťoemoticon děkujuemoticon no tak jestli si vzpomeneš,tak mi to zítra písni..jsem zvědavá na kolk nás ta sranda vyjde..
26. bře 2012 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @janullii JANICKO, včera jsem na TEBE pomyslela, copak asi děláš, že tady nepíšeš emoticon)) a to je krásné, pracuješ a hraješ si s pejskem, to je krása! emoticon My jsme šli do Kreidezeitu a Osmo je docela drahé a výborné. Ze svého pocitu bych nikdy nešla do ničeho jiného, než olejů. Už kvůli broušení, kdyby se dlouho nenatíralo. jaká je spotřeba-to není možné napsat, nebot v jejich manuálech něco píší a nakonec je to jiné,,, podle toho jak je dřevo suché a jak je broušené, nebo hoblované,,, emoticon natírá se 3x-základní olej a 2x s pigmentem venku a uvnitř jsme to jeli jen jednou, kdyby jsi šla do vosku (velmi náročné na zapracování, tak základní olej a pak vosk,,, já jsem zkusila několik olejů uvnitř a nakonec mám na kulatiny základní a na stropy tvrdý podlahový a schody budou s ním také-podruhé, až je budu muset vyčistit,,, emoticon tak se drž! a krásné jaro!!
kk
26. bře 2012 v 10:09  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @kasha a proč na stropy tvrdý podlahový olej? emoticon
26. bře 2012 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janullii
19
fotoportrét
fotoportrét
janullii
19
 @kasha Ahojky Karinkoemoticon moc děkuju že na mě takhle myslíš emoticon S Jarem jsem dostala novou chuť do všeho jako nikdy..dotoho máme to naše miminko, který vyžaduje dlouhé procházky,tak dělám co můžu ale jsem spokojená..tak to si teda mákneme,takových nátěrůemoticon Z Kreidezeitu už mi odepsali a ceny jsou lepší než Osmo,tak uvidíme..taky chceme olej..Jinak děkuji za pochvalu ale upřímně po těch nádherných fotečkách co tu všichni dávají jsem měla obavu ale aspon uvidíte před a poemoticon snad letos vše zmákneme..Tobě taky krásné jaro..a kdypak už se budete konečně stěhovat?nějak to stále prodlužujete emoticon
26. bře 2012 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @jptn je sice dražší, ale má v sobě více terpentýnu a tím, je více nasákavý, řidší a méně lesklý emoticon podhled máme z hoblovaných, tedy to sálo méně, než broušené kulatinky emoticon
@janullii emoticon zapomněla jsem Ti napsat, že ten druhý nátěr s pigmentem se klidně natírá další rok, po terenních úpravách,,, a nechala sis poslat vzorečky? posílají to, jsou milí a tak jsem si natřela kládu a porovnávala, někde v albech to mám emoticon.. a stěhovat? no až to stihneme, zatím se nám jeví, že si to žije vlastním životem a nechce nás ten domeček dovnitř, nebot máme stále nějaká pozvání na víkendy a to jsou naše jediné dny na práci emoticon ale jak vidíš, už obkládáme, tak to popochází... emoticon snad letos? uvidíme,,, máme štěstí, nemusíme tlačit na pilu a hrajeme si,,, emoticon kk
26. bře 2012 v 11:36  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @janullii Ahoj Jani, tak už na tebe také působí pracovní jaro? emoticon Tak já to jen zopáknu, když chceš:
Zvenku máme jako Karin kreideizeit, 3 nátěry, ale první rok staší základ a jeden pigment, třetí až nakonec, aby byla načisto. My jsme ho udělali sice po roce, ale pak se ještě pracovalo a teď to budu muset ručně pracně omývat, protože se ještě hodně zadělal prachem z pilin. Spotřeba byla mnohem vyšší, než píší, stálo nás to už opravdu hodně.
Zevnitř Osmo, dává se jen jednou. my ho ale máme 2 nátěry, protože máme tmavší barvu a tu jsme ještě chtěli přejet bezbarvým. Ale osmo je fakt dobré, protekla nám teď v zime prasklá voda stropem v podkroví dolu po kuláčích a kapala na podlahu, také natřenou osmem, a nikde žádné mapy, perfěktně to tu vodu odpuzovalo. emoticon Spotřeba-natírali to sice odborníci, ale tady jim spotřeba sedla podle návodu.
26. bře 2012 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
 Ahojte, tak jsme konečně dostali včera poštou studii emoticon , bylo tam pouze 5 chyb emoticon , které mi dnes do mailu opravili. Pokud to klapne, tak zítra si to projdeme na stavebním úřadě aby nám to pak neodmítli (máme pouze ústní souhlas) a zjistíme připomínky a podmínky emoticon . Projektant nás postrašil, že odstupová vzdálenost je v ČR více než 10m u štítových zdí!?! HELP - máte s tím z projektů nějakou zkušenost?
27. bře 2012 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
 odstupová - míněno požární
27. bře 2012 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 820 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 820 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @thomson ta požární vzdálenost se nějakým způsobem dá nahradit něčím jako zděný plot směrem k sousedům. Přesně si to nepamatuji, ale my máme naplánovanou ( a schválenou) vzdálenost méně než 10 m
27. bře 2012 v 19:36  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @thomson hojky ,,, my máme 7metrů. Vyšel tak výpočet, ale nemáme tam štítovku, jen boční se sedlovou střechou, možná to má význam? Můžeš však blíže, kdyby jsi měl sousedovic podpis, že bude souhlasit s břemenem, že v tom místě nebude nikdy nic stavět,,,
kk
27. bře 2012 ve 20:31  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @thomson My máme 8,6m a souhlas sousedů - prý mají dobrou pojistku emoticon
27. bře 2012 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @thomson nevím ted kolik, ale nevyšli jsme.. tak jsme to šoupli k tý jedný straně tak, aby to vyšlo... a z druhé, kde máme lepší sousedy emoticon jsme měli souhlas s podpisem.. ale napřed projektant zjištoval na stavením úřadě, jestli jim to stačí, ten souhlas- naštěstí stačil
28. bře 2012 v 07:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
 Ahoj všichni, tak mi jsme dobetonovali základ pro dřevník. Nakonec nebude srubový,(strašně se mi líbí ten Soni), ale budeme ho mít z hranolů, protože je blíže u garážové pergoly a ta je také z hranolů. Tak aby to prý ladilo emoticon
@sidzej jde Vám to pěkně rychle , paráda emoticon
@sonafa krásná nová fotka
@jptn ještě k těm prasklým prknům. Myslím, že by měli být vyschlé a tudíž nesmí prasknout. Pravděpodobně to dělali z mokrého a to je podle mě špatně.Také se nám uvnitř objevili praklina v podkroví na podkrovních trámech. Prostě stavaři kašlou na to, že to má být vyschlé.
a ještě postřeh ke kuláčům. Když jsme letos poprvé topili celou sezonu - hodně se ty výsušné trhliny rozjely- ale to je normální, když se ve srubu začne topit.
@thomson My máme od sousedního pozemku 6 m. , ale nemáme štítovou zeď
@janullii zdravím tě -to je dobře,že máš elán s přicházejícím jarem...jsem na tom také tak, zimní období mě deptá, tak teď si také konečně užívám zahrádku.
my máme natřeno všude Kreidezeit, a spotřeba byla vždy větší než uvádějí a to natíral odborník. Venku nátěr 1x základní olej, 2x pigment a uvnitř 1x zákl. olej a 1x vosk a jako Karin máme stropy a schody - tvrdým podlahovým olejem. Ten je ještě na palubkách v koupelně.
28. bře 2012 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @kanavi AHOJ Ivuško,,, a fotečky? vždyť víš, že tady paseme i po obrazových zprávách emoticon)),,, několik Vás tady má dřevník, to jsem zvědavá, zda tam dospějeme také emoticon zatím to vypadá na takovou kruhovou věc, co jsem předloni viděla u jedné sjezdovky, ale zapomněla jesm to vyfotit emoticon už bychom měli sbírat i to dřevo, ale kdy? emoticon,,,
kk
28. bře 2012 v 10:59  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 emoticon něco takového jsem ted našla na netu, ale bylo to lehce přírodnější,,, emoticon asi se nakonec spálila i ta konstrukce emoticon
28. bře 2012 v 11:12  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
 @kasha to je zajímavý, ale dost malý...fotky dodám, až bude dřevník hotový.Původně jsme mysleli, že žádný dřevník dělat nebudeme, ale tak jsme si zvykli na topení v krbu, že už bez toho nemůžeme být, takže topíme skoro celou sezonu v krbu. Taky jsem upravila na zahrádce konečně tu část, kde jsou kanalizační jímky - pořád jsme nevěděli, jak to vyřěšit - také nafotím emoticon
... no a vlastně už to bude rok (asi za měsíc) ,co jsme se přestěhovali do srubu, to to utíká emoticon
28. bře 2012 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 248 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 248 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
 @thomson máme podepsaný souhlas sousedů, nebylo kam uhnout a nechtěli jsme předělávat projekt, bo se nám hrozně líbil. Takže záleží na všech okolnostech. Pevný nervi emoticon
28. bře 2012 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
 @kasha
@esmeralda2
@vorelmato
@jptn
@kanavi
@pekbit
Děkuji všem za informace o ohni emoticon . Dnes se povedlo jednání na stavebním úřadě a musím úředníky pochválit, jednak potvrdili možnost stavby srubu a dále skutečně poradili! Úřad se ve věci požární vzdálenosti bude řídit vyjádřením požárního technika s kulatým razítkem, na kterého máme kontakt a taky podle Vašich rad budeme hovořit se soudem emoticon
28. bře 2012 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 Ahoj všichni

přišel poslední papír ze seznamu a momentálně se musí snažit náš skvělý úřad - OHLÁŠKA PODÁNA !!!!
bagr stojí na startovní čáře... emoticon
28. bře 2012 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @thomson se soudem se raději moc nebav, ale dobré sousedy Ti přeju emoticon
28. bře 2012 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @vorelmato Zdarec, tož já bych toho bagra vypustila emoticon)) ale to proto, že znám své sousedy a stavební úřad emoticon
29. bře 2012 v 07:03  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
 @kasha kruhový dřevník se stříškou i bez ní je v Jizerkách dost běžný. Je to dost náročné na čas, to vytvořit, tak to mají lidé, co mají dost času a nebo dost dětí, aby měli komu nařizovat práci. Mají to také 2 známí, vyfotím, až pojedu kolem
@vorelmato gratulace, ať se to tam nezdrží
@thomson to samé, gratulace a ať se v průběhu procesu nevyskytne škodná
29. bře 2012 v 09:48  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš